Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Porovnání FBL (Rozděleno z HC3X)
PříspěvekNapsal: úte 22.07.2014 8:33 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 18.10.2011
Příspěvky: 176
Bydliště: Zilina, Slovenská republika
To ze ma bezpadlo overenu funkcnost na specifickej instalacii ako je turbina NIE JE o hw ale o vyladenosti fw a pripravenosti na tu aplikaciu.

3SX lieta nespocet tychto specifickych heli a specialne existuje aj anti rezonancny kryt na prave spomenute ultrasonicke razy ktore vznikaju na turbinach. A o tom to presne je. Ze dana aplikacia presla testom (relevantnym na viac druhoch a variaciach) a osvedcila sa. To ma tu pridanu hodnotu.

Naco mi je nejaky brain ktory ma sice rovnaky senzor ale moze ale aj nemusi fungovat spravne ? Riskne si to niekto skusit v heli za 5-10k EUR ? Nuz ja by som do toho nesiel !

3SX je trnom v oku vela ludom, Je drahe, poskuluju po tom a tak nejako si vnutorne musia odobrit stav ,ze do toho neidu. Toto mi vadi ! Nech si lieta kazdy to co mu vyhovuje. Nech si kazdy predava a servisuje to co chce. Kazdy ma vlastnu hlavu a rozum tak nech sa rozhodne !

Over `n out ;)

_________________
TDR + NEO


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 22.07.2014 8:59 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Anti rezonancni kryt je FW ;-) ?? To bude spise HW ...

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 22.07.2014 9:02 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 5.10.2008
Příspěvky: 2789
Bydliště: Cesko
Arcicorsa píše:
Anti rezonancni kryt je FW ;-) ?? To bude spise HW ...

Tento kryt je pro starší HW se starším gyro senzorem. U nového senzoru to není třeba.
Není to jenom o hardware, ale je to také o software.

_________________
bavarianDemon 3X a 3SX
SAB Goblin + JETI DS16 + XNova motor + Kosmik


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 22.07.2014 10:54 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
3SX je trnom v oku vela ludom, Je drahe, poskuluju po tom a tak nejako si vnutorne musia odobrit stav ,ze do toho neidu. Toto mi vadi ! Nech si lieta kazdy to co mu vyhovuje. Nech si kazdy predava a servisuje to co chce. Kazdy ma vlastnu hlavu a rozum tak nech sa rozhodne !


Naprosty souhlas. Take mi to vadi. Je tu par lidi, kterym je HC proste trnem v oku a neopomenou jedinou prilezitost si do toho kopnout. A treba HC ani nikdy nemeli v ruce.
Neomlouvam cenu a HW, neresim to. Bud to chci nebo ne. Je na me pro co se rozhodnu a nevidim duvod do jakehokoliv produktu kopat.
Letal jsem HC, letam ted Spirit protoze me osobne vic sedi. Bavi me byt "pri tom", zkouset a testovat nove veci. A ani to pro me neni duvod na HC hazet spinu. Pro me je to jen jedna epizoda, uzavrena vec. O HC se dal nezajimam. To ale neznamena, ze pokud treba vylezou s necim novym, tak to zase ze zvedavosti nezacnu pouzivat.
HC je podle mne jedno ze ctri, mozna ctyr hodne dobre pouzitelnych bezpadel na dnesnim trhu.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 22.07.2014 11:05 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 29.12.2009
Příspěvky: 1357
U tech turbin to je hlavne o HW, vibrace z turbin se filtruje velmi snadno, protoze jsou na velmi vysokych frekvencnich. Problem je v tom, ze vetsina techto senzoru v urcitem rozsahu kmitoctu prestane fungovat a muze dojit i ke zniceni. To plati i pro ty nejlepsi senzory. Rozdil je v tom, ze ta frekvence u senzoru z BD, brainu, apod. se pohybuje kolem 30kHz. Firmware se nemusi na tuto aplikaci ve vetsine pripadu nijak pripravovat, jedna se pouze o jiny typ vibraci, regulace i vsechno ostatni by melo zustat stejne.
Jinak Brainu ve svete lita dnes jiz stovky tisic, takze zrovna u nej by to mohlo byt otestovano velmi dobre, jsem si jisty, ze pokud poleti s turbinou BD, poleti tam i ten Brain a vetsina dalsich bezpadel, ktere maji podobne senzory. Protoze ty senzory stoji cca 160Kc, ma je dnes jiz temer kazde bezpadlo vcetne soucasne verze BD a treba i tech cinskych jako je Robird, apod. Stale jsou zde ale vyjimky jako FBL od align, minivbar a jeho klony, zyx, apod.
Urcite je idealni, kdyz si kazdy leta s cim chce. Pokud ale nekomu radime, tak je vhodne mu rozsirit obzory co nejvice at je schopen samostatneho rozhodnoti, marketing by mel jit stranou.

_________________
Spirit System


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 22.07.2014 11:20 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 4.5.2014
Příspěvky: 117
Bydliště: ústecký kraj, ČR
ZeXx86 píše:
Stale jsou zde ale vyjimky jako FBL od align, minivbar a jeho klony, zyx, apod..


Zdravím, mohu se zeptat jak dobré je bezpádlo od alignu ? 3GX ve verzi 5.0 ?

Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 22.07.2014 11:37 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2013
Příspěvky: 321
Bydliště: Hlinsko v Č.
Sorry za trochu off topic, ale jaké považujete 4 nejlepší bezpádla na trhu? Nebo 4 z nejlepších (nebavme se o pořadí - to se nikdy nikdo neshodne :) )?
Já létam BD a i Spirit a s oběma jsem spokojen (se Spiritem možná o kousek více, ale ještě s ním nemám tolik nalétáno).
Když jsem začínal, měl jsem Align 3GX, ale jelikož jsem začínal, nedokážu zpětně posoudit...

Roman

_________________
T-Rex 470LP; Logo 600SX; T-Rex 700 Gasser + Hanson 300


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 22.07.2014 11:41 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 29.12.2009
Příspěvky: 1357
3GX se v novsich verzich hodne zlepsilo, odolnost vuci vibracim bude ale s velkou pravdepodobnosti stejna.
S turbinou Wren ho provozuje hodne lidi, takze by tam problem byt nemel. Bohuzel zarucit nic nejde s zadnym bezpadlem, vzdy je treba/vhodne mit heli v co nejlepsim stavu.

_________________
Spirit System


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 22.07.2014 11:52 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
SlezY83 píše:
Sorry za trochu off topic, ale jaké považujete 4 nejlepší bezpádla na trhu? Nebo 4 z nejlepších (nebavme se o pořadí - to se nikdy nikdo neshodne :) )?
Já létam BD a i Spirit a s oběma jsem spokojen (se Spiritem možná o kousek více, ale ještě s ním nemám tolik nalétáno).
Když jsem začínal, měl jsem Align 3GX, ale jelikož jsem začínal, nedokážu zpětně posoudit...

Roman


Pokud bych mel vybirat dnes a byl uplny laik, vybiral bych z techto: BD, Brain, Spirit, V-Bar.
Razeno abecedne :mrgreen: Ani s jednim se ale nejak vyrazne nespalis. Pro a proti u kazdeho z nich si uz musis najit sam.
Beast nedavam, neznam uplne ty posledni verze. Ty drivejsi byly hodne nachylne na vibrace.
3GX byly v drivejsich verzich nelitatelne, jestli to nejak vylepsili nevim.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Naposledy upravil pkotatko dne úte 22.07.2014 11:59, celkově upraveno 3

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 22.07.2014 11:54 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 29.12.2009
Příspěvky: 1357
Ja povazuji jako nejlepsi bezpadla microbeast(+), spirit, vbar, brain (v ruznem poradi). Porovnavam to z pohledu pouzitych algoritmu a nastaveni. Bohuzel napr. microbeast na heli v horsim stavu podava spatny vykon, novsi verze + to ale resi.

_________________
Spirit System


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 22.07.2014 12:04 
Mazák
Mazák

Registrován: 25.3.2012
Příspěvky: 912
Ja bych rekl, ze nejlepsi je Acro-Control V3 a Spartan

_________________
Text meho prispevku nemusi nutne odpovidat tomu, co jsem zde napsal ...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 22.07.2014 12:39 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
NEJLEPSI je takove, se kterym se TOBE dobre leta. A u ktereho v pripade potreby automaticky vis kam a proc sahnout v nastaveni. Vse ostatni je nepodstatne.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 22.07.2014 12:47 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 29.12.2009
Příspěvky: 1357
Presne tak, pro nekoho je nejlepsi, kdyz se v tom muze neustale vrtat a neco zkouset. Ten kdo chce letat a nic neresit zase bude povazovat jako nejlepsi to co poleti hned samo. Nejde vyrobit zarizeni, ktere vyhovuje uplne vsem.

_________________
Spirit System


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 22.07.2014 12:58 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Také je podstatné jak je to náročné na "kvalitu" heli a palubní elektroniky (6V) :wink: tím pádem mám na výběr jen ze tří TOP bezpádel :D a já vlastně jen ze dvou Spirit nebo V-BAR ty létají snad i na kusu klacku a napájí se klidně z citrónové baterie :lol: , s Brainem jsem neměl nikdy tu čest letět takže neposoudím..

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 22.07.2014 13:00 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 5.10.2008
Příspěvky: 2789
Bydliště: Cesko
ZeXx86 píše:
Presne tak, pro nekoho je nejlepsi, kdyz se v tom muze neustale vrtat a neco zkouset. Ten kdo chce letat a nic neresit zase bude povazovat jako nejlepsi to co poleti hned samo. Nejde vyrobit zarizeni, ktere vyhovuje uplne vsem.

Souhlasím s tím, že každé bezpádlo má svojí duši a svůj letový projev. Ne každému se líbí to stejné.
Každé dnešní bezpádlo poletí na první hop velmi dobře, ale je potřeba, aby si jej každý trošku poupravil k obrazu svému.

Jak říká pkotatko. Důležité je vědět co a jak nastavit a jak vyladit, či se mít koho zeptat.
To je velmi zásadní parametr u bezpádlového systému bez ohledu na značku.

Jsme trošku mimo téma :wink:

_________________
bavarianDemon 3X a 3SX
SAB Goblin + JETI DS16 + XNova motor + Kosmik


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz