Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 101 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 10.07.2014 13:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
baui píše:
Ony ty mikro vrtulniky cloveku muzou udelat v predstave o letovych vlastnostech dost spatny obrazek. ..... Mikro se bude dusit, prosedat se, padat z manevru a dle meho nazoru je mnohem vyssi pravdepodobnost, ze cloveka spis znechuti.

........ Pokud k tomu clovek pristupuje trochu zodpovedne, dokaze se dostat pres viseni, kruhy a osmicky bez jedine rany.

Podle meho nazoru se s nekterymi 450kami da zacit lepe a dokonce i levneji, nez s mikro vrtulnikem.



Tome, jsem rád že to píšeš už i Ty. Pamatuji si dobu, kdy ve vlákně o mcpX se na mne sesypala snůška zaklínadel, neadávek a jinejch výhrůžek, když jsem si dovolil napsat že tayhle malý mrchy nedělaj nic jinýho než že kurví ruce protože to lítá úplně jinak, než normální vrtulník.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 10.07.2014 19:07 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 15.3.2012
Příspěvky: 232
Bydliště: Plzeň
OT:jenže kdo z vás na svém počátku nespadl?přistupoval jsem k lítání taky zodpovědně a padal jsem na ruce,když jsem pořádně neviděl,jak je heli natočená a spadl jsem.to tyhle bláznivý heli mají tu výhodu,že jsou téměř nerozbitné oproti třeba 500size.
PS:neprotiřečím vám s letovými vlastnostmi.ale asi levnější to nebude,ovšem jsem to nezkoušel porovnávat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 10.07.2014 20:16 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14.10.2013
Příspěvky: 166
Bydliště: Ostrava
Ahojte, já osobně mám v120d02s (je podobná mcpx) a t-rex 450 dfc s uBeast... co se stability letu a letových vlastností týče, tak jednoznačně vede rex s uBeastem. Ale v120d02s je jednak taková 'domácí' a hlavně opravdu nerozbitná helina. Venku jsem s ní lítal taky, ale je náchylnější na vítr a v té své mikro velikosti je snadno přehlédnutelná a vzniká ztráta orientace... ale nedal bych pryč ani jednu, obě mají něco do sebe :-)
Ale větší vrťas mi přijde lepší na učení se...btw stále jsem nováčkem a stále se učím:)

_________________
Fly & land in safe.
DEVO 10 - Deviation4, Agile 7.2, T-REX 450L, 450 DFC, V120D02S, Cessna 400


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 10.07.2014 21:13 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 27.4.2014
Příspěvky: 139
Bydliště: Hradec Králové ČR
Obrázky: 0
Ahoj, chci souhlasit s příspěvkem Vaillante. Jsem začátečník a strkám po obloze MiniTitana do kroužků a osmiček a snažím se viset. Už jsem měl 4 pády a to rukama ztrátou orientace jak je vrtulník natočen. Pravda je, že se pády menší a vylítané baterky prodlužují. Velkou roli hraje kondice. Přijdu z práce unavený - pěkné počasí - chuť vzlítnout veliká.......

_________________
DS-12>MiniTitanE325(nostalgie)>Devil420>Goblin500>GoblinSPORT700>KRAKEN580+5xSPIRIT


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 10.07.2014 21:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.3.2011
Příspěvky: 1826
Blog: Zobrazit blog (1)
Kluci kluci :mrgreen: každá cesta má svůj cíl, teda pokud k němu chci dojít :mrgreen: Já začal z walkerou V200d02 pak přez ty prcky a teď jsem rád, že nemám doma nic menšího než je 5-ti koule. Pohledem zpátky, kdybych začal hned z 5-ti kouli tak by to bylo lepší, ale ... mohlo by se stát, že by mně odratily ceny za rány :mrgreen:

_________________
AGILE 7,2/ AGILE 5.5/ DEVIL 420/ T-REX 500PRO-Sportline/ RJX X-TRON 500/ EXTRA 300/ FPV QAV 210/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 10.07.2014 21:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Vaillante píše:
OT:jenže kdo z vás na svém počátku nespadl?přistupoval jsem k líjstání taky zodpovědně a padal jsem na ruce,když jsem pořádně neviděl,jak je heli natočená a spadl jsem.to tyhle bláznivý heli mají tu výhodu,že jsou téměř nerozbitné oproti třeba 500size.
PS:neprotiřečím vám s letovými vlastnostmi.ale asi levnější to nebude,ovšem jsem to nezkoušel porovnávat.

Promin ale ze jsi mel vrtulk v nejake poloze kterou jsi neprecetl znamena jen ze jsi byl od, sebe dal nez jsi mel byt. Coz je proste rana ktera byt vubec nemusela. Ze? :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 10.07.2014 21:48 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
ivkucera píše:
Jsem začátečník a strkám po obloze MiniTitana do kroužků a osmiček a snažím se viset.


Tomu nějak nerozumím. Mám to chápat tak, že se snažíš létat zatáčky a osmičky aniž by jsi uměl pořádně viset?

To by tedy byla pořádná kravina. :cry:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 11.07.2014 5:14 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 15.3.2012
Příspěvky: 232
Bydliště: Plzeň
2OPR:některé rány být musely a některé nemusely.to přiznávám,ale fakt,že jsou tyhle mikropotvory nerozbitné téměř a v začátkách se jen těžko odhaduje,co přečteš a co už ne,navíc slunce udělá své.když jsem byl naposledy lítat,tak svítilo proti a heli nebyla vůbec vidět,tak jsem musel letět nad a nebo pod ním.ale já začínal s 450.viz táta.začínal na BA450 a to ho rychle pustilo,rány dost drahý,to ho odradilo,tak na doporučení nerozbitnosti hned koupil nano a sim a tam ho ty rány zatím nic nestály.zkouší to v 55letech a nikdy neměl ani letadlo a do nedávna ani sim(ale bez simu je to ještě horší a dražší)
2ZDZD: trénování visení není nikdy dost.a i když já lítám klopený zatáčky,tak si taky sem tam zavisím ve všech směrech. :mrgreen: jen tak pro trénink.jak už jsem psal,někdo lítá 3D akro a neumí pořádně viset,aby heli udržel na kousíčku,natož přistál na přistávací plac m*m s 500heli.i takový borce už jsem viděl totiž.


Naposledy upravil Vaillante dne pát 11.07.2014 9:55, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 11.07.2014 7:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Vaillante píše:
2OPR:některé rány být musely a některé nemusely.to přiznávám,ale fakt,že jsou tyhle mikropotvory nerozbitné téměř a v začátkách se jen těžko odhaduje,co přečteš a co už ne,navíc slunce udělá své.když jsem byl naposledy lítat,tak svítilo proti a heli nebyla vůbec vidět,tak jsem musel letět nad a nebo pod ním...........



A to je jako výmluva proč si spadl jo? :) No jasně, pokud sem začátečník první co udělám je že poletím tak daleko a tak vysoko aby to nebylo vidět a ještě k tomu nejlépe do slunka. Hmmmm necejtíš že tady něco drhne?

Co kdyby si se zkusil naučit základy s vrtulníkem tak abys jej dokázal ovládat v prostoru kde jej budeš bezpečně číst a nehrozilo Ti, že si ulétneš a ještě k tomu do slunka?

Hmmm :?:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 11.07.2014 7:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
OPR píše:
A to je jako výmluva proč si spadl jo? :) No jasně, pokud sem začátečník první co udělám je že poletím tak daleko a tak vysoko aby to nebylo vidět a ještě k tomu nejlépe do slunka. Hmmmm necejtíš že tady něco drhne?

Co kdyby si se zkusil naučit základy s vrtulníkem tak abys jej dokázal ovládat v prostoru kde jej budeš bezpečně číst a nehrozilo Ti, že si ulétneš a ještě k tomu do slunka?

Hmmm :?:



PS: Mám pocit, jako bych přesně věděl na co Zdenek ( zdzd )narážel.

Pamatuj na jedno ..... očůrat to létáním po obloze nepůjde. K těm základům se stejně ještě někdy vrátíš :) jen Tě to bude stát víc peněz.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 11.07.2014 7:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Ale pánové, v době sofistikovaných řídících jednotek a záchranných systémů se učit viset 8O ?
Zrovna nedávno tu někdo vysvětloval, jak se to dělá - s "klasickou" heli ho to nebavilo, protože mu to moc nešlo, namontoval tedy do 450 ten nejlepší stabilizační systém a to bylo polétáníčko. Při jednom z prvních letů mu ta 450 frnkla a už ji nenašel - to se hned tak někomu taky nepovede.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 11.07.2014 9:36 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
OPR píše:
A to je jako výmluva proč si spadl jo? :) No jasně, pokud sem začátečník první co udělám je že poletím tak daleko a tak vysoko aby to nebylo vidět a ještě k tomu nejlépe do slunka. Hmmmm necejtíš že tady něco drhne?

Co kdyby si se zkusil naučit základy s vrtulníkem tak abys jej dokázal ovládat v prostoru kde jej budeš bezpečně číst a nehrozilo Ti, že si ulétneš a ještě k tomu do slunka?

Hmmm :?:


To mi něco připomíná...

Já osobně nelétám žádnou divočinu. Kdysi jsem si poletoval na helisrazu v Jihlavě. Jen tak, zatáčky, osmičky souvraty, přemety a podobně. Stál vedle mne jeden dost dobrý helinář a pravil, že létám moc dobře. Odvětil jsem, že prd, ať se podívá po kouscích, co létají ti druzí. Na to mi ale odpověděl: "Vedle tebe se ale nebojím stát. Je vidět, že tomu vládneš a poslouchá tě to." Docela mne to potěšilo.

Pravda je, že na srazech jsou občas vidět jedinci, kteří naprosto nekoordinovaně rumplují helinou ve vzduchu. Snaží se o věci, které jsou o šest etap dále, než na co opravdu mají. A to za patnáct vteřin vycítíš a rychle se dekuješ se do bezpečné vzdálenosti...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 11.07.2014 9:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 15.3.2012
Příspěvky: 232
Bydliště: Plzeň
2OPR:neřekl jsem,že to bylö to první,co jsem udělal,tak to nezveličuj a nespojuj odlišné věty.ale jednou už se mi to stalo a neříkej,že jsi tak dokonalej,že se ti nikdy nepovedlo,žes nevěděl,kde máš ocas a kam míří.to není žádná výmluva,ale holý fakt a bohužel to není jen o slunci,ale i o stromech.to,že jsem naposled letěl proti slunci,že jsem musel lítat nad ním nebo pod ním,je dáno taky něčím jiným,ale to ti tu nebudu vysvětlovat,nebo mě zas osočíš,že se jen vymlouvám a nebo se mám naučit lítat tak,aby mě to poslouchalo. :mrgreen:
a nemysli si,že jsem takovej trubka,že nechápu,co chtěl zdzd říct tím,co napsal.je prostě nějakej postup učení ,ale to neznamená,že když chodím lítat osmičky,že si nemůžu cvičně zaviset s heli ve všech směrech jen tak.opakování je matkou moudrosti.pokud se chceš dohadovat tak mi napiš SZ a můžem si o tom popsat,abychom nezas....i vlákno.

a PS:myslíš si,že kdybych byl úplný začátečník,tak že bych lítal s 500heli?

2zdzd:souhlasím s 2.odstavcem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 11.07.2014 11:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Ano, také jsem ztratil orientaci heliny a byl jsem v situaci kdy jsem vrtulník nedokázal přečíst. Ale moooooooooooc dobře vím proč tomu tak bylo, nebo proč jsem se do té situace dostal. :lol: :lol: :lol:

Vysvětlení je jednoduché. Neudržel jsem sám sebe na uzdě, nelétal jsem v prostoru kde bych vrtulník bezpečně četl a uletěl jsem si. Pak ale prostě tahle rána jde na mou hlavu, na mou neukázněnost, a to že se mi to prodražilo o je jen proto, že jsem spadl na SVOJI BLBOST.

A tu druhou část jsi pochopil zle. Naopak, visení je velice důležitá věc. Alfaomega všeho. Vis před sebou a polohový vis v různých etážích je strašně důležitá věc. Vřele doporučuju.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 11.07.2014 11:34 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 15.3.2012
Příspěvky: 232
Bydliště: Plzeň
ale pokud jsi to dobře pochopil ty,tak já jsem jasně napsal,že některé rány být musely (doplním) MOU chybou a některé být nemusely.to přiznávám(to jsem tam taky psal).
jenže ten začátečník ne vždy všechno dobře odhadne(taky se nepovažuju za profíka a nikdy nebudu,stále je co se učit a zrovna přechod mezi velikostmi mi problém v odhadu dělá,ale taky se podle toho chovám) ať už se jedná o prostředí,ve kterém lítá a nebo o rychlost letu a následnou ztrátu orientace.a já třeba chodím lítat brzy ráno,aby tam nikdo nebyl a sluníčko tam vychází přímo proti tobě mírně vpravo,za tebou jsou stromy a před tebou louka s 1m vysokou trávou,olemovaná opět vysokými stromy,ve které se schová i 800heli,když padne :mrgreen: a ty stojíš na cestě.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 101 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz