Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 958 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 64  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Easy Glider Electric PRO
PříspěvekNapsal: sob 03.05.2014 17:32 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 8.3.2014
Příspěvky: 12
No teoreticky by se asi dal vic vyosit motor, aby to stoupalo min. Mixovat plyn s vyskovkou se me take moc nechce. Vicemene to takto asi nevadi, ze to stoupa, otazka je jak to bude klesat pote co jsem opravil vrtuli. Dnes fouka, vcera vecer pred bourkou jsem to take nechtel testovat.:)


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Easy Glider Electric PRO
PříspěvekNapsal: sob 03.05.2014 17:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Trimování, případně úpravu těžiště udělej až bude kliné počasí. Jinak pro lítání ve větru si kup závitovou tyč M8 a jenom jí zasuň do spojovací trubky. Zlepší se pronikání proti větru a není potřeba nic měnit na seřízení. Maximálně nepatrně potlačíš trimem výškovku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easy Glider Electric PRO
PříspěvekNapsal: ned 04.05.2014 14:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2012
Příspěvky: 763
Bydliště: Most
Můj EG Pro má vyosení tak, jak vyšlo od montáže motoru do přepážky. Nic jsem neupravoval a tak když zapnu motor, tak to má snahu postavit se na ocas, takže tlačím výškovkou dolů. Čím víc plynu, tím víc chce stoupat a tím víc tedy potlačuji.
Na vytrimování to chce bezvětří, ale já jsem to měl zase tak, že jsem trimoval minimálně. Na vrtuli, která se nechtěla sklápět jsem vyzrál tak, že jsem jeden šroubek o kousíček povolil a je to lepší. Jsou tam samojistící matky (s tím plastem uvnitř). Jinak tyč (jak psal kolega) M8 tam mám taky a lítám s ní i ve větru 7 m/s, víc se bojím, že se netrfím na letiště při přistání :-)

_________________
Multiplex, DJI, FrSky, RCM Lužice, SLČS, YI 4K+


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easy Glider Electric PRO
PříspěvekNapsal: stř 09.07.2014 7:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2012
Příspěvky: 763
Bydliště: Most
Nemáte někdo odzkoušené v jakém větru se s EasyGliderem dá ještě létat? Zkoušel jsem 7 m/s a když to není nárazové, moje ruce to ještě zvládají...je třeba ale dobře rozpočítat přistání...

_________________
Multiplex, DJI, FrSky, RCM Lužice, SLČS, YI 4K+


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easy Glider Electric PRO
PříspěvekNapsal: čtv 10.07.2014 20:55 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 24.10.2010
Příspěvky: 157
Lieta na svahu bez motora cez 12ms

_________________
graupner MZ-24


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easy Glider Electric PRO
PříspěvekNapsal: pát 11.07.2014 11:12 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.8.2009
Příspěvky: 221
Bydliště: Praha Liboc
Obrázky: 0
Blog: Zobrazit blog (4)
Tady máš moje video jak to vypadá při 7-8 m/s - měřeno anemometrem 2 metry nad zemí ...


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Musím ale přiznat, že jsem byl rád, že jsem přistál a raději šel domu s celým modelem ... :-)

V té době jsem létal teprve třetím měsícem !
První zálet EGP byl v září :D .


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easy Glider Electric PRO
PříspěvekNapsal: úte 15.07.2014 8:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2012
Příspěvky: 763
Bydliště: Most
Aha, takže je to opět jenom mýma rukama, nejvyšší čas pravidelně trénovat :lol:

_________________
Multiplex, DJI, FrSky, RCM Lužice, SLČS, YI 4K+


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easy Glider Electric PRO
PříspěvekNapsal: úte 15.07.2014 9:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Pro lítání v silném větru, je dobré do spojovací trubky nastrčit závitovou tyč M8. Podstatně se zlepší pronikavos proti větru. Už se to tu mockrát probíralo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easy Glider Electric PRO
PříspěvekNapsal: úte 15.07.2014 12:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2006
Příspěvky: 989
Bydliště: Sokolov
sumik píše:
Tady máš moje video jak to vypadá při 7-8 m/s - měřeno anemometrem 2 metry nad zemí ...


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Musím ale přiznat, že jsem byl rád, že jsem přistál a raději šel domu s celým modelem ... :-)

V té době jsem létal teprve třetím měsícem !
První zálet EGP byl v září :D .


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

To druhé video je pěkné. Ale koukám, že se ti nezklopila vrtule.... A můžu se zeptat, jakou máš diferenciaci na křidélkách?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easy Glider Electric PRO
PříspěvekNapsal: úte 15.07.2014 20:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2012
Příspěvky: 763
Bydliště: Most
Lark píše:
Pro lítání v silném větru, je dobré do spojovací trubky nastrčit závitovou tyč M8. Podstatně se zlepší pronikavos proti větru. Už se to tu mockrát probíralo.


jj, tu tyč mám...

_________________
Multiplex, DJI, FrSky, RCM Lužice, SLČS, YI 4K+


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easy Glider Electric PRO
PříspěvekNapsal: ned 10.08.2014 22:19 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.8.2009
Příspěvky: 221
Bydliště: Praha Liboc
Obrázky: 0
Blog: Zobrazit blog (4)
rohe píše:
To druhé video je pěkné. Ale koukám, že se ti nezklopila vrtule.... A můžu se zeptat, jakou máš diferenciaci na křidélkách?

Dovolená ... proto píšu teď.
Vrtule byla vpořádku jen vlastní vahou byla mírně dolů. Nic jí nebylo.
Diferenciaci nepoužívám a ani při letu na videu nebyla použita. Stabilita modelu je výborná!
Mám dnes i jiné modely a nepoužívám je ani na nich. Spíš jsem pro expo křivky a mixy.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easy Glider Electric PRO
PříspěvekNapsal: pát 05.09.2014 15:15 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 29.5.2014
Příspěvky: 9
Ahoj, no já měl podobný problém s Eazy...v mot. letu musím taky trošku tlačit,ale už jsem si zvi
knul.Chtělo by to asi potlačit víc motor,ale mám ho jenom na dvou šroubech,tak by to asi nebylo ono.Jinak se to dá upáčkovat,když je na to člověk připravenej.Těžiště, i když zasunu Lipolku 1 800 mA tříčlánek až dozadu,tak vychází asi tři mm vepředějc,tak to neřešim,ale za bezvětří, po vypnutí motoru malinko na trimu přitáhnu na konci odtokovky u vejdy to dělá tak milimetr,ale potom je to super.No a velká zvláštnost na mém Eazy je že nemá řízená křidélka.Neboť jsem měl jenom starší tříkanál,vlastně 2+1 tak že na křidélka nezbylo.Vyřešil jsem to ušima,jak bývaly na vé dvojkách a malinko nakroutil negativy a trošku ukopíroval SVOP,neboť čím větší vzepětí,tím menší plocha SVOP A létá moc dobře,je stabilní po všech osách,když bude mít někdo zájem pošlu fota....letu zdar


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easy Glider Electric PRO
PříspěvekNapsal: sob 13.02.2016 11:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2015
Příspěvky: 1421
Bydliště: Šternberk, ČR
Ahoj chtel bych trochu ozivit tohle tema o Easy Glideru Pro prave sem jednoho dostavel a sem z nej celkem nadsenej lita paradne.

Ale vaha me vysla "trosku" pres hodnoty ktere uvadeji prodejci, dostal jsem se na 1310g ale presto to lita supr za tu vahu muze baterie 3s 5200mAh 10C multistar a motor 3536 a taky 12" vrtule. Ale i tak sem nalital ted v zime na jeden zatah pres 70minut myslim ze motoroveho casu bylo kolem 45minut EG me byl ochotny mirne stoupat za cca 5A takze to odpovida zhruba casu a kapacite baterie.

Chtel bych se zeptat VAS majitelu Easyglidera jakou mate hmotnost stroje a jaky mivate letovy casy?

_________________
NazaM F550-Rozebraná, RCT800-Padená rozbitá
Vektor XXL, EasyGlider,Taranis
HB-D8T Brushless


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easy Glider Electric PRO
PříspěvekNapsal: sob 13.02.2016 14:45 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
Ahoj,
mně vyšla letová váha na 1050g a ve výbavě jsem měl 350W motor od Dualského XM-3536 CA-8, vrtuli 11x5, 40A regl a starší 3S LiPol-2200mAh. Nevím kolik bylo motorového letu, ale bez termiky jsem tam bejval tak 20-25min (nechtěl jsem trápit baterky a dobíjel jsem kolem 1800mAh). Nemám na vysílačce měření motorového letu. Takže pokud jsem se při zemi nezabíval akrobačkou, tak jsem vždy jen vystoupal do výšky a plachtil. Doba stoupání podle větru 40-50s. Tak asi tak za mě ...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easy Glider Electric PRO
PříspěvekNapsal: pon 15.02.2016 15:15 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 16.4.2012
Příspěvky: 41
Bydliště: Frystak
Wormsnake píše:
... muze baterie 3s 5200mAh 10C ...


Ehm... a mas tam jen hydrauliku pro zvedani pluhu nebo i kardan pro pohon sekacky? :) EGE je spis termik nez trakturek.

Motor mam stejny, ale letam to na max. 3Ah baterku... a su kolem kila. Tvoji vahy dosahuji vlozenim zavitovky, ale to uz musi byt zbesile podminky, aby to melo smysl tam davat.

Jestli mas moznost, zkus to na nejakou lehci baterku - v privetivych podminkach vydrzis del ve vzduchu a predpokladam, ze zejmena pomer vrceni/plachteni se Ti vyrazne zlepsi. :-) Pokud teda neletas stylem rychle nahoru - rychle dolu, ale pak zase bacha na kridla, EGE mi vic jak 120km/s v primem letu dost nesnasel. :-D


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 958 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 64  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz