Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 26.06.2014 13:28 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 5.10.2008
Příspěvky: 2789
Bydliště: Cesko
Jde o to o jaké značce serv se bavíme. Jestli se bavíme o renomovaných značkách, tak tam je to psané.
Renomované značky jsou například:

Futaba
MKS
JR
Savox
apod.

Nebo přímo dělaná serva "výhradně" pro vrtulníky jako například Bert Kammerer a další.
Výběr je veliký...

_________________
bavarianDemon 3X a 3SX
SAB Goblin + JETI DS16 + XNova motor + Kosmik


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 26.06.2014 21:29 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 5.1.2014
Příspěvky: 39
Bydliště: Uherské Hradiště
boZZda píše:
Jde o to o jaké značce serv se bavíme. Jestli se bavíme o renomovaných značkách, tak tam je to psané.
Renomované značky jsou například:

Futaba
MKS
JR
Savox
apod.

Nebo přímo dělaná serva "výhradně" pro vrtulníky jako například Bert Kammerer a další.
Výběr je veliký...


Zdarec
Mám to tedy chápat tak, že renomované značky (viz skupina první) jsou zaměřeny na elektroniku všeobecně vč.výroby a vývoje serv, kdežto Bert Kammerer apod. se specializují výhradně na vývoj a výrobu serv do konkrétních typů rc modelů či dalších zařízení?? Dá se tedy předpokládat, co se týká do kvality použitých materiálů, spolehlivosti a životnosti, bude na tom ta druhá skupina lépe. Zřejmě se ale nevyplatí z hlediska ceny cpát tuto kategorii serv do běžného stroje velikosti 450.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 27.06.2014 7:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Chápeš to ne zrovna úplně dobře. Ale každopádně se Ti nestane aby si strčil nevhodné servo od BK do 450.

Takovou velikost totiž nedělají :mrgreen:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 27.06.2014 15:54 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 5.10.2008
Příspěvky: 2789
Bydliště: Cesko
Všechny výše jmenované značky mají serva konkrétně dělaná do vrtulníků. Například Bert dělá jen do vrtulníků, takže je výběr jednodušší. Každopádně u těchto značek těžko šlápneš vedle.

_________________
bavarianDemon 3X a 3SX
SAB Goblin + JETI DS16 + XNova motor + Kosmik


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 06.07.2014 10:46 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 29.12.2009
Příspěvky: 1357
Do vrtulniku velikosti 450 a nize nebrat hlavne serva Savox a Align, letovy projev a zivotnost je velmi kratka, alespon co se tyce verzi 410 a 257mg a podobnych.
Pro 450 nejlevnejsi serva, ktere za neco stoji TGY-306, jinak MKS DS92A+ nebo nejlepe DS95, DS95i na vrtulku.
U mini serv uz je savox a align pouzitelny, ale opet napr. s MKS nelze srovnat.

_________________
Spirit System


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 26.10.2014 22:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2014
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Panove, poradte serva na Align 500 ze sortimentu HK. Mam zalusk na tyhle...

Na cykliku -
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__41886__RotorStar_RS_1253MG_Digital_Helicopter_Cyclic_Servo_29g_4_8kg_0_09sec.html

A na ocas premyslim nad timto -
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__41884__RotorStar_RS_1255TG_Digital_Helicopter_Tail_Servo_57g_5_5kg_0_06sec.html

Co na ne rikate, je to dobra volba, za ty penize, nebo se tam da najit lepsi servo?
Mam tam YEP100, cili 6V BEC.


Ted tam mam :
Cyklika - http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewitem.asp?idproduct=9391
Ocas - https://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__13422__HKS_9257_High_Speed_Servo_4_5kg_25g_0_07sec.html

Koupil jsem to starsi a popravde se to s temi servy, co tam jsou, bojim i zaviset. To ocasni dle hodnoceni hori jako papir, ty na cyklice by se mozna jeste daly, ale vydavaji docela priserne zvuky. Mate s temito servy nekdo zkusenost?
P.

_________________
DX8, DX6i || T-rex 600ESP, 500ESP FL, 450PRO, 450S || Algol, MaxiSwift


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 27.10.2014 18:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2010
Příspěvky: 2308
Bydliště: Liberec
Ta serva která chceš na cykliku nyní na cyklice mám. Mají vůle už z krabičky, ale na to moje čudlání je to ok. Silná, drží střed, přesná.
Ohledně ocasního serva, nevím. Mám tam Align 525mg. Vůle nulová. V ocasní mechanice je vůle jak hovado, tak kvituji s povděkem, že aspoň to servo vůli nemá.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 27.10.2014 22:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2014
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
No, ja kdyz koukam, jake ty t-rexy maji vsude kosmicke vule a na funkci rostlinare to nema temer zadny vliv, se divim, ze nekdo resi ty setinove vule v servech, ktere po tydnu vzniknou i u premiovych znacek :lol: Takze jak pises, jde mi hlavne o to, jestli drzi stredy, jsou to dost silna a hlavne spolehliva serva a zda za +- tyhle penize nesezenu na HK lepsi kousky.

Jde mi hlavne o zkusenost s konkretni znackou a pokud mozno typem (i kdyz 99% lidi leta aligny, savoxy, futaby, atd. a vyse jmenovane asi nikdy nevideli), jestli ta serva treba nehori, nerusi a ja nevim co jeste - viz soucasne servo, ktere mam na ocase a asi ma dle diskuze na HK problem s 6V.

EDIT : koukam, ze to casni servo, ktere jsem vybral, je nesmysl, je to 50g na 600 heli. takze musim najit neco mensiho.

_________________
DX8, DX6i || T-rex 600ESP, 500ESP FL, 450PRO, 450S || Algol, MaxiSwift


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 28.10.2014 20:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2010
Příspěvky: 2308
Bydliště: Liberec
Na servech cykliky nemám setinovou vůli. Ale aspoň půl mm na 2cm páce.
Ale co jsem četl, tak Sawox na tom není o moc lépe.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 28.10.2014 21:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2010
Příspěvky: 2308
Bydliště: Liberec
Jinak, ta serva nehoří, netopí, drží pěkně. Made in Taiwan. Ne normální čína.
Jo jeden neduh. Když chceš pákou otočit, když do serva nejde proud. Dvě ze tří jdou lehonce. To třetí rukou moc nejde. Jakoby se kouše. Asi groty v mechanice. Na funkci to nemá vliv.
Časem se to trochu ošuchalo, ale lítá to furt stejně dobře.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz