Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 189 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: T-REX 150
PříspěvekNapsal: úte 24.06.2014 13:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.9.2008
Příspěvky: 1253
Bydliště: Meziboří
Obrázky: 174
pheek píše:
Zdravím pánové, všiml jsem si že někteří z vás mají Blade130 a Rexe150. Mohl bych se zeptat na rozdíl ve vzduchu? Nejde mi o technickou stránku, vím čím se liší, ale jde mi o letový projev, který z nich se chová víc jak dospělá heli, atd... Díky moc za info.
víc jak dospělá heli se chová 130 ale zase už tolik nevydrží na rány viz vlákono o 130


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: T-REX 150
PříspěvekNapsal: úte 24.06.2014 13:43 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 6.5.2014
Příspěvky: 149
Ocelové převody mají už skoro všude. Az budu na počítači hodím odkaz. Dnes mi přišli,tak vyzkouším. Dospělejší je rozhodne 130ka. A s tím jak co vydrží si nejsem úplně jistý. Převody praskaji skoro při každém pádu a jeste ohneš hlavni hřídel a pak je vrtulník neřiditelný. Proste nesmis padat. My objednali kovové převody a pružnou uhlíkovou hřídel,tak se uvidí jestli to pomůže. Kamaráda stal minuly týden 2500 na opravách :-). Padal.. Ale jednou spadneš víc a dokud nevyměníš hlavni osu nedá se řídit. Taky se stává ze se protočí to hlavní plastové ozubené kolo. Tak nějaký extra držák to rozhodne není. Když ho mas v pořádku leta krásné,ale stačí malo,aby jsi ho neuridil.nabijecku mam od alignu přímo pro rexe 150 na dve baterky. Nabiji velmi rychle a stoji asi 450 Kč.

_________________
Blade 130 x,Trex 150,Epic 280,VORTEX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-REX 150
PříspěvekNapsal: úte 24.06.2014 15:32 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 21.12.2006
Příspěvky: 105
Bydliště: Ostrava
Ja to nabijeni vyresim podobne jako tady: http://www.helifreak.com/attachment.php ... 1386094177
Nebudu kupovat jeste spesl nabijecku kdyz me ceka kazdy tyden vyplaznout 2,5tis :-D Pocitam ale ze nekupoval normalni dily ale uz nejake tuzingove :-) A pokud ne tak to musel narvat plnym kolektivem v invertu do betonu ne? :-)

Hod link na to kde jsi to objednal ty at vim, ze to je overene :-) Dik

_________________
Dx6 2014/T-rex 150 DFC/HK450 DFC 6S/Protos 500 FBL/Goblin 700


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-REX 150
PříspěvekNapsal: úte 24.06.2014 17:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.5.2010
Příspěvky: 812
Bydliště: VSETÍN
Obrázky: 0
pheek píše:
Zdravím pánové, všiml jsem si že někteří z vás mají Blade130 a Rexe150. Mohl bych se zeptat na rozdíl ve vzduchu? Nejde mi o technickou stránku, vím čím se liší, ale jde mi o letový projev, který z nich se chová víc jak dospělá heli, atd... Díky moc za info.

Ahoj, určitě na letový projev je lepší 130X a pokud lítáš někde na louce nad trávou a pokud stihneš vypnout motor před pádem, tak se to většinou obejde bez úhony.

_________________
Blade 130X, Blade Nano QX,3D, 200 QX, LA-PARAMOTOR, DX6i, Sim. Phoenix +Futaba T6EX.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-REX 150
PříspěvekNapsal: úte 24.06.2014 17:29 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 6.5.2014
Příspěvky: 149
Jsou to tyto

http://www.lynxheli.com/product_info.php?cPath=128_151&products_id=23989

Ale jak na to koukám stejně nakonec nejsou všechny v kovu. Ty nejblíže k motoru nikdy nepraskly,tak možná začnou :D .

Pád stačí jeden a rozhasí se ti rex ani nevíš jak.. Potom další pády už přivodí ty finanční ztráty...Stačí ohlá hlavní osa a přestane držet zadek,začnou vibrovat serva atd... On samozřejmě urval kabely na zadním motorku a je to tak blbě udělaný,že už to nenapájel... Nechci strašit,vše záleží na tom jak riskuješ.. Klidným letem bych neopravoval nic.....To mě ale nebaví... Kovová serva a uhlíková osa asi vyřeší vše a bude z něj celkem otloukánek bez oprav..

_________________
Blade 130 x,Trex 150,Epic 280,VORTEX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-REX 150
PříspěvekNapsal: stř 25.06.2014 20:37 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 21.12.2006
Příspěvky: 105
Bydliště: Ostrava
Jo tak, ze to ma lynx vim. Ja myslel, ze mate nejaky jiny overeny shop, kde to je za dobre penize nebo aspon bez posty :)

Se mi zda, ze mi nasazena kabinka vytahuje baterku z konektoru. Nedela vam to taky?

Uhlikovou osku? Ne rovnou tu titanovou ? :-)

edit: Tak uz se mi podarilo rozhasit tracking listu :-D To je taky tou oskou? Ja sam podezrivam pricnou hridel.. ale nemam tak male imbusy zatim :-)

_________________
Dx6 2014/T-rex 150 DFC/HK450 DFC 6S/Protos 500 FBL/Goblin 700


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-REX 150
PříspěvekNapsal: čtv 26.06.2014 22:12 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 6.5.2014
Příspěvky: 149
Uhlíková osa je perfektně pružná a vždy se vrátí.. Většinu problémů způsobuje právě ta osa,nebo příčná hřídel.. Člověk pořád hledá chybu proč to nelítá jako na začátku,nastavuje vše možné a při tom většinu problémů vyřeší právě ta uhlíková osa a kovové převody..Dnes jsem s ním fláknul v reverzu a docela dost... A nic,lítám dál... Normálně bych už měnil osu a servo...

Nejlepší na vrtulníku jsou použité šroubly..Jsou z másla a totálně odchází.. Vydolovat právě příčnou hřídel je umění 8)

_________________
Blade 130 x,Trex 150,Epic 280,VORTEX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-REX 150
PříspěvekNapsal: pát 27.06.2014 9:36 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 21.12.2006
Příspěvky: 105
Bydliště: Ostrava
Tak to potrebuju taky :-D Za jak dlouho ti to z toho Lynxu prislo? :-) Kdyz maj tak sileneeee drahou postu :-)

Srouby urcite pujdou nekde najit v nejakem CZ storu jako nahrada.. kdyz se to donese do baumaxu apod..

_________________
Dx6 2014/T-rex 150 DFC/HK450 DFC 6S/Protos 500 FBL/Goblin 700


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-REX 150
PříspěvekNapsal: pát 27.06.2014 18:43 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 6.5.2014
Příspěvky: 149
Za tři dny :D

_________________
Blade 130 x,Trex 150,Epic 280,VORTEX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-REX 150
PříspěvekNapsal: ned 29.06.2014 19:33 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 21.12.2006
Příspěvky: 105
Bydliště: Ostrava
Pecka, tak co zkusenosti po vikendu? :-) Porad to neprdlo? :-)

_________________
Dx6 2014/T-rex 150 DFC/HK450 DFC 6S/Protos 500 FBL/Goblin 700


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-REX 150
PříspěvekNapsal: pon 30.06.2014 13:30 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 6.5.2014
Příspěvky: 149
Tři pády,serva drží,osa stále rovná...Pomohlo to hodně. Můžu trénovat,aníž bych se bál pádu...

_________________
Blade 130 x,Trex 150,Epic 280,VORTEX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-REX 150
PříspěvekNapsal: stř 02.07.2014 19:42 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 17.3.2013
Příspěvky: 40
Bydliště: Mladá Boleslav
Ahoj všem. Poprosil bych o radu. Pořídil jsem si tento vrťas jako takové trénovadlo na 3D a hlavně kvůli rozměrům. Nikdy jsem takového prcka nelítal. Vždy když jedu na chalupu mám problém, goblin se mi do kufru nevejde a nyní čekáme druhého prcka a tak už tam asi nepropašuju ani pětistovku. Jelikož jsem shlédnul pár videí vypadalo to, že by to mělo létat slušně.

Jsem , ale trochu zklamaný mám problém vrtulník naladit tak aby chodil alespoň spoloviny tak jako na videích co jsou na trubce :? . Vím, že to nemůžu porovnávat s goblinem, ale čekal jsem přece jen víc.
Pořád válčím s rozkmitáním přes křidélka, trimr zisku mám už na 1/4 a stejně to při rychlejší osmičce začne najednou šíleně vybrovat. Jak máte nastavené své stroje? Dělali jste nějaké úpravy? Kovová cyklika.. atd. Řešil někdo z vás těžiště? Ten můj je rozhodně těžší na ocas. Vrtulka mi taky nedrží a to s gyrem zápasím.. Díky všem za vaše rady popř foto vašeho nastavení trimrů..

_________________
Trex 500 DFC Spirit, Goblin 770 Spirit, Trex 150 DFC, Futaba T14SG


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-REX 150
PříspěvekNapsal: stř 02.07.2014 20:47 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 21.12.2006
Příspěvky: 105
Bydliště: Ostrava
A me by zase zajmalo kde jste na to sehnali imbusy?:) Pocitam, ze tam jsou 1,2mm a uz to schanim v mem okolo dva dny a porad na nic poradneho jsem nenarazil.

Jinak s nastavenim.. Ja sam jsem musel dost prikourit elevatoru a aile v travel adjustu aby se mi heli otocila v nejakem prijatelnem case.. Zakladni nastaveni 100 byla tragedie :) Jinak ocas jde urvat vzdycky, preci jen je to moturek.. Ale osvedcilo se mi litat na 90% misto plnych 100% ocas ustreluje mene a trosku zvednutym pitchem oproti normalnu na nejakych 80 jde dohnat ostrost kolektivu :)
Abych zase nevypadal za doktora.. Mam ho kratce a mam za sebou 5 baterek a cekam na tuning, protoze se mi chlapec taky nejak rozvibroval a rozhodilm se mi tracking listu :)

Btw. Fakt vam nikdy nevypadla baterka za letu? Me se to jeste nestalo ale protoze litam bez kabiny s ni si myslim, ze to musi byt venku hnedka :)

_________________
Dx6 2014/T-rex 150 DFC/HK450 DFC 6S/Protos 500 FBL/Goblin 700


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-REX 150
PříspěvekNapsal: stř 02.07.2014 21:16 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 17.3.2013
Příspěvky: 40
Bydliště: Mladá Boleslav
Já jsem koupil celej ten kufřík asi za 40USD a jsou tam i ty imbusy je to 1,3mm.. :) Je to super protože pak máš s sebou i nářadí na drobné úpravy a opravy a hlavně heli nepoškodíš při transportu.. takhle to vypadá: http://www.freakware.de/en/p/150-carry-box-yellow-align-h15z003xxt-a100746.htm

Já jsem zatím nasadil ty gumičky pod táhla, to trochu pomohlo. Taky mi došlo, že to bude chtít asi pohrát si s křivkama. Udělal jsem větší "V" a zítra to vyzkouším tedy jestli nebude foukat. Možná mám vysoké nároky s 5stovkou to fakt asi nejde srovnávat... Plánuju ještě tu kovovou cykliku tahle plastová je šit... :oops:

_________________
Trex 500 DFC Spirit, Goblin 770 Spirit, Trex 150 DFC, Futaba T14SG


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: T-REX 150
PříspěvekNapsal: čtv 03.07.2014 7:48 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 21.12.2006
Příspěvky: 105
Bydliště: Ostrava
Ja uz nejaky kufrik na to mam cili todle kupovat nebudu :-) Ale dik za rozmer! Skocim dneska nekam mrknout na ten imbus..

jj gumicky pod tahla se davaly uz i na mcpx a pomahalo to :-)
Pravda, ani s 450 to srovnavat nejde :-) Je to proste neposedna vcela, packuje se to trochu jinak a s vetsim postrehem. Ale jako vozembouch kdy clovek se vylozene neboji toho, ze to hodi na zem je to uzasne :-) Je to jako ridit auticko na dalkove(vi, ze se tomu nic moc nestane kdyz to zkazi) a pritom je s tim vetsi sranda.. Ja ty prcky mam proste rad, protoze jsem na nich zacinal :-)

_________________
Dx6 2014/T-rex 150 DFC/HK450 DFC 6S/Protos 500 FBL/Goblin 700


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 189 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz