Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 129 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Čmelák Z-37 elektro 1,4 nebo 2m ?
PříspěvekNapsal: pon 26.05.2014 20:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.10.2008
Příspěvky: 858
Bydliště: Praha 4
Obrázky: 0
ČČ - čau čmeláci :wink: , mám dotaz. Sice ho mám - resp měl jsem ho hodně pod "kůží", tak nevím jakou jste zvolili barvu potahu. Máte někdo odstín oracoveru? Lak resp barvu si nechám namíchat podle folie a černou asi nepopletu :) . Jen ta žlutooranžovofujtajblová mi stále nějak uniká. Když přišel z generálky, tak byl oranžáda ( a ještě na něj dali blbý červený doplňky :evil: ) a tam šel hóóódně vyšisovaný citrónek. Jdu pomalinku do potahu a ještě mě tady kolega "lark" nas... a nainspiroval, tak dělám otvírací kapotu , .... a dveře asi taky... Kua proč sem dáváš tak krásný fotky Tvejch šikovnejch paciček :twisted: :twisted: :twisted: :D

_________________
geo


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Čmelák Z-37 elektro 1,4 nebo 2m ?
PříspěvekNapsal: pon 26.05.2014 21:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Vždyť tě k tomu nikdo nenutí :lol: :lol: :lol: a hlavně nepřeháněj. Zkurvil jsem polohu těch trubek rámu. Měly jít podle skla, ale předělávat to už nebudu, maketa z toho stejně nikdy nebude :( Jinak to číslo odstínu barvy jsem tady už někde dával, je to RAL 1028, ale jestli chceš použít fólii tak by to chtělo vzorek té barvy, podle něj vybrat nejpodobnější fólii, a pak teprve podle fólie si nechat namíchat barvu. Já to budu stříkat celé, takže problém nemám. Už jsou konečně trup i křídla vymaskované a připravené na stříkání. Už aby to bylo hotové :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čmelák Z-37 elektro 1,4 nebo 2m ?
PříspěvekNapsal: pon 26.05.2014 21:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.10.2008
Příspěvky: 858
Bydliště: Praha 4
Obrázky: 0
Eště a mě někdo nutil :twisted: :D :D !!! Prdlajs, Tys mne donutil, hade jeden :lol: a ještě to vyfotíš, no.... Ne máš ho bezva, pravdou je, že jsem si těch čelních trubek všimnul, ale nedal jsem to na sobě znát :oops: . Myslím, že si toho všimne málokdo, ten kdo v tom strávil mládí asi jo, ale jináč ty Tvoje vychytávky jsou senzační ( mimochodem z těch klik by mi asi jeblo!! ). Nevím jak dalece se liším rozměrama, ale taky nestavím maketu, ale třeba ta kapota je přesně to, co je suuuper. Už je ten sqělej přístup k motoru. Jen mě s..ou ty podélný prolisy na křídle. Je rozhodnutý, že budou, ještě nevím z čeho, ale budou a vrch křídla stříkanej, spodek potaženej, trup oratexem, ... jo a motor už zabíhám, jde tam 30 benál. Mám ho od Rimra, vrtuli jsem koupil dřevo 17 x 6, tahá jako kůň, (3,9hp) :D

_________________
geo


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čmelák Z-37 elektro 1,4 nebo 2m ?
PříspěvekNapsal: pon 26.05.2014 21:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
No právě ta kapota taky není úplně maketová, protože ten čumák je trochu delší a kapota by měla končit na motorové přepážce. Jednu chvíli jsem to chtěl uříznout a udělat novou motorovou přepážku, ale když jsem si představil, co by to bylo práce, nechat dělat nový i sloupky pro motor, tak jsem to vzdal a uvažuju tak jak píšeš. Ten kdo čmeláka pořádně neprohlížel si toho nevšimne a mě už to nevadí. A protože to asi bude moje poslední éro, tak si vymejšlím kravinky. Zkrátka si hraju :lol: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čmelák Z-37 elektro 1,4 nebo 2m ?
PříspěvekNapsal: úte 27.05.2014 21:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.10.2008
Příspěvky: 858
Bydliště: Praha 4
Obrázky: 0
Promiň osobní dotaz na veřejnosti, ale už jsem to v Tvém příspěvku četl - jak poslední éro?!! Samo nemusíš odpovídat, jen když vidím jak někdo lepí a vypadá to k světu a napíše poslední, tak mám divně smutný pocit u osrdí ....
Jinak Tvé bydliště - jezdím dost často do Benátek ke kolegovi ( z mé branže nikoliv modelář ), tak bych se docela - pokud by to neva - juknul na toho Tvýho čmeldu na vlastní voči. No jen se vnucuju :oops: , ale jak pokračuješ? Dals´nějaký další foto na rajče?
Dá-li situace, tak v pátek jedu pro futra na podvozky, pak na chalupu a budu modelařit, až bude hořet šmirgl

_________________
geo


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čmelák Z-37 elektro 1,4 nebo 2m ?
PříspěvekNapsal: úte 27.05.2014 21:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Na tom není nic divnýho. Jsem už starej prďola a už několik let se mi klepou pracky (hlavně pravá), a pořád se to zhoršuje, tak si myslím, že už moc dlouho asi lítat nebudu. To je taky jeden z důvodů, proč stavím čmeldu, protože akrobata už přestávám zvládat. Napiš mi do SZ mailovku a můžem se domluvit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čmelák Z-37 elektro 1,4 nebo 2m ?
PříspěvekNapsal: pon 16.06.2014 17:41 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.9.2008
Příspěvky: 296
Bydliště: Moravany u Holic
To Lark: Zdravím Vás, po shlédnutí Vašich fotek Čmeláka mi spadla čelist a už se těším až nahrajete další. Ty detaily jsou nádherné. Povzbudilo mě to a inspirovalo a jdu do toho taky :D. Nejsem až tak kreativní tak se snad nebudete zlobit když některé věci okopíruji :D

Fandím všem čmelákostavěčům a už se těším až mi přijde taky stavebnice 2,2m. :D :D :D :D

_________________
SIG Piper Clipped Wing - RIP Z-37A ve výstavběMeridian 10ccE-Flite TimberPrcek F3KOrca F3K


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čmelák Z-37 elektro 1,4 nebo 2m ?
PříspěvekNapsal: pon 16.06.2014 19:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Jsou tu podstatně větší machři než já, ale díky. Žádný copyright na to nemám, tak si klidně okopíruj co chceš :mrgreen: Momentálně dodělávám barvu, imatrikulaci a znaky, takže další fotky zatím nejsou. Těší mě tvůj zájem o Čmeldu a fandím ti, jen si nejsem jistý kdy se ho dočkáš. S panem Žákem je to poslední dobou nějaké divné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čmelák Z-37 elektro 1,4 nebo 2m ?
PříspěvekNapsal: pon 16.06.2014 19:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.9.2008
Příspěvky: 296
Bydliště: Moravany u Holic
Díky za podporu, ještě jsem Vám poslal SZ kvůli podvozku. Dnes jsem s panem Žákem mluvil a tvrdil mi, že dodání je týden až 10dní tak budu doufat, že je to pravda. Už se nemůžu dočkat.

Co si myslíte o motoru NGH GF38

Líbí se mi cena i zvuk.

To má ale čas ještě nemám ani špejli :D

Ještě bych se rád zeptal dle čeho jste kreslil pomocné výkresy to je po oměření předlohy nebo jsme někde sehnal technickou dokumentaci?

_________________
SIG Piper Clipped Wing - RIP Z-37A ve výstavběMeridian 10ccE-Flite TimberPrcek F3KOrca F3K


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čmelák Z-37 elektro 1,4 nebo 2m ?
PříspěvekNapsal: pon 16.06.2014 20:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Poslal jsem ti mail a o tom motoru ti bohužel neřeknu nic, protože ho neznám. Jaké pomocné výkresy máš na mysli? Některé detaily jsem si modeloval v CADu, tak jsem si výchozí míry odměřoval už z modelu. Žádnou dokumentaci k tomu nedává (mimo té snůšky fotek na DVD).

Edit: Jestli myslíš rozměry podvozků, tak ty jsem si měřil na skutečné mašině, když jsem si byl fotit různé detaily.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čmelák Z-37 elektro 1,4 nebo 2m ?
PříspěvekNapsal: ned 22.06.2014 15:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.10.2008
Příspěvky: 858
Bydliště: Praha 4
Obrázky: 0
ČČ - tak bych si dovolil ukázat pár fotek z víkendového modelaření. Lark mne tak navnadil na vychytávky, že jsem prostě neodolal. Sice "žebrování" bude jen shora - zespod to nikdo neuvidí :oops: a ze dvou metrů už není vidět ani nedokonalosti natož dokonalosti a maketu z toho neudělám. Zkusil jsem si to na VOP, křídla mám nakytovaný, tak tam to budu dělat příští týden. Podvozky a futra jsou hotový, jen pro ně zajet :roll: . Kapotu jsem podle Larka taky rozřezal a už to lepím s pantama zase k sobě. Nebude to sice asi tak pěkný, ale ... Ještě tu kabinu - resp dveře, zadní plac pro mechanika nebudu dělat. SOP a VOP budou mít serva hned u sebe v ocase, náhony budou schovány uvniř trupu.
Příloha:
VOP (6).JPG
VOP (6).JPG
[ 77.93 KiB | Zobrazeno 1371 krát ]

Příloha:
VOP (5).JPG
VOP (5).JPG
[ 72.77 KiB | Zobrazeno 1371 krát ]

Příloha:
VOP (1).JPG
VOP (1).JPG
[ 81.92 KiB | Zobrazeno 1371 krát ]


_________________
geo


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čmelák Z-37 elektro 1,4 nebo 2m ?
PříspěvekNapsal: ned 22.06.2014 17:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Pěkně si se do toho obul :D Držím palce. Když máš signy nahoře, tak už je udělej i dolu. Vím je to piplačka, ale nemysli, ono je to vidět docela i z dálky, nebo při nízkých průletech. Co je ale šílené, dělat přes ty signy imatrikulační znaky. Zrovna se s tím peru. Podle šablon jsem to obkreslil a zkoušel jsem to vymaskovat úzkou 3M páskou, ale aby ta páska opravdu držela i v koutech, se to zkrátka nedá. Tak jsem myslel že použiju maskovací pastu MASCOL, ale ta se zase nesnese nitroředidlem. Tak to nakonec maluju ručně. Mám hotovou jednu půlku a ještě to budu muset doretušovat. Taky už se mi do té druhé nechce, ale přece to nenechám napůl. S mejma klepavkama je to ale šílenost. :evil: :evil:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čmelák Z-37 elektro 1,4 nebo 2m ?
PříspěvekNapsal: pon 23.06.2014 18:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.10.2008
Příspěvky: 858
Bydliště: Praha 4
Obrázky: 0
No právě :evil: toho se děsím už teď! A nemám křídlo zespod potažený balzou - tam bude folie. na tý VOP, bych to ještě sfouk´, ale křídlo by byl moc velkej vo..r. Jen vybrousit žebra aby se tam vešla aspoň 1mm balza, ne ne - budu dělat nízký průlety daleko od diváků :D :D . Už jsem to udělal na vrchu, vyvztekal jsem se s tím dost a dost. Kdybych to stavěl znovu, tak si připravím křídlo jinak, ale teď se s ním už špatně pracuje. I při opatrnosti jsem při broušení vylomil 3 žebra a sundat 1mm při zachování profilu je na mašli. A zespod :evil: :evil: !!! Teď už vím, jak bych postupoval kde všude jinde, ale chtěl jsem zkusit rozsyp s tvůrčí stránkou, proto jsem vzal ( taky trochu nostalgie ) tohoto Čmeldu od Laser modely. A hlavně mne baví rozměřovat to z třípohledovýho náčrtu :mrgreen: . Né bezva zkušenost, udělám jen to na co mám čas. Bude-li nejhůř, tak půjdu třeba do ještě jednoho a na něm se vydovádím. Jen tak mimochodem si ale asi vystřihnu ještě toho Pilatuse co řežou. Byli jsme s Cernim v Německu na Flugschau u Loebau na kukačku v sobotu a byli tam hodně modeláři z Čech. Fotky dám do Akce minulé, tam jeden Turbo Porter byl a lítal parádně. Když už se tady vykecávám - neměl bys nějako "nepovedenou" kliku ke dveřím - koupil bych :oops: . Mě ty kovářský práce moc nejdou :oops: :oops:

_________________
geo


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čmelák Z-37 elektro 1,4 nebo 2m ?
PříspěvekNapsal: pon 23.06.2014 19:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Rezervní kliku bohužel nemám a nejsou kované, ale vyřezané a vypilované z 3mm duralu :lol: Jenom dotaz, co tě vedlo k tomu udělat tuhý potah nahoře a dole jen fólii? Když už, tak bych to udělal obráceně. Tuhý potah dolu a nahoře jen od náběžky k nosníku. Doufám, že máš dole tuhý potah alespoň od náběžky k hlavnímu nosníku? Spodek je přece podstatně zranitelnější a navíc je rovný, takže by se i líp tou balsou potahoval. Nevím jak máš dělaná žebra, ale nechápu co jsi pro tuhý potah musel brousit. Jednoduše jsem z obou stran nalepil plachty balsy. Pokud bych nechtěl tuhý potah na celé křídlo, tak potáhnu jen předek profilu k nosníku a zbytek opáskuju stejnou balsou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čmelák Z-37 elektro 1,4 nebo 2m ?
PříspěvekNapsal: pon 23.06.2014 20:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.10.2008
Příspěvky: 858
Bydliště: Praha 4
Obrázky: 0
Vono to je trošku jinak - u tohodle Čmeldy resp výřezů je tuhý potah od náběžky k hl nosníku včetně. Celopotah je pouze u draku, proto jsem z horní části žeber sundával 1mm abych tam vsadil plachtu balzy. Ta přední část žebra je odsazená pro 2mm prkno. No a na spodek jsem se vy.. Možná jsem to měl udělat, ale jak říkám - chtělo to hned ze začátku před stavbou. Prostě druhýho udělám jinak, no. Je to konstruovaný na potah folií, odlehčení je na místě. Sice při této ploše křídla to do cihly má hodně daleko, tuhý balzový potah moc váhy nepřidá, mohl jsem to polepit celý, ale jak bylo napsáno ... :? .
Jo trošku jsem doufal, že napíšeš - kliku nemám, ale jednu Ti udělám .... :) a to bych byl :o a :D . Ta klika má asi tak 7mm? No a to zavírání chlopní máš teda vymáklý. Já se spokojím s trubička/tyčka/perko/táhlo :roll:

_________________
geo


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 129 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz