Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 22.06.2014 20:32 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 1.9.2010
Příspěvky: 176
Bydliště: Vysočina ČR
Obrázky: 2
Obracím se na všechny, kdo by mi mohli přispět nějakou rozumnou radou. U letadla mám pneumatický podvozek od p. Husáka zabudovaný do šachet v křídle připravených z výroby, vlastní nohy z "pružinové" oceli 5 mm. Přestože nejsem v létání úplný začátečník, tak se mi s tímto modelem nedaří moc přistání bez toho, abych neohnul některou podvozkovou nohu. V podstatě jsem ve stavu, kdy mám 10 minut létání/hodinu práce :roll: . Navíc jako všechny warbirdy má při vodorovné poloze můj spitfire podvozek jen malinko před těžištěm, takže letadlo při najetí na sebemenší nerovnost přepadává po přistání na čumák. Nedovedu si představit, že bych měl rozkuchat celé křídlo, abych mohl dát podvozek více k přední hraně křídla, navíc to ani nejde z konstrukčních důvodů, protože je v tom místě nosník křídla.
Řešil jste někdo tyhle patálie? A Z jakého materiálu máte u letadla podvozkové nohy? Budu rád za každou praktickou smysluplnou radu vedoucí ke zlepšení.

_________________
Cellpro10, C60, iCharger106b; Graupner MZ-24 Hott; Jeti DS-16
www.letadelka.com


Naposledy upravil MiSe dne ned 22.06.2014 21:16, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 22.06.2014 20:53 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Domluv s s Mírou (Husákem), ať ti dá kontakt na někoho kdo od něj podvozek má a/nebo má Spita (v klubu je jich několik), můžeš se pak s nimi poradit, jak to pořešili. Případně http://www.lmk-rakovnik.cz/index.php?op ... &Itemid=53 Habart, Hůla, Vydra - zkus email, někdo z nich se ozve.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 23.06.2014 7:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2012
Příspěvky: 1406
Bydliště: Rakovník
Obrázky: 9
MiSe píše:
Obracím se na všechny, kdo by mi mohli přispět nějakou rozumnou radou. U letadla mám pneumatický podvozek od p. Husáka zabudovaný do šachet v křídle připravených z výroby, vlastní nohy z "pružinové" oceli 5 mm. Přestože nejsem v létání úplný začátečník, tak se mi s tímto modelem nedaří moc přistání bez toho, abych neohnul některou podvozkovou nohu. V podstatě jsem ve stavu, kdy mám 10 minut létání/hodinu práce :roll: . Navíc jako všechny warbirdy má při vodorovné poloze můj spitfire podvozek jen malinko před těžištěm, takže letadlo při najetí na sebemenší nerovnost přepadává po přistání na čumák. Nedovedu si představit, že bych měl rozkuchat celé křídlo, abych mohl dát podvozek více k přední hraně křídla, navíc to ani nejde z konstrukčních důvodů, protože je v tom místě nosník křídla.
Řešil jste někdo tyhle patálie? A Z jakého materiálu máte u letadla podvozkové nohy? Budu rád za každou praktickou smysluplnou radu vedoucí ke zlepšení.

ten drat vyhod.udelej nebo kup si teleskopicky tlumic. staci ti 8mm trubka,do ty pruziny a jako kluzak duralova 6mm kulatinka.do ty trubky udelej drazku at to ma nejaky zdvih,kluzak zajisti proti pootoceni sroubkem ktery bude behat v te drazce. jako spojku s podvozkem telo 5mm imbusovyho sroubu. funguje to a kluci s tim litaji v pohode.ty draty jsou u tohohle nestastny reseni.

_________________
lítat neumim,ale o to víc mě to baví. :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 23.06.2014 8:27 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
doubravka píše:
...ty draty jsou u tohohle nestastny reseni.

No, pak ještě to deformačně řezaný křídlo... :-(

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 23.06.2014 13:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2010
Příspěvky: 1657
Bydliště: Praha
Blog: Zobrazit blog (1)
Omlouvam se za offtopic - kamarad shani spitaka podobneho rozpeti - kde se da ten od hackera sehnat? Koukal jsem u nej - a nasel jenom nahradni dily. Pak par starych threadu na forech.

Diky za tip


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 23.06.2014 13:27 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Na jejich stránkách najdi číslo na p. Kacetlovou a zeptej se jí. Bude něco vědět, tipuju.
Jinak jestli díly, tak ale křídlo si udělat sám, konstrukční. To řezané není dobré (vlastnosti).

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 23.06.2014 13:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2012
Příspěvky: 1406
Bydliště: Rakovník
Obrázky: 9
Genagen píše:
Omlouvam se za offtopic - kamarad shani spitaka podobneho rozpeti - kde se da ten od hackera sehnat? Koukal jsem u nej - a nasel jenom nahradni dily. Pak par starych threadu na forech.

Diky za tip

a mooozna by byla k mani jedna stavebnice,nevim jak moc kompletni,ale nejaka stoji u kamarada v dilne oprena v rohu...

_________________
lítat neumim,ale o to víc mě to baví. :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 23.06.2014 13:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2012
Příspěvky: 1406
Bydliště: Rakovník
Obrázky: 9
jyrry píše:
Na jejich stránkách najdi číslo na p. Kacetlovou a zeptej se jí. Bude něco vědět, tipuju.
Jinak jestli díly, tak ale křídlo si udělat sám, konstrukční. To řezané není dobré (vlastnosti).

kdyz to clovek umi,tak to lita super... podivej se na malyho vydryse,polcarika. tem to chodi uzasne...

_________________
lítat neumim,ale o to víc mě to baví. :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 23.06.2014 13:37 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
No jo, ale Pavel stavěl křídlo konstrukční, co vím... Nebo Aleš???
Jasně že to jde, ale nesmí se moc tahat...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 23.06.2014 16:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2012
Příspěvky: 1406
Bydliště: Rakovník
Obrázky: 9
jyrry píše:
No jo, ale Pavel stavěl křídlo konstrukční, co vím... Nebo Aleš???
Jasně že to jde, ale nesmí se moc tahat...

Pavel,pomahal jsem mu.. :-) a uz letelo ale porovnani moc nemame... ale i ten hackeruv leti pekne,staci spravne teziste a umet to s nim. a hlavne mit funcni klapky... a at jen nekecam,tady par obrazku tech nohou co ma kolega...a kdyz das kridlo spodni hranou do roviny,tak osa kola je presne na nabezce...


Přílohy:
WP_000989.jpg
WP_000989.jpg
[ 26.42 KiB | Zobrazeno 2104 krát ]

WP_000990.jpg
WP_000990.jpg
[ 35.37 KiB | Zobrazeno 2104 krát ]

WP_000991.jpg
WP_000991.jpg
[ 30.92 KiB | Zobrazeno 2104 krát ]


_________________
lítat neumim,ale o to víc mě to baví. :-)
Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 24.06.2014 20:33 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 1.9.2010
Příspěvky: 176
Bydliště: Vysočina ČR
Obrázky: 2
To doubravka:
moc děkuju za fotky.
Už sháním materiál na klapky :wink: . Mohl bys u kamaráda prosím změřit jejich rozměr?
Ta odpružená noha vypadá podle fotek dost dobře. Mohl bys také poslat rozměry (průměry, zdvih pružení atd.), abych mohl začít shánět materiál na podvozek a ukručet někoho, kdo by mi to vyrobil? Nebo bys dokázal vyrobit ty resp. někdo, kdo to dělal pro kamaráda? Samozřejmě za domluvenou úplatu...
P.S.: kola mám schovaná při vysunutí úplně dozadu pod křídlo, to je špatně, na to už jsem přišel. Ale jakmile podložím kořen podvozku tak, aby vyšla noha při vysunutí dopředu, tak mi zase po zatažení nevychází dobře do šachet - dopadá to tak, že jdou kola dozadu do zadních hran šachet nebo jsou v šachtách hodně vytočená (nejdou tam naplocho). :roll: S tím zatahovacím podvozkem jsou starosti, ale nechci se ho vzdát, ve vzduchu je to fakt paráda.

_________________
Cellpro10, C60, iCharger106b; Graupner MZ-24 Hott; Jeti DS-16
www.letadelka.com


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 25.06.2014 6:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2012
Příspěvky: 1406
Bydliště: Rakovník
Obrázky: 9
MiSe píše:
To doubravka:
moc děkuju za fotky.
Už sháním materiál na klapky :wink: . Mohl bys u kamaráda prosím změřit jejich rozměr?
Ta odpružená noha vypadá podle fotek dost dobře. Mohl bys také poslat rozměry (průměry, zdvih pružení atd.), abych mohl začít shánět materiál na podvozek a ukručet někoho, kdo by mi to vyrobil? Nebo bys dokázal vyrobit ty resp. někdo, kdo to dělal pro kamaráda? Samozřejmě za domluvenou úplatu...
P.S.: kola mám schovaná při vysunutí úplně dozadu pod křídlo, to je špatně, na to už jsem přišel. Ale jakmile podložím kořen podvozku tak, aby vyšla noha při vysunutí dopředu, tak mi zase po zatažení nevychází dobře do šachet - dopadá to tak, že jdou kola dozadu do zadních hran šachet nebo jsou v šachtách hodně vytočená (nejdou tam naplocho). :roll: S tím zatahovacím podvozkem jsou starosti, ale nechci se ho vzdát, ve vzduchu je to fakt paráda.

klapky zmerim,jsou odhadem 30-35mm siroke,od kridelka k centroplanu dlouhe.vychylka 85st. prumer trubicky na podvozku je 8x1 ocel,v tom drazka 3x20. kluzak je 6mm kulatinka.vyrabel je kupodivu Mira Husak,ale ten toho ma ted tolik,ze nevim jestli by se nechal ukecat na vyrobu...s tim podlozenim,neni uplne nutny mit osu na nabezce,ale snaz se hodne priblizit,protoze jinak to bude boj pokazdy.je to boj i u 2m spita,kde jsme podvozky udelali presne tak jak maji byt-neslo se s tim pomalu ani rozjet. po lehkym predkopnuti uz to byla pohadka.. :-) kdyby neco,tak muzu merit a fotit do aleluja,vali se to kolegovi na stole. :-)

_________________
lítat neumim,ale o to víc mě to baví. :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 25.06.2014 16:04 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 1.9.2010
Příspěvky: 176
Bydliště: Vysočina ČR
Obrázky: 2
Za změření šířky klapek budu rád a pokud bych mohl poprosit, tak i foto spodní strany křídla, abych viděl jejich tvar. Mě by se pro co největší plochu líbilo udělat je na jejich přední straně vzájemně v jedné rovině (kolmo na směr letu a souběžně se zadní stranou chladiče) a vzadu zakřivené podle tvaru křídla. Sice by nebyly obdélníkové (u trupu by byly širší), ale měly by poměrně velkou plochu a hlavně ta kolmost na směr letu by měla co největší účinnost. Na druhou stranu to nechci s velikostí přehánět, aby to po vysunutí nemělo nějaké nežádoucí efekty). Délka mi vychází 28 cm, na rozměr šířky si počkám, až co mi napíšeš (nemá cenu vymýšlet a zkoušet něco, co je už vymyšlené).
Na vyrobení podvozku už mám v plánu šikovného strojníka, jen s materiálem budou asi problémy - máš nějaký tip na zdroj k koupení trubiček?

_________________
Cellpro10, C60, iCharger106b; Graupner MZ-24 Hott; Jeti DS-16
www.letadelka.com


Naposledy upravil MiSe dne stř 25.06.2014 16:13, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 25.06.2014 16:08 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
MiSe píše:
.... nějaký tip na zdroj k koupení trubiček?

Na odpověď jsem taky zvědavý, chystám se taky na své podvozky...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 25.06.2014 21:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2012
Příspěvky: 1406
Bydliště: Rakovník
Obrázky: 9
zitra napisu a nafotim. Spec. Pro jyrryho,myslim ze ti to roste kousek od prace. Ja tam beru na ty svy potvory 14x2. Zitra to obvolam...

_________________
lítat neumim,ale o to víc mě to baví. :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz