Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 144 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 20.06.2014 13:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
Bohužel v té ceně neseženeš novýho nic (kvalitativně) - ERS (elektronicky regulovateĺná spájkovačka) je sice stará technologie kdysi vyvinutá Německou firmou ERSA ( název je z počátečních slov jejího zakladatele ERnsta SAchse) a ne zrovna kvalitně obšlehnutá tehdejšími soudruhy. Ale už se to tak nějak za ty léta dotáhlo do použitelnýho stavu a tak je to slušná stanice (krom toho ji i když v inovované verzi ale stále stejný systém tělísek a hrotů na pérko dělá ERSA dodnes) a ta 100W verze je fakt dobrá(rychlost natápění - tepelný výkon) - Radek

Edit - jinak jsme pátral co je vlastně na 100W verzi oproti 50W změněno (když mají stejný topný tělísko) a dle všeho je tam použito silnější trafo a možná i malinko zvedlý napětí

_________________
ICQ 638556901


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 20.06.2014 17:41 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 3.6.2014
Příspěvky: 83
Bydliště: Žilina
chimo píše:
Moje motlitby boli vypočuté :D , dnes 11:30 mi prišiel mail, že majú všetko čo chcem a pošle mi ponuku, tak sa to asi už blíži do finálu.


Tak ešte stále čakám na ponuku, napísal že ju pošle obratom a zatiaľ nič neprišlo, aj by som to zmenil na tú 100W, dúfam že sa dočkám. Moja 1 skúsenosť bola v decembri 2013. Pájka bola max do 2 týždňov u mňa doma na Slovensku. Dúfam, že si onedlho budem môcť povedať, že trpezlivosť ruže prináša.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 20.06.2014 20:00 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2006
Příspěvky: 471
Ahoj,

moje zkušenost se SAGAT je taková že 25.3.2014 jsem poslal první objednávku na ERS50-100W. Poté následovaly další dvě urgence objednávky a 7.4. jsem dostal potvrzení s dodáním do 15ti dní. Dále asi dalších 10 mailů a 10 telefonátů obsahují urgence a prosby z mé strany a sliby ze strany Sagatu, kde slibovali každý týden dodání... Na maily vcelku nereagují a dovolat se je opravdu dost těžký, trvá to třeba i několik dní než se to povede... V každém případě když už jsem to chtěl opravdu vzdát, tak jsem se dočkal 30.5. dodání.

Musím ale říct, že čekání se opravdu hodně vyplatilo. S touto páječkou jsem se dostal na úplně jiný level pájení a dokážu spájet věci, o kterých se mi dříve ani nesnilo. Dříve jsem zákonitě u každého pájení s trafopájkou jen klel a nadával a přepaloval cín a dnes si pájení užívám, směju se u toho, mám krásné lesklé spoje, spájení trvá jen mžik a pokáždé si říkám, to byl sakra dobrej kup :-) přestup z trafopájky, je neskutečnej skok v úrovni pájení a opravdu neuvěří ten, kdo to nevyzkoušel a ať si každý říká co chce :-) i když věřím, že je hodně lidí, kteří mají cit v ukázováčku a pájí s trafopájkou velmi dobře, tak mne ta ERSka opravdu hodně moc pomohla a dostala na jinou úroveň a i kamarádi mi řekli, že takhle oni spájet nedokážou, když jsem se jim pájením musel hned pochlubit. Kdyby tak viděli mé pájení předtím...

Na závěr bych ještě jednou chtěl poděkovat ardovi1 za jeho psychickou podporu při čekání na páječku a jsem mu moc vděčnej, protože jeho slova, že za to stojí se opravdu vyplnila :-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 20.06.2014 20:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.8.2009
Příspěvky: 888
Bydliště:
Obrázky: 0
miglosch píše:
Ahoj,

moje zkušenost se SAGAT je taková že 25.3.2014 jsem poslal první objednávku na ERS50-100W. Poté následovaly další dvě urgence objednávky a 7.4. jsem dostal potvrzení s dodáním do 15ti dní. Dále asi dalších 10 mailů a 10 telefonátů obsahují urgence a prosby z mé strany a sliby ze strany Sagatu, kde slibovali každý týden dodání... Na maily vcelku nereagují a dovolat se je opravdu dost těžký, trvá to třeba i několik dní než se to povede... V každém případě když už jsem to chtěl opravdu vzdát, tak jsem se dočkal 30.5. dodání.

Musím ale říct, že čekání se opravdu hodně vyplatilo. S touto páječkou jsem se dostal na úplně jiný level pájení a dokážu spájet věci, o kterých se mi dříve ani nesnilo. Dříve jsem zákonitě u každého pájení s trafopájkou jen klel a nadával a přepaloval cín a dnes si pájení užívám, směju se u toho, mám krásné lesklé spoje, spájení trvá jen mžik a pokáždé si říkám, to byl sakra dobrej kup :-) přestup z trafopájky, je neskutečnej skok v úrovni pájení a opravdu neuvěří ten, kdo to nevyzkoušel a ať si každý říká co chce :-) i když věřím, že je hodně lidí, kteří mají cit v ukázováčku a pájí s trafopájkou velmi dobře, tak mne ta ERSka opravdu hodně moc pomohla a dostala na jinou úroveň a i kamarádi mi řekli, že takhle oni spájet nedokážou, když jsem se jim pájením musel hned pochlubit. Kdyby tak viděli mé pájení předtím...

Na závěr bych ještě jednou chtěl poděkovat ardovi1 za jeho psychickou podporu při čekání na páječku a jsem mu moc vděčnej, protože jeho slova, že za to stojí se opravdu vyplnila :-)


Mohu tvá slova jen potvrdit. Taktéž tímto opět děkuji Ardovi. Jediný rozdíl je v tom, že má objednávka byla vyřízena do týdne. Je to asi rok zpět.

_________________
Loop VA Models ; Spacewalker II SIG 1/4 ve výstavbě


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 20.06.2014 20:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
Kluci díky - jsem rád že jsem v rámci možností (finančních) snad dobře poradil a opravdu je to za poměrně slušný peníz hodně(moooc) muziky. Radek

_________________
ICQ 638556901


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 20.06.2014 20:59 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 3.6.2014
Příspěvky: 83
Bydliště: Žilina
Tak pre mňa je už toto psychická podpora, že nemám s extrémnym čakaním iba ja problém, a že veľa ľudí si na to muselo poctivo počkať ako v 80-tych rokoch pred tuzexom na nedostatkový tovar, alebo v mäsiarstve na mäso na čo si aj tak slabo spomínam, lebo to som bol ešte malý chlapec.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 21.06.2014 18:43 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 24.6.2009
Příspěvky: 154
Bydliště: Berouna
Také jsem měl problémy s komunikací s výrobcem.
Nakonec jsem 100W verzi (ani ji tam nemá uvedenou) ale koupil na aukruod winda3.
Dnes má otevřenu tuto akci.
http://aukro.cz/hroty-prislusenstvi-k-ers-50-pajka-cin-pajeni-i4336710536.html.
Problém s komunikací nebyl vůbec žádný i volal když jsem si něco vyjasňovali.
Takže mohu doporučit.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 21.06.2014 19:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
Sagat 100W verzi na webu má - a už dost dlouho - Radek

_________________
ICQ 638556901


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 05.07.2014 18:38 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 3.6.2014
Příspěvky: 83
Bydliště: Žilina
Tak ešte stále čakám na ponuku, napísal že ju pošle obratom a zatiaľ nič neprišlo, aj by som to zmenil na tú 100W, dúfam že sa dočkám. Moja 1 skúsenosť bola v decembri 2013. Pájka bola max do 2 týždňov u mňa doma na Slovensku. Dúfam, že si onedlho budem môcť povedať, že trpezlivosť ruže prináša.[/quote]

Tak ponuky som sa dočkal so 100W, včera prišla tak som to hneď aj uhradil na účet, vyzerá to tak, že fakt sa nákup blíži ku koncu. Tú 100W si nechám a moju 50W posuniem kamarátovi pre ktorého ju objednávam. Teším sa na ňu, pretože s tou 50W sa dali krásne letovať uhlíky na bežné auto-štartére, tak si neviem predstaviť, čo bude robiť 100W :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 05.07.2014 18:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
Budeš 100% spokojený - rychlejší náběh na teplotu tedy i víc okamžitýho tepla do hrotu když je třeba - dej vědět určitě jak se ti s ní pájí - Radek

_________________
ICQ 638556901


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 15.07.2014 9:18 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 3.6.2014
Příspěvky: 83
Bydliště: Žilina
Konečne som sa od Januára dočkal, pájka včera prišla, moju 50w som posunul kamarátovi a 100w je na svojom mieste, zatiaľ prebehol len ľahký test, keďže som zrovna opravoval nabíjačku.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 02.06.2015 6:22 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 10.2.2014
Příspěvky: 327
Bydliště: Černošice/Praha
miglosch píše:
Ahoj,

moje zkušenost se SAGAT je taková že 25.3.2014 jsem poslal první objednávku na ERS50-100W. Poté následovaly další dvě urgence objednávky a 7.4. jsem dostal potvrzení s dodáním do 15ti dní. Dále asi dalších 10 mailů a 10 telefonátů obsahují urgence a prosby z mé strany a sliby ze strany Sagatu, kde slibovali každý týden dodání... Na maily vcelku nereagují a dovolat se je opravdu dost těžký, trvá to třeba i několik dní než se to povede... V každém případě když už jsem to chtěl opravdu vzdát, tak jsem se dočkal 30.5. dodání.


Chtel jsem psat dotaz na zkusenosti s firmou SAGAT a usetril jsi mi psani - ted to je 2 mesice a pajka stale nikde. To opravdu neexistuje podobne kvalitni alternativa (chci aby s tim sli rozumne pajet XT-90)?

EDIT: ve "vedlejsim" vlakne jsem nasel doporuceni na AOYUE 2901. Je sice drazsi, ale mozna se ji clovek na rozdil od ERS50-100 i docka...

_________________
TDF, TDR, Logo 600SX, Oxy 4 Max @ 3Digi, VBar Neo, Spirit, Grapuner mz-32, mx-20


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 02.06.2015 11:20 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
TomasN píše:
... alternativa (chci aby s tim sli rozumne pajet XT-90)? ...

http://www.ges.cz/cz/etp-5-s-GES07713172.html
Mám a používám. Nečekám až se rozehřeje Cu kopyto, hřeje ihned.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 02.06.2015 12:19 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 10.2.2014
Příspěvky: 327
Bydliště: Černošice/Praha
Špatně jsem se vyjádříl, nechi to jen na velké konektory, ale aby s tím šli pájet i menší věci. Ne že by to trafopájkou nešlo, ale mikropájkou to jde přece jen lépe i když to člověk až tak neumí.

_________________
TDF, TDR, Logo 600SX, Oxy 4 Max @ 3Digi, VBar Neo, Spirit, Grapuner mz-32, mx-20


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 02.06.2015 12:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
TO Jyrry -
Transformátorová páječka se zvýšeným výkonem, velmi vhodná k použití při práci s bezolovnatými druhy cínů, u kterých je nutná vyšší teplota tavení. Tak to je gól -jak od Horsta Fuchse :lol: :lol: :lol: -Radek

_________________
ICQ 638556901


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 144 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz