Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 889 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 14.04.2014 16:25 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.9.2012
Příspěvky: 66
Bydliště: Louka okr. Hodonín
Obrázky: 0
čip píše:
Caut,prosim o radu,ve verzy 2.1 bylo Colektive pitch dampering
cyclic pitch dampering na 50%
A ve 3.1 je na O% jeto tlumeni rychlosti a ted nevim co tam nastavyt.
aby to nebylo liny a ani vostry.Snad sem to napsal dobre Diky



taky jsem upgradoval z 2.1. Sice na verzi 4.0 ale tam jsou nuly taky.
Nastavovali jste tam zpět těch 50???

_________________
Aurora9, T-rex 500 CF, T-rex 250 pro dfc, Walkera V200D01, vznášedlo, Beta 1400


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 27.05.2014 22:06 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2008
Příspěvky: 110
Bydliště: Česká Třebová
Ahoj pokouším se nainstalovat 3gx do rexe 450. Prošel jsem celé nastavení a všechno se zdá být v pohodě. Ale když roztočím rotor, tak chvíli je to OK, ale pak začne pomalu klopit doleva a pak i klonit dopředu. Když vypnu motor, tak se to pomalu zase vrátí zpět. Opakuje se to vždy stejně. Vypadá to, jako by to dělaly nějaké vibrace, ale i když držím vrtulník v ruce, tak mi nepřijde, že by to nějak zvlášť vibrovalo. Rozhodně mi to přijde méně, než rex 500, ve kterém bylo FBL předtím. Nicméně když sundám listy, tak to nedělá. Myslíte, že by to mohlo být tím?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 27.05.2014 22:35 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23.9.2009
Příspěvky: 88
Bydliště: Kraslice
Caute,mam to ve 3 vrtasich,a zatim spokojenost,nato co umim.Podle me,byla verze 2,1 nejostrejsi.Kdyz sem dal v4,tak byl oproti 2,1 jak beranek.Pak uz sem jen priostroval


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 28.05.2014 6:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2013
Příspěvky: 321
Bydliště: Hlinsko v Č.
Ahoj,
Měl jsem ho v Rex450 taky (byla te verze 2.1) a dělalo mi to taky. Přisuzoval jsem to totmu, že to bezpádlo nemá odezvu když je vrtulník na zemi a snaží se něco kompenzovat. Jakmile jsem ho dostal do vzduchu, tak vše bylo OK.
Řešil jsem to tak, že jsem ho buď řídil i na zemi a nebo jsem s ním hrknul do vzduchu a bylo to vyřešeno :-). Nebo spíše jsem nijako jinak neřešil.

Roman

_________________
T-Rex 470LP; Logo 600SX; T-Rex 700 Gasser + Hanson 300


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 28.05.2014 7:37 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2008
Příspěvky: 110
Bydliště: Česká Třebová
Tak to zkusím prubnout, jen co bude trochu počasí. Díky


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 28.05.2014 10:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2008
Příspěvky: 1534
To,co popisuješ způsobují vibrace,které vznikají díky přízemnímu efektu;zkus v režimu roztáčení zmenšit negativní úhel náběhu :wink:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 09.06.2014 18:48 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2008
Příspěvky: 406
Bydliště: Plzeň, CZ
Vyšla aktualizace firmware Align 3GX FBL jednotek, v5.0
http://www.align.com.tw/alignhtml/3gx_update/3gx_update.php

_________________
Spirit System (Spirit W1, GTR & others)
Spirit Wave & JETI DS 12
http://www.habada.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 09.06.2014 21:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2012
Příspěvky: 1682
Obrázky: 0
Poreferuj jak to lita... uz 3GX nikde doma ve skrini nemam. Lital jsem s v2 a v4... dochazi k zlepseni a vychytani much, pocitam ze v5 to zase o neco posunula. Kazdopadne v5 vysla soucasne s novou jednotkou, ktera ma propojeni pres BT a ma rychlejsi procesor... spise by me teda zajimalo jak je na tom nova hw revize.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 10.06.2014 8:42 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2008
Příspěvky: 110
Bydliště: Česká Třebová
raging píše:
To,co popisuješ způsobují vibrace,které vznikají díky přízemnímu efektu;zkus v režimu roztáčení zmenšit negativní úhel náběhu :wink:


Tak jsem to zkusil zaviset. stabilita OK, drží vše, jen mám problém, že se vrťas celý otáčí reakčním momentem a 3GX to nějak nechce rovnat. Přitom mám HL zapnutý, nasteven střih vyrovn. rotoru, jestli mám ještě špatně limity? Ale přijde mi, že to jakoby vůbec nekompenzuje. Když to zkouším v ruce, tak žádná zjevná protireakce gyra není patrná. Přitom na ovládání vrtulky reaguje, servo chodí od dorazu k dorazu, mám tam digitální servo, tak nevím, nevím....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 10.06.2014 8:55 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2008
Příspěvky: 406
Bydliště: Plzeň, CZ
Vilda74 píše:
... problém, že se vrťas celý otáčí reakčním momentem a 3GX to nějak nechce rovnat. Přitom mám HL zapnutý, nasteven střih vyrovn. rotoru, jestli mám ještě špatně limity? Ale přijde mi, že to jakoby vůbec nekompenzuje. Když to zkouším v ruce, tak žádná zjevná protireakce gyra není patrná. Přitom na ovládání vrtulky reaguje, servo chodí od dorazu k dorazu, mám tam digitální servo, tak nevím, nevím....


No tak máš buď nízkou hodnotu HL nebo nejsi v HL vůbec. 3GX svítí zeleně?

_________________
Spirit System (Spirit W1, GTR & others)
Spirit Wave & JETI DS 12
http://www.habada.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 10.06.2014 12:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2008
Příspěvky: 1534
Mrkni,jestli chodí vrtulka opravdu správně :idea:Píšeš,že reaguje,ale asi na opačnou stranu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 10.06.2014 20:32 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2008
Příspěvky: 110
Bydliště: Česká Třebová
Všechno vypadá OK, HL mám, svítí zelená, vrtulka na páku vysílače chodí správně, v režimu setupu reaguje na vychýlení ocasu taky správně-proti pohybu, znovu jsem nastavil limity i delay pro vel. 450 - svítí červeně. Ale jakmile přejdu ze setupu do normálního režimu, servo jakoby zmrtví a nereaguje na protisměr ani v režimu HL ani normal, reaguje jen na ovladač vysílače, ale gyro, jakoby nebylo. Přitom cykliku to vychyluje normálně. Tak nevím


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 11.06.2014 5:50 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2008
Příspěvky: 406
Bydliště: Plzeň, CZ
Vilda74 píše:
Všechno vypadá OK, HL mám, svítí zelená, vrtulka na páku vysílače chodí správně, v režimu setupu reaguje na vychýlení ocasu taky správně-proti pohybu, znovu jsem nastavil limity i delay pro vel. 450 - svítí červeně. Ale jakmile přejdu ze setupu do normálního režimu, servo jakoby zmrtví a nereaguje na protisměr ani v režimu HL ani normal, reaguje jen na ovladač vysílače, ale gyro, jakoby nebylo. Přitom cykliku to vychyluje normálně. Tak nevím


Kolik máš procent zisku na Normal a kolik na Headlock? Jak to máš nastavené v Tx?

_________________
Spirit System (Spirit W1, GTR & others)
Spirit Wave & JETI DS 12
http://www.habada.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 11.06.2014 7:16 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2008
Příspěvky: 110
Bydliště: Česká Třebová
Jelikož to mám přes satelit Spektrum, tak mám na přepínači pouze 0-50-100% Na pokusy jsem to zatím neměnil, takže zisk je 100% Včera jsem ještě jednou projel setup, nastavil limity a zkusil zaviset. Heli se zvedne, chvilku stojí a pak se pomalu roztočí. Bohužel se při přistání převalila a odnesli to zuby na hlavním kole :x


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 11.06.2014 7:23 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2008
Příspěvky: 406
Bydliště: Plzeň, CZ
Vilda74 píše:
Jelikož to mám přes satelit Spektrum, tak mám na přepínači pouze 0-50-100% Na pokusy jsem to zatím neměnil, takže zisk je 100% Včera jsem ještě jednou projel setup, nastavil limity a zkusil zaviset. Heli se zvedne, chvilku stojí a pak se pomalu roztočí. Bohužel se při přistání převalila a odnesli to zuby na hlavním kole :x


A máš to na správném kanále ty hodnoty? Přepínáš tím přepínačem opravdu zisk gyra?
Jakou máš soupravu a rx? A hodnoty 0 50 100 nejsou OK, nech si na Normal třeba 30% a na HL 70% pro základní nastavení a zavisení.

_________________
Spirit System (Spirit W1, GTR & others)
Spirit Wave & JETI DS 12
http://www.habada.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 889 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz