Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: VBar Control
PříspěvekNapsal: čtv 08.05.2014 16:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.3.2010
Příspěvky: 282
Bydliště: Plzeň
Mikado dnes uvolnilo ceny svého VBar Control. Hodně lidí doufalo v nižší cenu, někteří ale očekávali i větší. No lidovka to rozhodně není, ale zase je to něco co je na trhu unikátní a zaměřené na specifickou skupinu zákazníků. Nicméně konečně tu je rádio, u kterého není 90% jeho funkcí u bezpádlového vrtulníku k ničemu.
http://shop.mikado-heli.de/VBar-Electro ... 560&p=7560

Navíc tu máme VBar firmvare verze 6.

_________________
REX 250, 500; KASAMA Srimok; LOGO 690, 700; JR Forza 700, Gaui X3, X7; VBar Control


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: VBar Control
PříspěvekNapsal: čtv 08.05.2014 20:35 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Tak za ty prachy je to trošičku předražená hračka která je vlastně jen k V-Baru a k ničemu jinému.. Tu cenu opravdu trochu přestřelili.. Ten design není špatný ale ani dobrý prostě plastová Sci-Fi vysílačka.. Skupina zákazníků je jasná, pouze pro "kultovní" piloty vyznávající V-BAR ..

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: VBar Control
PříspěvekNapsal: čtv 08.05.2014 21:53 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.3.2010
Příspěvky: 282
Bydliště: Plzeň
No ale vždyť je celý tento web o předražených hračkách :D

Teď vážně - z VBaru se stává ne pouhé bezpádlo, ale platforma která nabízí daleko více služeb. Jako jediný výrobce bezpádel se dokázal vyšvyhnout do vyšší ligy - mezi výrobce rádií. VBar je nyní přijímačem, vhodným jak pro vrtulníky, tak brzo pro letadla. Většina výrobců bezpádel se snaží ulovit zákazníky záchranou. Mikado na to jde od jinud. Zaměřuje se na zkušenější piloty a ne na začátečníky a nabízí funkce které jiný výrobce zatím ne, nebo alespoň ne v této kombinaci.

No a cena? Tou si Mikado vybírá cílovou skupinu zákazníků.

Každopádně nikdo nikoho nenutí si VBar Control kupovat a nikdo netvrdí, že je to nejlepší rádio na světě. Je jen jiné a nabízí něco trochu jiného.

_________________
REX 250, 500; KASAMA Srimok; LOGO 690, 700; JR Forza 700, Gaui X3, X7; VBar Control


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: VBar Control
PříspěvekNapsal: pát 09.05.2014 8:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1215
Bydliště: Hrádek nad Nisou
Je spíše otázkou, zda si toto rádio pořídí ti zkušení piloti, případně tedy, kolik z nich.
Aby se staly zkušenými, museli už něco odlétat a tak postupně pořizovali i lepší rádia.
Budou teď ochotni se svých osvědčených značek a modelů vysílačů vzdát a doslova se upsat definitivně k V-Baru???
V žádném případě se nechci s těmito borci srovnávat (bohužel ani bych nemohl), ale já bych svou Futabu nevyměnil za vysílač, který by mi dovolil létat pouze s jedním konkrétním bezpádlem.
A to si myslím, že to své hoooodně dlouho nevyměním.
To, že to půjde i do letadel, podstatně vylepšuje situaci, ale i přesto je to dle mne až příliš specializované.
Rozhodně si nemyslím, že prodej vysílačů je bude živit a asi vydělají více na přívěskách na klíče a tričkách.
Uznávám ale, že je Mikado velký průkopník a mají můj obdiv, jak se dokáží posouvat stále vpřed.
Také si asi mohou dovolit připadné škobrtnutí, kdy by se to nechytlo, i nadále budou produkovat perfektní heli, o které bude stále zájem.

_________________
LA700, Logo 550SX, MiniProtos 4S, Gaui NX4, Ricco, miniHquad
Futaba, Spirit, iCharger


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: VBar Control
PříspěvekNapsal: pát 09.05.2014 8:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.6.2008
Příspěvky: 4042
Bydliště: Děčín
Obrázky: 0
Určitě si to svý zákazníky najde , a píšou že podpora letadel během léta 2014.
Nezapomínat , že to má i kompletní telemetrii , ukazuje spotřebovanou kapacitu , otáčky atd.
Není to zas až tak jen plastovej šmejd , 4kuličkový ložiska na každou páčku.
-----------
Mířej na svýho zákazníka, já si to nekoupím, ani to neplánuju, jsem se svou futabou taky spokojenej. Ale vůbec nemám potřebu tady zpochybňovat význam existence Vbar controlu. Proč taky?

_________________
Frsky X10S Carbon
Heliny od Mikada, fpv race koptéry a trochu F3K


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: VBar Control
PříspěvekNapsal: pát 09.05.2014 8:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1215
Bydliště: Hrádek nad Nisou
Počkej, já taky nic nezpochybňuji a už vůbec netvrdím, že je to šmejd.
Pravda, disign se mi pranic nelíbí, ale to není nic podstatného.
Spíš jsem se zamýšlel, jak moc velkej odbyt na to bude.
Názornej příklad jsi Ty.
U mne máš malou nálepku V-Bar positiv (v dobrém) a zrovna u lidí jako Ty bych čekal ten nákup.
A přesto zůstaneš u Futaby, protože je osvědčená a hlavně proto, že jí využíváš i na jiné stroje, než FBL heli.
Spíše tedy sázím na totální heli pacienty, kteří se věnují pouze heli a nejsou spokojeni s dosavadním rádiem, nebo jim dosluhuje a poohlíží se po novém.

_________________
LA700, Logo 550SX, MiniProtos 4S, Gaui NX4, Ricco, miniHquad
Futaba, Spirit, iCharger


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: VBar Control
PříspěvekNapsal: pát 09.05.2014 10:28 
Mazák
Mazák

Registrován: 25.3.2012
Příspěvky: 912
ja spatruji vyhodu pouze v tom programovani. JE to prijemna vec(sam to pouzivam u Graupneru), ale je to spise takova tresnicka na dortu.

_________________
Text meho prispevku nemusi nutne odpovidat tomu, co jsem zde napsal ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: VBar Control
PříspěvekNapsal: pát 09.05.2014 10:54 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Je to zajimave, nove a neokoukane. Nic vic.
Jak casto clovek programuje ? Jak casto se v bezpadle rype ? Vzit si notas nebo BT modul a telefon zase neni takovy opruz.
Nehanim to, jen tak nad tim premyslim. Kupce si to urcite najde. Je hodne zapalenych V-Baristu. Me to ale pripada moc jednoucelove. Ale kdybych mel pet helin, vsechny s V-Barem, nelital nic jineho a zrovna potreboval radio... Tak potom bych do toho asi sel bez premysleni.
Urcite ale super vec treba pro testovaci piloty. O tom zadna.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: VBar Control
PříspěvekNapsal: pát 09.05.2014 14:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Ja byl pro to i rozhodnuty ....... ale tak trochu z mladicke nerozvaznosti. Sliboval jsem si od toho uplne odstraneni fyzicke krabicky prijimace a vlozeni RX do FBL unit. ...... To se nestalo a na pocet dratu to je 1:1 s Fujtablim S-Bus ...... takze z tohoto pohledu to pro mne ztratilo na lesku. Draty neusetrim, vrtulnik neudelam bezpecnejsi ...... jen vyhodim nemsly prachy za prezbrojeni dalkoveho ovladani od TV a k nicemu .....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: VBar Control
PříspěvekNapsal: pát 09.05.2014 19:28 
Mazák
Mazák

Registrován: 25.3.2012
Příspěvky: 912
OPR: to co chces ty nabizi Spektrum a Graupner. GRaupner to ma navic s nastavenim a telemetrii pres vysilac

_________________
Text meho prispevku nemusi nutne odpovidat tomu, co jsem zde napsal ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: VBar Control
PříspěvekNapsal: pát 09.05.2014 20:40 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 29.12.2009
Příspěvky: 1357
Ladeni parametru bezpadla pres vysilac umelo uz od zacatku CGY750 pres S-BUS s Futabou. Sice ne v takove mire a zpetnou vazbou, ale je to tu jiz nekolik let.
Podle me je ale daleko prijemnejsi nastavovat pres telefon/tablet, kde nejsou nejaka omezeni v podobe prvku, ktere narazi na svou hranici rychleji a kazdy si muze vybrat, ktere zarizeni vyhovuje nejvice. Preci jen ridici jednotky ve vysilacich maji daleko vetsi omezeni. Navic aplikace se da kdykoli aktualizovat i pres internet, vysilac ne. Telefon ma vetsina lidi neustale pri sobe, takze uzitna hodnota je podle me na uvazenou. Zcela jiste si to najde uzivatele, vse je v jednom a odpadaji nektere starosti.
Ale kolik lidi neustale potrebuje ladit a sledovat udaje? Vsechny ty funkce jsou super, ale vetsina pilotu je vyuzije jen ze zacatku.

Z pohledu vyrobce v tom vidim pouze snahu o vetsi uzavreni pred okolnim svetem. Tato technika se jmenuje Vendor Lock-In a vyuziva se k vybudovani a predevsim nasledne udrzeni silnejsiho postaveni. Lide se nalaka na novy produkt, ze ktereho jiz nebude snadne cesty zpet. Myslim, ze je hezke inovovat a poustet do sveta nove zarizeni, ale ne za cenu omezovani svobod - nanestesti tohle dnes lidem nic nerika a asi se nad tim vetsina usmeje (prece ma kazdy svuj rozum - bohuzel ne, media ovlivnuji kazdeho). Lide si to uvedomi az kdyz bude pozde.

Urcite si to poridi fandove Mikada, to je bez debat. Me osobne jako zkusenejsimu se nelibi odezva v menu a ten design, prijde mi to velmi opozdene, proto by me to asi neoslovilo, ale je to jen muj nazor a verim, ze to vypiluji.
Maji urcite dobre spocitano, ze se jim to v kazdem pripade vyplati.

_________________
Spirit System


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: VBar Control
PříspěvekNapsal: pát 09.05.2014 23:02 
Mazák
Mazák

Registrován: 25.3.2012
Příspěvky: 912
u Graupnera se napr. aktualizuje FW u vseho (Vysilac, prijimac / bezpadlo, ESC, VARIO,...)

_________________
Text meho prispevku nemusi nutne odpovidat tomu, co jsem zde napsal ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: VBar Control
PříspěvekNapsal: úte 13.05.2014 15:14 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 5.10.2008
Příspěvky: 2789
Bydliště: Cesko
Já si myslím, že proč ne. Jediné co mi vadí, že to je výhradně pro Mikado a tím se uzavírá svět. Ale to byl účel a ne "omyl" :wink:
Nemyslím si, že zkušení piloti budou ochotni se nechat takto okleštit a vyměnit svoje rádio. Podle mě zkušený pilot již super rádio má a nijak ho neomezuje. Tohle bude spíš pro fajnšmekry a začátečníky, potažmo hlavně pro Německý trh.

Rádio je dost hračkoidní a když to porovnám s JETI, tak mi to přišlo jako držet rádio za 1/10 ceny, respektive cenovou kategorii Spektrum DX6i. No, za ty peníze bych očekával něco jiného, ale jak říkám, svoje zákazníky si to najde, ale žádný trhák to nebude.

Co je ale mnohem zajímavější je tento trend ladění bezpádel z rádia. Nebude to dlouho trvat a rádia budou moci nastavovat různá bezpádla v reálném čase a nebude to omezeno jen jednou značkou. Myslím, že to nebude dlouho trvat.

Jen tak mimochodem. Futaba CGY750 umí ladit zisk křidélek, zisk výškovky a zisk vrtulky z rádia a nic jiného. To mi nepřijde jako "ladění za letu". První, kdo měl ladění parametrů bezpádla za letu byl HeliCommand, který může za letu ladit jakýkoli libovolný parametr z rádia, byť vždy jen jeden vybraný a ne komplet všechny.

_________________
bavarianDemon 3X a 3SX
SAB Goblin + JETI DS16 + XNova motor + Kosmik


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: VBar Control
PříspěvekNapsal: úte 13.05.2014 18:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.6.2008
Příspěvky: 4042
Bydliště: Děčín
Obrázky: 0
boZZda píše:
Rádio je dost hračkoidní a když to porovnám s JETI, tak mi to přišlo jako držet rádio za 1/10 ceny, respektive cenovou kategorii Spektrum DX6i. No, za ty peníze bych očekával něco jiného, ale jak říkám, svoje zákazníky si to najde, ale žádný trhák to nebude.


Ježíš Marjááá Pavle! Ty už jsi držel vbar control v ruce? To v čechách asi nikdo. Hned si na tebe jedu sáhnout.

boZZda píše:
Co je ale mnohem zajímavější je tento trend ladění bezpádel z rádia. Nebude to dlouho trvat a rádia budou moci nastavovat různá bezpádla v reálném čase a nebude to omezeno jen jednou značkou. Myslím, že to nebude dlouho trvat.


Mikado bylo vždy vizionář , a vždy bude , ostatní se jenom vezou.

_________________
Frsky X10S Carbon
Heliny od Mikada, fpv race koptéry a trochu F3K


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: VBar Control
PříspěvekNapsal: úte 13.05.2014 20:18 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 5.10.2008
Příspěvky: 2789
Bydliště: Cesko
krtek2k píše:
Ježíš Marjááá Pavle! Ty už jsi držel vbar control v ruce? To v čechách asi nikdo. Hned si na tebe jedu sáhnout.

Co je na tom špatného, že jsem ho již držel v ruce? Nechápu tuhle poznámku. Myslím, že je více lidí a nejsem rozhodně jediný. :roll:

_________________
bavarianDemon 3X a 3SX
SAB Goblin + JETI DS16 + XNova motor + Kosmik


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz