Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 05.05.2014 18:19 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10.7.2009
Příspěvky: 58
Bydliště: Kunčice pod Ondřejníkem
Ahoj, již delší dobu pokukuji po 3D Buster od Telinku, ale mimo informací od výrobce jsem na internetu našel jen pár videí a jednoho velmi strohého zhodnocení uživatele.
Proto jsem se chtě zeptat zde na fóru, jestli jej někdo máte a jak jste s ním spokojeni.
Létám s Yak 55 od Telinku s děleným křídlem který už toho má za sebou docela dost a na mé poletování ve značně omezeném prostoru před domem je příliš rychlý, ale jinak jsem s jeho vlastnostmi spokojen a dá se s ním poletovat i v mírném větru.
Dále létám ve stejných podmínkách s Crack Yakem od RC Factory 80cm který je mnohem obratnější, ale když pofukuje tak ho mám „plné ruce…“
Chtěl bych něco co by bylo kompromisem mezi nimi a vzhledem k hmotnosti a plošnému zatížení by to možná mohl být právě 3D Buster od Telinku. Doposud s dvojplošníkem nemám zkušenosti.
Co na něj říkáte? http://www.telink.eu/cz-detail-102808-3d-buster.html

_________________
RCF: EdgeXL, Extra1m, Fokker, Laser, Slick atd
PA: KMX; F3P: Supertrino Mk2 Glavak 16"1S
DS-16


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 06.05.2014 8:40 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.9.2011
Příspěvky: 158
Bydliště: Kbely - Praha
Obrázky: 0
Ahoj, videl jsem ho na letisti. Letal ho kolega, me osobne prisel "gumovej". Takovej celej mekej. Pomalu asi zaletne cokoliv, ale pri ostrejsim 3d se kroutil. Ja osobne letam v ostrejsim vetru metrovky od rcf. Zarucene letove vlastnosti :)

_________________
LASER EXP, SU29-1m,08m,IL2 a SE5a na ACES,halolety


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 06.05.2014 18:56 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10.7.2009
Příspěvky: 58
Bydliště: Kunčice pod Ondřejníkem
Díky za informaci. Na ostřejší 3D nemám ruce :-D Moc se jich asi neprodalo když jsi jediný kdo odpověděl....
Nepochybuji o kvalitách RC Factory. Crack létá krásně, ale chtěl jsem něco většího a těžšího na 3S lipo a dvouplocha jsem ještě neměl. Ty metrovky budou pro mě moc rychlé....

_________________
RCF: EdgeXL, Extra1m, Fokker, Laser, Slick atd
PA: KMX; F3P: Supertrino Mk2 Glavak 16"1S
DS-16


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 06.05.2014 19:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2011
Příspěvky: 2574
Bydliště: Jižní morava (Drnholec,S.T.Břeclav) ČR
Obrázky: 6
Tak kup od Rcf 1,2m letá to na 3č. je to hodnejší a takové na vše čas :-) ale dokáže to být i divoch :-)


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
Minulost: T9X,Graupner MZ 24 Hoot, Futaba T10J
Součastnost : Návrat k Graupner MZ 24 Hoot


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 07.05.2014 8:05 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23.6.2003
Příspěvky: 56
Ahoj.
Létám éra od Telinku a Bustera jsem měl také. Jak psal Pavel, bylo to na můj vkus gumovější než bych chtěl. Je velice točivý a obratný ale úplně jsem tomu nepřišel na chuť. Možná ruce.
Teď létám Extravaganzu a tu bych doporučil. Ale jak tu už někde psal HonzaS, tak Extravaganza se oproti stejně velkému éru od RFC chová více jak větší letadlo. Ale vítr zvládá dost silný (pokud tě to v něj ještě baví akrobatit).


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 07.05.2014 20:05 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10.7.2009
Příspěvky: 58
Bydliště: Kunčice pod Ondřejníkem
Díky za další info. Výrazem gumovější máš na mysli, že je konstrukce trupu málo tuhá? Když máš nebo jsi měl možnost porovnat 3D Bustera s jinými modely od Telinku tak je znatelně poznat, že dokáže poletovat pomaleji nebo ten rozdíl není až tak výrazný. A co klesání bez motoru je znatelně strmější díky většímu čelnímu odporu? U Yaka 55 stáhnu plyn a plachtí to neskutečně.... Crack s křídlem bez profilu jde k zemi jako cihla a tak se s ním výborně přistává do omezeného prostoru.
Extravaganza se mě líbí moc a s koupí bych neváhal, ale nějak jsem zlenivěl a nechce se mě jezdit na pole nebo letiště a před barákem potřebuji něco pomalejšího. S tím létáním za větru jsem to nemyslel až tak vážně neboť je to skutečně jen boj o udržení modelu v kompletním stavu.... Jen rozdíl mezi Yakem a Crackem když fouká je značný.
Co se týká RCF a předchozího příspěvku o 1,2m (moc pěkné video, ale o tomhle stylu létání se mě ani nezdá....) tak ve vedlejším vlákně při dotazu na výběr modelu se diskutující shodují, že RCF max 1m jinak prý také málo tuhý trup...

_________________
RCF: EdgeXL, Extra1m, Fokker, Laser, Slick atd
PA: KMX; F3P: Supertrino Mk2 Glavak 16"1S
DS-16


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 12.05.2014 8:54 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23.6.2003
Příspěvky: 56
Neznám tvůj prostor a ani styl létání. Ale i s těmi 1,2m se dá létat na malé ploše. Buster má odpor asi větší ale rozdíl tam velký není, rychlost je cca stejná, minimálka trochu nižší. Na malé ploše se vejdeš s tím i s tím. S tou tuhostí to asi nedovedu popsat, je to dojem z reakcí. Ale když se podívám/podíváš na videa autora modelu Ido Segeva, tak to bude asi o rukách :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 12.05.2014 9:00 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.7.2011
Příspěvky: 101
Bydliště: Praha
MarthiR píše:
Tak kup od Rcf 1,2m letá to na 3č. je to hodnejší a takové na vše čas :-) ale dokáže to být i divoch :-)


Oni maji sucko v tehle velikosti? Na strankach teda neni.. nedavno jsem bral jejich novou 1.2 extru.. kdyby meli sucko, urcite bych vybral to. Libi se mi vic..

_________________
MC-20, T-rex450, VariantIII, RCF - CrackPittsMini CrackPitts SU29 Depron Extra300L, PA - KatanaMX


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 12.05.2014 9:48 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23.6.2003
Příspěvky: 56
Myslím, že autor vlákna má na mysli Su 29 od Telinku.
:-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 12.05.2014 11:22 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.7.2011
Příspěvky: 101
Bydliště: Praha
kingfisher píše:
Myslím, že autor vlákna má na mysli Su 29 od Telinku.
:-)


:) To je mozne.. ja reagoval spis na prispevek od MarthiR, ktery postoval video a prikloneni se k RCF SU29 1.2m ... tomu jsem se divil.. :wink:

_________________
MC-20, T-rex450, VariantIII, RCF - CrackPittsMini CrackPitts SU29 Depron Extra300L, PA - KatanaMX


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 12.05.2014 15:55 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 20.10.2012
Příspěvky: 438
lorinka píše:
Díky za informaci. Na ostřejší 3D nemám ruce :-D Moc se jich asi neprodalo když jsi jediný kdo odpověděl....
Nepochybuji o kvalitách RC Factory. Crack létá krásně, ale chtěl jsem něco většího a těžšího na 3S lipo a dvouplocha jsem ještě neměl. Ty metrovky budou pro mě moc rychlé....



V prvom rade si vyjasni co chces. :) Kludne kup dvojplocha ak za takymto druhom era pisti dusa. Ak sa chces zdokonalovat v 3d/lasickej akrobacii alebo si polietat pred cinziakom vyhovie podla toho ako si popisujes svoje pilotne zrucnosti cokolvek co spominas.

Na tomto videu mozes vidiet Ido Sedeva s ExtraVaganzou. Tomu nic nechyba. 8O Velmi narocna 3D akrobacia na malej ploche a aj v malej rychlosti. Co chces viac? A ked si na nieco netrufas tak to nacvic s Crack Yakom a potom zober vacsie a rychlejsie ero. A ked si zvyknuty na Telink tak nemas co rozmyslat.

https://www.youtube.com/watch?v=KlU6hktKeV0

Myslim ze s kombinaciou ExtraVaganzy/SU29 EPP RCfactory/Zooma 4D + Crack Yakom mas vykryte pomerne siroke letove podmienky a oboje mozes tocit pred cinzakom.

Ja mam pokial sa tyka doskacov nalietanych cca 180 startov so Zoomom 4D/1m a cca35 startov s SU29 EPP RCf/1m a cca 110 startov s Crack Yakom.

Do vacsieho era ako je 1m najma pre lietanie pred barakom by som nesiel. Jednak sa viacej kruti (kolega kvoli tomu zrusil Zooma 1,2m a jeho obsah prehodil do Zooma 1m) a jednak vacsie ero potrebuje vacsi priestor je menej obratne.
Navyse pred barakom by si nemal zabudat ani na bezpecnost. Vacsie ero je tazsie ak sa ti to rozbehne a neuriadis to alebo stratis s nim spojenie na pruser je zadelano. Ked Crack Yak vleti do osoby/zavreteho okna je to ina rana ako ked to iste predvedies s 1,2 m doskacom. A doprava je tiez parameter. 1m ero das nezlozene do ktorehokolvek auta. 1,2m uz velmi nie najma ked ma o nejaky cm viac.

Pre predstavu kolko trva zvladnutie era pilotovi ktory sa pohybuje medzi vyspelym zaciatocnikom a stredne pokrocilym pilotom akrobatom (moja malickost) . Crack Yaka si dokazem vychutnat az po cca 110 startoch. Teraz si trufnem na nizsie polozene obraty za slabeho vetru alebo bezvetria. S SU29 EPP si po cca 35 startoch stale netrufam lietat nizsie ako 3-4 metre. Ale lieta lepsie ako Zoom aj priehyb kridel pri razantnych obratoch je podstatne mensi. Lahsie sa presnejsie stavia a lahsie zalietava. Ja som s nim spokojny. Ale je drahsi ako Zoom.

Vyssie pilotazne schopnosti su jednoznacne o mnozstve startov a letovych hodinach, inak a bez drilu sa to nikto nenaucil. A ked nemas hodne nalietane tak cez zimnu prestavku spadnes o kategoriu nizsie.

Ale netvrdim ze kazdy musi mat ambicie na vysoke pilotazne schopnosti lebo to je dost drina a dril. Preto som na zaciatku pisal ze si musis vyjasnit co chces.

_________________
Nike II (hotliner), SU29 EPP (RCfactory), FOX 2300 EPP, Stryker FQ27, Yak 54 CZ, Eclipse 7


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 12.05.2014 17:45 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10.7.2009
Příspěvky: 58
Bydliště: Kunčice pod Ondřejníkem
Pánové, děkuji za další reakce :)
Nakonec jsem objednal 3D Bustera s tím novým motorem co nabízí přímo Telink. Serva buďto doporučené HS 65HB případně bych připlatil za shodné s kovovými převody. Má to smysl? Do Yaka 55 od Telinku jsem si nechal kdysi doporučit podstatně levnější HS 81 a dodnes fungují naprosto bez problému.
Jinak co se mého náletu týká tak s Crackem je to něco přes 150 cyklů na bateriích a s Yakem 55 možná ještě více tam už to nemám jak dohledat neboť nejstarší baterie již nejsou k dispozici...
Nemám vysloveně snahu o přesné 3D, neboť to chce skutečně hodně času na trénink...
Spíš jen tak pro radost s tím, že postupně se snažím o složitější kousky, ale třeba takové to poletování kdy letoun stále rotuje kolem podélné osy a přitom letí nějakým očekávaným směrem to je spíš takový sen, že třeba jednou... Není dost času a ty modely jsou spíše na využití neletového období, kdy ultralighty nemohou do vzduchu a tak se kochám alespoň ze země pohledem na Rc model :) V zimě často Aerofly Deluxe :)

Až budu mít s 3D busterem něco nalétáno tak poreferuji, jak jsem spokojen.

_________________
RCF: EdgeXL, Extra1m, Fokker, Laser, Slick atd
PA: KMX; F3P: Supertrino Mk2 Glavak 16"1S
DS-16


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 12.05.2014 19:29 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 20.10.2012
Příspěvky: 438
Celkom dobra volba. Je to o nieco pomalsie ako 1-plosnik. Serva - je to skor o financnych limitoch a v poslednej dobe skor o stasti na kupeny kus. Kvalita uz davnejsie kolise aj u znackovejsich serv. Do Crack Yaka som namiesto 3 serv musel kupovat 5 ks a este bol problem najst take co nemaju volu. Skoncil som na 3 ks HS55. Stare serva su spravidla o nieco spolahlivejsie ako teraz vyrabane. Zda sa ze to plati uz aj o Hitec-u. Serva kupujem radsej osobne aby som mohol vyskusat volu na pake. Uz nie je samozrejmost ze je nulova. A ked sa kazia, tak vacsinou hned v prvych hodinach pouzivania.

_________________
Nike II (hotliner), SU29 EPP (RCfactory), FOX 2300 EPP, Stryker FQ27, Yak 54 CZ, Eclipse 7


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 12.05.2014 22:12 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23.6.2003
Příspěvky: 56
Já jsem postupně pět letadel od Telinku vybavoval stále těmito servy. Naprostá spokojenost a nemusel jsem nikdy žádné měnit.
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... 11sec.html


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 15.05.2014 10:41 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 20.10.2012
Příspěvky: 438
kingfisher píše:
Já jsem postupně pět letadel od Telinku vybavoval stále těmito servy. Naprostá spokojenost a nemusel jsem nikdy žádné měnit.
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... 11sec.html


Takmer vzdy vo vybere komponentov je viacej rieseni a v sucasnej dobe vsak u ziadneho nie je istota ze parametre komponentu budu dodrzane, tak ako pri jeho predchadzajucim pouziti.(Dnes uz plati aj take, ze ked jeden robi to iste co predtym, nie je to to iste :lol: ) Vzdy je to len odhadnuta pravdepodobnost. A optimalizacia tohto odhadu sa robi aj s pomocou takehoto portalu. :) (To neplatii len u HK komponentov ale u vsetkych)

Na pochopenie rozptylu technickych parametrov len jeden priklad z (mojej) praxe: PO tom ako som ozelel akejsi lacnejsej znacky lacne serva do Crack Yaka kvoli voly na pakach (na smerovke to robilo na odtokovej hrane cca 3mm) som bol ochotny kupit Robbe serva aj za podstatne vyssiu cenu, aby som setril vahu. Bohuzial aj vsetky Robbe serva v obchode mali volu na pakach . Takze od zufalstva som sa vratil do vyssej vahovej kategorie serv a kupil som osvedcene HS 55 ktore voli nemali. Po cca 10-15 startoch som s tym buchol v style tvrdeho pristatia na travnatu drahu a bolo po serve. Kupil som dalsie, to uz absolovovalo cca 90 startov a niekolko takychto ran a funguje dalej. Vyssiu vahu zatial nie som na letovych vlastnostiach schopny rozlisit.

Proste pravdepodobnost dosiahnutia vysokej spolahlivosti klesla. Vysvetlenie mam len jedno v zmysle americkeho porekadla: "Dostanes co si zaplatil". (Od 2002 cena HS 55 dost klesla.)

_________________
Nike II (hotliner), SU29 EPP (RCfactory), FOX 2300 EPP, Stryker FQ27, Yak 54 CZ, Eclipse 7


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz