Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 10.04.2014 11:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2007
Příspěvky: 5413
Bydliště: Praha
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (3)
Určitě bude záležet co s tím chceš létat.
Jestli to bude na ostřejší let, tak ty velké vrtule nebudou ideání.
Pokud to bude na vis tak proč ne.
Když to kluci v BlackSheep vymýšleli tak určitě tuto věc brali v potaz.
A mají tam motory s 900kv
Ta koptéra je určitě stála mnoho úsilí a vymýšlení a zkoušeli různé konfigurace.
A najednou přijde někdo se 700kv motory že jsou mnohem lepší jak ty s 900kv
A teď to čtou kluci v BlackSheep a drbou si hlavu :lol:
Disco je koptéra na akční záběry a co mám zkušenost s ostřejším létáním z minulé coptéry, tak je důležité aby se to točilo.
Ale proti gustu, když ti to vyhovuje, tak proč ne.

_________________
Nikdy nikomu nevěř, pak budeš věřit všem stejně....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 10.04.2014 11:34 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 8.9.2010
Příspěvky: 195
Dejfak .....No trochu nechapu tvuj prispevek, kdyz Trapy delal TBS tak tento motor jeste nebyl a vzhledem k tomu ze s nim komunikuju a resim nektere veci kolem pohonu tak to bylo jeho doporuceni abych to zkusil a podelil se s nim o vysledcich.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 10.04.2014 11:35 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 8.9.2010
Příspěvky: 195
Kazdy at si pouzije jaky motor chce 8)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 10.04.2014 11:51 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Dejfak - zase si optimalizaci u TBS tolik neidealizuj... Návrh Discovery má pár bodů bez nadsázky téměř geniálních, ale taky pár nedomyšleností, které jsou jinde řešené lépe. A dost věcí trochu zavání spíš snahou o "efektivně komerční využití". Třeba ramena DJI F450 nejsou ideální ani náhodou a všichni to vědí, zato jsou snadno dostupná a nemusí se nic řešit, tak se holt používají. Zrovna tak i řešení plata - objektivně jsou už dnes i lepší systémy s oddělením "špinavého plata" kvůli vibracím, ale prostě Discovery je dlouhá tradice podložená velkou reklamou s videi po celém světě, tak to holt zůstalo i u verze PRO.
A mám pocit, že s motory je to stejné - prostě kdysi odladili pohony s celkem malými motory s 28mm průměrem, zajistili dodavatele pod "značkou" TBS, tak by se změna konceptu asi komerčně moc nehodila.
Ale mezi uživateli a jinými výrobci najdeš mutací více (teď nemyslím všemožné klony), třeba tato prodloužená ramena: http://onedrone.com/store/multi-copters ... sions.html .

Mimochodem, je docela kuriózní, že já a Heli jsme na tu variantu s MN3110 700kV přišli absolutně nezávisle na sobě v rozmezí jen cca 10 dní :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 10.04.2014 13:55 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 8.9.2010
Příspěvky: 195
Zvětšené TBS umí letět i 20 minut, psal jsem si se Sergeyem Pantcastem a ten používá tyto ramena a velké vrtule k plné spokojenosti.
http://www.facebook.com/l.php?u=http%3A ... =hAQFJugaq

http://www.flytrex.com/mission/quadcopt ... cast-4514/


Přílohy:
10013741_1424737334440260_316443924_n.jpg
10013741_1424737334440260_316443924_n.jpg
[ 101.95 KiB | Zobrazeno 9498 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 10.04.2014 15:31 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 6.3.2012
Příspěvky: 64
Bydliště: Praha
Ta ramena mám objednaná, bohužel nejsou momentálně u TBS skladem. Mám pro ně připravené klasické Discovery. Variantu pohon budu ještě řešit, ale už se na to tešííím :-)

K původnímu tématu - na Disco Pro mám klasiku 2216 900kv. Zkoušel jsem různé vrtule. S Graupner 9x5 to sedí krásně ve vzduchu a hezky to reaguje na páčky. Spotřeba ve visu cca 20-21A.
Pak jsem zkoušel Tiger 10x3,3 uhlíky, s těmi to vísí za cca 17A, ale zase to pocitově blbě lítalo, bylo to takové řekněme - neklidné. A na závěr jsem zkoušel již zmiňované Mejzlíky 10x3,5. S temi je proud ve visu cca 18-19A a lítá se mi s tím zatím nejlíp. Nevýhoda je ovšem cena.
Zkouška proběhla ve stejných podmínkách. Vzletová hmotost je 1900g.
Takže výsledek pro mě je, že ideálním kompromisem cena/výkon je ověřená kombinace s Graupner 9x5, pro labužníky (maximalisty) Mejzlík 10x3,5.

Se zvukovým projevem nemám žádný problém, žádné pískání ani nic podobného jako hlásil Heli sem nezaznamenal.

A k té optimalizaci u TBS - on má Trappy nalítáno hodně hodně. Takže se nejedná o nějaké exaktní měření, zkoumání či ladění, ale spíš o velkou hromadu zkušeností a vyzkoušených variant a z toho plynoucích doporučení.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 10.04.2014 16:12 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2008
Příspěvky: 6896
Bydliště: Moravský kras
Čekám každým dnem motory Dualsky XM4010MR-7.5, kV je 620, vrtule budou 12/3,7 Mejzlík. Měla by to být docela ideální kombince. Teď při váze přes 1600g, motory Cobra 2217 kV 980, vrtule rctimer 10x5 visí přesně na půl plynu, cca 15A, doba letu cca 12min na spotřebovaných 3000 mAh z 4s.

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 10.04.2014 16:19 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2008
Příspěvky: 6896
Bydliště: Moravský kras
jaroslav.falcon píše:
S větší vrtulí je otázkou jak se to bude chovat v letu. Čím větší vrtule tím horší letové vlastnosti a je třeba větší krouťák na změnu požadovaných otáček a tím i větší proud. Rozdíl je při statickém visu a při letu.
naopak, větší vrtule pro stejný tah potřebuje nižší otáčky při lepší účinnosti. Pro stejnou změnu tahu potřebuje menší změnu otáček, při lehké vrtuli to může vyjít plus minus na stejno při lepší účinnosti pohonu. Cesta k delšímu času letu vede právě přes větší vrtule..
Porovnávat pohony nelze bez doladění zisku v řídicí jednotce!

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 10.04.2014 16:49 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Mimochodem takhle ten motor vypadá s XOAR...

Co se týče velikosti vrtulí, tak souhlasím s Jirkou, podle mne tu jaroslav.falcon opakovaně cituje mylnou informace (nebo možná lépe řečeno tak zjednodušenou, až je zavádějící). Ale v souvislosti s TBS Discovery je to stejně nepodstatné, tam v podstatě jiná velikost než 9 či 10 palců v úvahu nepřipadá a lze laborovat jen s typy vrtulí a stoupáním. V případě použití delších ramen jsem ale hodně přesvědčen, že by debatovanému motoru větší vrtule docela "chutnaly"...


Přílohy:
P1000529.JPG
P1000529.JPG
[ 70.19 KiB | Zobrazeno 9439 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 10.04.2014 16:55 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2008
Příspěvky: 6896
Bydliště: Moravský kras
Pravda, mám delší ramena než originál tbs, ty 12ky se mi tam vejdou s rezervou. Dokonce bych mohl dát i o chlup větší kus trubky a nacpat tam třináctky ..

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 10.04.2014 17:05 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 8.9.2010
Příspěvky: 195
JirkaA...... S tema motorama Dualsky si dej ale pozor na regulator! Ne kazdy ESC ho umi dobre ridit diky jeho 28 polům a uz bylo hodne pripadu ze kopter sel k zemi.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 10.04.2014 17:07 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
stepino píše:
Ta ramena mám objednaná, bohužel nejsou momentálně u TBS skladem. Mám pro ně připravené klasické Discovery. Variantu pohon budu ještě řešit, ale už se na to tešííím :-)


U TBS ale mají právě jen ty Aerial Mob s trubkou a ty můžeš mít obratem ze Slovinska z toho odkazu, který jsem dával já (OneDrone). Přijdou mi tam dokonce cenově lepší, když uvážíš, že to je EU a tedy 100% jistota, že nebudeš platit žádné clo a DPH. Docela mi vrtají hlavou, ale momentálně nějak už nemám čas ani "morálku" na takto výraznou přestavbu TBS, asi bych spíš šel cestou pořízení druhého kusu dělaného jako "velký" od začátku...

Popravdě se mi ale nepodařilo najít zdroj na ty duralové, co jsou na fotce od Heli, tam nevím :-(


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 10.04.2014 17:20 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2008
Příspěvky: 6896
Bydliště: Moravský kras
Heli píše:
JirkaA...... S tema motorama Dualsky si dej ale pozor na regulator! Ne kazdy ESC ho umi dobre ridit diky jeho 28 polům a uz bylo hodne pripadu ze kopter sel k zemi.
starší verze SimonK měly problémy, nová už ne, Wii-ESC co používám taky nemá. Neboj, samozřejmě proběhnou testy na zemi.

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 10.04.2014 19:34 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 8.9.2010
Příspěvky: 195
Tomashr........tady je maš. http://www.aimdroix.com. Psal mě Sergey


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 10.04.2014 20:03 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2008
Příspěvky: 6896
Bydliště: Moravský kras
spousta místa na větší vrtule...
Příloha:
discovery.jpg
discovery.jpg
[ 97.28 KiB | Zobrazeno 9351 krát ]


_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz