Pravidla fóra


Toto je nové fórum, pokud víte o nějakém vláknu, které by se mělo přesunout do EDF, tak napište SZ na TomasC.
Díky



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: L-29 Delfín
PříspěvekNapsal: ned 16.02.2014 15:25 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 28.6.2013
Příspěvky: 23
Bydliště: Ústí nad Labem
Zdravím všechny modeláře.

Přemýšlím nad stavbou XPSkového delfína,rozpětí odhadem 1300mm.
Byla by to má první roura,typuju že by mohl mít velice dobré letové vlastnosti.
Preferuji klidný a pomalejší let a pokud možno maketový vzhled.
Tak mě tak napadlo jestli jste již někdo něco takového nestavěl,případně nedal nějaké to info.
Delfín má poměrně malé sání vzduchu motoru,byl by to pro EDF takový problém?

Snad to není zbytečný dotaz,budu rád za jakékoliv náměty,klidně doporučte i jiné typy. :)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: L-29 Delfín
PříspěvekNapsal: ned 16.02.2014 16:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.6.2011
Příspěvky: 1453
viewtopic.php?f=137&t=64031
inspirace :-D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-29 Delfín
PříspěvekNapsal: pon 17.02.2014 11:25 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 7.2.2010
Příspěvky: 188
Delfín je velice pěkný model, ale problém je jak jsi již psal v malých vstupních otvorech pro sání vzduchu. Je třeba tyto otvory nemaketově zvětšit, jak to udělal stavitel Delfína z předchozího vlákna.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-29 Delfín
PříspěvekNapsal: pon 31.03.2014 22:25 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1573
Bydliště: Letovice,ČR
Ahoj, viděl jsem i druhý vlákno a model je skvělej. No a ty otvory bych asi moc nezvětšoval, ale řešil bych to jako na tom D.H. 100 jak o něm píšu jinde. Tam jsou zespodu a vůbec to nevadí. Asi tu L 29 postavím taky, až zruším úplně Vampíra.

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-29 Delfín
PříspěvekNapsal: čtv 03.04.2014 14:46 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 13.5.2012
Příspěvky: 28
Obrázky: 0
Blog: Zobrazit blog (1)
Shorty píše:
Ahoj, viděl jsem i druhý vlákno a model je skvělej. No a ty otvory bych asi moc nezvětšoval, ale řešil bych to jako na tom D.H. 100 jak o něm píšu jinde. Tam jsou zespodu a vůbec to nevadí. Asi tu L 29 postavím taky, až zruším úplně Vampíra.



Kluci nebojte se toho,stavba šla poměrně rychle.Létám s ním na tříčlánek 5000mAh a doba letu je přes pět minut.Zvětšoval jsem proti originálu nasávací otvory a ještě jsem přidal otvory zespodu trupu.Tak je vzduchu pro dmychadlo dost.Létá jako předloha,realisticky.Starty provádím katapultem.Dá se to i hodit proti větru ,ale díky umístění křídla se obtížně drží.Pokud budete mít další dotazy,rád vám odpovím.
https://plus.google.com/u/0/photos?pid= ... 8032728551


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-29 Delfín
PříspěvekNapsal: pát 04.04.2014 13:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.10.2010
Příspěvky: 572
Bydliště: Třinec/Brno
Ahoj, jseš si jistý že ty otvory zespodu trupu pomohly? Zatím všechny rady co jsem četl zněly žádné pomocné otovry do stěn kanálu většinou nepřinesou žádný užitek. Což je poměrně logické i z pohledu aerodynamiky proudění v kanálu.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-29 Delfín
PříspěvekNapsal: pát 04.04.2014 14:23 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 13.5.2012
Příspěvky: 28
Obrázky: 0
Blog: Zobrazit blog (1)
kure87 píše:
Ahoj, jseš si jistý že ty otvory zespodu trupu pomohly? Zatím všechny rady co jsem četl zněly žádné pomocné otovry do stěn kanálu většinou nepřinesou žádný užitek. Což je poměrně logické i z pohledu aerodynamiky proudění v kanálu.



Ano,jsem si jistý!Před tím,než jsem je tam udělal, provedl jsem statické zkoušky.A výsledek byl takový že,tah bez spodních otvorů byl 762 gr. A po zhotovení těchto otvorů se tah zvýšil na 937gr. Možná z pohledu aerodynamiky máš pravdu,ale tady platí cesta nejmenšího odporu!!!Spodní otvory jsou vhodně umístěny těsně před dmychadlem!
Na snímku jsou patrné otvory pro dmychadlo,při měření jsem nožem postupně vyřezával folii.V dnešní podobě jsou všechny volné-funkční!


Přílohy:
P2077443.JPG
P2077443.JPG
[ 62.47 KiB | Zobrazeno 2383 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-29 Delfín
PříspěvekNapsal: pát 04.04.2014 19:23 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1573
Bydliště: Letovice,ČR
Kluci nebojte se toho,stavba šla poměrně rychle.Létám s ním na tříčlánek 5000mAh a doba letu je přes pět minut.Zvětšoval jsem proti originálu nasávací otvory a ještě jsem přidal otvory zespodu trupu.Tak je vzduchu pro dmychadlo dost.Létá jako předloha,realisticky.Starty provádím katapultem.Dá se to i hodit proti větru ,ale díky umístění křídla se obtížně drží.Pokud budete mít další dotazy,rád vám odpovím.
https://plus.google.com/u/0/photos?pid= ... 8032728551[/quote]

Ahoj, díky za nabídku. Uvítal bych, kdyby jsi mi mohl poskytnout nákresy letadla, pokud je máš. Ideální v plné velikosti. Už jsem si překresloval Camela a čeká mě Spit , Avia 135 a pro vnuky Prášek z filmu Letadla. Když se povede, tak ho předvedu.


-----
Cessna 480( Pelikán),Cessna 177(vlastní stavba), D.H.100 Vampire

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-29 Delfín
PříspěvekNapsal: pát 04.04.2014 19:53 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 13.5.2012
Příspěvky: 28
Obrázky: 0
Blog: Zobrazit blog (1)
Shorty píše:
Kluci nebojte se toho,stavba šla poměrně rychle.Létám s ním na tříčlánek 5000mAh a doba letu je přes pět minut.Zvětšoval jsem proti originálu nasávací otvory a ještě jsem přidal otvory zespodu trupu.Tak je vzduchu pro dmychadlo dost.Létá jako předloha,realisticky.Starty provádím katapultem.Dá se to i hodit proti větru ,ale díky umístění křídla se obtížně drží.Pokud budete mít další dotazy,rád vám odpovím.
https://plus.google.com/u/0/photos?pid= ... 8032728551


Ahoj, díky za nabídku. Uvítal bych, kdyby jsi mi mohl poskytnout nákresy letadla, pokud je máš. Ideální v plné velikosti. Už jsem si překresloval Camela a čeká mě Spit , Avia 135 a pro vnuky Prášek z filmu Letadla. Když se povede, tak ho předvedu.


Ahoj,plán jsem kreslil tužkou na balicí papír.Zvětšoval jsem ho z třípohledového plánu z knihy Československá letadla.Není to žádná perlička technického kreslení.Ale na stavbu mi to v pohodě stačilo.Pokud budeš mít zájem,nechám ho okopírovat v měřítku 1:1
Honza

-----
Cessna 480( Pelikán),Cessna 177(vlastní stavba), D.H.100 Vampire[/quote]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-29 Delfín
PříspěvekNapsal: sob 05.04.2014 8:58 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1573
Bydliště: Letovice,ČR
Ahoj, díky. To by mi stačilo. Jde mi o to, že by mi to ušetřilo práci. Snad bych ti mohl na oplátku nabídnout něco jinýho. Občas jsem už něco postavil, i když jsem se k tomu vrátil až po letech.

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-29 Delfín
PříspěvekNapsal: ned 06.04.2014 13:49 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 13.5.2012
Příspěvky: 28
Obrázky: 0
Blog: Zobrazit blog (1)
Shorty píše:
Ahoj, díky. To by mi stačilo. Jde mi o to, že by mi to ušetřilo práci. Snad bych ti mohl na oplátku nabídnout něco jinýho. Občas jsem už něco postavil, i když jsem se k tomu vrátil až po letech.



Tak jo, dojdu někam do grafiky a nechám to zkopírovat.Je ještě někdo,kdo by měl zájem?Cena za kopii dle jejich ceníku +poštovné..
H.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz