Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 167 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Baterie pre F3K
PříspěvekNapsal: ned 05.01.2014 14:12 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2006
Příspěvky: 362
Já mám na Edge 1S 900 mAh. Od té doby, co jsem přešel na 1S o těchto kapacitách, jsem přestal na závodech nabíjet, protože není šance to za celý den vybít. Hmotnost mě fakt netrápí - můj Edge má letovku 225 gramů.

Jak už jsem tady několikrát psal, 1S není nic zázračného, ale to není nic. Každý způsob napájení má svoje pro a proti, každý si musí rozmyslet, co je pro něj důležité. Každopádně tvrzení, jak se na 1S nedá lítat, je prostě blbost. Mimochodem, na 1S údajně lítá např. Joe Wurts - mistr světa F3K z roku 2011.

_________________
--Komár

http://denicek.lmkzdar.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie pre F3K
PříspěvekNapsal: pon 20.01.2014 12:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 31.5.2009
Příspěvky: 494
Bydliště: Žilina
V inštruktážnom videu od Radio Carbon Art inštruktor Paul Naton priam odporúča 1s ako veľmi vhodnú alternatívu, pričom hovorí o HK Nano Tech round cells. Tie nanotechy sú tvrdšie a pri kapacite okolo 800-1000mah sa človek nemusí báť o pokles napätia počas letového dňa. Tiež hovorí o tom, že serva sa spomalia, reakcie sú tým plynulejšie a prejav je naturálnejší. Nižšie napätie však nemá vplyv na centrovanie serv, takže pokiaľ je inštalácia tiahel bez vôlí, človek sa nemusí báť fluttra.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie pre F3K
PříspěvekNapsal: pon 20.01.2014 16:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
DaggyMAC píše:
V inštruktážnom videu od Radio Carbon Art inštruktor Paul Naton priam odporúča 1s ako veľmi vhodnú alternatívu, pričom hovorí o HK Nano Tech round cells. Tie nanotechy sú tvrdšie a pri kapacite okolo 800-1000mah sa človek nemusí báť o pokles napätia počas letového dňa. Tiež hovorí o tom, že serva sa spomalia, reakcie sú tým plynulejšie a prejav je naturálnejší. Nižšie napätie však nemá vplyv na centrovanie serv, takže pokiaľ je inštalácia tiahel bez vôlí, človek sa nemusí báť fluttra.


Jestliže píše, že se serva zpomalí, reakce jsou plynulejší a "projev neutrálnější", tak by se měl v první řadě zamyslet sám nad sebou jak to pilotuje, protože normální je to přesně obráceně.
Nižší napětí nemá vliv na centrování serv, ale ovlivňuje tah a přídržnou sílu serva. Takže rozfletrovat to při nízkém napětí jde.
Jestli tam dá kapacitu 1000mAh tak tam jde v pohodě dát 2x500mAh a bude na tom lépe energeticky, přidá tomu hmotnost BECu. Nebo tam dá 2x cca 350mAh, vyjde to nastejno i hmotnostně.
Problém toho řešení 1s je to, že při cca 3,6V to snadno zhavaruje. Při 3,6V na 2s to pořád ještě poletí.

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie pre F3K
PříspěvekNapsal: pon 20.01.2014 17:19 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 31.5.2009
Příspěvky: 494
Bydliště: Žilina
Naturalnejsi, nie neutralnejsi. Cim menej zasahov do riadenia znamena menej odporu a dlhsi let. V termike nepotrebujes bleskove vychylky, aj tak sa kormidla vychyluju len par milimetrov. Bavime sa tu ale o prkotinach, pretoze rozdiel pri beznom lietani v napajani 1s a 5V z becu nespoznas. Kebyze vidis lietat 2 modely, vies urcit, ktory model je ako napajany? To by si bol iny macher. Ja pouzivam FrSky prijmace, tie maju brownout reset pod 3V, co je davno presiahnuty limit vybitia LiPo baterie. So Spektrumom by som ale nelietal na 1s.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie pre F3K
PříspěvekNapsal: pon 20.01.2014 17:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
DaggyMAC píše:
Naturalnejsi, nie neutralnejsi. Cim menej zasahov do riadenia znamena menej odporu a dlhsi let. V termike nepotrebujes bleskove vychylky, aj tak sa kormidla vychyluju len par milimetrov. Bavime sa tu ale o prkotinach, pretoze rozdiel pri beznom lietani v napajani 1s a 5V z becu nespoznas. Kebyze vidis lietat 2 modely, vies urcit, ktory model je ako napajany? To by si bol iny macher. Ja pouzivam FrSky prijmace, tie maju brownout reset pod 3V, co je davno presiahnuty limit vybitia LiPo baterie. So Spektrumom by som ale nelietal na 1s.


Naturálnější, nebo neutrálnější, to je jedno. :wink:
V termice potřebuješ rychlost serva na to, aby jsi adekvátně reagoval na to pohazování, protože tohle není A dvojka, je to seřízené na minimálním úhlu a s těžištěm relativně vzadu. Takže pár milimetrů výchylky ano, ale hned, ne že tam servo přijede, až potřebuji už opačnou korekci.
Když poletí dva modely s vybitýma baterkama na Spektrum a jeden z nich spadne, tak je velmi pravděpodobné, že se najde machr, který řekne, který z nich byl na 1s a který na 2s :wink:

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie pre F3K
PříspěvekNapsal: úte 21.01.2014 9:01 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 31.5.2009
Příspěvky: 494
Bydliště: Žilina
Každý má vlastný štýl lietania, ja napr. nepotrebujem korigovať každý poryv, proste nechám lietadlo lietať samé. Pokiaľ ma okraj bubliny vytlačí z nej von, stačí ak vletím naspäť do bubliny a sledujem, čo sa stane. Točím so smerovkou a len si korigujem rýchlosť výškovkou. Dobre nastavené F3K vie točiť skoro samé, takže ja ozaj nepotrebujem mať bleskové výchylky. Tu ale pekne vidieť, že nie kadžý má rovnaký štýl lietania.

Požívam tento príjmač: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... eiver.html Ten má dosť veľký interval napájaceho prúdu 3.0V-16V. Anténku mám vyvedenú z trupu von, nemám problém s dosahom alebo napájaním, lebo mi nikdy neklesne napätie pod 3,5V. Mám tam 1200mAh 1S round cell http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=23320, stačila by aj 1000, ale mám trup z LS4, tam kvôli ťažšej trubke kompenzujem trošku väčšou kapacitou. Kvôli "objemu" lithiovej batérie je článok relatívne tvrdý, takže aj pri kvedlaní kormidlami nemám špičky, ktoré by spôsobili pokles napätia, prípadne brownout reset príjmača. Na jedno nabitie lietam pár hodín (pokiaľ sa neunavím), nie som atlét aby som dokázal hádzať model celý deň, no batéria by to určite zvládla napájať počas celého dňa. Isto by som už nepoužíval NiCd alebo NiMh štvorčlánok.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie pre F3K
PříspěvekNapsal: pát 31.01.2014 16:43 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2005
Příspěvky: 132
Zkoušel jste někdo tyhle baterie? Hmotnostně mi to vychází tak, že bych nemusel nic dovažovat a radši povezu energii v baterkách, než v olovu.

http://www.repasebaterii.cz/prumyslovy- ... h-nimh-p57


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie pre F3K
PříspěvekNapsal: čtv 06.02.2014 11:14 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2005
Příspěvky: 132
Tak odpovím si sám, protože už jsem je koupil a mohlo by to možná někoho zajímat.
Skutečné rozměry článku jsou 11,6*29 mm (i s čepičkou)
Hmotnost 1 článku je dokonce méně, než výrobce uvádí a to 9,14 gr.
Takže pro ty, co vozí 4xNimh 360 mA a ještě dovažují něco kolem 8 gr, jsou tyto články výborná alternativa.
Příloha:
PRD_8458.JPG
PRD_8458.JPG
[ 54.48 KiB | Zobrazeno 2037 krát ]


Pro srovnání hmotnost těch 360 2/3 AAA
Příloha:
PRD_8457.JPG
PRD_8457.JPG
[ 54.5 KiB | Zobrazeno 2037 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie pre F3K
PříspěvekNapsal: čtv 03.04.2014 23:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.10.2010
Příspěvky: 1012
ty baterie máš mezi sebou spájené nebo to je jen stažené do té smrštovačky. Zajímalo by mě jak to pájet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie pre F3K
PříspěvekNapsal: čtv 03.04.2014 23:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
midge píše:
Tak odpovím si sám, protože už jsem je koupil a mohlo by to možná někoho zajímat.
Skutečné rozměry článku jsou 11,6*29 mm (i s čepičkou)
Hmotnost 1 článku je dokonce méně, než výrobce uvádí a to 9,14 gr.
Takže pro ty, co vozí 4xNimh 360 mA a ještě dovažují něco kolem 8 gr, jsou tyto články výborná alternativa.
Příloha:
PRD_8458.JPG

Pro srovnání hmotnost těch 360 2/3 AAA
Příloha:
PRD_8457.JPG


Podívej se kolik má kapacitu "round" lipol a kolik to váží :wink:

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie pre F3K
PříspěvekNapsal: pát 04.04.2014 16:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.10.2010
Příspěvky: 1012
Jenže 1s lipo je napětím zase trochu jinde.
Jenom chci se zeptat kolika A nabíjíte Ty 4x360mAh ? Mám ty nexcelly přemýšlím jestli jim nemám dát nějaká cyklus na nabíječce. Jaký vybíjecí proud bych měl zvolit 1A ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie pre F3K
PříspěvekNapsal: pát 04.04.2014 21:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.8.2007
Příspěvky: 2366
Bydliště: Liptovský Peter
Pri 2s Lipol by si mal použiť BEC. 2x LM7805 - váha navyše. :roll:

_________________
Sky Lady - po 4 rokoch zhorela, Tornado XX, Cap 232, Super Zoom 2 - 460g, F3K Super Gee, Lynx E


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie pre F3K
PříspěvekNapsal: pát 04.04.2014 21:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
Robinsson píše:
Jenže 1s lipo je napětím zase trochu jinde.
Jenom chci se zeptat kolika A nabíjíte Ty 4x360mAh ? Mám ty nexcelly přemýšlím jestli jim nemám dát nějaká cyklus na nabíječce. Jaký vybíjecí proud bych měl zvolit 1A ?


1) 2s round lipol, ne 1s do velkého ( normálního) F3K
2) ideální by bylo to nabíjet cca 40mA, vybíjet stejně. To většinou ani na nabíječce nenastavíš. :wink:

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie pre F3K
PříspěvekNapsal: pát 04.04.2014 21:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
lakotamm píše:
Pri 2s Lipol by si mal použiť BEC. 2x LM7805 - váha navyše. :roll:


Ty jsi věčný propagátor toho řešení 1s do F3K.
Neděláš dobře. :wink:

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie pre F3K
PříspěvekNapsal: pát 04.04.2014 21:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.8.2007
Příspěvky: 2366
Bydliště: Liptovský Peter
JMalik píše:

Ty jsi věčný propagátor toho řešení 1s do F3K.
Neděláš dobře. :wink:

Ja len vidím výsledok - mám tu 3 roky starý China 1s 450mAh článok ktorý som nabíjal pred 3 letmi. :) Áno raz mi začalo pršať. Ale aj tak, minimálna váha, nízka spotreba, blbovzdornosť voči skratu (nezhorí ako BEC), možnosť monitorovania...

A cca 25g olova v špici. :lol:

_________________
Sky Lady - po 4 rokoch zhorela, Tornado XX, Cap 232, Super Zoom 2 - 460g, F3K Super Gee, Lynx E


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 167 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz