Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 110 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Domácí stavba vrtulníku 450
PříspěvekNapsal: pát 10.01.2014 23:20 
Mazák
Mazák

Registrován: 19.8.2007
Příspěvky: 8426
Jo ta sestava je myslim typ 450SE V2, servo na trubce takze pohoda. Ja sem si teda vyrobil vlastni tahlo z uhliku 2mm. Zkousel sem i nedavno znovu ten drat v drzacich a neni to no. Na to tahlo z uhliku sem jeste pouzil kulaky 4mm MPJet. Bez problemu je zasroubujes jak do paky serva tak i do paky smykatka (tam to proste nasroubujes natvrdo pres puvodni trosku mensi zavit).

450SE ma tahlo kratsi nez 450PRO, ktera ma servo v ramu a teda mnohem dale od vrtulky. Vyhoda serva na trubce je, ze dopnutim reminku nemusis znova ladit neutral vrtulky. Vyhoda serva v ramu mi unika. Nak


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí stavba vrtulníku 450
PříspěvekNapsal: pát 10.01.2014 23:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.11.2010
Příspěvky: 1250
Bydliště: Anglie, nebo Svitavy
Tak ten drat v te sade je, takze proc jej nepouzit, tak bych vzal tu sadu viz odkaz a plastovej domek, tim bych mel celou vrtulku :) trubku bych taky asi vzal, at vidim jak vypada mam s cim porovnavat, takze bych vlastne na prvnim prototypu mel svuj jen ram, lyziny a nejaky drzacky a drobnosti, ale bylo by to asi letuschopne, dalo by se vyladit teziste, a vyresit ruzne problemy ktere se objevi, pak bych se asi pustil do vyroby vlastniho zadniho domku, mozna i nejake casti mechaniky vrtulky bych zvladnul, uvidime

_________________
Nezlob se Béďo, já mám dneska špatnej den


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí stavba vrtulníku 450
PříspěvekNapsal: pát 14.02.2014 22:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.11.2010
Příspěvky: 1250
Bydliště: Anglie, nebo Svitavy
Aspon napisu aby bylo videt ze sem se na to nevyprd :D zatim pisu programy, mam tak asi mensi pulku soucastek, premejslim zda vse vyrobim z hliniku, na prvni prototyp by neco mohlo byt i z nejakeho plastu, proste co se najde z toho to bude, vypada to ze bych mohl snad udelat celej ram, vcetne lyzin s uchycenou zadni trubkou, zadni domek asi uz koupim ten plastovej na zacatek, pak pokud to bude vse sedet, bych koupil zadni mechaniku vrtulky a nejakou padlovacku a zkusil to zvednout....kdyz se to bude chovat pouzitelne, teziste a celkove...tak zapracuju na dalsich soucastech a vse predelam komplet do kovu...jde to pomalu ale neco se porad deje :D zatim me to nepreslo :D

_________________
Nezlob se Béďo, já mám dneska špatnej den


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí stavba vrtulníku 450
PříspěvekNapsal: ned 16.03.2014 20:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.11.2010
Příspěvky: 1250
Bydliště: Anglie, nebo Svitavy
Zdravim, zmerite mi prosim nekdo jaka je u rexe 450 vzdalenost od osy ocasni trubky k ose tahla co ovlada vrtulku? Delam ty drzaky tahla k vrtulce a u me 450 je to od osy ocasni trubky k ose tahla asi 16mm...samozrejme na oko, prilozenim posuvky, tak aspon pro porovnani, zda by teh 16mm vyhovovalo i pro rexe doufam ze rozumite co potrebuju

zbejva tohle a podvozek, jinak mam pripravenych presne 45cnc programu na vyrobu kompletniho ramu :) tahle informace by mi ted pomohla, predem diky :)

_________________
Nezlob se Béďo, já mám dneska špatnej den


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí stavba vrtulníku 450
PříspěvekNapsal: ned 16.03.2014 21:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2008
Příspěvky: 1959
Bydliště: Kralupy n.vlt
Obrázky: 0
Mám taky asi 15mm.Ono to ani jinak nepůjde pokud chceš zachovat rovnoběžnost táhla s trubkou.Těch asi 15mm je dané vzdáleností kuličky vzadu na smykátku od trubky.Když umístíš servo vrtulky tak aby to nevycházelo rovnoběžně,budeš muset udělat držáky táhla různě dlouhé.

_________________
https://www.youtube.com/user/dagxcz/videos
http://dagx.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí stavba vrtulníku 450
PříspěvekNapsal: ned 16.03.2014 23:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.11.2010
Příspěvky: 1250
Bydliště: Anglie, nebo Svitavy
Jeste sem to znova pomeroval, na mem vrtulniku (nemam rexe 450) a vychazi to tak nejak, spis pod 16mm, tak to udelam 15,5, myslim ze pul milimetru nehraje v tomhle pripade roli, Jaky je prumer tahla? Rex 500 ma asi 1.6 Je to stejne? Udelal bych tam 1.8 diru :) Diky za zmereni, po pravde sem sam zvedavej co vytvorim :D pokud se podari vse, bude to komplet ram, s lyzinama a ocasem, na zadni domek vrtulky ted kaslu ten koupim, stejne jako mechaniku vrtulky a mechaniku hlavniho rotoru(dam tam nejakou padlovacku, uvidim co sezenu) i tak je toho hodne, bude to pres 50 programu na vsechny soucasti ramu s lyzinama

_________________
Nezlob se Béďo, já mám dneska špatnej den


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí stavba vrtulníku 450
PříspěvekNapsal: pon 17.03.2014 21:01 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.11.2009
Příspěvky: 334
Bydliště: Praha 9
František Koudelka píše:
Jeste sem to znova pomeroval, na mem vrtulniku (nemam rexe 450) a vychazi to tak nejak, spis pod 16mm, tak to udelam 15,5, myslim ze pul milimetru nehraje v tomhle pripade roli, Jaky je prumer tahla? Rex 500 ma asi 1.6 Je to stejne? Udelal bych tam 1.8 diru :) Diky za zmereni, po pravde sem sam zvedavej co vytvorim :D pokud se podari vse, bude to komplet ram, s lyzinama a ocasem, na zadni domek vrtulky ted kaslu ten koupim, stejne jako mechaniku vrtulky a mechaniku hlavniho rotoru(dam tam nejakou padlovacku, uvidim co sezenu) i tak je toho hodne, bude to pres 50 programu na vsechny soucasti ramu s lyzinama

Já mám průměr táhla 1,3mm

_________________
Aurora 9T-Rex 550X DominatorT-Rex450sportT-Rex250Phoenix simICharger 208BReaktor 300W 20A


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí stavba vrtulníku 450
PříspěvekNapsal: úte 18.03.2014 18:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.11.2010
Příspěvky: 1250
Bydliště: Anglie, nebo Svitavy
Aha, tak to diky, ja vychazel z toho ze prumer kulicky je stejny, tak sem si myslel ze i ocka budou stejna a tim padem i tahla, no nevadi, udelam tedy diru radeji mensi, zvetsit se da vzdy :) jeste jednou diky :)

_________________
Nezlob se Béďo, já mám dneska špatnej den


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí stavba vrtulníku 450
PříspěvekNapsal: stř 02.04.2014 19:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.11.2010
Příspěvky: 1250
Bydliště: Anglie, nebo Svitavy
Tak uz mam ocasni trubku i domecek vrtulky a vypada to velice slibne, pri napnutem reminku, hrana trubky vychazi presne tam kam sem chtel :)


Přílohy:
ocas 1.JPG
ocas 1.JPG
[ 55 KiB | Zobrazeno 2150 krát ]

ocas 2.JPG
ocas 2.JPG
[ 44.43 KiB | Zobrazeno 2150 krát ]


_________________
Nezlob se Béďo, já mám dneska špatnej den
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí stavba vrtulníku 450
PříspěvekNapsal: čtv 03.04.2014 15:52 
Mazák
Mazák

Registrován: 19.8.2007
Příspěvky: 8426
A kdyz uz to teda poleti? :) Nak


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí stavba vrtulníku 450
PříspěvekNapsal: čtv 03.04.2014 18:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.11.2010
Příspěvky: 1250
Bydliště: Anglie, nebo Svitavy
Za 14dni jedu do cech, tak zacnu s vyrobou, proramy mam pripravene, nastroje nakoupene, mozna jeste budu muset nakoupit nejaky material, uvidim co najdu doma, kazdopadne vyroben bude vlastne cely ram, mechaniky jak hlavni tak vrtulka koupim pozdeji, pokud se mi doma podari vyrobit a sestavit drak, odvezu si jej a dokoupim mechaniku a elektroniku tady a pak by to teoreticky mohlo poskocit nahoru

_________________
Nezlob se Béďo, já mám dneska špatnej den


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí stavba vrtulníku 450
PříspěvekNapsal: pát 04.04.2014 12:50 
Mazák
Mazák

Registrován: 19.8.2007
Příspěvky: 8426
Aha, no sem na vysledek velmi zvedav. Po vikendu zase ja muzu dat echo jak lita 450ka na 4S LiFe A123 2300maAh :lol: prestaly me bavit ty obecne shit lipol buchty (skoro vsude v modelech kde to slo uz mam LiFecka). Nak


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí stavba vrtulníku 450
PříspěvekNapsal: úte 20.05.2014 7:21 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.8.2012
Příspěvky: 793
Bydliště: Praha 4/12
Tak jak to dopadlo?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí stavba vrtulníku 450
PříspěvekNapsal: čtv 22.05.2014 21:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.11.2010
Příspěvky: 1250
Bydliště: Anglie, nebo Svitavy
Nic moc, udelal sem akorat drzak ocasniho serva :( vyskytlo se dost jinych problemu ohledne rekonstrukce domu ze na vrtulnik proste nezbyl cas, ale dalsi vec je ze jsem aspon koupil material na vyrobu, neco doma bylo ale ne vsechno, komplet pripravil nastroje, i vsechny programy zkopiroval do masiny, promyslel jak budu co upinat pri vyrobe, atd, ono je teh dilu docela dost a na vsem nekolik operaci :) rozhodne nechci tento projekt zavrhnout, sam se na to tesim a vypada to ze si domaci 450tku nadelim asi pod stromecek :D kdybych mel tu frezku tady tak uz to lita :D

_________________
Nezlob se Béďo, já mám dneska špatnej den


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí stavba vrtulníku 450
PříspěvekNapsal: úte 16.09.2014 22:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.11.2010
Příspěvky: 1250
Bydliště: Anglie, nebo Svitavy
Tak sem trochu pokorcil, mam hotove dve bocnice, desticku pro prijimac, drzak baterky, gyra, ocasniho serva a udelal sem i drzak ocasni trubky, ale tam se to moc nepovedlo, tam se to nedari vyvrtat tak aby to pak slo sesroubovat, takze tam to budu muset predelat, vlastne na kazdem kusu je nejaka chyba ale az na to upevneni ocasni trubky je vse pouzitelne

_________________
Nezlob se Béďo, já mám dneska špatnej den


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 110 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz