Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1694 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 113  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 20.03.2014 20:25 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 29.12.2009
Příspěvky: 1357
Behem aktivni stabilizace se heli chova jako koaxial. Drzis knipl, heli jde na danou stranu, ale neprevrati se. Pustis knipl, heli se srovna.
Muzes ji mit aktivni neustale, prip. ji vyuzivat podobne jako zachranu, jen si ridis stale kolektiv sam.

Ale je to opravdu na zakladni prvky - vis v ruznych polohach, presuny, na nejakou akrobacii uz je treba bezny letovy rezim.

_________________
Spirit System


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 20.03.2014 20:45 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 14.2.2006
Příspěvky: 36
Bydliště: Č.Budějovice
Podporuje nebo bude podporovat Spirit i EX Bus protokol?

_________________
Scout, Judge


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 20.03.2014 21:04 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 15.12.2011
Příspěvky: 371
Bydliště: Olomouc
ZeXx86: Co to tam litá za komára :-)
Už čekám,až naskladníš S.BUS káblík a kupuju.V duchu doufám,že se mi zlepší i ocas.Nedokážu nastavit Beasta tak,aby mi neulítaval ocas,když zaberu za kolektiv. :-(

_________________
KDS AGILE 5.5 (SPIRIT), KDS AGILE 7.2 (SPIRIT PRO) , TARANIS X9D+,Futaba T8FG


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 20.03.2014 21:24 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.9.2009
Příspěvky: 5097
Bydliště: Praha 6
Na něco bych se zeptal - teorie a praxe. S aktivní stabilizací se lze učit snáz některé prvky. Nepustí mě ale do opačné pozice, např. do invertu pokud letím rotorem nahoru. Musím jí vypnout, heli otočit, pak zapnout stabilizaci a trénovat.

Budu trénovat se stabilizací, přitom udělám chybu na kolektivu a jdu k zemi. Co záchrana když letím jenom se stabilizací ? Nic - takže heli je na zemi. Stabilizace i záchrana ( podle toho co je nastaveno ) se obvykle ( HCX/BD ) aktivují jedním spínačem ( např. instruktor/žák ).

Předpokládám, že asi nelze nastavit na třípolohový spínač první poloha = nic, střední poloha = stabilizace a třetí poloha = stabilizace plus záchrana. Třípolohový spínač by se musel osadit na konkrétní dobře dostupné místo po ruce ale pilot by mohl trénovat a v případě krize se zachránit.

To jenom že se samotnou stabilizací se podle mě lze dostat nedobrovolně na zem. Pokud zkouším cokoliv složitějšího než je visení a přesuny, něco kde se aktivně pracuje s kolektivema a dalšíma osama tak už to se samotnou stabilizací je riziko, ostatně tak to autor napsal. Se stabilizací plus záchranou se sice daný prvek sice naučím taky ale po "zachránění" se musím vrátit zpátky dolů.

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Naposledy upravil Relax dne čtv 20.03.2014 21:34, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 20.03.2014 21:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 1215
Bydliště: Hrádek nad Nisou
To bohužel nejde.
Zapínání a vypínání stabilizace/záchrany je řízeno kanálem zisku gyra.
Pokud je v hodnotách pro režim HL, je stab/zach vypnuta a pokud přepneš na NORMAL hodnoty režimu gyra, aktivuje se stab/zach.
Pokud nemáš nastavenou ani záchranu, ani stabilizaci, pak normálně přepínáš HL a NORMAL režim gyra vrtulky.
tzn, nelze ani zároveň nastavit vrtulku do NORMALu a mít přitom na jiném přepínači stab/zach.

_________________
LA700, Logo 550SX, MiniProtos 4S, Gaui NX4, Ricco, miniHquad
Futaba, Spirit, iCharger


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 20.03.2014 21:56 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.9.2009
Příspěvky: 5097
Bydliště: Praha 6
HCX a BD využívají pro stabilizaci / záchranu 7. kanál, je to vidět na servomonitoru. Můžu mít sice oblíbený a šikovný spínač instruktor žák ale musím mít aspoň sedmikanálové rádio. Nevím jestli to jde zapojit i podobně jako u Spirita, každopádně mi vychází že Spirit tuhle funkci zvládá na šestikanálu.

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 20.03.2014 22:03 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 6.10.2008
Příspěvky: 2789
Bydliště: Cesko
U HeliCommandu, respektive BD-3SX stačí 6 kanálové rádio a stejně jde používat stabilizace/záchrana!
Takže lze využít i to nejjednodušší 6 kanálové rádio.

Kanál záchrany je samostatný. Do plusu je to stabilizace a do minusu je to záchrana. je teda možné mít na jednom přepínači různě silnou stabilizaci a stále mít jeden momentový přepínač, který funguje jako záchrana!

_________________
bavarianDemon 3X a 3SX
SAB Goblin + JETI DS16 + XNova motor + Kosmik


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 20.03.2014 22:06 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 15.12.2011
Příspěvky: 371
Bydliště: Olomouc
Takže Spirit neumí NORMAL a stabilizaci zaráz? Né, že já bych to využíval, ale třeba pro makety by to bylo aktuální.

_________________
KDS AGILE 5.5 (SPIRIT), KDS AGILE 7.2 (SPIRIT PRO) , TARANIS X9D+,Futaba T8FG


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 20.03.2014 22:47 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 29.12.2009
Příspěvky: 1357
boZZda píše:
U HeliCommandu, respektive BD-3SX stačí 6 kanálové rádio a stejně jde používat stabilizace/záchrana!
Takže lze využít i to nejjednodušší 6 kanálové rádio.

A lze nastavovat stale zisk gyra vrtulky na vysilaci?

_________________
Spirit System


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 20.03.2014 22:50 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 29.12.2009
Příspěvky: 1357
Junker83 píše:
Takže Spirit neumí NORMAL a stabilizaci zaráz? Né, že já bych to využíval, ale třeba pro makety by to bylo aktuální.

Pro makety se pouze nakonfiguruje odlisne vrtulku. Pripravuje se ale moznost priradit jakykoli parametr na kterykoli volny kanal, vcetne sirsich voleb tykajici se zachrany a stabilizace.

_________________
Spirit System


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 21.03.2014 0:29 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.9.2009
Příspěvky: 5097
Bydliště: Praha 6
Díky za odpovědi. Na HCX používám jenom záchranu a tak mi téma stabilizace nepřišlo úplně jasný.

Jak se správně nazývá při aktivaci záchrany ta první fáze srovnání heli do bližší polohy s rotorem v horizontu ( pozitiv nebo invert ) ? Je to stabilizace - protože se to stabilizaci věrně podobá - nebo je to něco jiného s vyšší dynamikou a odlišným programováním FW v jednotce ? Tedy čistě součást záchrany která následně přejde přes kolektiv ve stoupání heli.

S upřesněním kanálů využívaných pro stabilizaci a záchranu se mi mimoděk otevřelo téma a řešení jak zapojit maketové svícení Hughese, teď s MB je zapojené do 7. kanálu Rx a ten využívá v jedné z variant i BD.

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 21.03.2014 8:29 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 15.12.2011
Příspěvky: 371
Bydliště: Olomouc
Teď mě tak napadlo,že by se dala vytunit podoba loga Siprit.Že by písmena S,P,I mohli tvořit jakousi heli.Úplně se to tam nabízí. S by byla vrtule, P trup a I podvozek.Jen mě to tak napadlo,když jsem nemohl večer spát.Ale je to asi blbost.

_________________
KDS AGILE 5.5 (SPIRIT), KDS AGILE 7.2 (SPIRIT PRO) , TARANIS X9D+,Futaba T8FG


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 21.03.2014 9:54 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 6.10.2008
Příspěvky: 2789
Bydliště: Cesko
ZeXx86 píše:
A lze nastavovat stale zisk gyra vrtulky na vysilaci?

Rozložení kanálů u Démona a HeliCommandu je následovné:

1 - křidélka
2 - výškovka
3 - plyn
4 - vrtulka
5 - kolektiv
6 - zisk vrtulky
7 - zisk rotorové nebo stabilizace a zároveň záchrana

Když je auto stabilizace a záchrana, tak se zisk rotorové hlavy ladí v Démonu. Pro tento kanál je to buď zisk a nebo režim stabilizace/záchrany. Stačí jeden zisk rotorové hlavy pro velmi široké spektrum otáček a tudíž po zjištění konkrétního zisku hlavy není potřeba dále nastavovat!
Ideální je 7 kanálové rádio, protože potom je možnost ovládat všechny tyto funknce z rádia, ale není to nutné!

Když je pouze 6 kanálové rádio, tak se zisk vrtulky ladí v bezpádlu a je potom pro všechny letové režimy jeden zisk. Nevidím v tom problém do té chvíle, dokud někdo nemá velmi velký rozsah otáček přes různé letové režimy. Pokud ano, tak to je zkušený pilot a jako takový určitě nemá pouze 6 kanálové rádio!!!:wink:

Když půjdeme do extrému, tak pro běžné bezpádlo bez stabilizace/záchrany stačí Démonu 5 kanálové rádio. Zisk vrtulky i rotorové hlavy se dá poté ladit přímo v Démonu.

Pro kanál stabilizace/záchrany u Démona platí:

-100% až 0%.........záchrana (autostabiliace s automatickým kolektivem směrem od země)
0% až +100%.........autostabilizace (pustím kniply a vrtulník se sám srovná. Čím víc procent, tím rychleji a agresivněji se vrací do horizontální polohy).

Běžně se to nastavuje tak, že je na vysílači jeden přepínač
0% - vypnutá autostabilizace
30% - automatická stabiliace

No a poté je druhý momentový přepínač, kde je nastaveno:
0% - vypnutá autostabiliace
-100% - zapnutá záchrana (rychle srovnat a rychle do nebe)

Využívají to začátečníci a maketáři. Prostě jeden režim pro vysení a poletování s možností vypnout/zapnout autostabilizaci a na druhé straně mít kdykoli možnost záchrany na momentovém přepínači, když se něco pos**e.

_________________
bavarianDemon 3X a 3SX
SAB Goblin + JETI DS16 + XNova motor + Kosmik


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 21.03.2014 11:35 
Mazák
Mazák

Registrován: 25.3.2012
Příspěvky: 912
boZZda píše:
Běžně se to nastavuje tak, že je na vysílači jeden přepínač
0% - vypnutá autostabilizace
30% - automatická stabiliace



nebo tripolohovy s 0, 10, 30% . Mi se osvedcilo se ucit na rychle stabilizaci (40%) a po par letech tam dat pomalejsi (10%). Ten rozdil mezi 10 a 40(ci 30) je dost markantni

_________________
Text meho prispevku nemusi nutne odpovidat tomu, co jsem zde napsal ...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 21.03.2014 13:48 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 15.12.2011
Příspěvky: 371
Bydliště: Olomouc
Mám 3 letové režimy, tak bych určitě uvítal možnost nastavení gyra a na 7. kanál záchranu na momentový spínač.

_________________
KDS AGILE 5.5 (SPIRIT), KDS AGILE 7.2 (SPIRIT PRO) , TARANIS X9D+,Futaba T8FG


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1694 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 113  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz