Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 170 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Arkbird Autopilot System
PříspěvekNapsal: pát 07.03.2014 16:37 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2008
Příspěvky: 345
Zkoušel jsem dosah nových antén na obvyklé trase, rutina. Na 1000m silné výpadky videa. Musel jsem šáhnout po rth. Pak už to šlo vše ráz na ráz. Téměř bez obrazu raptor nabral v RTH kurz na Jih pryč ode mne. Přepnul jsem na balanc zkoušel jsem se držet šipky a táhnout zpátky. Nedalo se, na cca 2,5km vypadnul rc signal automaticky se přepnul do rth a zmizel na jih. Udělal jsem foto lcd než to zkapalo úplně. Docela překvapení. Souřadnice odpovídají polsku, vzdálenost ode mne byla 68000m a celková nalétana 4500m jako kdyby se ty údaje prohodily přisuzoval jsem to změně po upgrade. Valil správně na jih protože si myslel že je v Polsku. Rychlost 78km/h což byl let po větru, zrovna foukalo na jih. Takže jsem bez. Asi budu muset začit chodit na houby. Na ty trase je to samej les. To že je v nenávratnu je jasný. Nevšiml jsem si zda si špatně načetl pozici při zapnutí nebo se to podělalo za letu, v každým případě si to ohlídejte. Vždycky po startu si dělám kontrolu rth jestli zustane nade mnou, už jednou jsem s tím problém měl. Tentokrát jsem se na to vykašlal. Moje blbost, už neposoudím čím to bylo. Kdyby jste zakoply v okr. Mladá Boleslav JJV až Nymburk o FPV Raptora dejte vědět :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Arkbird Autopilot System
PříspěvekNapsal: pát 07.03.2014 17:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.7.2012
Příspěvky: 564
fúúú, tak to ma ozaj mrzí....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Arkbird Autopilot System
PříspěvekNapsal: pát 07.03.2014 17:26 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2008
Příspěvky: 345
To jsem předevčírem pročetl na 1500 příspěvku ze sekce arkbird na rcgroups. 99% pozitivních. Arkbirda nezatracuji, je to moje chyba že jsem nebyl důslednej. Hodil jsem to sem hlavně pro to že se to může stát a aby jste si to ohlídali. Skutečné souřadnice s načtenýmy a funkčnost rth. Já si dám po 38 letech modelaření modelářské prázdniny, všechny modely co jsem měl jsem prodal abych dal dohromady prachy na fpv. Teď je to pryč.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Arkbird Autopilot System
PříspěvekNapsal: úte 11.03.2014 9:48 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 5.3.2014
Příspěvky: 28
m.fuka - chlape tak to s tím tvým letadlem mě mrzí. Hold tenhle náš koníček má i stinné stránky. Každý rozbitý nebo ztracený model hodně bolí.

A Vás ostatních bych se chtěl zeptat, jestli někdo nepoužívá Arkbird spolu s vysílačkou DX7. Už mám Arka objednaného z HK, tak jen bych rád sesbíral dostatek informací než dorazí. Tak jen jestli by se někdo nepodělil o nastavení DX7 DSM2. Díky

_________________
Taranis Plus, Swift II, FPV Fx-61, Reptile500 FPV Quad NAZA-M V2, Bix3 FPV, EPA Šad P-51


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Arkbird Autopilot System
PříspěvekNapsal: úte 11.03.2014 10:28 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2008
Příspěvky: 345
Bohužel Lítám s 9XR takže neporadím.
Jj je to na palici, večer se utápím v sebelítosti a pak se chodím koukat do propasti :lol: Šetřím na nový vybaveni. Jehož součástí bude gps lokátor, na kterej se pošle sms a přijdou zpátky gps souřadnice. To je ale na delší debatu a nový téma. Včera jsem zkoušel svůj android kde tu možnost mám s programem avast anti theft. Pohodil jsem mobil na dvoře do trávy a z pc jsem odeslal požadavek na zobrazení pozice mobilu. Do minuty jsem měl souřadnice i s mapou. A přesnost byla 5m. Pokud se použije lokátor s GPS a nejenom na BTS, tak je přesnost stejná.
Včera jsem létal s normálním modelem s připevněným mobilem na trupu kvůli rušení rc soupravy a bylo to v pohodě i s prozvoněním


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Arkbird Autopilot System
PříspěvekNapsal: úte 11.03.2014 10:47 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 5.3.2014
Příspěvky: 28
Tak s tím mobilem je to zajímavý nápad. Ale vím, že se používají přímo GPS GSM lokátory. Jen do toho dáš SIMku a ono to hlásí polohu. Používá se to třeba do aut, nebo na hlídání dětí, či manželek :lol: . Takže když vykucháš zbytečný balast jako plastový kryt, tak si myslím že to váhově a velikostně dost zredukuješ. Pak to stačí jen přehodit smršťovačkou.

Tu vysílačku 9XR používá i kolega na takové to poletování. Jsi s ní spokojený? Stalo se mu, že mu to jednou snad vyrušila WiFi síť. Prostě na 50m ztratil kontrolu nad modelem. Jaký dosah má ta tvoje? Nebo ji máš nějak vytuněnou?

_________________
Taranis Plus, Swift II, FPV Fx-61, Reptile500 FPV Quad NAZA-M V2, Bix3 FPV, EPA Šad P-51


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Arkbird Autopilot System
PříspěvekNapsal: úte 11.03.2014 10:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2008
Příspěvky: 345
Vyzkoušel jsem hodně rc souprav s různými dojmi ale tahle 9XR s opentx mě dostala. Zatím jsem nepřišel na to co by nezvládla. Mám modul FRSKY a dosah 2km bezpečnej, při tom když mi raptor mizel tak od 2,5 do 3km jsem se s tím ještě pral někde okolo 3km odešel uplně a to mám mezi anténou a vysílačem 2m koax prodlužku s magnetkou na střeše auta. Což je další útlum. (nebo výhoda střechy jako protiváhy?)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Arkbird Autopilot System
PříspěvekNapsal: ned 16.03.2014 1:33 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 16.3.2014
Příspěvky: 5
Jedno letadlo s kamerou přistálo v Čilci u otce kolegy z práce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Arkbird Autopilot System
PříspěvekNapsal: ned 16.03.2014 9:12 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2008
Příspěvky: 345
Zdravím, vůbec jsem nedoufal. Směr odpovídá. Byl by nějaký kontakt pro bližší informace. Diky moc za info


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Arkbird Autopilot System
PříspěvekNapsal: ned 16.03.2014 11:00 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 16.3.2014
Příspěvky: 5
Nic bližšího nevím jen, že mělo oranžové konce křídel.


Naposledy upravil sestminus dne ned 16.03.2014 12:16, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Arkbird Autopilot System
PříspěvekNapsal: ned 16.03.2014 11:06 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2008
Příspěvky: 345
To sedí, FPV RAPTOR konce křídel, výškovky a směrovky v reflexní oranžové barvě. Nevíš jak se s nálezcem spojit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Arkbird Autopilot System
PříspěvekNapsal: ned 16.03.2014 12:19 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 16.3.2014
Příspěvky: 5
Ahoj posílám telefon. Pan Faltin 734 864 562. Ať to dobře dopadne já už přišel o dvě letadla, tak vím jaké to je.
Ahoj a dej vědět.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Arkbird Autopilot System
PříspěvekNapsal: ned 16.03.2014 12:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2008
Příspěvky: 345
Děkuji moc za info. Já jsem za svůj modelářský život přišel o první model skoro 38let, ty havarovaný nepočítám.Ozvu se vám ohledně revanše. Stále doufám že opravdoví modeláři ještě nevymřeli.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Arkbird Autopilot System
PříspěvekNapsal: ned 16.03.2014 13:09 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 16.3.2014
Příspěvky: 5
Jsem rád, že jsem mohl pomoci. Vlastně to byla obrovská náhoda. Uvažuji o nějakém autopilotovi a tak pročítám fóra a narazil jsem na tento příspěvek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Arkbird Autopilot System
PříspěvekNapsal: ned 16.03.2014 13:22 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2008
Příspěvky: 345
Já jsem počítal že je to tím směrem samej les a zvlněný pole tak jsem ani nedoufal že by se to našlo. S arkbirdem rád poradím kolegovi jsem postavil to samé. Jeho arkbird funguje bezvadně, měl jsem zřejmě smůlu na vadnej kus. Už jsem model oželel. Zavolám dýl nechci je otravovat v neděli v době obědu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 170 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz