Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 165 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Avia B-35
PříspěvekNapsal: sob 01.03.2014 9:30 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 20.9.2007
Příspěvky: 781
Bydliště: Praha 6 Suchdol
zdvojená páteř je daň za princip konstrukce (jednoduchosti stavby) mohutnost toho prořezaného páteřáku je skutečně obludná :lol: , mám to u všech svých letadel - osvědčilo se mi to při stavbě, nárůst hmotnosti nestojí ani za řeč. Není to akrobat ani větroň hroutící se pod pouhým pohledem.....
Byl tu dán návrh na "bedýnkové řešení trupu" což se mi zdá v případě tuhého potahu a vzniku tak dvou torzních skříní v sobě jako těžší a zbytečnější řešení... Ale proti gustu..... Nakonec tisíc lidí - tisíc chutí ne..?

_________________
therccustomjets.cz
customwings.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Avia B-35
PříspěvekNapsal: sob 01.03.2014 10:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2011
Příspěvky: 742
Bydliště: Slavkov u Brna
Obrázky: 0
petrcorrado píše:
zdvojená páteř je daň za princip konstrukce (jednoduchosti stavby) mohutnost toho prořezaného páteřáku je skutečně obludná :lol: , mám to u všech svých letadel - osvědčilo se mi to při stavbě, nárůst hmotnosti nestojí ani za řeč. Není to akrobat ani větroň hroutící se pod pouhým pohledem.....
Byl tu dán návrh na "bedýnkové řešení trupu" což se mi zdá v případě tuhého potahu a vzniku tak dvou torzních skříní v sobě jako těžší a zbytečnější řešení... Ale proti gustu..... Nakonec tisíc lidí - tisíc chutí ne..?


Já si myslím, že Vy jako konstruktér tohoto modelu, nemusíte nikomu, (kromě objednavatele a plátce) , nic zdůvodňovat. Každému kdo se na tom finančně nepodílel, by to mělo být úplně fuk, jak je model zkonstruovaný. Je to věc pouze mezi konstruktérem a objednavatelem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Avia B-35
PříspěvekNapsal: sob 01.03.2014 13:28 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.6.2010
Příspěvky: 462
Bydliště: Vysočina
Pánové, šlo o to, že uživatel Větroňář tuto stavbu nejvíce kritizoval, ale pak se ještě spoustu věcí
změnilo, tak jsem mu napsal s tím, co na to teď říká, protože jsem měl a pořád mám pocit, že už
je ta konstrukce v pohodě. Jak tak vidím, nic se nezměnilo.. :roll: Necháme tedy být těchto
dohadů, nikam to nevede, co konstruktér, to jiný pohled a já i jeden zdejší kolega, který si nechal
předělat drak na B-135 jsme spokojeni. Ale tak trošku mě ser.. věčná kritika a nikdo se do ničeho
takového zatím nepustil.. :evil: Byl jsem rozhodnutý za peníze nechat udělat éro sice pro sebe,
ale s tím i s možností, aby si to mohl postavit kdokoliv, kdo by měl zájem a to jen za cenu výřezů.
Alespoň, že se zde našlo pár lidí, kteří vše nekritizují a dokáží něco ocenit, to těší asi nejen mě,
ale snad i pana Hnízdila.. :wink: Až bude letadlo hotové, tak se ukáže, ale nárůst pár gramů na
takové kci neznamená vůbec nic a navíc je to vlastně warbird, tak tam troška hmotnosti navíc
nevadí a pokud se při této velikosti vejdeme do 10ti kg, tak to bude úplná paráda :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Avia B-35
PříspěvekNapsal: sob 01.03.2014 14:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Libco, nenech se otrávit, mě se moc líbí a fandím vám. Taky mě vytáčej jen nekonkrétní komentáře bez snahy poradit. Dodělávám momentálně Čmeláka 2,2m z rozsypu od P. Žáka a stejně jsem spoustu problémů musel řešit až při stavbě. Ta kostra je hotová za chvilku, ale ty dodělávky jsou teprve to pravé :D Už se s tím babrám druhý rok. Takže držím palce a ať se dílo daří.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Avia B-35
PříspěvekNapsal: sob 01.03.2014 15:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2008
Příspěvky: 1032
Bydliště: Vysoké Mýto
LibcaR1100S píše:
Pánové, šlo o to, že uživatel Větroňář tuto stavbu nejvíce kritizoval, ale pak se ještě spoustu věcí
změnilo, tak jsem mu napsal s tím, co na to teď říká, protože jsem měl a pořád mám pocit, že už
je ta konstrukce v pohodě. Jak tak vidím, nic se nezměnilo.. :roll: Necháme tedy být těchto
dohadů, nikam to nevede, co konstruktér, to jiný pohled a já i jeden zdejší kolega, který si nechal
předělat drak na B-135 jsme spokojeni. Ale tak trošku mě ser.. věčná kritika a nikdo se do ničeho
takového zatím nepustil.. :evil: Byl jsem rozhodnutý za peníze nechat udělat éro sice pro sebe,
ale s tím i s možností, aby si to mohl postavit kdokoliv, kdo by měl zájem a to jen za cenu výřezů.
Alespoň, že se zde našlo pár lidí, kteří vše nekritizují a dokáží něco ocenit, to těší asi nejen mě,
ale snad i pana Hnízdila.. :wink: Až bude letadlo hotové, tak se ukáže, ale nárůst pár gramů na
takové kci neznamená vůbec nic a navíc je to vlastně warbird, tak tam troška hmotnosti navíc
nevadí a pokud se při této velikosti vejdeme do 10ti kg, tak to bude úplná paráda :wink:

To spíš počítej s 11-12kg.A když bude mít 13kg,tak se taky nic neděje.Jak píšeš,je to stíhačka.

_________________
https://www.rcalbum.cz/hledat?q=martin+hynek
https://hynekmyto.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Avia B-35
PříspěvekNapsal: sob 01.03.2014 15:52 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.6.2010
Příspěvky: 462
Bydliště: Vysočina
Lark píše:
Libco, nenech se otrávit, mě se moc líbí a fandím vám. Taky mě vytáčej jen nekonkrétní komentáře bez snahy poradit. Dodělávám momentálně Čmeláka 2,2m z rozsypu od P. Žáka a stejně jsem spoustu problémů musel řešit až při stavbě. Ta kostra je hotová za chvilku, ale ty dodělávky jsou teprve to pravé :D Už se s tím babrám druhý rok. Takže držím palce a ať se dílo daří.


Děkuji za podporu, otrávit se nenechám, ale občas mě to naštve, ono těch komentářů k věci zase tak moc není. Větroňář špatně nekreslí, viděl jsem jeho práci, ale má jiný styl a neventiluje to zrovna nejlépe 8O
Stavíme ještě Pionýra http://obchod.lasermodely.cz/vetrone/62 ... ionyr.html který je konstruovaný
stejným způsobem a stavba je naprosto v pohodě a co jsem viděl a slyšel, tak létá perfektně, i když
bude mít na 3,5m 6kg váhy :wink: Jinak co se týče toho čmeldy od Modelservisu, můžu ti napsat SZ,
kolega ho taky staví a nadšením zrovna neoplívá, jen to nechci psát veřejně a někoho zbytečně
poškozovat..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Avia B-35
PříspěvekNapsal: sob 01.03.2014 15:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.6.2010
Příspěvky: 462
Bydliště: Vysočina
To spíš počítej s 11-12kg.A když bude mít 13kg,tak se taky nic neděje.Jak píšeš,je to stíhačka.[/quote]

Je pravda, že i těch 13kg by nebyla žádná katastrofa, ale rád bych to dostal trošku níž, protože
to bylo trošku pomalejší než IIWW stíhačky, tak ať ten let vypadá maketově. Je tam osvědčený
profil NACA 2418 u kořene a 2412 na konci, tak by to mohlo být trošku pomalejší a mělo by být
i dostatek vztlaku :wink: Ta B-135 bude mít 2412 po celém křídle a to asi bude trošku jinačí
fičák.. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Avia B-35
PříspěvekNapsal: sob 01.03.2014 17:09 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 20.9.2007
Příspěvky: 781
Bydliště: Praha 6 Suchdol
na konci je 2415 a 1,5 st. neg. Jak jsme se o tom bavili asi jsem to neřekl (b-135) :)

_________________
therccustomjets.cz
customwings.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Avia B-35
PříspěvekNapsal: sob 01.03.2014 17:26 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.6.2010
Příspěvky: 462
Bydliště: Vysočina
petrcorrado píše:
na konci je 2415 a 1,5 st. neg. Jak jsme se o tom bavili asi jsem to neřekl (b-135) :)


To je pravda, koukám, že jsem to blbě napsal, to se omlouvám za dezinformaci 8O :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Avia B-35
PříspěvekNapsal: ned 02.03.2014 21:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.9.2009
Příspěvky: 993
petrcorrado píše:
na konci je 2415 a 1,5 st. neg. Jak jsme se o tom bavili asi jsem to neřekl (b-135) :)


Takže kořen 2412 a konec 2415 ?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Avia B-35
PříspěvekNapsal: ned 02.03.2014 21:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.6.2010
Příspěvky: 462
Bydliště: Vysočina
Takže kořen 2412 a konec 2415 ?[/quote]

Ne ne, to by byla blbost, kořen je 2418, konec 2415, negativ 3°. úhel náběhu 1,5° a VOP v nule :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Avia B-35
PříspěvekNapsal: ned 02.03.2014 21:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.9.2009
Příspěvky: 993
Omlouvám se, vztáhl jsem to k té B 135, kde se píše 2412 po celém křídle, tudíž jsem se v tom zamotal a bral to tak, že kořen 12 a konec 15 :oops:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Avia B-35
PříspěvekNapsal: ned 02.03.2014 21:17 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 20.9.2007
Příspěvky: 781
Bydliště: Praha 6 Suchdol
b-135 : 2412 přechází v 2415. +0.5 st. u kořene, negativ 1,5 st.

_________________
therccustomjets.cz
customwings.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Avia B-35
PříspěvekNapsal: ned 02.03.2014 21:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.9.2009
Příspěvky: 993
Takže to chápu dobře?
Jen jsem se chtěl optat, protože jsem se setkával zatím s opačným řešením, tak mě to zajímá.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Avia B-35
PříspěvekNapsal: ned 16.03.2014 19:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.9.2009
Příspěvky: 993
Ahoj, jak pokračuje stavba? Je něco nového?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 165 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz