Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 654 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 44  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku
PříspěvekNapsal: pát 21.02.2014 8:48 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.4.2013
Příspěvky: 3
Plha píše:
Příloha:
DSC_0003.jpg
Tak došlo i na Xtreeme díly, rot. hlavu jsem vystružil a nalisoval kul. ložiska. Desku cykliky jsem zafixoval distančními trubičkami na hřídeli. Šroubek M 1,5 protínající hlavu s hřídelí jsem nahradil svorníkem se závity M2 na koncích a matkami. Nosič listů se na příčné hřídeli posouval, bylo nutno vycentrovat podložkami na těsno kvůli možné nevyváženosti rotoru. Flybar je původní.



Kde si nakupoval tie veci,z rckingu?Tolko úprav?Už si to vyskúšal,ako sa to správa,oplatí sa to?


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku
PříspěvekNapsal: pát 21.02.2014 9:52 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 10.6.2013
Příspěvky: 278
Bydliště: Plzeň
Obrázky: 1
Kde si nakupoval tie veci,z rckingu?Tolko úprav?Už si to vyskúšal,ako sa to správa,oplatí sa to?
---

Hlavu a swashplate jsem koupil z RCkingu, nosič listů z Miraclemart. Ještě jsem to nevyzkoušel za letu, ale lítat by to mělo. U té rot. hlavy se mi nelíbily ty hrozné vůle, gumičky se brzo vytlučou a tak jsem to udělal podobně jako to má původní plastová hlava, i tak tam rotační vůle zůstaly. Pružinky jsem prozatím odložil a dal cykliku napevno, reakce by měly být ostřejší, především let dopředu. Když tak pružinky vrátím. Ten šroubeček M1,5 co tam dali a má unášet rot. hlavu, ten by se brzo proměnil na velké S, proto jsem tam dal plný svorník 2mm. Ještě musím dodělat vložky s osazením na průměr 6 do listů. Pak by se mělo jen lítat a nebourat, když je to tak pěkný... :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku
PříspěvekNapsal: pát 21.02.2014 17:34 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 14.8.2013
Příspěvky: 14
Obrázky: 0
jerem píše:
Pls aké si použil podložky?

vystřihnuté kolečka z foliové složky, jedno zespod, druhé z vrchu a bylo po vůlích


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku
PříspěvekNapsal: ned 23.02.2014 14:39 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.8.2007
Příspěvky: 39
Bydliště: Ostrava -Kr.Pole
Ital píše:
Pokud si někdo neví rady s uchycením zadního motoru, nabízí se i tato možnost, posunem motoru blíže k ose kroutícího momentu hlavního rotoru se též podstatně sníží letový náklon vrtulníku na pravou stranu, vznikající vektorem posunu vyrovnávací síly zadní vrtule.


Zdravím Itale. To Tvé uchycení zadního motoru se mi velice líbí pěkná práce. Zajímá mě z čeho je ten ocas vyroben. Dík.
Letu zdar.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku
PříspěvekNapsal: ned 23.02.2014 18:09 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 227
Bydliště: Hradec Králové
Ten nástavec je z balzy potažené karbonem a přilepený na duralovou trubičku, nezapomeň si tam včas do balzy vydlábnout díru pro kablík a do trubičky také, před slepením.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku
PříspěvekNapsal: stř 26.02.2014 6:07 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.8.2007
Příspěvky: 39
Bydliště: Ostrava -Kr.Pole
Ital píše:
Ten nástavec je z balzy potažené karbonem a přilepený na duralovou trubičku, nezapomeň si tam včas do balzy vydlábnout díru pro kablík a do trubičky také, před slepením.


Zdravím Itale ještě jeden dotaz. Jak máš uchycený ten motor, je snad vlepený v té trubičce. Dík.
Letu zdar.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku
PříspěvekNapsal: stř 26.02.2014 12:08 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 227
Bydliště: Hradec Králové
Je tam vlepená trubička s přírubou z druhé strany a v ní závity 2x M 2,5 na červíky, co jsou k motorku v červené přírubě. Je to z duralu prům. 10, příruba vysoká 3,5mm,
trubička stočená na 7 mm a 6 mm díra. To je vlepené do nástavce, motor se tam zasune a zajistí červíky po 90ti °.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku
PříspěvekNapsal: čtv 27.02.2014 0:08 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 227
Bydliště: Hradec Králové
Pokud by se někomu zachtělo trochu větší heliny, počkejte si na F-49. :wink:
http://www.mjxtoys.com/i-heli.pdf


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku
PříspěvekNapsal: čtv 27.02.2014 6:34 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.8.2007
Příspěvky: 39
Bydliště: Ostrava -Kr.Pole
Ital píše:
Pokud by se někomu zachtělo trochu větší heliny, počkejte si na F-49. :wink:
http://www.mjxtoys.com/i-heli.pdf



Větší je ale toť vše. Na ocase má stříďák jediné plus. Ty bočnice vypadají že jsou plastové.
Letu zdar.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku
PříspěvekNapsal: čtv 27.02.2014 9:00 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 10.6.2013
Příspěvky: 278
Bydliště: Plzeň
Obrázky: 1
Větší je ale toť vše. Na ocase má stříďák jediné plus. Ty bočnice vypadají že jsou plastové.
Letu zdar.[/quote]
---
Podrobně jsem si prohlédnul ten obrázek a vidím, že na hl. motorku je zelený plošňák obvyklý pro ss motorky. Přidali tam regulátor pro možný AC upgrade hl. motorku. Že by tam dali stříďák na zadek pochybuji. Plastové bočnice, slaboučký podvozek.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku
PříspěvekNapsal: čtv 27.02.2014 17:36 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 11.1.2014
Příspěvky: 19
Bydliště: Hodonín
Zdarec chlapi...

Dneska jsem kompletně ostříďákoval F45 - velký dík patří srabsrabovi za flashnutí reglecu.

Zkouška v ruce proběhla uplně v klidu, zadní motor reagoval na pohyby do stran (snažil se to vyrovnat) po zkoušce ve visu se začoudilo ze zadního motoru a helina šla k zemi... Nevím jestli jenom vadný kus motorku, nebo jsem někde něco posral při pájení ale to bych neřekl... (Signál pro reglec beru z tranďáku bílý a černý - tak jak tu popisoval reostat) Tak jsem si říkal, že to risknu a objednám nový turnigy 2211 z EU HK - jak dlouho trvá doprava z eu warehouse ? A když se začoudí znova tak už s tím asi šlahnu o zem.... Prosím o radu s tou dodací lhůtou a popřípadě jestli jsem něco posral... :-) díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku
PříspěvekNapsal: čtv 27.02.2014 17:42 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 23.1.2014
Příspěvky: 29
Bydliště: Plzeň
Endy píše:
Zdarec chlapi...

Dneska jsem kompletně ostříďákoval F45 - velký dík patří srabsrabovi za flashnutí reglecu.

Zkouška v ruce proběhla uplně v klidu, zadní motor reagoval na pohyby do stran (snažil se to vyrovnat) po zkoušce ve visu se začoudilo ze zadního motoru a helina šla k zemi... Nevím jestli jenom vadný kus motorku, nebo jsem někde něco posral při pájení ale to bych neřekl... (Signál pro reglec beru z tranďáku bílý a černý - tak jak tu popisoval reostat) Tak jsem si říkal, že to risknu a objednám nový turnigy 2211 z EU HK - jak dlouho trvá doprava z eu warehouse ? A když se začoudí znova tak už s tím asi šlahnu o zem.... Prosím o radu s tou dodací lhůtou a popřípadě jestli jsem něco posral... :-) díky


Ahoj, mě dorazil za 6 dní :-)

_________________
Colibri V4.5, EasyCopter V6, Mjx F-45,


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku
PříspěvekNapsal: čtv 27.02.2014 17:46 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 11.1.2014
Příspěvky: 19
Bydliště: Hodonín
to ebenoskabanos:

Srabsrab už to poslal, jdeš na to nebo už to máš hotové ? :-D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku
PříspěvekNapsal: čtv 27.02.2014 17:58 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 23.1.2014
Příspěvky: 29
Bydliště: Plzeň
Ještě jsem to ani nerozbalil. Zabydluju nový byt :D , o vikendu převezu pracovní stůl a v týdnu se na to vrhnu. Hned vyhodím esc pro hlavní motor od mjx a budu dávat druhý TGY plush 18A. Samo že pak dám hned info jak to maká 8) . Doufám že se mi z toho nezačoudí :lol: . Taky už se na to těším.

_________________
Colibri V4.5, EasyCopter V6, Mjx F-45,


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku
PříspěvekNapsal: čtv 27.02.2014 19:35 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.2.2013
Příspěvky: 304
Pozor na vinuti .. bejva z vyroby dost odflaknute (uvolneny dratek dre o magnety....) .... premotani je otazka hodiny-2 (jen sehnat smalt spravneho prumeru)... motorky se spatnyma dratkama, ale jinak plne funkcni nevyhazovat :wink:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 654 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 44  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz