Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1146 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 77  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Gr-SJ MZ-24 HOTT
PříspěvekNapsal: čtv 06.02.2014 16:18 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 1.9.2010
Příspěvky: 176
Bydliště: Vysočina ČR
Obrázky: 2
Už jste někdo z vás, kdo MZ máte, vyzkoušel, zda je bezproblémový přenos nastavení konkrétního letadla z řady vysílaček MX, popř. MC? Tzn. nastavení modelu vyexportované z MX/MC a uložené např. na pam. kartě a následně naimportované do vysílače řady MZ tím mám na mysli...

_________________
Cellpro10, C60, iCharger106b; Graupner MZ-24 Hott; Jeti DS-16
www.letadelka.com


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Gr-SJ MZ-24 HOTT
PříspěvekNapsal: čtv 06.02.2014 19:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Zajímavá otázka. Nezkoušel jsem to a možná to systém ani nedovolí. Nevím. Mám dojem, že pokud by to šlo, mohly by vzniknout problémy u funcí, nebo nastavení parametrů, které ta druhá stanice nemá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gr-SJ MZ-24 HOTT
PříspěvekNapsal: pát 07.02.2014 9:22 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.11.2011
Příspěvky: 14
Bydliště: Rakovník
Rada MZ jsou proste jiz upne jina radia,krom vysilaciho modulu je to vsechno uplne jinak,,tudiz prenaset nastaveni z rady MC/MX do MZ nejde..kdyby slo,prisel by si tim o tu radost si krasne protukat ten barevnej dotekovej displej :lol: ..a o to jde ne? :D ..ale je dost mozne ze soudruhove na to udelaj nejaky konvertor na prevod a casem to i pujde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gr-SJ MZ-24 HOTT
PříspěvekNapsal: pon 17.02.2014 22:24 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 1.9.2010
Příspěvky: 176
Bydliště: Vysočina ČR
Obrázky: 2
Tak už mám vysílač také před sebou na stole (dopředu píšu, že pokud nebudu muset, tak jej otevírat zatím kvůli focení nebudu :D) a zatím jsem stihl pouze nastavit ovládací páky na mód 1 (jde zvenku) a flashnout firmare na anglický (1.014) místo původního německého.
Moje první dojmy:
1) ergonomicky všechno skvěle padne do ruky, ovládací prvky velmi dobře v dosahu (ruce mám spíš větší než menší)
2) podle svislé osy otočné kovové tříděrové rameno na zavěšení popruhu je pro mé potřeby úplně zbytečné - na hlavní oko zavěšený vysílač je téměř přesně v těžišti; naopak zavěšení na přidavné raménko vysílač převažuje tak, že je "těžký na hlavu" (anténou více k zemi)
3) na spodní straně na bocích jsou úchopové gripy gumové (tvrzená guma)
4) displej při přepíná funkcí laguje jen opravdu mírně. Sice to není tak rychlé jako můj čtyřjádrový mobil s FHD displejem, ale na druhou stranu - rozhodně to podle mě nemůže nikoho "zdržovat" od ovládání ani to není pro oko nějaké nepřiměřeně pomalé (na mobilu si leckdo zapíná pro efekt animace, které překreslují displej pomaleji)
5) přestože se s vysílačem teprve začínám "očuchávat", tak se mi zdá ovládání intuitivní a jakmile se poměrně rychle přijde na systém obrazovek, tak se v něm člověk rychle orientuje i podle symbolů na ikonách (tím netvrdím, že při nastavování nějakých věcí nebudu časem potřebovat poradit od zkušenějších :lol: )
6) nevím, co to bude dělat na přímém letním slunci, ale v odpoledním (schválně jsem šel k oknu na sluníčko) jsem se čtením neměl problémy
7) zvukový soubor s češtinou (na dodané pam. kartě) na výstupu telemetrie slyšitelný v pohodě, s hlasitostí problém u mě nebude (a to jsem už střední generace)
Sečteno a podtrženo: u mě zatím po prvním ohmatání jednoznačně pozitivní pocit :D

_________________
Cellpro10, C60, iCharger106b; Graupner MZ-24 Hott; Jeti DS-16
www.letadelka.com


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gr-SJ MZ-24 HOTT
PříspěvekNapsal: pon 24.02.2014 22:26 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 1.9.2010
Příspěvky: 176
Bydliště: Vysočina ČR
Obrázky: 2
Někdo si tu psal o fotky vnitřností vysílače, tak abych nebyl "škrt", tak jsem ustoupil ze svého předsevzetí a vysílač pro vás ostatní rozebral a vyfotil :D

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

_________________
Cellpro10, C60, iCharger106b; Graupner MZ-24 Hott; Jeti DS-16
www.letadelka.com


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gr-SJ MZ-24 HOTT
PříspěvekNapsal: pon 24.02.2014 22:38 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Hm, a neměl bys ty původní fotky? Tohle je tak malý že nejsou vidět detaily...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gr-SJ MZ-24 HOTT
PříspěvekNapsal: pon 24.02.2014 23:24 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 1.9.2010
Příspěvky: 176
Bydliště: Vysočina ČR
Obrázky: 2
Fotil jsem to pod umělým osvětlením a ještě se mi odráželo světlo, takže žádná sláva, ale pro základní orientaci by mělo stačit.
Ve větším rozlišení dávám TADY , abych to tu nezaplácal velkými fotkami.

_________________
Cellpro10, C60, iCharger106b; Graupner MZ-24 Hott; Jeti DS-16
www.letadelka.com


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gr-SJ MZ-24 HOTT
PříspěvekNapsal: úte 25.02.2014 5:20 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Jo, to je paráda, dík.
No, ta kabeláž působí trochu neučesaně, tavné lepidlo a izolepu mohli použít trochu inteligentnějc ale jinak to myslím není až taková hrůza jak tu někdo popisoval... No je toho tam hooodně, to není jednodeskové rádio jako dřív...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gr-SJ MZ-24 HOTT
PříspěvekNapsal: úte 25.02.2014 16:10 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 1.9.2010
Příspěvky: 176
Bydliště: Vysočina ČR
Obrázky: 2
Jo to máš pravdu, je tam toho docela dost. Upřímně řečeno, jestli jsou kabely k sobě svázané do pravých úhlů a místo zajišťovacích šroubků je tam tavné lepidlo, mě osobně také nějak extra netrápí, protože většinu času koukám na vysílač zvenku :D
Nedokážu ani jako laik posoudit technickou kvalitu použitých komponent, ale chtěl jsem se alespoň podívat na kvalitu letovaných spojů a ohebných vodičů. Proti tomu nemám žádné výhrady - letované spoje provedené čistě bez nějakých matných plošek nebo vizuálních nedokonalosti, žádné stopy po nedokonalém oplachu desky, naopak vše čisté a bez zjevných nedostatků. Za mě stále spokojenost a zatím jsem nenašel nic, kvůli čemu bych litoval koupi nebo vysílači vytýkal.,

_________________
Cellpro10, C60, iCharger106b; Graupner MZ-24 Hott; Jeti DS-16
www.letadelka.com


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gr-SJ MZ-24 HOTT
PříspěvekNapsal: stř 26.02.2014 15:02 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.8.2009
Příspěvky: 1205
Bydliště: západočesko
Obrázky: 38
:D Tak zatím samé dobré zprávy, vzhledem k tomu, že moje původní rozhodnutí koupit MZ-18 jsem změnil na MZ-24.

Jde to programovat i bez českého návodu?

_________________
Ground Penetration Tester


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gr-SJ MZ-24 HOTT
PříspěvekNapsal: stř 26.02.2014 16:07 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 1.9.2010
Příspěvky: 176
Bydliště: Vysočina ČR
Obrázky: 2
Myslím, že v pohodě. Malou chvíli mi trvalo, než jsem zjistil systém základních 4 obrazovek (v hlavním menu jsou na ně vpravo dole přímo odkazy v podobě ikon) a pak že u každé ze čtyřech těchto podobrazovek jsou nahoře odkazy zpět na kteroukoliv z nich a bylo vyhráno (když píšu "malou chvíli", myslím tím tak 5 minut). Podle mě jde všechno intuitivně, co jsem potřeboval, zatím jsem nastavil bezproblémově. Pokud jsi předtím neměl nějakého telemetrického Graupnera (já měl výhodu, protože jsem přešel z MX-20), tak by to asi nějaký návod k nastavení telemetrie chtělo nebo nad tím delší dobu trochu pošpekulovat, abys pochopil systém čidel a nastavování, ale to je jen můj odhad... Rozhodně základní nastavení k ovládání letadla se dá bez návodu podle mě zvládnout (odhad).

_________________
Cellpro10, C60, iCharger106b; Graupner MZ-24 Hott; Jeti DS-16
www.letadelka.com


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gr-SJ MZ-24 HOTT
PříspěvekNapsal: pon 03.03.2014 20:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2008
Příspěvky: 1769
Bydliště: Cheb
Tak kdo máte nějaké konkrétní zkušennosti ohledně spolehlivosti Mz-24 či obecně systému HOTT ? Děkuji

_________________
Sbach 2200mm, Piper L4H 2500mm, Hawker huriccane 1950mm, F3K SHARK.
Letiště Cheb, www.rc.hys.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gr-SJ MZ-24 HOTT
PříspěvekNapsal: pon 03.03.2014 21:08 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
sharkcom píše:
.... či obecně systému HOTT ? ...

či obecně s tím načínám třetí sezónu a jsem spokojený, mám Mx-20 a přijímače od Gr-12SC po Gr-24.
Ono vcelku mohu říci, že před tím jsem měl několik let ASSANa a spokojený s přenosovou cestou jsem byl také, to nebyl můj důvod změny...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gr-SJ MZ-24 HOTT
PříspěvekNapsal: pon 10.03.2014 10:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.12.2009
Příspěvky: 1164
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (4)
Nemáte už někdo i GPS modul? Zajímalo by mně jak se zobrazují údaje graficky na obrazovce.

_________________
KMX, Edge RCF, Veloxity, MC, DF
DS-14


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gr-SJ MZ-24 HOTT
PříspěvekNapsal: pon 10.03.2014 12:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
To by snad mělo být v manuálu?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1146 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 77  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: olisoft, prikrylm, tomashr, Zenair a 35 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz