Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 71 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: 3D flight - výukové video
PříspěvekNapsal: ned 16.02.2014 23:56 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.11.2010
Příspěvky: 304
Bydliště: Kyjov
Spar píše:
Ahoj Kubo, moc dekuji za videa. Moc mi to pomaha a obas se mi to i povede :-) Uz se tesim na jaro az to budu zkouse venku na velkem eru.

Poprosil bych - pro ostatni asi jednoduche, ale ja to zatim nedavam. Vykrut do kruhu ve vodorovnem letu a nasledne vykrut do kruhu, ale horizontalne. Myslim, ze se to letalo i v tezsich sestavach na soutezich v hale.

Predem diky moc ;-)


Přesně tak, obrat se jmenuje výkrut do lopingu a v sestavě F3P ho máme půl lopingu na jednu stranu a půl na druhou, jak jde vidět na obratu č. 3 z následujícího videa. Video na simulátoru natočím co nejdřív.
Kuba


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D flight - výukové video
PříspěvekNapsal: pon 17.02.2014 7:32 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.1.2014
Příspěvky: 21
supre videa veľa sa dá naučiť z nich aspoň teoreticky prakticky to chce len tréning a tréning a vedel by mi niekto povedať ako sa volá prvok medzi 0:40 - 0:45 poprípade by ma potešil video :D ale v mode 2 [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=j_-lBmZaiLc&feature=c4-overview&list=UUYXZSuA17Yuj6kkTrmxh6sw[/youtube]


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D flight - výukové video
PříspěvekNapsal: pon 17.02.2014 13:37 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.11.2010
Příspěvky: 304
Bydliště: Kyjov
TimL píše:
supre videa veľa sa dá naučiť z nich aspoň teoreticky prakticky to chce len tréning a tréning a vedel by mi niekto povedať ako sa volá prvok medzi 0:40 - 0:45 poprípade by ma potešil video :D ale v mode 2 [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=j_-lBmZaiLc&feature=c4-overview&list=UUYXZSuA17Yuj6kkTrmxh6sw[/youtube]

Díky. Obratu se říkat had (snake), normálně se lítá na větší rychlosti a jakoby celý větší, tohle je jen utažená verze s malým letadlem. Video na simu natočím večer. Tady mám hada v sestavě ve 02:50.
Kuba


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D flight - výukové video
PříspěvekNapsal: pon 17.02.2014 17:42 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.1.2014
Příspěvky: 21
super video aj letová ukážka :D videl som ťa na živo lietať na Letecko-mdelárskom dni v Holíči a bola to pecka čo si zalietal s Yakom :D na vide z sim. sa teším a prsím mode 2 :D (plyn na ľavo)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D flight - výukové video
PříspěvekNapsal: pon 17.02.2014 22:48 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.11.2010
Příspěvky: 304
Bydliště: Kyjov
Tak, tady máte video s "hadem", video s výkrutem do kruhu a lopingu se ještě nahrává. Had je zachycený nejdřív veliký, táhlý a ladný a druhý malý, rychlý, utažený. Při lítání doporučuju lítat první způsob, a hlavně jak vidíte, směrovka jde proti zemi, nikoliv tak aby letadlo zvedala !!!
Kuba


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D flight - výukové video
PříspěvekNapsal: pon 17.02.2014 22:56 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.11.2010
Příspěvky: 304
Bydliště: Kyjov
A tady jsou ty výkruty do kruhu a do přemetu (loping).
Kuba


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D flight - výukové video
PříspěvekNapsal: úte 18.02.2014 10:52 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.1.2014
Příspěvky: 21
JNecesanek píše:
Tak, tady máte video s "hadem", video s výkrutem do kruhu a lopingu se ještě nahrává. Had je zachycený nejdřív veliký, táhlý a ladný a druhý malý, rychlý, utažený. Při lítání doporučuju lítat první způsob, a hlavně jak vidíte, směrovka jde proti zemi, nikoliv tak aby letadlo zvedala !!!
Kuba


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


diki veľmi mi to priblížilo ako sa t lieta mal som akú takú predstavu len som nevedel že smerovka ide nie ako n v nožovom lete :D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D flight - výukové video
PříspěvekNapsal: úte 18.02.2014 11:42 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.11.2010
Příspěvky: 304
Bydliště: Kyjov
TimL píše:
diki veľmi mi to priblížilo ako sa t lieta mal som akú takú predstavu len som nevedel že smerovka ide nie ako n v nožovom lete :D

Nemáš zač, rád jsem pomohl.
Kuba


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D flight - výukové video
PříspěvekNapsal: úte 18.02.2014 12:54 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.9.2011
Příspěvky: 158
Bydliště: Kbely - Praha
Obrázky: 0
Ahoj, diky moc. Mam dodatecnou prosbu - bylo by mozne nahrat to v o fous lepsi kvalite? Nebo uz by to byla moc velka data? Jak je ten ovladac pruhledny, tak to neni moc videt.

_________________
LASER EXP, SU29-1m,08m,IL2 a SE5a na ACES,halolety


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D flight - výukové video
PříspěvekNapsal: úte 18.02.2014 21:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.11.2010
Příspěvky: 304
Bydliště: Kyjov
Spar píše:
Ahoj, diky moc. Mam dodatecnou prosbu - bylo by mozne nahrat to v o fous lepsi kvalite? Nebo uz by to byla moc velka data? Jak je ten ovladac pruhledny, tak to neni moc videt.

Ahoj, video je v HD kvalitě 1024p, stačí ji nastavit na youtube pod ikonkou ozubeného kolečka přímo v okně videa (dole vpravo na liště) a buď mít dost rychlý internet na to aby příslušná kvalita běžela hned, nebo počkat několik sekund než se načte.
Kuba


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D flight - výukové video
PříspěvekNapsal: čtv 20.02.2014 11:53 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.9.2011
Příspěvky: 158
Bydliště: Kbely - Praha
Obrázky: 0
Ahoj Kubo, je to bomba, uz jsem to nasel a ta kvalita je skvela.

Vim, ze jsi mel rcf 1m yaka, zaleti on jak je chlupatej tu nozovou vyvrtku. Zkousim tu nejlehci moznost. Stremhlav ho roztocit na kridelka a pak prejit do te vyvrtky, na simu se mi to dari, ted jsem to zkousel venku s yakem a zatim teda bez uspechu :-( az bude tepleji, tak to zkusim s konstrukcnim erem, ale ted skoro denne letam yaka.

Diky moc
Odeslano z Ipadu

_________________
LASER EXP, SU29-1m,08m,IL2 a SE5a na ACES,halolety


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D flight - výukové video
PříspěvekNapsal: čtv 20.02.2014 15:02 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.11.2010
Příspěvky: 304
Bydliště: Kyjov
Spar píše:
Ahoj Kubo, je to bomba, uz jsem to nasel a ta kvalita je skvela.

Vim, ze jsi mel rcf 1m yaka, zaleti on jak je chlupatej tu nozovou vyvrtku. Zkousim tu nejlehci moznost. Stremhlav ho roztocit na kridelka a pak prejit do te vyvrtky, na simu se mi to dari, ted jsem to zkousel venku s yakem a zatim teda bez uspechu :-( az bude tepleji, tak to zkusim s konstrukcnim erem, ale ted skoro denne letam yaka.

Diky moc
Odeslano z Ipadu

Ahoj, yak to určitě zvládne, jen bych nedával moc plynu, nevím jak jsi na tom s výkonem, ale tak kolem 40%, klidně i míň. Pak je ještě třeba experimentovat s použitou výchylkou, např. po přechodu z pouhých výkrutů ubrat výchylku křidýlek a držet to na směrovce s výškovkou, křidýlka ve výsledku musí člověk někdy i pustit a hnát vývrtku tzv. přes ocas. (Výchylka býva opravdu malá, někdy zase plná)
Kuba

_________________
Jakub Nečesánek
Czech Aerobatic Team


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D flight - výukové video
PříspěvekNapsal: pát 21.02.2014 19:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.11.2008
Příspěvky: 1328
Bydliště: Praha-západ Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 30
Potvrzuji...
Yak od RCF nožovou vývrtku zalétne určitě i když se mu do ní dvakrát moc nechce moc a ochotně v ní také není.

V podstatě jen zopakuji co Kuba tzn. v podstatě plná výchylka směrovka -výškovka a s křidélky opatrně... a cca 1/2 plynu.

PS: ted trénuji s Acromastrem a tomu se do ní i vní daří o mnoho lépe..
a a splynem na 3/4 je to bomba.. :wink:

_________________
K létání nepotřebuji mít v dosahu trafostanici...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D flight - výukové video
PříspěvekNapsal: pát 21.02.2014 21:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.11.2010
Příspěvky: 304
Bydliště: Kyjov
pikus 1 píše:
Potvrzuji...
Yak od RCF nožovou vývrtku zalétne určitě i když se mu do ní dvakrát moc nechce moc a ochotně v ní také není.

V podstatě jen zopakuji co Kuba tzn. v podstatě plná výchylka směrovka -výškovka a s křidélky opatrně... a cca 1/2 plynu.

PS: ted trénuji s Acromastrem a tomu se do ní i vní daří o mnoho lépe..
a a splynem na 3/4 je to bomba.. :wink:

Nejhorší letadlo na nožovou je velký Yak (37%, krill) a nejlepší velké Su. A to beru v potaz jakokoliv velikost letadel. S Yakem se některým z velkých akrobatů (mám na mysli piloty) nedaří dodnes,ikdyž ostatní 3D manévry bravůrně zalétnou. Pořádně se mi začala dařit po několika stech startů ( možná 500-700). A s SU je zase jedno, jestli dávám křidýlka, nebo ne, jestli dám malou, velkou výchylku.
Nevzdávej to, určitě to časem dáš.
Kuba


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D flight - výukové video
PříspěvekNapsal: pát 21.02.2014 22:23 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.9.2011
Příspěvky: 158
Bydliště: Kbely - Praha
Obrázky: 0
pikus 1 píše:
Potvrzuji...
Yak od RCF nožovou vývrtku zalétne určitě i když se mu do ní dvakrát moc nechce moc a ochotně v ní také není.

V podstatě jen zopakuji co Kuba tzn. v podstatě plná výchylka směrovka -výškovka a s křidélky opatrně... a cca 1/2 plynu.

PS: ted trénuji s Acromastrem a tomu se do ní i vní daří o mnoho lépe..
a a splynem na 3/4 je to bomba.. :wink:



Ahoj, co velkého teď létáš? :-) Pořád, 2,2m Yak? Nad Acromasterem hodně uvažuju, bude asi dobře klouzat a podle videa to zvládá vše perfektně. Já bych do něj měl i doma vhodného axíka s reglem. Jen jsem teď dodělal Su29 od RCF a ještě ho odlaďuji. No asi za měsíc až dva něco takového pořídím. No a pak bych moc rád ExtremeFlight ve velikosti 1,5m jako většího akrobátka. Osazení vyndám z Seba Su50E. Chodíš letos halovat?

Pavel

_________________
LASER EXP, SU29-1m,08m,IL2 a SE5a na ACES,halolety


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 71 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz