Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Mini Titan E360 FBL ARF
PříspěvekNapsal: úte 18.02.2014 15:33 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 17.1.2014
Příspěvky: 13
Má někdo zkušenosti přímo s tímto modelem. Beru všechny informace ale prosím jen k tomuto modelu díky.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Mini Titan E360 FBL ARF
PříspěvekNapsal: úte 18.02.2014 22:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2009
Příspěvky: 1331
Starej Minititan E325 furt lítám a moc se mi konstrukčně i odolností íbí. Aerodynamickou kabinku s NACA chladícími vstupy považuji za designovou lahůdku. Co jej cituji: „přepracovali do podoby současných standardů“, přestal mě zajímat. Provozem osvědčené součásti z něj zmizely a nové nepřináší žádné výhody. Navíc je škaredej jak cesta do práce.
Provozuji i CopterX CX480, taky listy 360 mm. To je dobrý stroj, lehčí než MT a větší rotor tu lehkost ještě letově podtrhuje. Při stejném motoru jaky by měl rotor vyšší výkon a s kvedlákem cvičí rychleji a přesně. Půjde letos do polomakety. Bohužel se CX480 tržně neujala, asi předběhla dobu. Ze zkušenosti jsem pro mírné zvětšení tř.450 na oněch 360 mm na listech. Pilotně příjemné, taky to vylepší plošné zatížení polomaket. Otázkou je, zda nechali na MZ současných standardů stejnou ocasní vrtulku a její převodový poměr. MT není "na směrovce" zrovna mrštný a větší průměr rotoru to, myslím, nezlepší, spíše naopak. Ale jak jsem naznačil, novej MT mi nesmí do baráku, takže je mi to celkem šumák.
A ještě jedna věc, setové motory nestály za nic, překřtil jsem je na odporové topidlo. To pro větší rotor taky nebude výhra, pokud jejich účinnost nevylepšili.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mini Titan E360 FBL ARF
PříspěvekNapsal: úte 18.02.2014 22:47 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 17.1.2014
Příspěvky: 13
Jsem pouze rekreační modelář, uvažuji o něm jen takové politování nemám v plánu 3D akrobacii. Chci si užívat létání, mám f645 a to je podle mě taková hračka, už mi nestačí, ale nemám moc velký rozpočet. A třeba blade sr taky zvládá ale taky to není úplný ještě vono. Byl mi právě doporučen mini titan že je lepší než Blade 450.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mini Titan E360 FBL ARF
PříspěvekNapsal: stř 19.02.2014 10:40 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.12.2008
Příspěvky: 146
Ja k tomuto modelu muzu rict jen to ze me inspiroval k prodlouzeni ocasni roury a pouziti 360mm listu na puvodni verzi MT, zatim s tim nemam moc naletano ale zda se ze to funguje dobre, i s pohonem na 3S, nelitam teda 3D takze to zatim staci.
Detaily a par fotek zde:
viewtopic.php?f=104&t=22295&start=225
Nicmene je v podstate jina helina nez na jakou se ptas, rozdilu je vic nez spolecnych dilu. K tomu novemu urcite ma sve vyhody: kardan, 4S pohon, bezpadlo atp. Na druhou stranu me zarazi nedostupnost nekterych dilu jako jsou 360mm listy a dalsi drobnosti...

_________________
DX6i, MiniTitan E360, MiniTitan E325, FreeSpirit přestavěnej na Spektrum


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mini Titan E360 FBL ARF
PříspěvekNapsal: stř 19.02.2014 13:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2009
Příspěvky: 1331
Po F645 budeš začínat zase skoro od nuly. Pilotáž a provoz plnohodnotného model vrtulníku s těmito hračkami nemá mnoho společného. Čtyřčlánek pro rotor s delšími listy není vůbec potřeba, jen váha a prachy navíc. Torzní náhon vrtulky není jednoznačně pro všechny případy výhra. Bezpadlo bych začátečníkovi nedoporučil, pokud to nenastaví a nezalítne zkušenej.
Vybírej především podle dostupnosti a ceny dílů. Nákup vrtulníku je nepodstatná položka vzhledem k ceně provozu. Při dnešní ceně dílů Thunder Tiger v kombinaci s dementním zásobováním dovozce bych nyní do jejich výrobků nešel. Bez dílů a bez peněz nelítáš ať je to jakýkoli vrtulník.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mini Titan E360 FBL ARF
PříspěvekNapsal: stř 19.02.2014 19:45 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.12.2008
Příspěvky: 146
Já bych to zas tak černě neviděl s těma dílama, ideální to neni ale tragedie taky ne. Co je pro začátek lepší jestli naložený bezpádlo nebo pádlovka v plastu ať si rozhodne každej sám podle toho jak se cejtí. Já přešel ze 4kanálu přes sim na bazarovýho MT a přišlo mi to vcelku snadný. A jak tu všichni píšou, že provoz heliny (myslim tim 450tku) je drahej tak nad tim kroutim hlavou - při troše respektu to neni žádný hrobeso, naopak se 4kanálem jsem padal prakticky furt, po přechodu na 6ch mam 2-3 pády za sezonu a oprava většinou nepřesáhne 1500,-...

_________________
DX6i, MiniTitan E360, MiniTitan E325, FreeSpirit přestavěnej na Spektrum


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mini Titan E360 FBL ARF
PříspěvekNapsal: stř 19.02.2014 20:57 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 30.9.2012
Příspěvky: 27
Bydliště: Praha východ
jako začátečník poletuji s titanama a zásobení od pelikána je bezproblémové ,ceny vzhledem ke konkurenci ok tedy kromě Al věcí nebo hřídelí tyto dražší věci beru z helikraftu (TT věci přijdou průměrně do týdne ,od Alignu tam mam obědnávku už 3 měsíce ale to je jiná) neskutečný cenový rozdíl ,ceny dílů na E325 v pohodě jen je potřeba vědět kde nakupovat

_________________
T-rex 550X, MZ-24pro


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mini Titan E360 FBL ARF
PříspěvekNapsal: sob 22.02.2014 21:57 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 17.1.2014
Příspěvky: 13
Díky moc za prispeni. Jen jsem koukal, ze na TT 360 sehnat ocasni trubku, nebo prevody na ocasni vrtulku je problem, a ani Pelikan je nemá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mini Titan E360 FBL ARF
PříspěvekNapsal: sob 22.02.2014 23:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2009
Příspěvky: 1331
Nemohu si odpustit: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mini Titan E360 FBL ARF
PříspěvekNapsal: sob 22.02.2014 23:24 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 17.1.2014
Příspěvky: 13
To mi nepomuze - :lol: ????????


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mini Titan E360 FBL ARF
PříspěvekNapsal: ned 23.02.2014 12:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2009
Příspěvky: 1331
Smíšek není tobě. Ty si pomůžeš tak, že nebudeš strkat své peníze někomu, kdo ti něco prodá a pak prdí na díly když je za provozu potřebuješ.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mini Titan E360 FBL ARF
PříspěvekNapsal: pon 24.02.2014 8:24 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.12.2008
Příspěvky: 146
Ja si myslim ze tu rouru a listy nenabizej schvalne aby tlacily zajemce o prestavbu do konverzniho kitu za 4,5k nebo do tohodle arf... nicmene roura se da vyrobit, listy koupit jinde(i v cr), da se pouzit delsi remen pro makety a zvetsenej MT je na svete...

_________________
DX6i, MiniTitan E360, MiniTitan E325, FreeSpirit přestavěnej na Spektrum


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mini Titan E360 FBL ARF
PříspěvekNapsal: ned 12.04.2015 18:49 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Prosím někdo kdo máte E325, můžete mi změřit průměr ocasní trubky? Je to 12mm?
Děkuju!!!

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mini Titan E360 FBL ARF
PříspěvekNapsal: ned 12.04.2015 18:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
14

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mini Titan E360 FBL ARF
PříspěvekNapsal: ned 12.04.2015 20:38 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Švejku děkuju za rychlou reakci. :D

Chtěl bych použít držák ocasního serva z E325ky jako držák táhla vrtulky (takovou tu objímku na táhlo) na T-Rexe 450L Dominátora. Mám táhlo silné 3mm (drátěné táhlo zalepené v uhlíkové trubičce, je to tuhé a neprohybá se to jako ta originální struna). Stejně to zkusím objednat, třeba se to na 12mm trubku Rexe nějak upevní (něčím to vystelu, kouskem trubičky 12/14mm). Stojí to 51Kč (pěkný ceny mají ty díly pro MiniTitana, jen co je pravda 8O )

Je to tenhle díl: http://www.rcmarket.cz/zbozi/vrtulniky- ... otoru.html

Nebo také tohle za 36 Kč:
http://www.rcmarket.cz/zbozi/vrtulniky- ... -e325.html

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz