Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 296 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Problém s Bledem SR
PříspěvekNapsal: pát 07.02.2014 22:16 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.10.2012
Příspěvky: 603
Bydliště: Praha 6 ČR
chmelda23 píše:
Ahoj lidi potřebuji poradit. Zapnu baterku na vrtulníku dvakrát to pípne vzadu na Giru se rozsvítí kontrolka to by bylo v pořádku ,ale to je všechno. Dole jsem zaznamenal párkrát bliknutí a už nic dál , mělo by to snad svítit jestli se nepletu. Na vysílačku to vůbec nereaguje. Co to může být ? Jsem v tom nováček tak omluvte moje výrazy.

Kolikrát jsi s tím třísknul nebo co zapínáš dříve heli nebo vysílačku, raději obráceně. a jiné možnosti. Gyro je tvrdy

_________________
MCPX-BL, blade 130x,trex 500, trex 550 dominator, dx7


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Hledám Heliáře Plzeň
PříspěvekNapsal: sob 08.02.2014 0:09 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 4.2.2014
Příspěvky: 21
Bydliště: Plzeň
Obrázky: 0
Potřeboval bych pomoct mam vrtulník Blade SR. Předem díky.

_________________
Jeti DS-16,Goblin 630,Trex 600,Trex 450pro,Spirit


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade SR
PříspěvekNapsal: ned 09.02.2014 21:35 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 4.2.2014
Příspěvky: 21
Bydliště: Plzeň
Obrázky: 0
Třísknul jsem s nim vše opraveno byl rozhozenej přijímač s vysílačem. Vše OK. :)

_________________
Jeti DS-16,Goblin 630,Trex 600,Trex 450pro,Spirit


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade SR
PříspěvekNapsal: pon 10.02.2014 6:43 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.10.2012
Příspěvky: 603
Bydliště: Praha 6 ČR
chmelda23 píše:
Třísknul jsem s nim vše opraveno byl rozhozenej přijímač s vysílačem. Vše OK. :)

Jen tak ze zvědavost,i co je to rozhozeny přijímač s vysílačem, čili co s tím bylo?

_________________
MCPX-BL, blade 130x,trex 500, trex 550 dominator, dx7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade SR
PříspěvekNapsal: pon 10.02.2014 18:05 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 4.2.2014
Příspěvky: 21
Bydliště: Plzeň
Obrázky: 0
Když jsem s tím třísknul tak to odnesl hlavní unašeč rotoru. Spravil jsem ho a když jsem zapojil vysílačku a baterku na vrtulníku tak na mě začal blikat přijímač , přidal jsem plyn trochu se otočil motor a nic. Žádná reakce na vysílačku , přijímač na vrtulníku bez kontrolky. Lekl jsem se že odnesla řídící jednotka 2,1. Zkontroloval jsem elektriku a ejhle vypadlí kontakt pod gyrem. Dal na zpět ale pořád žádná reakce. Tak mě napadlo zkusit spárovat vysílačku a bylo po problému. Na začátečníka který nikdy neměl nic na dálkové ovládání obzvlášť vrtulník to není špatný. Teď trénuji na simulátoru Fénix a dokud to nebudu umět tak nepoletím.

_________________
Jeti DS-16,Goblin 630,Trex 600,Trex 450pro,Spirit


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade SR
PříspěvekNapsal: úte 11.02.2014 12:53 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.10.2012
Příspěvky: 603
Bydliště: Praha 6 ČR
No paráda, díky za objasnění.Příště už budeš vědět na co šáhnout, asi ti vypadlo napájení motoru vše jsi projdi na této malé mršce se trochu naučí základy, ne jako já blbec začínal s dvourotorama, vyhozeny prachy.A až potom jsem koupil phoenixe a učil se viset a viset, dávej si tam i větší heliny nejlépe po které pokukuješ. Tak atˇti to visí, už vidím odezvu =mě to taky jo nebo ne visí =tak aby jste věděli mě visí pevně, na půl šestou

_________________
MCPX-BL, blade 130x,trex 500, trex 550 dominator, dx7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Bliká kontrolka přijímače.
PříspěvekNapsal: čtv 13.02.2014 23:31 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 4.2.2014
Příspěvky: 21
Bydliště: Plzeň
Obrázky: 0
Nazdar lidi. Třísknul jsem Bladem SR opravil vadný dily a zkusil jsem chod heli nic se nedělo zjistil jsem že mám vypadlí jeden konektor pod gyrem dal jsem ho naspátek a pořád nic tak jsem spároval vysílačku s hele a začalo všechno fungovat. Akorát když mám všechno zaplní tak mi bliká kontrolka přijímače v heli jinak všechno funguje tak jak má. Já si myslím že má svítit nebo se pletu?

_________________
Jeti DS-16,Goblin 630,Trex 600,Trex 450pro,Spirit


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bliká kontrolka přijímače.
PříspěvekNapsal: pát 14.02.2014 6:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.3.2011
Příspěvky: 1826
Blog: Zobrazit blog (1)
Ahoj, ano má svítit, když bliká signalizuje že se ve spárování vyskytla nějaká chyba. Nedoporučuju jít do vzduchu, odpojit baterku, vypnout vysílač a vše znova spárovat

_________________
AGILE 7,2/ AGILE 5.5/ DEVIL 420/ T-REX 500PRO-Sportline/ RJX X-TRON 500/ EXTRA 300/ FPV QAV 210/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade SR
PříspěvekNapsal: pát 14.02.2014 20:59 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 4.2.2014
Příspěvky: 21
Bydliště: Plzeň
Obrázky: 0
Díky za radu vše OK
:D

_________________
Jeti DS-16,Goblin 630,Trex 600,Trex 450pro,Spirit


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Blade SR
PříspěvekNapsal: čtv 27.03.2014 23:37 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.8.2013
Příspěvky: 420
Poradi mi nekdo prosim, jak nastavit tento vrtulnik na Aurore 9? Mam nekolik letadel i vetrone takze po strance letadel je mi Aurora jasna. Ale at delam co delam at hledam vsude, nenasel jsem co delam spatne ze mi cyklika a kolektiv nebehaji spravne. Se setovkou to bezi ok ale kdyz to chci dat na Auroru nemuzu se dopatrat spravneho mixu. Cyklika je CCPM tedy HR3 120. Dve serva po stranach vzadu a jedno vpredu. Diky moc za pomoc.

P.S. Prosim metoda sedlak, jsem v heli analfabet. Diky

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade SR
PříspěvekNapsal: ned 30.03.2014 22:17 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 21.7.2009
Příspěvky: 67
Bydliště: Praha a okolí
arkudo píše:
Poradi mi nekdo prosim, jak nastavit tento vrtulnik na Aurore 9? Mam nekolik letadel i vetrone takze po strance letadel je mi Aurora jasna. Ale at delam co delam at hledam vsude, nenasel jsem co delam spatne ze mi cyklika a kolektiv nebehaji spravne. Se setovkou to bezi ok ale kdyz to chci dat na Auroru nemuzu se dopatrat spravneho mixu. Cyklika je CCPM tedy HR3 120. Dve serva po stranach vzadu a jedno vpredu. Diky moc za pomoc.

P.S. Prosim metoda sedlak, jsem v heli analfabet. Diky

začal bych tím že bych si ověřil jestli máš správné fyzické servo připojené do správného výstupu na přijímači, (ačkoliv při mixu dělají vždy všechny každou tu jednu funkci), nejsem v tom profík, ale na svojí 120 cyklice (MT325) jsem se orientoval tím že serva jsou pro orientaci pojmenovaná (pitch,aileron,elevator) a každé znich je zapojené do správného kanálu na přijímači, to by mohlo být někde v návodu nebo to zkus porovnat se stejně konstruovanou helinou (jedno servo vepředu, dvě víc dozadu). Na rádiu pochopitelně aktivuješ daný swashmix pro heli a druhá věc je že někdy je třeba otočit polaritu jedné z veličin swashmixu, ja mam třeba na default ve spektru nastaveno Aileron/Elevator/Pitch = 66%/66%/66% ,ovšem správně při stejné hodnotě bych měl mít 66%/66%/-66%, to správné zapojení a ta mínuska kterou jsem nevěděl ani že tam můžu mít nastavenou byly první takové větší špeky při zprovozňování mojí běžné heli..

edit pozn: jak koukám tak spíš než HR3 bys měl mít H3, jedno servo vepředu a né vzadu, možná že by to řešila právě ta mínuska.., nevím jistě:
obrazek niže:
Kód:
http://www.rosaurophotography.com/images/aceone/swash.jpg

_________________
Spektrum Dx6i, Eflite Blade mSR,Esky Belt CPV2,Phoenix sim, MiniTitan E325, Zoom4U, MaxiSwift NF


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 296 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz