Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 620 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: HK-250
PříspěvekNapsal: ned 12.01.2014 21:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.5.2011
Příspěvky: 687
Bydliště: Golčův Jeníkov
Takhlavně, že se ti nic nestalo... jakej máš motor a pastorek ? Hřídele jelepší dát origoalign.. Už jen proto aby si je nemusel při každém škrtnutí měnit..
Přesně proto jsem se toho malýho prevíta, protože kolikrát to samo spadlo z oblohy, anižbych v tom měl prsty :) nemluvě, že pak si koupíš novýnahradní díly z hk a příjdou ti nepoužitelné..


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: HK-250
PříspěvekNapsal: úte 14.01.2014 22:09 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.11.2009
Příspěvky: 334
Bydliště: Praha 9
EvzEn píše:
Takhlavně, že se ti nic nestalo... jakej máš motor a pastorek ? Hřídele jelepší dát origoalign.. Už jen proto aby si je nemusel při každém škrtnutí měnit..
Přesně proto jsem se toho malýho prevíta, protože kolikrát to samo spadlo z oblohy, anižbych v tom měl prsty :) nemluvě, že pak si koupíš novýnahradní díly z hk a příjdou ti nepoužitelné..

Mám tam Turnigy 2526, nebo tak nějak (musel sem upravovat lože a délku hřídele) a pastorek,co byl u toho v krabici.
Taky listy jsou nepoužitelný (sem zvědav po výměně za Align,jestli není nevyvážená i hlava).
Další nepříjemnou věcí je soft start Turnigy plush 18A. Při nejpomalejším rozjezdu se motor zastavuje a nedá se roztočit.
Na střední jede ok.

_________________
Aurora 9T-Rex 550X DominatorT-Rex450sportT-Rex250Phoenix simICharger 208BReaktor 300W 20A


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: HK-250
PříspěvekNapsal: stř 15.01.2014 7:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.5.2011
Příspěvky: 687
Bydliště: Golčův Jeníkov
Tak to si mi toho o motoru moc neřekl :D Nevyvážené hlavy bych se nebál, spíš si myslím, že máš nakřivo vyvrtanou hlavu, nebo ohlou hřídel z výroby..
Já s těma plastákama normal lítal a nikdy jsem nemel žádný préblém, jen je nutné je vyvážit..
Pak druhé nejlepší listí bylo to fiber glassový z HK asi za 60Kč, letový vlastnosti hoodně blízký karbonum, které jsem si koupil potom a cena o dost příjemnější :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: HK-250
PříspěvekNapsal: stř 15.01.2014 21:08 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.11.2009
Příspěvky: 334
Bydliště: Praha 9
EvzEn píše:
Tak to si mi toho o motoru moc neřekl :D Nevyvážené hlavy bych se nebál, spíš si myslím, že máš nakřivo vyvrtanou hlavu, nebo ohlou hřídel z výroby..
Já s těma plastákama normal lítal a nikdy jsem nemel žádný préblém, jen je nutné je vyvážit..
Pak druhé nejlepší listí bylo to fiber glassový z HK asi za 60Kč, letový vlastnosti hoodně blízký karbonum, které jsem si koupil potom a cena o dost příjemnější :)

Sorry motor je Turnigy 2627 .dal bych sem odkaz,ale protože jsem od úmrtí soukromého NTB odkázán na mobilní telefon a HK je v posledních dnech rychlejší brácha blesku,tak na to peču. :-)
Jinak hřídele jsem obě měnil po rupnutí příčné.
HK listy nekupuju,protože sem měl nebezpečné zkušenosti s listy na 450 ku.
Snad to bude vše ok.Měnil sem i očka,jsou strašný.

_________________
Aurora 9T-Rex 550X DominatorT-Rex450sportT-Rex250Phoenix simICharger 208BReaktor 300W 20A


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: HK-250
PříspěvekNapsal: stř 15.01.2014 21:08 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.11.2009
Příspěvky: 334
Bydliště: Praha 9
EvzEn píše:
Tak to si mi toho o motoru moc neřekl :D Nevyvážené hlavy bych se nebál, spíš si myslím, že máš nakřivo vyvrtanou hlavu, nebo ohlou hřídel z výroby..
Já s těma plastákama normal lítal a nikdy jsem nemel žádný préblém, jen je nutné je vyvážit..
Pak druhé nejlepší listí bylo to fiber glassový z HK asi za 60Kč, letový vlastnosti hoodně blízký karbonum, které jsem si koupil potom a cena o dost příjemnější :)

Sorry motor je Turnigy 2627 .dal bych sem odkaz,ale protože jsem od úmrtí soukromého NTB odkázán na mobilní telefon a HK je v posledních dnech rychlejší brácha blesku,tak na to peču. :-)
Jinak hřídele jsem obě měnil po rupnutí příčné.
HK listy nekupuju,protože sem měl nebezpečné zkušenosti s listy na 450 ku.
Snad to bude vše ok.Měnil sem i očka,jsou strašný.

_________________
Aurora 9T-Rex 550X DominatorT-Rex450sportT-Rex250Phoenix simICharger 208BReaktor 300W 20A


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: HK-250
PříspěvekNapsal: ned 02.02.2014 20:37 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.11.2009
Příspěvky: 334
Bydliště: Praha 9
Tak sem zřejmě neměl štěstí na kus a hraní s tou malou bestií mě přestává bavit. Po tom co rupla příčná hřídel,sem vyměníl jí,hlavní hřídel,listy,hlavní kolo a pořád to má značné vibrace. Asi hlava mimo osu,nebo její těžiště.
Už se mi v tom nechce ani rýpat a za chvíli začnu lítat opět 450kou (Ne HK,ale Align),takže tahle mrcha poletí do skříně a kdo ví,jestli jí na podzim ještě vyndám. :cry:

_________________
Aurora 9T-Rex 550X DominatorT-Rex450sportT-Rex250Phoenix simICharger 208BReaktor 300W 20A


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: HK-250
PříspěvekNapsal: ned 02.02.2014 21:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.5.2011
Příspěvky: 687
Bydliště: Golčův Jeníkov
Tak to je mi líto.. Ale popravdě,měl jsem s HK stejné problemy.. Koupil jsem Align SE hlavu a pak to bylo lepší..

Taky mi nikdy nedošlo, proč se to furt jen a jen sralo.. U týhle heli jsem furt jen opravoval,na letání kolikrát moc času nezbývalo:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: HK-250
PříspěvekNapsal: ned 02.02.2014 21:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.3.2011
Příspěvky: 1826
Blog: Zobrazit blog (1)
No vidíte kluci a já jsem s ní pořát lítal a vrtal jsem se v ní jen když jsem spadnul :mrgreen:
to: EvzEn ta tvoje taky lítala, když byla u mně :mrgreen:

_________________
AGILE 7,2/ AGILE 5.5/ DEVIL 420/ T-REX 500PRO-Sportline/ RJX X-TRON 500/ EXTRA 300/ FPV QAV 210/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: HK-250
PříspěvekNapsal: ned 02.02.2014 22:20 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.11.2009
Příspěvky: 334
Bydliště: Praha 9
Nojo no. Šetření se často nevyplácí.
Zadní rotor je taky na pendrek. když vyměním komplet oba,bude snad po problémech,ale taky po vrtulníku za pár šupů.
Možná když na to zbydou na konci roku peníze,tak to vyměním.

_________________
Aurora 9T-Rex 550X DominatorT-Rex450sportT-Rex250Phoenix simICharger 208BReaktor 300W 20A


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: HK-250
PříspěvekNapsal: pon 03.02.2014 7:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.5.2011
Příspěvky: 687
Bydliště: Golčův Jeníkov
Tsisters píše:
No vidíte kluci a já jsem s ní pořát lítal a vrtal jsem se v ní jen když jsem spadnul :mrgreen:
to: EvzEn ta tvoje taky lítala, když byla u mně :mrgreen:


To joo, to máš recht:D Nevýhodou však bylo, že u mě toho nalítala víc.. Plus jsem s ní dost často ryl :D

K těm vibracím bych doporučil dát origo align náhon zadní vrtulky, tam se to často vymele a pak to vibruje jak prase..
Plus, dej si kovovou páku řízení ocasního rotoru, jednou mi za letu praskla a hned jsem s tím prásknul :D

Zase je pravda, že když jsem své HK prodával měl jsem ho už dost poladěné, už letalo dobře.. Ale stálo to dost času :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: HK-250
PříspěvekNapsal: pon 03.02.2014 21:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.11.2009
Příspěvky: 334
Bydliště: Praha 9
[quote=
K těm vibracím bych doporučil dát origo align náhon zadní vrtulky, tam se to často vymele a pak to vibruje jak prase..[/quote]
Náhonem myslíš řemeničku u hlavního kola,nebo v zadním domku?

_________________
Aurora 9T-Rex 550X DominatorT-Rex450sportT-Rex250Phoenix simICharger 208BReaktor 300W 20A


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: HK-250
PříspěvekNapsal: úte 04.02.2014 20:06 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
Prihodim svoju skusenost: ked mi nieco vibrovalo, tak to bola oska zadnej vrtulky. Vzhladom na to, ze tiez obcas ( skor castejsie jak obcas) realizujem hlboku orbu, loziska neriesim :D

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: HK-250
PříspěvekNapsal: úte 04.02.2014 20:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.5.2011
Příspěvky: 687
Bydliště: Golčův Jeníkov
mamoulian píše:
[quote=
K těm vibracím bych doporučil dát origo align náhon zadní vrtulky, tam se to často vymele a pak to vibruje jak prase..

Náhonem myslíš řemeničku u hlavního kola,nebo v zadním domku?[/quote]

Tím náhonem myslím řemeničku u hlavního kola..
Shod ocas, nebo jen hoodně povol řeminek a zkus ji zda nemá vule, pokud ano, pak při vyšších otáčkách to vibrovalo uplně šíleně.. Po výměně se to o doost zlepšilo..
To víš, pokud ti to vibruje, příčin muže být několik, duležitý je motor a pastorek, abychom věděli otáčky..
Další věc je hlavní hřídel, já si kupoval hřídele jiné než od HK, protože ty byly o nákou tu setinku tenčí a v těch ložiskách v rámu hrozně kloktaly.. Pak se ty vibrace o odst zlepšily.. Podívej se taky na zubovou vůli, tu je také mit potřeba přesně nastavenou..
Poslední věc, pokud máš origo pastorek od HK,dej si bacha,aby ti červik netukal do origo HK čochtajcího hlavního kola :)

Ale, abych tě nestresoval, já si to pak už vychytával víc, než bylo na pádlo potřeba.. Plánoval jsem tam totiž dát ZYX od tarotu a to je navibrace dost citlivé, tak proto :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: HK-250
PříspěvekNapsal: stř 05.02.2014 17:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.11.2009
Příspěvky: 334
Bydliště: Praha 9
Řemeničku sem ještě nezkoušel.
Motor http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... oduct=8144 a original pastorek co byl ve stavebnici,červík nepřekáží a kolo mám Align.
Hlavní hřídel je taky Align.
Dle prvních kouknutí kmitá hlava,tudíž 1.blbá hlava, 2.blbá deska cykliky,3.brzdící talířek na hlavě,není uprostřed.

_________________
Aurora 9T-Rex 550X DominatorT-Rex450sportT-Rex250Phoenix simICharger 208BReaktor 300W 20A


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: HK-250
PříspěvekNapsal: sob 08.02.2014 21:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.5.2011
Příspěvky: 687
Bydliště: Golčův Jeníkov
Ty jo, tak ted si me trochu vyděsil... 4200KV a 15z pastorek ?? Být tebou, použil bych pastorek, který má mene zubu.. Nebo raději nepouštěj motor víc než nákých 60%... Nedivim se, že ti prdla příčná, ta heli musí bejt brutální pila :)
Podívej se taky, jestli máš vystředěný pastorek na hrideli motoru, myslím, že pastorek je 2,5mm a hřídel 2,3mm :)

Na remenicku stopro mrkni, protože tam byla vule jak prase, plus u dalsich dvou to bylo celé krive, nevystredene.. Až pak jsem si koupil od Tsisterse tu od Align a bylo po problemu ;)

Jinak je možné že i hlava je blbě vyvrtaná.. Já jsem ale po havarce spíš mel problém s tím, že mezi hlavou a hřídelí byla vule jak prase.. Koupil jsem si origo Align SE hlavu, Tsisters si vzpomínám to projel vrtákem a stáhnul šroubem a bylo po vuli..

Pokud budeš kupovat novou hlavu, kup raději rovnou tu od align na ebay se dá sehnat za dobrý prachy.. Po několika havarkach jsem totiž zjistil, že origo HK díly kolikrát příjdou a jsou nepoužitelný..

U desky cykliky pro HK250 jsem měl jeden velkej problém a to bylo to, že vždycky po pár letových hodinách vypadla ta kulička co je uprostřed a pak to tak divně čochtalo a reagovalo... Po koupi origo hlavy od align pro SE bylo po problemu ;)

Brzdící talířek neřeš, ten nemá vliv na funkci živočicháře :)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 620 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz