Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 215 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nové "hračky" od Multiplexu
PříspěvekNapsal: čtv 30.01.2014 6:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2008
Příspěvky: 3153
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom, SK
RiMr píše:
A ještě jeden postřeh - nevím co se tak rozmohlo ku*vit letový projev takového éra (a podobných) nožovým letem, visením před čumákem a podobnými krávovinami. Jednou jsem viděl na youtube frajera s kšiltem a kalhotami na půl žerdi jak si visí před frňákem se čtyřmotorovou "Connie", lítal tam s ní na zádech, odtlačené přemety a podobně - no prostě na přesdržku...


Má pravdu, předsedo... :wink:

_________________
Realistické RC modely - http://rcmodely.cevaro.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Nové "hračky" od Multiplexu
PříspěvekNapsal: čtv 30.01.2014 11:03 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
Multiplex se rozmachuje, ale některé věci jsou trochu divné.
Mám doma třeba na takové to kolečko novou Pandu - říkám si paráda, prostě zvětšili Merlina, nemá to uši, bude to takový malý pyloňáček...
Obrázek

...šak to nemá křidélka!!!
Jasně že éro nemusí mít křidélka, ale u této kategorie modelu mi to přišlo takové divné... Já je tam dodělám a podle toho co jsem našel na webu tak takových je spousta.

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nové "hračky" od Multiplexu
PříspěvekNapsal: čtv 30.01.2014 12:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.12.2009
Příspěvky: 573
Bydliště: Rakovník
o Pandě jsem taky uvažoval, dodělat křidélka, bez nich to letadlo nemá asi smysl.
Co tam budeš dávat za motor? Mě zbyl 2836 to už je asi moc co?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nové "hračky" od Multiplexu
PříspěvekNapsal: čtv 30.01.2014 13:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2008
Příspěvky: 3153
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom, SK
RiMr píše:
Multiplex se rozmachuje, ale některé věci jsou trochu divné.


Súhlasím! Nepochopil som, na čo má FunCub aj k tomu FunMana, ktorý akoby MiniMagovi z oka vypadol...

_________________
Realistické RC modely - http://rcmodely.cevaro.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nové "hračky" od Multiplexu
PříspěvekNapsal: čtv 30.01.2014 14:08 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
mior píše:
......Súhlasím! Nepochopil som, na čo má FunCub aj k tomu FunMana, ktorý akoby MiniMagovi z oka vypadol...


To mě taky přišlo čudné.
Ten nový DOgfighter nevím, jestli to nebude jen starý Dogfighter s "osekanými kosty". Stejně jako například Twister "white edition".
Ale pořád je to Multiplex a pořád je to radost skládat. Teď jsem dodělával Storcha od čínského Durafly (balzového) a jak jsou občas takové ty řeči že nás číňáci doženou atd - nevím, pořád spolehlivě do svých vlastních konstrukcí davají nepochopitelná kur*ítka, kerými jinak povedené výrobky stahují dolů (ve srovnání třeba s tím Multipleskem a vůbec "Evropou"). Na Storchovi - krátké šrouby, jistící podložky podvozku nepoužitelné dle návodu, opravdu všivé kola, bowdeny... ty byly tragické. Když už se mi podařilo do nich nacpat přiložené dráty, tak síla potřebná na výchylku směrovky byla 600g!!! To v kombinaci se slabým servem. Takže všechno ven a vlastní bowdeny. Házející vrtulový kužel způsobující vibrace (jak se vlastně dá na soustruhu vytočit taková rotační věc aby házela? :) na jinak výborném motoru... atd.
TOhle u MPX ještě pořád (a doufám že to tak zůstane) neexistuje.

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nové "hračky" od Multiplexu
PříspěvekNapsal: čtv 30.01.2014 14:17 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
Mic-74 píše:
o Pandě jsem taky uvažoval, dodělat křidélka, bez nich to letadlo nemá asi smysl.
Co tam budeš dávat za motor? Mě zbyl 2836 to už je asi moc co?

TOž záleží jak si to nastavíš a jestli preferuješ váhu nebo spíš rychlost (za cenu zvýšené letovky).
Já mám do ní (Pandy) tento motor:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=36409

a k tomu malý čtyřčlánek:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=36209

s nějakou malou vrtulí do mixéru by to mohlo slušně bzučet.

Ale ještě jsem to ani nezkoušel jak to bude pasovat. Ten motor se možná zdá že je moc, ale tyhle motory jsou o cca 30g těžší než doporučované, takže kdyby si tam měl brumlat na tříčlánek (kde by ale bylo lepší vzít vícetočkovou verzi) tak si akorát pojede v lepší účinnosti (s menším proudovým zatížením než je udávané maximum - tak 2/3.

Na křidélka dám normální HXT900 nebo HXT500, podle místa, stejně tak směrovka, na výškovku asi HS-65MG nebo CG. Reg nějaký osvědčený Mystery /BlueSeries 30A (asi).

Jinak klasika - olaminovaný spodek trupu, ale možná jen kombinace tkanina/polyurex, příp. folie na potahování aut.

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nové "hračky" od Multiplexu
PříspěvekNapsal: čtv 30.01.2014 15:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2008
Příspěvky: 3153
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom, SK
RiMr píše:

To mě taky přišlo čudné.
Ten nový DOgfighter nevím, jestli to nebude jen starý Dogfighter s "osekanými kosty". Stejně jako například Twister "white edition".
Ale pořád je to Multiplex a pořád je to radost skládat. Teď jsem dodělával Storcha od čínského Durafly (balzového) a jak jsou občas takové ty řeči že nás číňáci doženou atd - nevím, pořád spolehlivě do svých vlastních konstrukcí davají nepochopitelná kur*ítka, kerými jinak povedené výrobky stahují dolů (ve srovnání třeba s tím Multipleskem a vůbec "Evropou"). Na Storchovi - krátké šrouby, jistící podložky podvozku nepoužitelné dle návodu, opravdu všivé kola, bowdeny... ty byly tragické. Když už se mi podařilo do nich nacpat přiložené dráty, tak síla potřebná na výchylku směrovky byla 600g!!! To v kombinaci se slabým servem. Takže všechno ven a vlastní bowdeny. Házející vrtulový kužel způsobující vibrace (jak se vlastně dá na soustruhu vytočit taková rotační věc aby házela? :) na jinak výborném motoru... atd.
TOhle u MPX ještě pořád (a doufám že to tak zůstane) neexistuje.


Ak niekto vraví, že pri čínskych modeloch to nie je modelarina, tak to u mňa neplatí.
Celkom rád si kúpim čínsky model za dobrý peniaz - a potom už radostne špekulujem, ako dopracovať to, kde soudruzi z Číny udělali chybu.... :D A naozaj ma to baví!
A urobím si to po svojom! V tom je tá tvorčia činnosť!

Inak - ako môj kolega - pilot hovorieva : Multiplex - to je stavka na istotu, že to poletí!

_________________
Realistické RC modely - http://rcmodely.cevaro.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nové "hračky" od Multiplexu
PříspěvekNapsal: čtv 30.01.2014 15:47 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
Ale jo, něco si dokoumat je fajn, horší jsou případy, ako když jsem zatleskal s třímetrovým Bird of Time a při opravě jsem po stržení tuhého balz. potahu zjistil, že centroplán byl v podstatě slepený nasucho. Někdo to napatlal nějakým asi polyuret. lepidlem a než to sestavil, tak už to měl zasché. Pásnice vůbec nebyly přilepené k hlavnímu "V" nosníku, prostě to véčko bylo potřené zaschlým lepidlem a přes to někdo hodil nosník který držel přilepený na kořenovém žebru a celé to bylo přikryté balz. potahem, který to vlastně celé držel dohromady. Sice "amerika" od GreatPlanes, ale lepená v Číně. Šak jsem jim napsal svoje... :evil:
Když vezmu "hotovky" třeba od Svobody nebo Reicharda, tak ty se kterými jsem měl něco společného, tak bylo prostě znát že to lepili modeláři a né baby na mateřské s děckem u cecku :)
Přitom čína i cenově leze nahoru, ale jen cenově. Multiplex zase v podstatě leze s cenami dolů. Pokud si podrží kvalitu, nemůže to kurňa nefungovat.
Například tento Mig-17 - podívejte se kolik stojí! A podívejte se na ten bordel v sacím a výstupním kanálu! Mám pitomou malou F-16 od Alfy, ale tam v tom kanálu není NIC. A léce jak báseň i bez těch přisávacích hovadin. Nebo Twister...
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ouse_.html


EDIT: - nebo tohle éro - říkám si, pěkné áeswéčko, no ale to servo směrovky? Dělají si p*del? Prostě babráci...
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _PNF_.html

Srovnej se servy v ocase u Soliuse...
Obrázek

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nové "hračky" od Multiplexu
PříspěvekNapsal: čtv 30.01.2014 19:54 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.9.2012
Příspěvky: 710
Ten Mig mě taky hodně pobavil. Skoro 14k za plastovo-polystyrenovou čtyřkilovou cihlu při metrovém rozpětí? To musí bejt vyloženě pohodové polétání :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nové "hračky" od Multiplexu
PříspěvekNapsal: pát 31.01.2014 9:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2008
Příspěvky: 3153
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom, SK
RiMr píše:
...
Když vezmu "hotovky" třeba od Svobody nebo Reicharda, tak ty se kterými jsem měl něco společného, tak bylo prostě znát že to lepili modeláři...


Ja mám nedobrú skúsenosť s Reichardom, model Blizzard. Jedno krídlo od výrovy skrútené... ale neglobalizujem to, domnievam sa, že to bol iba ten môj kus - mám totiž "šťastie" na takéto vychytávky...

_________________
Realistické RC modely - http://rcmodely.cevaro.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nové "hračky" od Multiplexu
PříspěvekNapsal: pát 31.01.2014 10:18 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
Tak to je fakt smůla - ale vyměnili ti to, ne?

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nové "hračky" od Multiplexu
PříspěvekNapsal: pát 31.01.2014 12:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.12.2009
Příspěvky: 573
Bydliště: Rakovník
RiMr píše:
RiMr


Díky, já mám v šuplíku 2836/2350 ot. taky 80g, ale ty otáčky už by byly moc a navíc má 4 hřídel. To by musela být sklopka tak 6/3.
Budeš nějak vyztužovat křídla u tý Pandy?
A co toho Tucana už máš hotovýho? Co Tam šlo nakonec za motor?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nové "hračky" od Multiplexu
PříspěvekNapsal: pát 31.01.2014 12:48 
BAN - uživatel vyhozen z RCManie
BAN - uživatel vyhozen z RCManie

Registrován: 23.10.2007
Příspěvky: 3341
Bydliště: Čadca, SK
Len doplním, že u čínskeho modelu sa človek namodelarí 2 x viac ako u multiplexu... prečo?
Pretože čínu treba najskôr kúpiť, potom urobiť podrobnú revíziu, a ak príde napríklad u hotového zlepeného modelu ASW 28 /kúpeného v SR/ meniť servá a tiahlá výškovky + smerovky, do toho vymeniť švédske pánty krídel na servá "napriamo" a hlavne robiť to tak, aby to EPP vyzeralo nie dorasované + urobiť vzpätie krídla, tak vlastne ste sa narobili viac ako ten model postaviť "od nova"...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nové "hračky" od Multiplexu
PříspěvekNapsal: pát 31.01.2014 13:26 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
Mic-74 píše:
....já mám v šuplíku 2836/2350 ot. taky 80g, ale ty otáčky už by byly moc a navíc má 4 hřídel. To by musela být sklopka tak 6/3.
Budeš nějak vyztužovat křídla u tý Pandy?
A co toho Tucana už máš hotovýho? Co Tam šlo nakonec za motor?


Ten motor asi točí hodně čoveče... To bylo opravdu už na tu vrtulku z mixéru...
Asi to té Pandě trochu vyuhlím, uvidím jak to bude působit až to bude v kupě.
Tucan čeká, nedávno přišel podvozek, nějak na jaře na to vletím, musím udělat místo, chystám velký výprodej. V březnu by měl přijít K3000 od Svobody, před tím ještě velký bublináč Z-Cub od E-Flite, tak musím udělat trochu místo. Půjde pryč Storch, Retro Junior, Merlin, Danny, F-16, asi i Mentor. Dodělávám MaxiSwifta "v plné palbě", Beavera od ŠADu, pak ten Tucan, Panda, dále "něco jak kráva" na 37cm 4-takt benzin co přinesl Ježíšek, 3m BirdOfTime je před záletem po rozsáhlé opravě, Harmony (3m kompozit) má trup na dvě půlky - úprava. Je toho hafo. Motor do Tucana půjde ta "pláštěnka" z HK - oplášťovaný outrunner ala motory MVVS. Ale možná tam dám něco silnějšího - chci aby to trochu jelo...

A to mám doma ještě dva "prázdné" kity Dogfightera, ze kterých chci udělat "Twin Dogfightera" :)

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nové "hračky" od Multiplexu
PříspěvekNapsal: pát 31.01.2014 16:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.12.2009
Příspěvky: 573
Bydliště: Rakovník
Koukám co toho máš rozděláno :-).
Já mám v Tucanovi NTM 3548/900 , svižný to je, ale čekal jsem víc tak zkusím jinej motor.
Mám vybranou buď Pandu (a přemotorovat to), nebo Dogfightera, ale zase mám Razzora, tak abych neměl podobný letadla. Nemáš srovnání Dogfighter vs Razzor?
Na ten Z-Cab jsem koukal taky, ale na mě by to bylo moc hodný, ale možná pro tátu, že by ho vyměnil za Mentora.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 215 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz