Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: TREX 550 / 450
PříspěvekNapsal: pon 27.01.2014 19:54 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2014
Příspěvky: 7
Bydliště: Prag
Ahoj,

Určitě se budete rozčilovat, že sem píše začátečník a ptá se na to samé.

Kdysi sem modelařil, tak před 10ti lety. Měl sem jedno aero, klasická dílna, balza a plánky. Po letech mě to zase chytlo. Zašel sem k Peckovi s tím, že bych chtěl nějakou RC soupravu v packu i se simulátorem (RC phoenix), po 20ti minutách konzultace sem si domů odnesl Dx6i mode 1 (ještě chci koupit LED backlight, protože je na tom hovno vidět). Takže už 2 měsíce trénuju na simu každej den, jedu podle pdf od asociace. Dávám už nějaký ty "tríčky" a už visím a lítám 8 i vzhůru nohama (odborníci snad omluví můj žargon). Pročetl jsem snad celý fórum a sledoval sem vaše tipy a triky. Ještě tak měsíc plánuju sedět na simu. Snad vám to řeklo dost o mém přístup.

Uvažuju o koupě heli, zatím to vypadá na větší 500 (prý to nejsou takový mrchy). Zakoukal sem se do trex 550 kitu (celkem ho tu vychvalujete), ale řeším co všechno k tomu dokoupit, jakou baterii, nabíječku a za to má vůbec smysl, jestli nestačí 450, abych zbytečně nevyhazoval prachy za součástky, který budou problémový. Nepotřebuju asi žádný extrakomponenty, plánuji zatím zalítat na třeba o víkendu někam na chvilku a domů, takže asi nějaké rychlo nabíjení neptřebuji. Jde mi o názor, zda to ukočíruju, jestli je na to třeba dobrá dostupnost náhradních dílů atd.. Ještě se mi strašně zalíbil Goblin 500, ale řekl bych že to už sem úplně mimo. :)


Takže bych vás rád poprosil o nějaké rady, tipy na baterie a nabíječky, nějaké klady a zápory tohoto modelu a zda to má smysl atd.. Byl bych moc rád za nějaký feedback. Ještě řeším, zda koupit bazarovku nebo novej kit. Odpadlo by mi nastavení heli, kterýmu zatím moc nerozumím.

PS. Bydlím v Praze a i když sleduji pár webů, nikde sem nenarazil na nějaké srazy a létání, kde bych mohl heli vidět v reálu, abych se z toho pak neposr-al. Kdyby mě chtěl někdy někdo vytáhnout, byl bych rád. :)

Předem díky za vaše rady a tipy, moc je ocením.

Link - 550 - bezpádlo http://bit.ly/1mPw2HF (edited)
Link - baterka - http://bit.ly/1d50xDQ
Link - nabíječka - http://bit.ly/1fi8iv9

_________________
TREX 550E+DX6i


Naposledy upravil Lubstre dne pon 27.01.2014 23:11, celkově upraveno 3

Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: TREX 550 / 450
PříspěvekNapsal: pon 27.01.2014 20:00 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 6.7.2013
Příspěvky: 118
Bydliště: Praha
Co se tyce zacatku, tak 550 uz je docela macek. Primlouval bych se spise na velikost 500 tj. Trex 500 nebo Protos. Ale pokud na to clovek jde s rozumem a respektem, tak i s 550 lze zacit. Jinak gyro Align 780 moc nefunguje na rozdil od 750. I kdyz asi dost lidi nebude souhlasit, jak bych se padlum vyhnul a koupil rovnou vrtulnik ve verzi FBL bezpadla, ale to je vec nazoru. Zastav se nekde na modelarskem letisti a pokecej tam s lidma. Radi ti poradi a pripadne pomohou s vyberem a nastavenim.

Baterie do 550 je potreba 6S 5000mAh, do 500. velikosti 6S 2500-3000mAh

Nabijecku kup poradnou, alespon 500W a vice. Zdroj z PC nebo server zdroj.

Tady je jedno video, co dokaze 550. Ber to jako odstrasujici priklad


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
Protos, Goblin 700


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TREX 550 / 450
PříspěvekNapsal: pon 27.01.2014 20:15 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2014
Příspěvky: 7
Bydliště: Prag
ronin píše:
Co se tyce zacatku, tak 550 uz je docela macek. Primlouval bych se spise na velikost 500 tj. Trex 500 nebo Protos. Ale pokud na to clovek jde s rozumem a respektem, tak i s 550 lze zacit. Jinak gyro Align 780 moc nefunguje na rozdil od 750. I kdyz asi dost lidi nebude souhlasit, jak bych se padlum vyhnul a koupil rovnou vrtulnik ve verzi FBL bezpadla, ale to je vec nazoru. Zastav se nekde na modelarskem letisti a pokecej tam s lidma. Radi ti poradi a pripadne pomohou s vyberem a nastavenim.

Baterie do 550 je potreba 6S 5000mAh, do 500. velikosti 6S 2500-3000mAh

Nabijecku kup poradnou, alespon 500W a vice. Zdroj z PC nebo server zdroj.

Tady je jedno video, co dokaze 550. Ber to jako odstrasujici priklad


Zrovna tohle video sem včera viděl a dneska ho pouštěl několikrát, nemůžu tomu uvěřit.. Snad tak nedopadnu. moc se omluvám za odkaz, omylem se mi zkopírovalo pádlo. Díky za tip.

_________________
TREX 550E+DX6i


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TREX 550 / 450
PříspěvekNapsal: pon 27.01.2014 20:19 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 27.2.2013
Příspěvky: 486
Bydliště: okr. Olomouc
Obrázky: 0
ooo klobouk dolů po dlouhé době začínající pilot, který pokukuje
po něčem větším , před chvílí v předchozím dotazu
viewtopic.php?f=&t=63792&view=unread#unread
jsem popisoval řady, opravy apod. Od řady 500 a výš už je pěkná stabilita sroje ve vzduchu a příjemné ovládání, ale...
píšeš o simu, přirovnal bych to rochu k realitě a to je taková
simulátor
jízda na koloběžce na chodníku :)

reálný let
jízda v autě za milion ( bóojim...bóojim)
podle mě sim. slouží jen k tomu abys věděl na co jsou páčky a jakš takš je používat při obratech . To uvidíš v budoucnu sám.
odkaz na li po Ok Gens je poho , ale od řady 500 a výše se použíbají 6S- šestičlánky, třetí odkaz . Pro nabíjení 6-ti článků je potřeba nabíječ , který umí nabíjet i 6S, ta tvá pouze 4S a to s malým výkonem. Nabíječů je spousta a také zdrojů. Zdroje používám doma od
http://www.x-power.eu/
, venku výkonné z počítačových servrů ( můžu dodat i několik za 650 kč- 32A, vývody na 2 nabíječe) ...Nabíječky používám Raytronik C60 - duo...
Co se týká tvého widejka, takových pádů bude, uvedu příklad- listopad 2012
1 kolega utržený kloubek pád protos 500 ...3 700 kč
1 kolega druhý den další protos při akrobacii, nevím typ ani finance
2 kolega vytržený šroubek na ocasu t rex 550
2 kolega odešla lipo, to už byl na mrtvici...oprava 9.500 kč
tak ti dva si to teda vybrali hmmmm...to člověka na....re

_________________
...polepším se, beru toho už jen půlku :):):)

www.vzduchoplavci.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TREX 550 / 450
PříspěvekNapsal: pon 27.01.2014 20:42 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
K velikosti 550.
Vetsi je lepsi. Je lepe videt, je malinko poslusnejsi. Ale take daleko vice nebezpecna. To neni heli na to "nekam si zaskocit zalitat". Musis na letiste ci nekam na opravdu odlehle misto, nejlepe uz vyuzivane dalsimi modelari. Jde o to aby te neprekvapil nejaky pejskar atd.
Velikost 550 je vlastne stejna jako byly metylove tricitky. A ty se pred par lety bezne zacatecnikum doporucovaly. Takze s odpovednym pristupem, idealne s nekym kdo ti poradi, vezme treba na kabel atd. neni duvod proc do toho nejit.
Pokud chces byt ale samouk a proslapavat si cestu sam, pak by byla lepsi mensi helina. Ano, treba nejaka 450tka.
Finance.
Heli jsou drahe. Koupit neco z bazaru, proc ne. Ale to ze heli nebudes muset nastavovat, na to zapomen. To se budes muset naucit hned v kazdem pripade. Nebo za to nekomu platit.
Pokud chces bazarovku jen proto, ze je levnejsi a ze uz tak jsi na financnim stropu, tak do heli vubec nechod. Porizeni heli je ta nejmensi castka co te ceka. To si rekneme po roce nebo dvou. Padat budes, kazdy pada. Nekdo mene, nekdo vice, ale kazdy. Kdyz uz ne na ruce, tak na techniku. Mozna se mnou nekdo nebude souhlasit, ale pocital bych na prvni rok, pokud se budes chtit neco naucit, alespon s naklady rovnajicim se porizeni dalsich dvou helin. Nemyslim vybaveni, ale urcite holych stavebnic. Mozna je to prehnane, ale muze to tak byt. Pokud to bude mene, jenom dobre. Tak si vezmi ceny a propocitej. Podle toho ti vyjde velikost heli do ktere ma smysl pro zacatek jit.
V Praze se chodi litat na hodne mistech. Nejake vetsi heli akce se ale konaji mimo Prahu. Prazaku sem na forum chodi hodne. Nemel by byt problem se s nekym domluvit.
No a k tem odkazum, nabijecka je naprosto spatne. Maly vykon, je jen na 4S LiPol. Ty potrebujes na 6S a alespon 500W. Baterka taky spatne. Sice dobra znacka, ale ty pro T550 potrebujes 6S/5000mAh. No a helina taky spatne. Sice takove kombo je dobre, komponenty pouzitelne, ale podival bych se po verzi 2. T550E V2 Combo. Neco takoveho : http://www.mhm-modellbau.de/part-KX021007.php je tam dost dulezitych vylepseni. No a posledni vec, jen doporuceni, Pecka je hodne drahy obchod.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: TREX 550 / 450
PříspěvekNapsal: pon 27.01.2014 20:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1215
Bydliště: Hrádek nad Nisou
Ahoj.
Nebudu tady dokola opisovat, co už zaznělo hodněkrát.
Kluci Ti už něco napsali a v zásadě souhlasim.
Nejdůležitější info mi chybí.

Kolik do toho celkem chceš investovat.
Všechno se to odvíjí od ceny.
Ta nabíječka je třeba pro Tvoje požadavky vyloženě nevhodná.
U DX6 taky brzo narazíš na limity.

Na začátek bych spíše volil třídu 500.
Menší náklady na díly, na baterky, potažmo nabíječ a stabilita opravdu dobrá.
550 je, alespoň pro mne, spíše na drsnější řádění, než na učení.
Výkon 600ky, ale menší a lehčí. Ber to s rezervou. :wink:

Co se týče letových ukázek, Rexe 550 sice nemám, ale do Prahy jezdim celkem často a nebyl by problém se sejít a něco osobně probrat, případně ukázat v letu rozdíl mezi 450 a 600, nebo 700.
Ona ani kvalitní 450 na naučení není vyloženě blbá, jen je to hold trochu zbrklejší.

A nakonec, nový/bazar.
Já mám skoro vše z druhý ruky.
Heli všechny, vysílač, serva, přijímače, regly, prostě všechno.
Novou jsem kupoval jen nabíječku a starej vysílač a to už je pár let zpět.
Za mne řeknu, neboj se bazaru, ale ne pro to, aby jsi měl heli seřízenou.
To je něco, co se musíš naučit.
Při troše hledání a snahy, najdeš návody jak na to, případně někomu řekneš a budeš dávat dobrý pozor, co a jak dělá, plus si to necháš při tom vysvětlovat.

EDIT:
Tak Petr mne předběhl a většinu věcí Ti napsal předemnou.

_________________
LA700, Logo 550SX, MiniProtos 4S, Gaui NX4, Ricco, miniHquad
Futaba, Spirit, iCharger


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: TREX 550 / 450
PříspěvekNapsal: pon 27.01.2014 21:20 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2014
Příspěvky: 7
Bydliště: Prag
Super, díky moc za odpovědi a korekci.

Vím, že je to o penězích, plánuji těď strop heli i s aku na 20-25tis a s tím, že sem si schopen do toho každý měsíc (opravy atd.) pustit kolem 5ti, je to žumpa na peníze (jak už někdo napsal), ale když nebudu padat každý víkend na kloub, nějak to dám.

1. Jestli jde o serverový zdroje, nějaký v práci mám, super! :)
2. Letání samozřejmě na letišti, snad i pod dozorem všichni za mnou. Všiml sem si, že byli MSComposit na Chodově a ještě bych chtěl zajet někdy k Zbraslavi.
3. Ohledně simu, tak snad mi to aspoň rozhýbe prsty. :)
4. Bazar - Nejde o peníze, ale o zkušenosti s tím, že když něco nefunguje, nestálo to tolik peněz.
5. Ohledně modelu, tak T550 nebo Protos 500, díky.
6. Baterie u T550 - 6S, díky!


Moc díky za feedback, mo si toho vážím. Snad se někdy v budoucnu potkáme.

@bonis - Určitě! Byl bych moc rád. Prohlídnul bych si je nějak se rozhodl.

_________________
TREX 550E+DX6i


Naposledy upravil Lubstre dne pon 27.01.2014 22:15, celkově upraveno 3

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TREX 550 / 450
PříspěvekNapsal: pon 27.01.2014 21:38 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 11.12.2008
Příspěvky: 214
Bydliště: České Budějovice
Ahoj řešil jsem to samé
Pokud jsi už létal a nepleteš si zatáčky - tak trénuj na simulátoru (můj 1.let na simu trval 3 vteřiny ) . Až budeš vědět jak se heli ovládá zaplať si hodinu létání v heli škole ( já jsem si takhle zalétal s T REX 500 ) a bylo rozhodnuto.
Můj názor - zalétat si v heli škole s 500 , kup poté heli velikosti t rex 500 ( 550 je už výkonově jinde).
Na naučení a létání venku ( s rozumem ) je 500 ideální a já už na 450 nevidím , není tak hodná a je daleko neposednější .
Heli kup novou !!! , já koupil bazarovou a za 3 roky v ní vyměnil postupně serva , motor .
Nabíječku kup alespoň C 60 - ta má 2 výstupy a dostatečný výkon i na baterky větší heli - jinak ( jako já ) budeš po2 letech kupovat silnější , protože bude pomalá . Nebo nabíječku se 4 výstupy opravdu se to vyplatí .
Tak hodně štěstí s 500 a kolik startů-tolik přistání

_________________
FPV QUAD FAUST,T-REX 600 DOMINATOR,T-REX 500,F3A Supra Fly 10cm,Mistral,Funfly6,5 ,Viper 3D elektro.


Naposledy upravil frantas dne pon 27.01.2014 21:40, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TREX 550 / 450
PříspěvekNapsal: pon 27.01.2014 21:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.9.2007
Příspěvky: 496
Bydliště: Plzeň
20 tisíc je rozpočet v pohodě na 450tku s baterkama + slušná nabíječka + slušnej zdroj. Nebo při troše škudlení na horší pětistovku s jednou baterkou a nějakou eko nabíječkou s eko zdrojem. Pokud se teda bavíme o nových stavebnicích.
Na 550tku s tím určitě nedosáhneš.
Osobně bych šel do pětistovky ;-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: TREX 550 / 450
PříspěvekNapsal: pon 27.01.2014 22:10 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
plánuji těď strop heli i s aku na 20tis a s tím, že sem si schopen do toho každý měsíc (opravy atd.) pustit kolem 5ti, je to žumpa na peníze (jak už někdo napsal), ale když nebudu padat každý víkend na kloub, nějak to dám.
Pet tisic mesicne je az dost. Tolik pri trose stesti asi zase potrebovat nebudes. Ale v prumeru 2-3tisice tam spadnou ani nevis jak. To je tady lozisko, tam nejaky sram, dva-tri pady, nejaky tuning aby to bylo hezke... no a tricet tisic za rok tam je. Ona se da dat i takova rana, ze z heli nezbyde vubec nic. Vlastni zkusenost :D Ne, nechci strasit. Zadarmo to neni, ale da se to utahnout. Opravdu hodne zalezi na pristupu, peclivosti a sebekazni. Da se naucit litat i bez padu na ruce. Nebo opravdu s velmi malo pady.
Kluci ti radi petistovku. Kdyz petistovku, tak Protose. Ne Trexe. T500 neni uplne dobre povedena helina. Protos je lepsi a vyrazne.
Pokud mas financni moznosti co uvadis a jsi rozumny jak pises, fakt bych se nebal T550. Stejne nejpozdeji po roce zacnes silhat po necem vetsim. Tak to porid rovnou. Ted se litat venku neda. Tak dosetri, zvedni strop na 30-35 a jdi do toho. Jakmile se do heli komunity dostanes, poznas ze je tu hodne lidi co ti radi pomohou a poradi. Taky jsem ze zacatku nikoho neznal.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: TREX 550 / 450
PříspěvekNapsal: pon 27.01.2014 22:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1215
Bydliště: Hrádek nad Nisou
Za 25 je navá 500ka s výbavou a nějakym tim zázemím.
Bazarová Rex 500 + serva, motor, regl, gyro + 4x 6S 3000mAh mne v létě stála asi 6000,- (už to nevim přesně).
Protose tak za 10 s výbavou, Rex 550 asi 14-15.
Pokud chceš FBL, pak připočíst cenu bezpádla.
To je orientační ceník :D
Na nabíječi nešetři. Buď tu C60, nebo nějakého Ichargera (106B, 206B,...) Možností je samozřejmě víc.
Z výběru Rex 550/Protos 500 bych volil Protose.

Lítat chodim v Praze na Slatinu, případně by to šlo do Klecan.
Pokud by Ti stačila letová ukázka MiniProtose, šlo by i nějaký plácek, Stromovka, pole,...
Pro nějakej pokec teď v zimě by bylo lepší nějaký teplější místečko.
Napiš mi kdyžtak SZ a domluvíme se přesně.

_________________
LA700, Logo 550SX, MiniProtos 4S, Gaui NX4, Ricco, miniHquad
Futaba, Spirit, iCharger


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: TREX 550 / 450
PříspěvekNapsal: pon 27.01.2014 22:17 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Bonise ber..... :wink:

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: TREX 550 / 450
PříspěvekNapsal: pon 27.01.2014 23:03 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2014
Příspěvky: 7
Bydliště: Prag
Tolik příspěvků sem ani nečekal. Určitě když někam půjdete ven, můžeme se domluvit přes PM.

Takže po zvážení všech možností to vypadá na T550, RAYTRONIC C60-1000 a zatím jednu Gens ACE Lipo - 6S 4500mAh 22,2V (uvidíme)

Ještě bych měl pát otázek:

1. Jakých bych si měl všimnout limitů u Dx6i? Ale to asi až za pár let. :)
2. Je elektronika vrtulníku hodně citlivá na teploty po bodem mrazu?
3. Nějaký tipy na heli školu? Našel sem asi 2 stránky, ale mají poslední aktualizaci asi z 2012/11

Díky moc, přátelé.

_________________
TREX 550E+DX6i


Naposledy upravil Lubstre dne pon 27.01.2014 23:06, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TREX 550 / 450
PříspěvekNapsal: pon 27.01.2014 23:04 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2014
Příspěvky: 7
Bydliště: Prag
bonis píše:
Za 25 je navá 500ka s výbavou a nějakym tim zázemím.
Bazarová Rex 500 + serva, motor, regl, gyro + 4x 6S 3000mAh mne v létě stála asi 6000,- (už to nevim přesně).
Protose tak za 10 s výbavou, Rex 550 asi 14-15.
Pokud chceš FBL, pak připočíst cenu bezpádla.
To je orientační ceník :D
Na nabíječi nešetři. Buď tu C60, nebo nějakého Ichargera (106B, 206B,...) Možností je samozřejmě víc.
Z výběru Rex 550/Protos 500 bych volil Protose.

Lítat chodim v Praze na Slatinu, případně by to šlo do Klecan.
Pokud by Ti stačila letová ukázka MiniProtose, šlo by i nějaký plácek, Stromovka, pole,...
Pro nějakej pokec teď v zimě by bylo lepší nějaký teplější místečko.
Napiš mi kdyžtak SZ a domluvíme se přesně.


Díky moc za odezvu. Zatím bezpádlo, třeba časem.. Můžeme se někdy domluvit, až někam půjdeš tak se stavím. :)

_________________
TREX 550E+DX6i


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TREX 550 / 450
PříspěvekNapsal: pon 27.01.2014 23:10 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Heliskola byvala dobra u Petra Novotneho. Helipohotovost. Sam jsem u nej zacinal. Ale netusim zda to jeste dela.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz