Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 94 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 24.01.2014 18:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Já taky začínal na trexu 500 a vůbec toho nelituju. :D Ani na minutku. V simu jsme si jen osvojil pohyby rukou na reakce vrtulníku, namontoval podvozek z trexe 600 - kolega mi to tenkrát zhlédl zda je vše OK ... a šup s tím na start. Ono to nechce moc bádat okolo, jak proč nač .... a šup to zaviset. Pak totiž zjistíš, že veškeré Tvé předstvy o tom jak budeš něco natáčet jsou naprosto zcestné. Já měl původně dojem, že se tady bavím s někým kdo má rok možná dva nalétané s vrtulníkem, trénoval jemné polohové přesuny a na natáčení nějakou tou hodinou ve vzducu má natrénováno. Ale všechno je jinak. Konec konců na to příjdeš sám. Až zjistíš, přiď a pochlub se kolikrát Tě během visu vůbec napadlo vůbec pomyslet na kamerování. :lol:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 24.01.2014 18:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 1215
Bydliště: Hrádek nad Nisou
To nechapej spatne.
Co se tyce Rexe 500 je volba temer perfektni na nauceni.
Ale jestli se chces ucit litat, tak odloz nataceni a s tim spojene veci alespon o nejaky cas.
Nejdriv si osahej, o cem litani je.
Pak teprve sam posoudis, zda ma Tvuj projekt s kamerou nejakou realnou sanci na provoz.
Ja Te nechci odrazovat, jen Ti chci zatim usetrit naklady na kameru, gimbal, atd.
Nikam Ti to neutece.

_________________
LA700, Logo 550SX, MiniProtos 4S, Gaui NX4, Ricco, miniHquad
Futaba, Spirit, iCharger


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 24.01.2014 19:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.1.2010
Příspěvky: 861
Bydliště: Partizanske
Obrázky: 6
Jak som zacal citat toto vlakno, tak mi bolo hned jasne, ze buduci kolega Nandro nema o lietani s heli ani paru. Ale to naozaj nemusi byt koniec jeho snaham, len si musi najprv vyskusat to lietanie s heli. No a potom mozna pochopi, ze heli a natacanie nie je to prave orechove, ale netvrdim, ze sa neda. Da sa, ale to musi byt najprv spickovy pilot. Preto moja otazka na jeho skusenost. Ak mu ide len o tocenie za letu, tak potom koptera. Na tento ucel je urcite vhodnejsia.

_________________
Gaui 100,Rex 450,Prôtos 500,Frenzy TZ 50,Logo 600SE,FX18 DSM2,JR 9 DSM2,
MAX,Rival,BN-2 Islander


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 24.01.2014 20:28 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 22.1.2014
Příspěvky: 68
Bydliště: Ostrava
Díky za postřehy. No,už jsem se do toho pustil,dříve jsem jezdil závodně RC auta,ale vrtulníky mě lákaly od malička. Teď přes zimu si vrtulník nějak poladím,zkusím najít někoho kdo mi ho nastaví a ukáže za letu,no a pak sám. Gimbal.s kamerkou už se kutí,jestli se budu učit s ním,nebo bez něj je jedno. Podařilo se mi i s bateriemi 7400mAh dostat na celkovou váhu 2200-2300g,tak snad to bude ještě létat rozumně.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 24.01.2014 21:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Garantuji Ti, že se budeš učit bez něj. To že teď na to pomýšlíš je pouhá mladická nerozvážnost. :D


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 24.01.2014 21:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 1215
Bydliště: Hrádek nad Nisou
Vazne si nech poradit.
Uc se bez neho.
Klidne si ho vyrob, namontuj, otestuj na zemi, demontuj a pak zkousej litani.
Ono to nijak moc ovlivnit nemusi, ale preci jen to bude znat.
Vyzsi hmotnost je na zacatek opravdu na skodu.
Pri prvnich pristanich, za predpokladu, ze to bude pristani a ne pad, se muze neprijemne projevit.
Bude to tvrdsi, vse bude trpet daleko vice.
Vetsi setrvacne sily Ti budou znesnadnovat rizeni.
Fakt se nauc zaklady bez toho.

_________________
LA700, Logo 550SX, MiniProtos 4S, Gaui NX4, Ricco, miniHquad
Futaba, Spirit, iCharger


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 24.01.2014 22:01 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 22.1.2014
Příspěvky: 68
Bydliště: Ostrava
Já si právě říkal,že jakmile začnu hned s větší hmotností,tak mi prostě bude Ta hmotnost připadat normální. Prostě Jsem chtěl začít s tím, s čím chci lítat i později. Ale nechám si poradit. Zvažuji ale,udělat si z uhlíku nějaký širší podvozek. Možná bych se zeptal,jaký vliv ne let mají zadní vodorovná a svislá ploška. Pokud jen vzdledový,vadilo by udělat je větší?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 24.01.2014 22:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2010
Příspěvky: 1313
Bydliště: Praha Barrandov
No ono na úplnej začátek je dobrý tréninkový kříž, jsou to normálně dvě tyčky namontovaný na podvozek křížem přes sebe a na koncích jsou ping-pongový míčky. Pak na asfaltu nebo betonu to pěkně sklouzne a srovná to helinu rovně, aby se nepřeklopila. Je to ověřený, protože první pokusy o let budou jen takový poskoky, kde to bude vypadat jako kdybys chtěl helinou něco zatloukat do země. :mrgreen:
http://www.youtube.com/watch?v=MafqfovQpZs

_________________
Trex 700E, Trex 600 nitro, Protos 500, Trex 500, Trex 450 Sport, Yak 55M, RS352, Piper Cub, Variant


Naposledy upravil Screwball671 dne sob 25.01.2014 9:35, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 24.01.2014 22:41 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 22.1.2014
Příspěvky: 68
Bydliště: Ostrava
Nad nějakým takovým křížem jsem uvažoval,jen jsem si říkal,že takové nemehlo snad nebudu :wink:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 25.01.2014 0:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2010
Příspěvky: 1313
Bydliště: Praha Barrandov
No tak, to jsem si taky před lety říkal a hned po prvním letu jsem mazal pro kříž. Zkus si představit, že si dáš na nafukovacé míč tenisák a ten musíš udržet nahoře balancováním míče. Ale těžko to popisovat, je to dost nepřenosný, taky samotnej zvuk heliny vzbuzuje trochu respekt. Hlavně si nenech někam stočit helinu, drž jí ocasem k sobě, jako kdybys v tom seděl.

_________________
Trex 700E, Trex 600 nitro, Protos 500, Trex 500, Trex 450 Sport, Yak 55M, RS352, Piper Cub, Variant


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 25.01.2014 2:00 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.10.2012
Příspěvky: 603
Bydliště: Praha 6 ČR
Nandro píše:
Nad nějakým takovým křížem jsem uvažoval,jen jsem si říkal,že takové nemehlo snad nebudu :wink:

Ale budeš, připrav se na to, takto jak ten černoch začínali všichni.Přískokama nahoru.Až vydržíš viset ocasem k sobě celou baterku tak napiš kolik měsíců ti to trvalo, a potom za kolik měsíců uděláš první osmičku a kolik bylo mezi tím pádů.

_________________
MCPX-BL, blade 130x,trex 500, trex 550 dominator, dx7


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 25.01.2014 10:13 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 22.1.2014
Příspěvky: 68
Bydliště: Ostrava
No,tak budu doufat,že mám nadpřirozený talent. :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 25.01.2014 10:38 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Ten clovek na videu je sice zacatecnik, ale rozhodne to neni jeho prvni let. Uz mu to docela jde. Urcite ma za sebou dost na simulatoru a rekl bych i par hodin v realu.
Uplne prvni let by takhle nevypadal.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 25.01.2014 10:57 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 22.1.2014
Příspěvky: 68
Bydliště: Ostrava
Asi jsem měl pořídit větší vrtulník,ty bývají prý stabilnější.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 25.01.2014 11:04 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Ne, musis se to naucit. Jako kazdy. Chce to jen trpelivost a sebekazen. Nic jineho. A simulator, pokud ho nemas. Ten ti usetri hodne problemu a penez. To poznas sam.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 94 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz