Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 55 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 24.01.2014 0:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
Ahoj, jako pár dalších poděsu i mě a mé kamarády ze Stodulecké modelářské party nadchnul Čínský pulzační motor, co by modelářská klasika let dávno minulých.

páč se to probíralo na srazu v hospodě, tak bylo po pár pivech v opilecké pýše rozhodnuto--jdeme do toho jako do společného projektu, páč já dal asi těch piv nejvíc, tak jsem se hrdinsky poplácal po zádech, že na ten pulzák postavím klasiku V1.

kluci dovalili plány většího modelu, ten se trochu zmenšil na rozpětí cca 1300mm a někdy před vánoci jsem začal se stavbou.

od začátku se počítalo s tím, že v čumáku bude elektromotor, páč spoléhat pouze na pulzák mi minimálně pro bezpečné přistání v českých podmínkách nepřišlo uplně rozumné.

bohužel během stavby se začalo zjištovat, že s funkčností a spolehlivostí čínského pulzáku to nebude asi žádná sláva, navíc nám teprve časem došlo, že i z bezpečnostního hlediska nebude těch příležitostí, kdy je ještě trochu rozumné odstartovat model s rozžhavenou rourou za nádrží s benzínem během roku mnoho, tak se rozhodlo o alternativním pohonu místo pulzáku maketou s pohonnou přípomocnou jednotkou edf v maketě pulzačního motoru, vlastně jediný duvod, proč k elektromotoru v čumáku použít i edf v rouře bylo pouze z duvodu, aby tam ta roura nebyla jen tak zbytečně.

v pondělí nám konečně dorazilo edf, tak jsem se hned pustil do patlání makety roury, no a jak to tak nějak začalo nabírat tvar,tak ačkoli jsem vesele lepil dál maketu pro edf, tak ve mě začala pomalinku dozrávat uplně jiná myšlenka,vyprdnout se na celé EDF, ale maketu motoru využít jako ozvučnici pro reproduktor a V1 ozvučit skutečným zvukem pulzáku, žádný složitosti, nahrát zvuk skutečného pulzačního motoru pro V1 z youtube do mp3, promixovat to na delší čas a hotovo, žádný složitosti, bud ten pulzák jede, nebo ne, ale není potřeba řešit ruzné otáčky, jako u zvukových modulu pro klasické modely, tak se ještě uvidí pro co se rozhodneme, ale určitě zkusím alespon doma na stole tu rouru ozvučit, navíc v případě vypuštění edf v zadní části modelu by se značně snížila letová váha, páč by nebylo potřeba tolik dovažovat čumák a místo 450g edf by byl v rouře tak maximálně 150g reproduktor---noo, možná i v konci trubky někdy bud dýmovnice, nebo nějaký zábleskový reflektor, to se ještě uvidí, stejně je to celé jedna velká ptákovina, ale všichni jsme z toho maximálně nadšený, hlavně z toho kolektivního blbnutí, je to uplně něco jiného, když se ted sejdeme a máme společnou řeč, než když jsme si vždycky mleli každý o tom svém--teda hlavně já :lol:


tady fotky, jak se to zatím pomalinku proklubává na svět:

http://pepin65.rajce.idnes.cz/V1/


Příloha:
IMG_1819.JPG
IMG_1819.JPG
[ 36.83 KiB | Zobrazeno 7562 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 24.01.2014 6:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.6.2011
Příspěvky: 768
Bydliště: Odolena Voda
Obrázky: 4
Blog: Zobrazit blog (9)
to je paráda, ta stavba. jen to s maketou zalítnout a potom vyměnit za ten pulzační motor.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 24.01.2014 7:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.3.2005
Příspěvky: 954
Bydliště: Val.Mez.
Jak to budeš mít ovládané?. Určitě vylaminuj ještě vnitřek trupu, pokud ne první přistání ti napoví...

_________________
www.rckozmodrom.com


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 24.01.2014 7:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
Pepine, ty sa musíš nudiť. Ty zástanca výkonných strojov... :mrgreen:

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 24.01.2014 9:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2009
Příspěvky: 5761
Bydliště: Praha
Obrázky: 38
ty jo tohle je moc :-d těším se na ideálně videa z letu ...

a hlavně variantu s pulzákem

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
Cesta je mým cílem .......

KLM RC Sovy // KPM Model Kit Kladno


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 24.01.2014 9:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2007
Příspěvky: 732
Bydliště: Ostrava
Ahoj, můžeš prosím napsat čím vytápíš a reguluješ teplotu v té peci?

díky

_________________
MPX Royal SX 2,4Ghz...F3J Enjoy3


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 24.01.2014 10:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
zz píše:
Jak to budeš mít ovládané?. Určitě vylaminuj ještě vnitřek trupu, pokud ne první přistání ti napoví...


To byl i muj puvodní záměr, jak to ale začalo nabírat na váze, tak už váhám, ono je tam z venčí víc jak ve dvou vrstvách 100ka sklo a proužky uhlíku-rovingu, pevné se to zdá dost, no zatím prostě nevim, možná tam bude vlepená kruhová přepážka na benzinovou nádrž v těžišti a kdyby bylo beztak potřeba ještě dovažovat čumák mimo nálože baterek pro elektromotor, určitě bych to vylaminoval.

ovládání bude křidélka a klapky--možná trochu pomužou při startu a přistání, výškovka zřejmě dvojicí lanovodu standartním servem z trupu--puvodní variantu dvě serva vpolovinách výškovky jsem zatím vypustil kuli těžkému zadku,ale šlo by to dodělat, poloviny výškovky jsou demontovatelné--jsou spojené uhlíkovou kulatinkou a zasunuté do pouzder zadku--něco podobného, jako uložení křídel třeba u easyglidera, bud to bude přilepené zespodu lepenkou--jako křídla kompozitu, nebo zajištěné silikonem--to zatím ještě nevím, mooožná použiji stabilizaci výškovky gyrem, časem pokud to bude trochu letuschopné komplet stabilizační systém, směrovka bude pevná, startovat by to mělo z vozíku možná s řízeným zadním kolem-možná gyrem ,to se ještě uvidí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 24.01.2014 10:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
eco píše:
Ahoj, můžeš prosím napsat čím vytápíš a reguluješ teplotu v té peci?

díky


on si ten ventilátor puštěný na jednu spirálu vypíná sám, jak se mu to horko vrací zpátky z té pece, prostě nějak to vyšlo, že mi ten teploměr ukazuje zhruba 47 stupnu, ale je poznat, že to, co je blíž k ventilátoru vytvrdne dřív, no v každém případě pořád lepší, než to vubec nezapejkat, ventilátor je přez časovací hodiny a je zapnutý asi na 2h v kuse a pak další 2h jen na cyklování--obyčejná minutka s těma páčkama.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 24.01.2014 10:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
LV píše:
Pepine, ty sa musíš nudiť. Ty zástanca výkonných strojov... :mrgreen:

no výkonných, to je v mém případě opravdu odvážné to takto pojmenovat :D jsem spíš na větroně, to jo, ale díky tomu společnému projektu je tady reálná šance, že s tím nakonec bude někdo létat a stejně bych přez zimu něco patlal, je ale fakt, že kdyby potřeboval někdo obložit polyšem barák, tak bych se vyřádil asi i tam :lol:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 24.01.2014 11:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2007
Příspěvky: 732
Bydliště: Ostrava
on si ten ventilátor puštěný na jednu spirálu vypíná sám, jak se mu to horko vrací zpátky z té pece, prostě nějak to vyšlo, že mi ten teploměr ukazuje zhruba 47 stupnu, ale je poznat, že to, co je blíž k ventilátoru vytvrdne dřív, no v každém případě pořád lepší, než to vubec nezapejkat, ventilátor je přez časovací hodiny a je zapnutý asi na 2h v kuse a pak další 2h jen na cyklování--obyčejná minutka s těma páčkama.

Díky, taky nad něčím takovým přemýšlím, laminujeme křídla pro RCEK ale zatím jsme nezapékali, nejsem si jistý jestli to má takový přínos (L285+tužidlo 286)
Ale nechci tady zasírat vlákno.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 24.01.2014 19:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.11.2010
Příspěvky: 707
Bydliště: České Budějovice
S tím EDF jsi udělal moc dobře, protože takto, jak to máš, by to stejně nefungovalo. Průměr výtokovky má
být zhruba 10% průměru EDF a ty máš tak 50%. Spíš mě napadlo, že do té makety pulzáku můžeš dát nějakou
pyrotechniku a dopředu dát velmi vysokootáčkový motor z nějakého pyloňáku. S těmito pohony nemám žádné zkušenosti, ale zdá se mi to podobně ječivý :wink:
http://www.youtube.com/watch?v=tWWMRbiWFwM
Něco podobného jsem míval ve Funjetu na 4S motor 3900 kV a vrtule 4,7x4,7. Řvalo to strašně :lol:
A lítalo rychlostí V1 nebo Mach1? už si to moc nepamatuju :lol:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 24.01.2014 19:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
FilipV píše:
S tím EDF jsi udělal moc dobře, protože takto, jak to máš, by to stejně nefungovalo. l:


já o těch edf vím prdlajs, jediný duvod, proč jsem ho tam chtěl mít, aby v tý rouře vubec něco bylo a alespon trochu to edf pomohlo motoru v čumáku, ale ta varianta právě s ozvučením, případně právě nějaká pyrotechnika v pulzáku by se mi určitě líbila víc než to edf--hlavně je to s tím edf moc těžký na zadek, tak od toho asi skutečně upustíme, no čekám ještě na názor kolegu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 24.01.2014 20:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.11.2010
Příspěvky: 707
Bydliště: České Budějovice
To by jsi dovážil velkýma baterkama pro EDF v čumáku... Pokud by jsi chtěl nějaký letový čas
tak by to chtělo tak 5Ah 6S a ta má 800-900g na 6-7 minut


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 24.01.2014 22:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
FilipV píše:

To by jsi dovážil velkýma baterkama pro EDF v čumáku... Pokud by jsi chtěl nějaký letový čas
tak by to chtělo tak 5Ah 6S a ta má 800-900g na 6-7 minut

co bych s tim dělal 6-7 minut ve vzduchu :D 2 minuty akorát, 4 minuty otrava i pro přihlížející, nicméně jsem před chvilkou dodělal základ zvuku pro ozvučení--omáčka před startem a pro samotný let--natáhnul jsem to raději zatím na 4 letové minuty plus přistání, možná to nakonec zkrátím, já si myslím letové 2 minuty, až až., letový čas bych prodlužoval, až pokud se příští rok pustíme do dalšího společného projektu FPV , to by byla libovka :lol:

no zvuk jsem poskládal z ruzných Youtube videí skutečných pulzáku, abych ten youtubácký zvuk alespon trošku oživil, tak jsem ho prohnal přez kytarové kombo--bohužel opět snímané mikrofonem na fotáku, to ještě zkusím možná nějak výhledově pořešit lepším mikrofonem, basy tam zkusím přimixovat ze syntezátoru,


alespon ho po těch zhuba 15 ti letech co se na něj jen práší trošku projedu--noo, když jsem ho projížděl před těmi 15 ti lety, tak výsledek byl, že jsem z toho skončil na psychiatrii :lol: dáli buh a bude se dařit, šel by na tom udělat ten zvuk pulzáku komplet, ale trochu se bojím, abych zase nepřestal na pul roku chodit kuli tomu do práce, jako tenkrát :oops: no uvidim, se obávám, že zas budu mraky hodin laborovat, abych to vubec pochopil, co e kde zmáčknout a kde a co nastavovat :twisted: , ale je fakt, že z krámu za 50k lezou zvuky vcelku dobrý :lol: noo, to přibasování spodních kmitočtu bych zvládnout mohl.



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
Příloha:
IMG_1839.JPG
IMG_1839.JPG
[ 84.64 KiB | Zobrazeno 6925 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 24.01.2014 23:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
eco píše:
[Díky, taky nad něčím takovým přemýšlím, laminujeme křídla pro RCEK ale zatím jsme nezapékali, nejsem si jistý jestli to má takový přínos (L285+tužidlo 286)
Ale nechci tady zasírat vlákno.


klidně zasírej, dokud do mě tady někdo nezačne tepat jen kuliva tomu, aby mohl být v opozici a něco plácat, tak jsem v pohodě.

no k tomu zapejkání--já nejsem ten pravej, kdo muže zhodnotit pro a proti, to by věděl třeba Veka--všiml jsem si, že ostatní zapejkaj, tak zapejkám taky---laické pozitiva, je to dřív vytvrdlý, je to víc tvdrdý--víc křehký, možná někdy výhoda, možná někdy nevýhoda.

netemperované křídlo v peci na těch zhruba k 50 ti stupnum, je pak takové víc gumové--epépéčkové, vytemperovaná 285 ka zvoní, nevytemperovaná duní. fakt nevim, obojí má své pro i proti.v každém případě pecí zvládneš víc kroku za jeden den.páč po cca 4 hodinách mužeš pokračovat dál a dnes celý svět temperuje, tak proč to sabotovat. :D


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 55 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz