Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: MX-16 a modely typu F3J
PříspěvekNapsal: ned 13.01.2008 12:55 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.2.2005
Příspěvky: 1756
Bydliště: SVK, Nitra
čafte máte niekto skúsenosti s touto vysielačku ? dá sa na nej bezproblémovo namixovať F3J/F3F/F3B ? a vetrone im podobné, čiže všetko čo má 4 a viac serv v krídle a minimálne dve servá v trupe ...
Jedná sa mi hlavne o hlavné nastavenia, bez ktorých to nedostanete hore... takže aj štart a dáke tie letove režími ako je termika, preskoky a podobné... rozmýšlam totiž nad zaobstaraním tejto súpravy, vidím, že sa tu ľudia o tom bavia, ale zatial o nepodstatných veciach, ako je nabíjanie a orientovanie v menu....

dik

ps.: zatial šlapem po celý čas na FC-16-náske a F3J tam mám bezproblémov namixované, jedná sa mi len o to, aby som nepriešiel z tekej istej vysielačky na podobnú len v inom obale...

skôr to patrilo asi do elektroniky, ale má to niečo spoločné s vetroňmi, tak som to pichol sem

_________________
... urobíme tak, aby bolo dobré ...


Naposledy upravil helbo dne stř 30.01.2008 9:30, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 13.01.2008 18:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Ahoy, keby si nebol tak daleko, požičám ti návod. Tohle nelítám, ale z návodu: fáze - start, termik, strecke (dráha), speed, akro, landung (přistání), schlepp (odtah) a test. Kanálů a mixů je tam dost a jak to tam naznačují, půjde tam namixovat snad i koktejl. Už v základu tam jsou různé kombinace ploch - křidélka x směrovka, křidélka x klapka, brzda x výškovka, brzda x klapka, brzda x křidélka, výškovka x klapka, výškovka x křidélka klapka x výškovka, klapka x křidélka, samozřejmě možná diferenciace křidélka, klapka a pak ješgtě něco, co nevím co je "Diff. - Red." Samozřejmě k tomu volné mixy.
Jak to naznačují v návodu, mohla by být mechanizace křídla lepší, než bývala kdysi v JZD (JRD). Když tak ti něco můžu oscanovat z návodu a poslat mailem.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 13.01.2008 19:14 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.2.2006
Příspěvky: 1173
Bydliště: boRn to 3D
DAF píše:
Ahoy, keby si nebol tak daleko, požičám ti návod. Tohle nelítám, ale z návodu: fáze - start, termik, strecke (dráha), speed, akro, landung (přistání), schlepp (odtah) a test. Kanálů a mixů je tam dost a jak to tam naznačují, půjde tam namixovat snad i koktejl. Už v základu tam jsou různé kombinace ploch - křidélka x směrovka, křidélka x klapka, brzda x výškovka, brzda x klapka, brzda x křidélka, výškovka x klapka, výškovka x křidélka klapka x výškovka, klapka x křidélka, samozřejmě možná diferenciace křidélka, klapka a pak ješgtě něco, co nevím co je "Diff. - Red." Samozřejmě k tomu volné mixy.
Jak to naznačují v návodu, mohla by být mechanizace křídla lepší, než bývala kdysi v JZD (JRD). Když tak ti něco můžu oscanovat z návodu a poslat mailem.

cau,pls jak sa tam menia tie fazy napr pristatie a taK? neviem kde mam k tomu navod a zaujima ma to.Mam ju len kratko tak v tom moc nejsom doma.Ale mam na kridielka 2 serva ze bo nejake klapky alebo tak? 8) Opis mi to ako to pouzivas.diky moc

_________________
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 13.01.2008 20:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
to SrAjni: já fáze (zatím) nepoužívám. Létám menší modely, kde to není až tak potřeba. Budeš muset zvolit fázi, přiřadit přepínač a nastavit fázi. Jestli chceš, mohl bych to zkusit oscanovat a poslat mailem.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 13.01.2008 20:21 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.2.2006
Příspěvky: 1173
Bydliště: boRn to 3D
DAF píše:
to SrAjni: já fáze (zatím) nepoužívám. Létám menší modely, kde to není až tak potřeba. Budeš muset zvolit fázi, přiřadit přepínač a nastavit fázi. Jestli chceš, mohl bych to zkusit oscanovat a poslat mailem.

cau,Nemusis dik ,uz sa mi podarilo najst navod.Takze to len prehodim a nastavujem vsetko v tej faze napriklad start.potom tlacitkom ktore nastavim prepnem napriklad na akro a zase lietam a nap ristatie si zvolim tlacitko a nastavim pristatie ? :) A v kazdej faze mozem nastavovat lubovolne ako keby som si zvolil novy model.CHapem to spravne?

_________________
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 13.01.2008 20:35 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.2.2005
Příspěvky: 1756
Bydliště: SVK, Nitra
mišo nepýtam sa tu ja na niečo :)

no to čo si mi napísal mi stačí a návod je na nete a okrem iného si ju kúpil jeden kamarát, tak u neho si zistím tiež dáke veci, ale niekto pošle učite dáky presnejší pokec

inak napísal si to výstižne

_________________
... urobíme tak, aby bolo dobré ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 13.01.2008 22:00 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
A kolik tech "letovych fazi" jde u Mx-16 vlastne prepinat? To ze jste tady jmenovali spoustu nazvu jeste neznamena ze jich je 8 prepinatelnych. Ja mam MC-19, ktera je softem hodne podobna a ma tyhle faze celkem 3 - jedna Normal a dve se daji pojmenovat spoustou vyse popsanych nazvu, ale furt je to dohromady max 3 prepinatelny rezimy.

Jinak prave si na stole zkousim namixovat budouci F3F elektro a vse co jsem si vymyslel funguje, vsechny mixy jsou uz v 19tce pripraveny - butterfly na brzdeni, V-ocas, klapky jako kridelka, kridelka jako klapky, snap flap (vysk. -> klapky+kridelka), combi mix, redukce diferenciace na brzdach,..... jen u kazdyho zvolis procenta mixu a popr vypinac kterym to aktivujes. Pokud to ma Mx-16 stejne nebo podobne, tak to bude OK.

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 13.01.2008 22:03 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.2.2005
Příspěvky: 1756
Bydliště: SVK, Nitra
tak jedná sa mi ešte o štart, preskok a termiku... ale MC-19 a MX-16 sú si dosť podobné.... dovolil by som si povedať, že to isté len v inej škrupine, no a mx ma syntézu

_________________
... urobíme tak, aby bolo dobré ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 13.01.2008 22:09 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
Pokud vystacis se trema fazema na tripolohovym prepinaci, tak pohoda. A jestli ma Mx nejakej dalsi soupaci nebo kroutici ovladac, tak na nej muzes dat treba plynule zakriveni cele odtokovky, kdybys potreboval nastavovat nejaky jemnejsi mezipolohy, nebo pro potreby zkouseni ruznejch nastaveni.

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 13.01.2008 22:34 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.2.2005
Příspěvky: 1756
Bydliště: SVK, Nitra
pre to sa mi lubila fc-16 ... možnosť lubovolného rozšírenia a lubovolného dohadzovania prepínačov a podobne... neviem či budem mať v MX16 takéto vymoženosti, ale mal by som si vystačiť....

inak FC-16 4ever, F3J tam mám celé namixované so všetkým všade :) ... jedine vztlak mám porobený tak aby bolo dobré, ale funguje mi tak ako sa patrí...

chcem úhladnejšiu a menšiu vysielačku, keďže lietam aj 3D a dáke elektrolety... fc-16 s pultom je obor.... takže mx16 je moja následujúca možno... ešte rozmýšlam nad FF9

_________________
... urobíme tak, aby bolo dobré ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 14.01.2008 9:43 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
FC-16ku jsem mel taky, vloni touhle dobou jsem ji nahradil MC-19. :wink:
Nevim jak je to s volnejma zasuvkama na prepinace a kontrolery u Mx-16, ale MC-19ka jde rozsirit uplne silene, je tam myslim 9 zasuvek na prepinace a 6 volnejch na proporcionalni kanaly. Ale bedna je to jeste o trochu vetsi nez FC-16ka.
Kdyz si stahnes navod k ty Mx-16, tak tam budou moznosti rozsireni urcite popsany. A vyhoda je, ze prepinace muzes libovolne prirazovat v menu a i vic funkci na jeden prepinac a ukazdyho modelu jinak, ne jako u Futaby kde to je natvrdo zadratovany.

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 14.01.2008 12:14 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.2.2005
Příspěvky: 1756
Bydliště: SVK, Nitra
no v tom vidím veľké +, že si môžem tie vypínače lubovolne priraďovať a to rozšírenie by až tak nechýbalo, však vypínačov je tam dosť, hlavne mi ide aby som nevymenil tú istú vysielačku za podobnu....
ale kedže MC-19 je v podstate to isté ako MX-16, takže to má niečo navrch oproti FC-16
vravím potrebujem niečo skladnejšie, dačo na svah a tak, nech nenosím mega tašku...
inak proti FC-16 nemám nič, je to bombastická TX
Ešte som rozmýšlal aj nad FF9, musím aj k tej dačo pozreť

_________________
... urobíme tak, aby bolo dobré ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 14.01.2008 16:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Ahoy, to co jsem psal je nabídka v menu. Jak jsem psal, fáze nepoužívám, tak můžu jen dle návodu. V okně je kolonka fase 2 a další řádek fase 3. Jde tam nastavit jednu z uvedených nabídek a přiřadit přepínač. Na čele krabice vysílače je 3-polohový přepínač (vpravo) a shora vlevo otočný čudl. Takže asi tam půjde nastavit to, o čem píše Abu.
to Abu: jaké máš na myslí rozšíření MX 16? To je palčák plně osazený a žádné volné místo tam není jako je zvykem u pultovek.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: MX-16 a modely typu F3J
PříspěvekNapsal: pon 14.01.2008 20:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.6.2007
Příspěvky: 5838
Bydliště: DNV
helbo píše:
všetko čo má 4 a viac serv v krídle a minimálne dve servá v trupe ...

Používam MX16s v takejto kombinácii. T.j. je použiteľné na Tvoju konfiguráciu, ale podľa mňa s mierne dosť škrípajúcimi zubami. Zatiaľ som (spolu s ďalšími) došiel na 3 softvérové chyby:

- po ponechaní ovládača v nejakej polohe, občas v rozmedzí jednej sekundy vysielač ešte o kúsok túto polohu "dotiahne". Zreplikované dvoma nezávislými ľuďmi, mám aj video.

- pri skombinovaní mixu a fázy letu na jeden prepínač resp. pri prepnutí týchto prepínačov súčasne sa jedno zmixované krídelko resp. klapka v 50% prípadov vysúva spomalene a druhé plnou rýchlosťou. Zreplikované dvoma nezávislými ľuďmi, mám aj video. Toto si koleduje o havárku a treba dávať pozor resp. držať sa pravidla jeden prepínač - jedna funkcia.

- pri prepnutí jednoho mixu na iný v polohe, keď nemá dojsť k zmene polohy serva, tam vysielačka náhodne vrazí na zlomok sekundy plnú výchylku. Toto vidno aj na monitore serv, netreba k tomu ani zapájať servá.

Okrem toho je podľa mňa butterfly mix na plynovú páku a'la Graupner's MX16s nepoužiteľný (ak človek nedá plyn na vypínač), a tak rozumné nastavenie zožerie dva voľné mixy z troch.

Inak je to vynikajúce rádio, cenový rozdiel voči MX22/24s je priepastný...

_________________
http://galerie.rcserver.cz/index.php?sum=72


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 14.01.2008 20:57 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.2.2005
Příspěvky: 1756
Bydliště: SVK, Nitra
no nepoviem, že som i nej prestal rozmýšlať, stále je niekde bokom, teraz je pre mňa aktuálna FF9 a myslím, že tam nebude problém už bôbec s ničím....

to s tým prepínaním sa mi stávalo sem tam aj na FC-16, nie vždy... proste švac tam dočastne plnú výchylku a s5 na svoje miesto... dáko mi to nevadilo... to s tou rýchlosťou som badal tiež pri niečom, teraz si nespomenem... ešte uvidím pre čo sa rozhodnem, ale FF9 je zatial moja voľba, ak mi nevydajú financie vezmem MX-16s

s tou ff9 by som nemal mať problémy už asi s ničím...

_________________
... urobíme tak, aby bolo dobré ...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz