Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 69 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 07.01.2014 20:52 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Ondro jsem na to zvědav :) , každopádně díky za povzbuzení, když to bude jen hrbolaté tak budu spokojen :wink: ...

dagx : já už Ricca na pádlech létal jen už je to dlouho a myslím že jsem si od toho dost odvykl a hodně jsem se zhýčkal bezpádlem.. Myslím že se nemáš na co připravovat, budeš řídit o 25% méně a budeš si užívat jak krásně to létá :wink: přesně to co chceš :D ..

No už se to napípává a zítra jen koupit servo na ocásek :lol: ...


Přílohy:
IMG_3801.JPG
IMG_3801.JPG
[ 99.5 KiB | Zobrazeno 1501 krát ]


_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 07.01.2014 21:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Jen si zalep to odlehčení v pádlech nebo to bude lítat úplně na hovno.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 07.01.2014 21:49 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Jj původně tam byli plné, někde je tu mám ale tyhle byli po ruce a samolepky co na nich byly už někde kdysi odpadly, tak na to něco nalepím.. Každopádně díky za radu já bych s tím letěl takto :lol: ..

Edit: tak mi to nedalo a fakt když jsou v těch pádlech díry tak se to strašně blbě řídí :lol: ..

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 09.01.2014 17:12 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Tak jsem se byl dnes trošku s Riccem proletět a musím říci že po roce co jsem neměl pádlo v ruce jsem se hodně divil... První batrku jsem se snažil viset, strašně jsem se divil že musím pořád řídit :lol: , další bylo že se to muselo vytrimovat no a pak taky trošku foukalo a o to to bylo ještě horší :lol: .. Myslel jsem že se s tím ani nerozletím ovšem po odvisení první baterky už jsem se trochu odvázal a začal jsem trošku blbnout ale jen rychlé obraty a osmičky, vložit do toho jakýkoliv 3D prvek jsem se neodvážil... Myslím že po pár baterkách se s tím zase sžiji ale musím říci že je to něco úplně jiného než FBL prostě se to řídí pořád, bezpádlu jen řeknu co chci dělat, kam letět a ono to prostě udělá.. No a abych to nějak shrnul tak pocity jsou smíšené, FBL je super pokud si chci zablbnout, moc se nenadřít a ještě se při tom šťourat v uchu, ovšem FB je o stále koncentraci a i podrbání se na nose je problém, heli nic neodpustí a co se neupáčkuje to se nezaletí což se o FBL nedá říci otázkou je co z toho je vlastně dobře :roll: ale to si myslím nemůžeme nikdo za nikoho rozhodnout protože každý má své cíle a proti gustu............... Každopádně pádla nechám jen na Riccu ale budu si sním pravidelně poletovat abych si trošičku opravil zlenivělé palce :wink: ..

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 09.01.2014 18:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2008
Příspěvky: 1959
Bydliště: Kralupy n.vlt
Obrázky: 0
Tak to si mě docela potěšil :D .Třeba funel zvládám s maxirem s pádlama celkem obstojně ale kroužit ho desetkrát za sebou je neustálé korigování výšky a průměru kruhu a nepřesnost znamená posun o kus vedle,ztátu výšky nebo průměru kruhu.S pádlovou 550kou to jde v porovnání s maxirem skoro samo.Přijde mi,že tam to prostě správně začnu a už jen držím páčky s minimem korekcí.Takže s bezpádlem na velkém vrtulníku to bude ještě jednodušší?

_________________
https://www.youtube.com/user/dagxcz/videos
http://dagx.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 09.01.2014 18:34 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
No tak funel dám s FBL celkem snadno i se 450, je to jak píšeš stačí dobře naletět a už to jen udržuješ a netřeba nějakých korekcí, takže s FBL to myslím budeš mít ještě o trošku snadnější.. Ovšem že bych to dal s teď s Riccem tak to vůbec nehrozí :lol: ale to chce čas..

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 09.01.2014 21:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1215
Bydliště: Hrádek nad Nisou
Priznam se, ze mam taky nutkani doplnit svou letku o jednu velkou heli v padlech.
Ciste jen na zdokonalovani.
Hodne mne tu namlsavate a asi jen tak na zkousku hodim na Riccouse taky padla, at si trochu shodim sebevedomi. :oops:
Clovek nesmi zlenivet :wink:

_________________
LA700, Logo 550SX, MiniProtos 4S, Gaui NX4, Ricco, miniHquad
Futaba, Spirit, iCharger


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 10.01.2014 10:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Pádla a řízení vrtulníku s nimi, jsou o něčem úplně jiném. Pokud nemáš tu možnost zpětné vazby a z pádel přesedláš na bezpádlo ale už se nevrátíš po nějakém čase nazpět k pádlům, pak nemáš moc přesný srovnání, protože si pamatuješ to jak jsi se někam, do nějaké úrovně, dobojoval s pádlem a pak to přesedlání na FBL jelikož je to "zvyknout si na lepší" není tak drastický :) jakoby tomu bylo v protisměru.

Ano, mám bezpádlovej vrtulník Sniper, lítá se mi s ním moc fajn, ale pro připomenutí si jaký umím hovno rád zvednu do vzduchu pádleové Ricco, které samo o sobě líta na hovno :lol: a ne úplně dokonale napákováná rotorová pádlová hlava to celé ještě podtrhne. Tím si připomenu že sem zase něco opomněl a ..... rázem je co zlepšovat. Ricco je výborné, neznám lepšího simulátoru. :mrgreen:

PS: Ještě jedna věc. Velkej pádlovej vrtulník, je sice taky dobrek ale ty rozdíly mezi malým pádlovým a větším v té blahodárné neposednosti která cvičí ruce jsou už trošku větší. Ricco je bestie tu bych moc nedoporučoval. Z toho co jsme měl možnost řídit a a jak se to prozatím jeví mne, bych doporučoval pádlového miniprotose a nebo pádlovej protos 500. Výborný věci na trénink.
Pádlovka Trex 500 je super na začátek .... pro pokročilej trénink už to postrádá smysl.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 10.01.2014 11:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1215
Bydliště: Hrádek nad Nisou
A proto sel Rex po chvilce zase z domu.
Na dalsi trenovani bych uz musel resit zvyseni otacek a mozna i nejakou tu upravu prepakovani, nebo aspon lehci padla.
Ted to ale vypada, ze budu mit dalsi prirustek do hangaru a bude to velky padlo.
Chci se zacit orientovat konkretnim smerem co se pilotaze tyce.
Posledni dobou jsem se placal od niceho k nicemu a nemelo to zadny smysluplny smer.
3D lomcovani mi moc nejde a popravde mne ani moc nebavi a nelibi se mi.
Ani moje pultove radio moc nepomaha k rychlemu stylu, ale palcema mi to nikdy moc neslo. Prislo mi, ze je mam hrozne tuhy a pomaly a nepresny.
Vratim se ke svemu predchozimu stylu - radoby F3C a chci pilovat presnost.
Na opravdovou karieru v teto discipline asi nemam, ale chci zjistit, co zvladnu.
Tak uvidime, jak mi to pujde.
Samozrejme litani s FBL se nevzdavam, ale to bude pro rekreacni poletani.
Snad se donutim trenovat poctive na padlovce.

_________________
LA700, Logo 550SX, MiniProtos 4S, Gaui NX4, Ricco, miniHquad
Futaba, Spirit, iCharger


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 10.01.2014 12:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Mne se na prvotní zpřesnění pilotáže osvědčilo si nakreslit na zem značku, asi tak velkou aby to to přesahovalo o 10cm jakoby rozměr podvozku a na tu se naučit přistávat i z ní vzlétat. Ted nemyslím jako na začátek na ní postavit vrtulník odstartovat pak celou baterku problbnout a pak se pokusit se trefit přistát. Eeee, takhle ne. Prostě odstrtuješ, dáš si fixní výšku pro zavisení cca 1m nad značkou a pomalej sestup k značce a přistání, posedíš 10s a znova. Má to něco do sebe. :)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 10.01.2014 12:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Ono jakoby potřebuješ si nad něčím rozlámat ruce. Je jedna věc létat po obloze ale je to spíš usměrňování mechaniky po nějaký vytoužený trase. A jakoby se tam moc nezpřesníš a zatuhlý ruce moc nevadí. Potřebuješ rozlámat ruce nad něčím, na čem přesně uvidíš ty monstrózní chyby. Tj jak ti vrtulník při sestupu uhýbá a je potřeba ho řídit, tj, že nestačí jen o píď stáhnout kolektiv ale vono se musí šimrat i cikloukou ...... no prostě tam si člověk ty ruce rozhýbe.

Dálší pak věc je se třeba učit sedat. Aby to sednutí bylo měkké a celá sestupová rychlost z toho metru musí být konstantní. pomalá a před dosednutím vybrzdit vrtulní a jen ho opřít o ližiny.


Je to hnus, jestli se do toho pustíš, to Ti garantuju. Mne to přešlo už dávno. Je to jednoduchý - nemám pro to tolik času jako když jsem s tímhle začínal. A pak prostě člověk si radči zalítá na pohodičku, člověk se vyvenčí a odpočine - žádnej štrééés a dryl. Prostě mne to přestalo bavit, jak se člověk prokousával ke složitějšímu.

Děkuju tomu za to, že se tím člověk o hodně posunul k maketovému přesnému letu. Opravdu to má něco do sebe. Ale asi bych to nevydržel :lol:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 10.01.2014 14:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
OPR píše:
Mne se na prvotní zpřesnění pilotáže osvědčilo si nakreslit na zem značku, asi tak velkou aby to to přesahovalo o 10cm jakoby rozměr podvozku a na tu se naučit přistávat i z ní vzlétat. Ted nemyslím jako na začátek na ní postavit vrtulník odstartovat pak celou baterku problbnout a pak se pokusit se trefit přistát. Eeee, takhle ne. Prostě odstrtuješ, dáš si fixní výšku pro zavisení cca 1m nad značkou a pomalej sestup k značce a přistání, posedíš 10s a znova. Má to něco do sebe. :)


Ano, tak přesně tímto cvičením se snažím prokládat vis

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 10.01.2014 14:50 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 22.9.2013
Příspěvky: 177
Bydliště: Brno
Já používám podobnou disciplínu, ale nemusím nic kreslit. Prostě odstartuju, a pokusím se to dostat podvozkem kamkoliv na zeměkouli takovým způsobem, aby se pak dalo co největší procento dílů znovu použít při dalším startu :lol:

_________________
PROTOS 500 karbon FBL + Mini V-Bar, HK500-TT + KDS FlyMentor, DX7s


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 10.01.2014 15:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1215
Bydliště: Hrádek nad Nisou
Jojo, uplne zive si umim predstavit, jak mi to uhne o metr vedle a cim vic se na to budu soustredit, tim vic to bude utikat.
No, uz se na to sebemrskacstvi tesim.
Mas jeste nejaky treningovy vychytavky?
Nebo nevis, kde bych nasel nejakej postupnej program, jak se pripravovat?
Zatim jedu podle toho uz zde zmineneho IRCHA.

_________________
LA700, Logo 550SX, MiniProtos 4S, Gaui NX4, Ricco, miniHquad
Futaba, Spirit, iCharger


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 10.01.2014 17:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Jo, to je fakt. Čím víc se budeš soustředit, tím víc to bude přesnější :lol: :lol: :lol:

Dálší úroveň toho samé je, se naučit přistávat na něco vyvýšeného. Není nutné dodržet ty rozměry z té značky co by la na zemi :D ale zvětšit ji. Přecejenom ten stres, že máš na přistání pouze jeden pokus, je bohužel přítomnej. Tak aby sis to neroztřískal při prvním pokusu sednutí.

Já jsme měl takovej, asi 45cm vysoken řibářskej stoleček s takovou mini deskou 40x 40 cm takže každý netrefení se byla hrozba a ztráta vrtulníku. Naštěstí se nikdy nepovedlo havarovat ale je to zase něco úplně jinýho a hlavně ten stres. :) ( super je to v kombinaci s nárazovým větrem )


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 69 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz