Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pomalolet na malý prostor
PříspěvekNapsal: pon 09.12.2013 4:15 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.11.2007
Příspěvky: 23
Bydliště: Hřebeč
Dobrý den,

napadlo mě si na zimu postavit něco s čím bych mohl létat v zimní zahradě. Velikost je cca 10x5 metru a cca 3m výška. Chtěl bych použít nějaké běžně dostupné vypavení, tutíž mi výbava vychází cca 50g. Existuje nějaký model řekněmě do 70-80g letovka, který by se na mnou udané ploše dokázal v pohodě otočit ? Prostě hledám něco, co neletí ani krokem. Plánuji stavbu sám. Napadl mě jedině nějaký stínový hornoploch, ale nevím, zda-li nepoletí moc rychle...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomalolet na malý prostor
PříspěvekNapsal: pon 09.12.2013 5:16 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
archiv/SlowFly/ciniburk.jpg
v té době (2000) v hale létalo ledasco, tohle provozoval TomasC, motor "plechovka" 300 s převodovkou, víc si nepamatuju, ale lehká výbava do toho nebyla, o LiPol se tenkrát taky moc nevědělo, myslím že tam měl těžké NiCd..... Ovšem létalo to krokem, to by naprosto vyhovovalo :-)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomalolet na malý prostor
PříspěvekNapsal: pon 09.12.2013 12:36 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 12.12.2010
Příspěvky: 4475
Bydliště: Brno
Obrázky: 10
Záleží také na tom, jak dovedeš létat na tak malém prostoru.
Chceš si postavit něco sám nebo koupit hotový model ?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomalolet na malý prostor
PříspěvekNapsal: pon 09.12.2013 12:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
Tuning píše:
Dobrý den,

napadlo mě si na zimu postavit něco s čím bych mohl létat v zimní zahradě. Velikost je cca 10x5 metru a cca 3m výška. Chtěl bych použít nějaké běžně dostupné vypavení, tutíž mi výbava vychází cca 50g. Existuje nějaký model řekněmě do 70-80g letovka, který by se na mnou udané ploše dokázal v pohodě otočit ? Prostě hledám něco, co neletí ani krokem. Plánuji stavbu sám. Napadl mě jedině nějaký stínový hornoploch, ale nevím, zda-li nepoletí moc rychle...


Chceš komplet stavět, nebo stavebnici ?

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomalolet na malý prostor
PříspěvekNapsal: pon 09.12.2013 14:04 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.4.2008
Příspěvky: 2204
Bydliště: Královéhradecký kraj
Musí to být letadlo? Na takovej prostor by mohla být dobrá nějaká koptéra (quad nebo tri). Postavit nějakou mini z běžně dostupných surovin by taky určitě šlo :)

_________________
OPTIC 6 2,4Ghz Assan


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomalolet na malý prostor
PříspěvekNapsal: pon 09.12.2013 16:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Pokud nechceš model hotový tak se můžeš při stavbě aspoň inspirovat třeba podle modýlku Mini Vapor, který má letovku včetně RC vybavení a akumulátoru do cca 10 gramů. Dá se s ním létat pomalu i rychleji a k poletování stačí i menší místnost.



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomalolet na malý prostor
PříspěvekNapsal: pon 09.12.2013 17:42 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.11.2007
Příspěvky: 23
Bydliště: Hřebeč
Nebráním se ani stavebnici.. Limitem je cena, nechci do toho dávat přemrštěné částky, takže chci použít běžně dostupné mikrovybavení a tudíž mě jen vybavení vyšlo na cca 50g ...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomalolet na malý prostor
PříspěvekNapsal: pon 09.12.2013 17:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Tuning píše:
Limitem je cena, nechci do toho dávat přemrštěné částky...

Záleží co je pro tebe přemrštěná částka? Pro každého to může znamenat něco jiného. Možná by bylo dobré uvést alespoň orientační strop tj. do jaké zhruba nejvyšší částky si to představuješ a případně zmínit také jestli to má být cena i s vysílačkou a nebo jestli už nějakou vlastní vysílačku máš a jakou (pokud bys to chtěl k ní).


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomalolet na malý prostor
PříspěvekNapsal: pon 09.12.2013 18:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
Tuning píše:
Nebráním se ani stavebnici.. Limitem je cena, nechci do toho dávat přemrštěné částky, takže chci použít běžně dostupné mikrovybavení a tudíž mě jen vybavení vyšlo na cca 50g ...


Najdi si někde jak vypadá Lazy Bee a postav to cca na 50-60cm rozpětí z Depronu.
Krokem to nepoletí, ale když tu hmotnost sundáš tak, aby to bylo cca 60g letovka, tak se tam otočíš.

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Naposledy upravil JMalik dne pon 09.12.2013 18:12, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomalolet na malý prostor
PříspěvekNapsal: pon 09.12.2013 18:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Tuning píše:
...nechci do toho dávat přemrštěné částky, takže chci použít běžně dostupné mikrovybavení...

Pokud by ses chtěl přeci jen inspirovat podle toho modýlku Mini Vapor tak k němu jsou dostupné náhradní díly a některé z nich bys mohl použít jako základ pro svůj model. Tedy pokud jejich cena pro tebe nebude onou přemrštěnou částkou.

Pokud máš vysílačku kompatibilní s DSM2/DSMX tak můžeš použít přijímač i s trupem viz tento odkaz. Trup obsahuje převodovku připravenou pro osazením motůrkem a přijímač má integrovány dvě serva (směrovka/výškovka) i regulátor (plyn). K tomu navíc motůrek viz tento odkaz. To by mohl být základ modelu včetně vybavení a k tomu by sis mohl sám dodělat vlastní drak modelu.

Ten trup s převodovkou včetně přijímače s integrovanými servy a regulátorem stojí 1359 Kč + 219 Kč motůrek tj. celkem cca 1580 Kč + poštovné + dodělat si k tomu vlastní zbytek draku modýlku.

Pravdou je, že za 1695,- Kč viz tento odkaz se prodává kompletně hotový model Mini Vapor v provedeni BNF tj. s veškerým osazením akorát bez vysílačky, ale to bys pak měl úplně bez vlastní stavby což nechceš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomalolet na malý prostor
PříspěvekNapsal: pon 09.12.2013 19:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2009
Příspěvky: 1340
Bydliště: Sviadnov (Frýdek-Místek)
A co tohle: http://www.pkmodelar.cz/letadla-halove/micro-extra-300-3d-arf-eflu1070

Obrázek

Stavebnice to sice není, ale aspoň to má křidélka.

A aspoň by to někdo z fóra vyzkoušel. :)

_________________
-


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomalolet na malý prostor
PříspěvekNapsal: úte 10.12.2013 14:52 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.6.2012
Příspěvky: 778
Bydliště: Plzeň
Obrázky: 0
Ahoj, koukám, že diskuze se uklidnila, tak pokud to autorovi nevadí, tak bych vznesl dotaz na podobný požadavek, ale to omezení prostoru není tak moc, ale měl bych se vejít do parku, čili opravdu pomalolet. Podklady ale jsou dané tím co mi zbylo:

Motor: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__5358__18_11_2000kv_micro_brushless_outrunner_10g_.html
Serva: max. 3x 3,7g http://www.pelikandaniel.com/?sec=product&id=66571
Baterie: 2s 460mAh
Materiál: 1 arch EPP desky 5mm

Vím, že 5mm EPP je měkota, takže nějakej ten uhlík mám, regl samozřejmostí.... atd.
Vybavení je vyndané z omotorovaného házedla FOXe, ale ten podlehl pod nátlakem psích zoubků :-)
A jeden arch EPP se mi tu už dlouho válí a zbytečně měkne. Na stylu nezáleží, jestli aktobat, nebo nějaký hornoploch s prohnutým profilem. Ano, vybízí se odpověď, vem něco většího a zmenši si, ale tolik zkušeností nemám a nedokážu odhadnout poměr. Jednou jsem se o to i pokusil a nedopadlo to dobře. Prostě aby dynamickej tah toho motoru stačil.

Edit: Inspirací může být jen foto. Klidně můžu z EPP udělat křídlo, výškovku a směrovku a to osadit na 5mm nosník nebo podobně, ale nedokážu odhadnout ty rozměry k tomu motoru a aby to nemuselo lítat na rychlosti.

_________________
Flop II, C182, EasyStar, BladeDancer, Tracy-E, Extra EPP, Guppy (ve stavbě), Copter


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomalolet na malý prostor
PříspěvekNapsal: úte 10.12.2013 15:22 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 8.9.2011
Příspěvky: 98
Bydliště: TU
Marena píše:
Ahoj, koukám, že diskuze se uklidnila, tak pokud to autorovi nevadí, tak bych vznesl dotaz na podobný požadavek, ale to omezení prostoru není tak moc, ale měl bych se vejít do parku, čili opravdu pomalolet. ...


S podobným vybavením a z 5 mm EPP jsem si postavil "Lady Bug". Prakticky vše bylo z EPP, včetně žeber a přepážek, jen jsem vyztužil křídlo uhlíkovou kulatinou. Navíc jsem jeho konce uřízl a vzniklá ucha jsem přilepil do mírného vzepětí.
Letová hmotnost mi vyšla cca 150 g, létalo to pěkně. Pouze pokud jsem chtěl udělat přemet, tak to chtělo model trochu "rozfofrovat" z výšky.

Obrázek

Plány jsou volně dostupné na http://www.outerzone.co.uk/ -> http://www.outerzone.co.uk/plan_details.asp?ID=2269


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomalolet na malý prostor
PříspěvekNapsal: úte 10.12.2013 19:39 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.6.2012
Příspěvky: 778
Bydliště: Plzeň
Obrázky: 0
Díky za tip. To nevypadá vůbec ošklivě.
Motor má statický tah někde okolo 125g-140g, to by mohlo stačit.

_________________
Flop II, C182, EasyStar, BladeDancer, Tracy-E, Extra EPP, Guppy (ve stavbě), Copter


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomalolet na malý prostor
PříspěvekNapsal: čtv 12.12.2013 0:07 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.11.2007
Příspěvky: 23
Bydliště: Hřebeč
Ten plánek mě také zaujal, tak jsem si ho v pdf stáhl ale nabízí mi to pouze možnost vytisknout ho na 1 stranu A4 a ne v původní velikosti.. Nevíte co s tím ? Případně jak tisknout všeobecně plány třeba ve formátu DWG v originál velikosti na víc A4 ?

Děkuji


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz