Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vrtulník F45 shrnutí
PříspěvekNapsal: pát 29.11.2013 23:03 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 14.8.2013
Příspěvky: 14
Obrázky: 0
Ahoj, vím, že je tady už jedno téma ohledně tohoto oblíbeného vrtulníku. Bylo by možné, aby někdo, kdo už ho má proklepnutý udělal shrnutí komplet toho co se nachází v tom předešlém tématu o 80 stránkách? Je tam spousta spamu a po přečtení třiceti stran jsem se ztratil. Určitě to poslouží další spoustě nováčků. Představa by byla taková co udělat s modelem v serii, tzn. od prořezů na kabině pro lepší chlazení, přes nastavení ovladače apod., přes lehké úpravy, výměnu listů a třeba až po výměnu motorků. Myslím, že někteří ho maj tak proklepnutý, že jim to zabere chvilku a pomůže to hodně.
PS: nespamujte, případně jestli se někomu zdá, že je toto téma o ničem, nevšímejte si ho


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: vrtulník F45 shrnutí
PříspěvekNapsal: sob 30.11.2013 23:47 
Mazák
Mazák

Registrován: 31.1.2012
Příspěvky: 571
Obrázky: 0
Ahoj. Vrtulník MJX F45 mám doma už asi 1 a 1/4 roka. Zatiaľ bez problémov.
Moje zhrnutie:
- kupil som ho ako rtf s jednosmernym motorom. Po 1 a 1/4 roku zatial žiadny problém, lieta super. Lietaval som s ním dosť často a aj dosť vysoko, dosť som ho "šťavil". Ani hlavný ani zadný motorček som zatiaľ meniť nemusel.

- vydrží toho ozaj dosť veľa. Za celý čas som menil len podvozok , a aj to len preto, že som lietal v zime, keď bolo zimšie ako -5°C a rýchlo a nečakane skončila baterka a vrtulník padol na podvozok dole na zem. A zadnú vrtuľku (z dôvodu nárazu do stromu).

- vrtulník v pohode odniesie aj kameru, typu keychain. Po prasknutí /zlomení/ originál podvozku som ho nahradil plechovým, doma spraveným, vtedy som na vysielačke trochu pridal výkon motora, vrtulník to v pohode zvládal. Výmena vrtulky je veľmi rýchla, trvalo mi to len pár minúť aj s hľadaním novej - kde ju mám.

- výdrž na baterku: na 1500 mAh vydrží asi 8 až 10 min. Vrtulník ale v pohode unesie aj 2200 mAh baterku 2S.

- ovládanie a stabilita: vrtulník je stabilný, ovláda sa dobre, zvládne ho aj začiatočník. Výchylky som nechal prednastavené od výroby, nemenil som ich. Čo sa týka nastavenia vysielača, všetko som nechal pôvodné, ako bolo. Heli reaguje na ovládanie dobre.

- dosah setovej RC súpravy: skôr stratíte vrtulník z očí, ako dosah ovládača

- mal som k nemu aj originál tu MJX kameru, čo je možné ovládať z vysielača. Záznam z tej kamery nestojí za veľa, škoda peňazí za ňu.

- úpravy: okrem upgrade podvozku na plechovú verziu ( po zlomení originálu) žiadne úpravy nebolo zatiaľ potrebné.
V prípade otázok, kľudne sa ma pýtaj, odpoviem.

_________________
Moje modely (tie ktoré som už zalietal) najdete na rcalbum.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: vrtulník F45 shrnutí
PříspěvekNapsal: úte 03.12.2013 22:22 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 14.8.2013
Příspěvky: 14
Obrázky: 0
děkuji.
začínal jsem být panický, když jsem si přečetl to velké vlákno a získal z něj pocit, že bez střídavéo motoru nezalítám. nejsem typ, co by vlítnul na letiště a tam vystřídal deset baterek. mám ještě jeden čtyřkanál, takže když se půjdu s rodinkou projít, tak zalítám s jedním, s druhým, možná dám jednu náhradní baterku a šmitec, jde se domů:o) jinak toto mě celkem zaujalo, hezký návod:
http://www.rcnoviny.cz/2013/03/stridavy-upgrade-pro-mjx-f-45/

ještě dotaz: měl by údajně lítat až 40 km/hod. já jak ho teď zkoušel (pár minut), tak se mu v relativním bezvětří dopředu moc nechtělo, skoro aby ho člověk přemlouval.

a pak ještě jeden dotaz obecného rázu: je nějak stanoveno, který mod ovládání je nejlepší? je mi jasné, že je to o vkusu každého, ale dá se nějak obecně říct, co je na ovládání modelů nej? myslím něco jako, že by se volant měl držet na za deset dvě (nově prej na třičtvrtě na tři), to, že si ho každý drží jak chce už je druhá věc. já to mám teď tak, že na pravé páce mám stoupání nahoru dolů (plyn) a klopení do stran, na levé páce pak směr vpřed, vzad, rotace vlevo a vpravo

a ještě jeden, jak poznám jestli mám verzi vrtulníku 1 nebo 2?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vrtulník F45 shrnutí
PříspěvekNapsal: stř 04.12.2013 16:01 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2010
Příspěvky: 310
Bydliště: Znojmo ČR
Najdi si v "Vše o vrtulníčku F-45" stranu 68 a čti.k


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: vrtulník F45 shrnutí
PříspěvekNapsal: čtv 05.12.2013 12:51 
Mazák
Mazák

Registrován: 31.1.2012
Příspěvky: 571
Obrázky: 0
Koldan píše:
děkuji.
začínal jsem být panický, když jsem si přečetl to velké vlákno a získal z něj pocit, že bez střídavéo motoru nezalítám. nejsem typ, co by vlítnul na letiště a tam vystřídal deset baterek. mám ještě jeden čtyřkanál, takže když se půjdu s rodinkou projít, tak zalítám s jedním, s druhým, možná dám jednu náhradní baterku a šmitec, jde se domů:o) jinak toto mě celkem zaujalo, hezký návod:
http://www.rcnoviny.cz/2013/03/stridavy-upgrade-pro-mjx-f-45/

ještě dotaz: měl by údajně lítat až 40 km/hod. já jak ho teď zkoušel (pár minut), tak se mu v relativním bezvětří dopředu moc nechtělo, skoro aby ho člověk přemlouval.

a pak ještě jeden dotaz obecného rázu: je nějak stanoveno, který mod ovládání je nejlepší? je mi jasné, že je to o vkusu každého, ale dá se nějak obecně říct, co je na ovládání modelů nej? myslím něco jako, že by se volant měl držet na za deset dvě (nově prej na třičtvrtě na tři), to, že si ho každý drží jak chce už je druhá věc. já to mám teď tak, že na pravé páce mám stoupání nahoru dolů (plyn) a klopení do stran, na levé páce pak směr vpřed, vzad, rotace vlevo a vpravo

a ještě jeden, jak poznám jestli mám verzi vrtulníku 1 nebo 2?


Zalietaš v pohode aj s jednosmerným motorom. Lieta pekne, ja s ním v tomto setovom zložení už lietam 1.5 roka asi.
O tej rýchlosti, ťažko povedať, ešte som nemeral, mám doma malý gps datalogger, ale akosi som sa k tomu nedostal. Dopredu vrtulník ide vcelku slušne, vzhľadom na to že je to 4ch.

Čo sa týka mode, tak používam mode2 (na mjx vysielačke tušim zodpovedá mode4). Plyn na ľavo, dopredu/dozadu na pravej ruke.

Verzia 1 a verzia2 by sa mali líšiť v vysielačke (verzia 2 by mala mať nejak vynovenú tušim). Mám taký dojem, že tie vysielačky medzi sebou ani nepasujú na prijímač. Ja mám ešte verziu 1, verzia 2 má nejaké úpravy v elektronike - stabilizácii tušim.

_________________
Moje modely (tie ktoré som už zalietal) najdete na rcalbum.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: vrtulník F45 shrnutí
PříspěvekNapsal: sob 07.12.2013 20:12 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 1.5.2013
Příspěvky: 9
celadnik píše:
Čo sa týka mode, tak používam mode2 (na mjx vysielačke tušim zodpovedá mode4). Plyn na ľavo, dopredu/dozadu na pravej ruke.


Tie mody su popisane tu:
http://www.mjxtoys.sk/rc-vrtulniky/f-seria/mjx-f45


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vrtulník F45 shrnutí
PříspěvekNapsal: sob 07.12.2013 20:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2010
Příspěvky: 2457
Obrázky: 0
Dusan_Pro píše:

Popsaný jsou špatně, MODE 1 a MODE 3 jsou prohozený.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vrtulník F45 shrnutí
PříspěvekNapsal: sob 07.12.2013 21:54 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 1.5.2013
Příspěvky: 9
Aj tu je to zle?
http://www.mjxtoys.com/showProDetail1.a ... HELICOPTER


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vrtulník F45 shrnutí
PříspěvekNapsal: sob 07.12.2013 22:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2010
Příspěvky: 2457
Obrázky: 0
Dusan_Pro píše:

Špatně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vrtulník F45 shrnutí
PříspěvekNapsal: sob 07.12.2013 22:28 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2010
Příspěvky: 310
Bydliště: Znojmo ČR
Já mám mod 1,to je levej knipl klonění-dopředu/dozadu a ocas vlevo/vpravo; pravej knipl plyn-nahoru/dolů a klopení vlevo/pravo.k


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: vrtulník F45 shrnutí
PříspěvekNapsal: sob 07.12.2013 22:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
kanal píše:
Já mám mod 1,to je levej knipl klonění-dopředu/dozadu a ocas vlevo/vpravo; pravej knipl plyn-nahoru/dolů a klopení vlevo/pravo.k


To máš taky špatně :D , Klonění je doprava - doleva (rightward, leftward), klopení je dopředu, dozadu.
Máš to teda dobře (mode1), ale názvosloví blbě.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vrtulník F45 shrnutí
PříspěvekNapsal: sob 07.12.2013 23:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2010
Příspěvky: 310
Bydliště: Znojmo ČR
Říkali mě v prodejně,že klonění jako ,že se ukláníš.k


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: vrtulník F45 shrnutí
PříspěvekNapsal: ned 08.12.2013 9:12 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11190
Bydliště: Břeclav, ČR
kanal píše:
Říkali mě v prodejně,že klonění jako ,že se ukláníš.k


Řekli ti to špatně. Nakláníš se do boku, sklapuješ se vpřed....

Ale taky se v tomu umim splést. Dost nešťastně nastavené termíny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vrtulník F45 shrnutí
PříspěvekNapsal: ned 08.12.2013 10:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2010
Příspěvky: 310
Bydliště: Znojmo ČR
Tak fajn,musím přehodnotit.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: vrtulník F45 shrnutí
PříspěvekNapsal: sob 04.01.2014 17:56 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 4.1.2014
Příspěvky: 3
Zdravím hoši, momentálně sem si koupil jen takovou hračičku dvourotor k vánocům a docela mě začlo bavit hrát si s vrtulníkem :D Mám v úmyslu koupi MXJ F-45 verze 2 ale nevím jestli to má smysl kupovat teď na zimu má cenu koupiz jen tak přes zimu zatím dovnitř WLtoys WL911?Díky
Teď mám od WL dvourotor WL929 tuším:)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz