Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 436 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Marabu
PříspěvekNapsal: úte 08.10.2013 21:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2011
Příspěvky: 1577
Bydliště: Meziměstí ČR
Na mé starší oči a ruce je to taky zbytečně rychlé.
Zatím jsem se neodhodlal ho poslat do luftu.
1)Nechce se mi s ním jezdit 10km na letiště, chci, aby mohl přistát za barákem na velmi hrubé louce malou rychlostí.
2) Je mi líto ho rozbít :?

Přemýšlím, jak z něho udělat "pohoďáka" -tato role by mu vzhledem k pěknému vzhledu seděla víc.
Napadá mě jednoduchá úprava - zvětšit hloubku křídel, případně i jejich profil.
Nic moc by se nemuselo měnit, jen žebra a koncové oblouky.
Střední část by zůstala stejná a obě poloviny křídla by se postavily jen s většími (delšími) žebry. Uvažuji o cca 2-3cm na každou stranu tak, aby těžiště zůstalo ve stejném bodě. To by ho mohlo zkrotit. Nemám s návrhem žádné zkušenosti, proto volám:
Co na to odborníci :?:


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Marabu
PříspěvekNapsal: úte 08.10.2013 23:34 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
jag42 píše:
Na mé starší oči a ruce je to taky zbytečně rychlé.
Zatím jsem se neodhodlal ho poslat do luftu.
1)Nechce se mi s ním jezdit 10km na letiště, chci, aby mohl přistát za barákem na velmi hrubé louce malou rychlostí.
2) Je mi líto ho rozbít :? ...... ...Nemám s návrhem žádné zkušenosti, proto volám:
Co na to odborníci :?:



Nejdříve jeď na letiště, polítej a pak sem napiš , zda tvé předpovědi odpovídají reálu. :wink:
Možná poté změníš názor a budeš rád ,že to letí tak ,jak letí. Obzvlášť v turbulentnějším počasí, kdy se lehouš jenom kymácí v luftě jak ožrala u sloupu, může být trošku živější a průbojnější model výhodou.

S přistánim si nelámej hlavu. Sundej podvozek a lítej. Před dosednutím se zbav potřeby hrabat na páčky a on si již sedne sám i na tu hrbatou a malou plochu za chajdou. :)

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Marabu
PříspěvekNapsal: stř 09.10.2013 7:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2011
Příspěvky: 1577
Bydliště: Meziměstí ČR
veka1 píše:
Nejdříve jeď na letiště, polítej a pak sem napiš , zda tvé předpovědi odpovídají reálu. ....
veka1

Díky za nakopnutí, půjdu to zkusit :wink:
V každém případě koncepce modelu velice snadno umožňuje, mít dvoje křídla a dle potřeby je jednoduše a rychle měnit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Marabu
PříspěvekNapsal: stř 04.12.2013 22:02 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 12.3.2012
Příspěvky: 56
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom
Dobrý deň, je podla Vás (majiteľov El Marabu) Marabu príliš veľká potvora? Zatiaľ mám Easy Star II a SU- 29 od RCF a rozmýšľam nad nejakou stavebnicou v rozsype na "dlhé zimné večery". Viem, že narozdiel od nehody s bublinami, ktoré sa dajú rýchlo opraviť CA lepidlom, by sa nehoda napr. s Marabu pravdepodobne nezaobišla bez náročnejších opráv(opravy poťahu, oprava/výmena značnej časti krídla...) ale je to podla Vás vhodné lietadlo pre mierne pokročilého modelára, ktorý by chcel zatiaľ len nahliadnuť do kategórie konštrukčných lietadiel, alebo sa snažím celý proces prechodu na konštrukčné modely len zbytočne unáhliť a mal by som radšej ešte nejaký časť zostať pri EPP? Viem, že letové vlastnosti závisia čiastočne aj od poťahu. Čo sa Vám najviac osvedčilo? Oracover alebo Solartex alebo niečo úplne iné (viem že možností veľmi veľa).

_________________
Multiplex Easy Star II, SU- 29 RC-Factory, Crack Yak RC-Factory


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Marabu
PříspěvekNapsal: stř 04.12.2013 23:14 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 28.9.2011
Příspěvky: 23
Marabua bych se nebál, lítá perfektně. Ruda (Hiesbok) teď chystá většího, Marabu XL, rozpětí 1500 mm, ten by měl být ještě lepší. Mám ho slíbenýho, ale teď ještě musím dodělat Čmeldu od RC Servisu, tak už se těším. Rudovy stavebnice doporučuji. Krásně se to staví, všechno pasuje, jak má a nějakou tu ránu to taky vydrží.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Marabu
PříspěvekNapsal: čtv 05.12.2013 0:30 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 12.3.2012
Příspěvky: 56
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom
fanasvet: Ďakujem za rýchlu odpoveď, uvidím kedy bude dostupné Marabu XL a čo bude zač (nepochybujem o tom, že to bude dobrý model), ale asi pôjdem skôr do "klasického" El Marabu, ale po pozretí fotiek tu na RC mánií a na webe výrobcu sa mi "veľké" Marabu začína páčiť čím ďalej, tým viac, rádio by som naň mal tiež, takže rozhodovanie bude dosť zložité. :)

_________________
Multiplex Easy Star II, SU- 29 RC-Factory, Crack Yak RC-Factory


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Marabu
PříspěvekNapsal: pát 06.12.2013 2:34 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2008
Příspěvky: 423
Bydliště: Ústí nad Labem
Zdravim kolegove a p. Hiesbok.
El Marabu je divoke tehdy, kdyz si jej potahnete folii. To je jasne. V pripade potazeni papirem ci vliesem se letove vlastnosti o hodne zlepsi..v tom smyslu, ze trochu zpomali.
Ja mam vsechna Marabu potazena folii a take jsem na to trochu doplatil..s tim mensim jsem uz placnul o zem a cumak to odnesl.
No..polepil jsem, vzbrousil jsem a myslim ze je opet ve forme, ale uz se bude proverovat az zase z jara.
Proc ale oslovuji i p. Hiesboka??
Ponicil jsem si oba zlute napisy Marabu a tak se chci zeptat,zda by nebylo mozne koupit nove napisy Marabu na ten mensi model.
Moc dekuji za odpoved.
Jinak nyni budu stavet kamaradovi tu vetsi verzy a uz se na stavbu moc tesim.

Zdravi Usti nad Labem...Dekuji za vase modely.

_________________
Na vše mám SPEKTRUM :)
Jenom na manželku nefunguje :(((( :)))))


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Marabu
PříspěvekNapsal: pát 06.12.2013 9:20 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 5.9.2008
Příspěvky: 318
Omluvám se za spoždění ,
makám jako barevnej . Testuji nové konstrukce.
Takže, tačí poslat e-mail hiesbok.info@seznam.cz
a ihned odesíláme. V rámci podpory zdarma. (Jako prozatím všechny potřebné díly na opravy).
Vzhledem k problematickému materiálu uvažuji o vlastní výrobě lehké 2mm topolové překližky. (Hlavně kuli VOP a SOP)
Minimálně o třetinu nižší hmotnost při zachování pevnosti atd.
Bez kvalitního materiálu se opravdu dělat nedá a to co mi poslední dobou posílají je dost děsivé.
Další novinkou (pokud se domluvím na ceně materiálu) budou D-boxy ze speciální dýhy respektive sendviče
ze dvou dýh 0,15 mm slepených k sobě mezivrstvou z papíru.
Příloha:
PB115934.jpg
PB115934.jpg
[ 103.95 KiB | Zobrazeno 4724 krát ]


Příloha:
PB115940.jpg
PB115940.jpg
[ 110.95 KiB | Zobrazeno 4724 krát ]


Příloha:
PB115942.jpg
PB115942.jpg
[ 50.03 KiB | Zobrazeno 4724 krát ]


Testuji tuto konstrukci pro stavebnici Sapér 13
výhody,
dobře ohebné,
žádné broušení
vinikající pevnost (extrémní)
velice nízká váha (Sapér mi vychází v plné výbavě do 13g/dm/2)
stejnorodý kvalitní materiál (nemám půl prkna (jako u balsy) měkého a půl tvrdého) na rozdíl od balsy se nekroutí
různé barvy - takže éro se dá velice pěkně "vzhledově" "vyladit"
Nevýhoda je cena (s poštovným jsem platil první desku cca 1000 Kč za rozměr 1x0,7m)
Pokud postavíte zkroucené křídlo tak nemáte jedinou šanci jak ho narovnat.

Další věc kterou bych rád od příští rok udělal, tak pravděpodobně místo Model Hobby bych minimálně jednou za měsíc vyrazil zalétat s našimi éry
kamkoliv si řeknete.
Hovořil jsem na toto téma kdysi na Model hobby s Pierrem "WECKem" .
On mi líčil jak dělají "model hobby"ve Francii. Velice poučné.
Po sečtení všech nákladů na MH (a nemyslím tím pronájem stánku, p. Jalovec byl ke mně vždy velice tolerantní) mi vychází , že pokud udělám v sezóně
2 akce do měsíce budu na tom finančně stejně, ale "pohovořím" s více modeláři (ne "hračkáři").

Poslední věc kterou řeším, je sponzoring výzkumu a vývoje našich stavebnic.
Nové postupy a technologie mě zabírají velice mnoho času a peněz. Takže pokud by jste znali nějakou firmu nebo "někoho na správném místě" byl bych velice vděčen.

Títo velice děkuji za podporu našeho snažení bratrům

Ivo a Janu Prokopovým

a firmě Twin Trans, kteří jako jedíní za poslední roky dodrželi slovo a pomohli nám ze Sapérem.
http://www.mladykonstrukter.cz/
Přeji hezký den a těším se na viděnou
RH


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Marabu
PříspěvekNapsal: stř 23.04.2014 20:00 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 23.4.2014
Příspěvky: 24
Dobrý deň,

som začínajúci modelár a stavám El Marabu.

Mám však problém, a to ten že neviem ako spojiť pohyblivé časti výškovky. Viem že sa to spája drôtom, ktorý treba ohnúť a ktorý je umiestnený v tých častiach výškovky, kde sú výrezy pre páku kormidla.

Mám do toho vyvrtať dierku a do nej vlepiť ohnutý drôt?

Už 2 dni googlim a prechádzam staré modelárske príručky a neviem na to nájsť odpoveď.

Vďaka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Marabu
PříspěvekNapsal: čtv 24.04.2014 6:12 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 5.9.2008
Příspěvky: 318
Jukněte sem
http://www.letadel-modely.cz/Sohaj-tret ... a14_41.htm
tady je to nafocené nejlépe.
Připravuji databázi postupů (protože se vše (všude) opakuje a je zbytečné postup fotit u každé stavebnice)
http://mlady-konstrukter.web-rychle.cz
Chvilku mi to ještě zabere ale už teď toho mám připraveno celkem dost ke zpracování.
Přeji hezkýd den
rh


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Marabu
PříspěvekNapsal: čtv 24.04.2014 6:29 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 23.4.2014
Příspěvky: 24
Ďakujem Vám za rýchlu odpoveď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Marabu
PříspěvekNapsal: pát 02.05.2014 12:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.3.2004
Příspěvky: 814
Bydliště: Turnov
Obrázky: 0
Prodám Marabu - ten co o něm tady diskutujete, je potažený transparentní modrou folíí a vybaven 4 servy HS-55, motorem, regulátorem a třílistou vrtulí. na náběžné hraně je přilepen turbulátor - tím se stal model hodným. Navíc jsou na koncích křídel ( na tuším předposlední žebru svídící LED pásky ).
Uvnitř sedí pilot. Cena 3000 CZK - jen vložíte RX a baterie 3SLipo 1000mAh a letíte. Zájemci pište prosím sem do pošty. Díky.


Přílohy:
555035_4958121730097_1093931167_n.jpg
555035_4958121730097_1093931167_n.jpg
[ 82.83 KiB | Zobrazeno 4242 krát ]

1395233_4958130570318_1313473563_n.jpg
1395233_4958130570318_1313473563_n.jpg
[ 99.98 KiB | Zobrazeno 4242 krát ]


_________________
Vladislav Plichta
www.clouseau.eu
místopředseda
KLeM ČR
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Marabu
PříspěvekNapsal: ned 11.05.2014 17:32 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2008
Příspěvky: 423
Bydliště: Ústí nad Labem
Pánové...nějak nám to tady usnulo...tak se chlubte, co nového na vašich strojích zn. MARABU :wink:

_________________
Na vše mám SPEKTRUM :)
Jenom na manželku nefunguje :(((( :)))))


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Marabu
PříspěvekNapsal: pon 04.08.2014 20:57 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 23.4.2014
Příspěvky: 24
Moje dojmy zo stavby a záletu:
Nakoľko som úplný začiatočník v stavbe z rozsypu tak som si v niektorých veciach nebol úplen istý, že čo a ako, ale nakoniec sa mi ho podarilo dokončiť. Nie je to síce postavené úplne 100% presne, (milimeter, dva) ale aj tak som v celku spokojný.
Poťahoval som ho papierom - plyspanom.
Motor BL 2210/30
Baterka 3s 1300 mAh
vrtuľa 9x4,7 SF
vaha 630 g
Ťažisko vyšlo presne ako udáva výrobca, nemusel som nič dovažovať.

Zálet prebehol v piatok, fúkal mierny vietor. Po štarte sa začalo stáčať do ľava a prudko hore. Dôsledok toho že som nevyosoval motor. Inak všetko ok.
Dnes som bol zase lietať, motor som mierne vyosil a musím povedať že to lieta nádherne. Na štvrť plynu, krásne pomaly. (predtým som lietal iba s epp vetroňom, takže nie som veľmi skúsený pilot). Akurát pri dnešnom lete som bol trochu pomalý a krátky na pristátie, tak skončilo v burine. Ale okrem malého šrámu na poťahu sa mu nestalo nič. Pri pristávaní sa netreba báť rychlosti, inak so sebou hodí o zem.
Jediný problém vidím v podvozku, konkrétne v kolesách. Použil som polystyrenové obruče zo stavebnice. Po dvoch letoch z neudržiavanej plochy starého agro letiska síce ostali celé, ale je na nich vidieť značné opotrebenie. Tie bude treba vymeniť za niečo iné.

Takže stavebnice a letu sa nemusia báť ani začiatočníci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Marabu
PříspěvekNapsal: pon 08.09.2014 6:16 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.9.2014
Příspěvky: 3
Zdravím. Také jsem si pořídil Marabu a chci se zeptat, používal někdo ke stavbě jiné lepidlo než Uhu Hart? U nás se nedá sehnat. Jak dlouho vůbec schne? Diky za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 436 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz