Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1684 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 113  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 26.11.2013 11:55 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.9.2013
Příspěvky: 704
Obrázky: 2
salamander
Teraz to vidieť s koptéry pri panoráme ten trhavý pohyb , dá sa s tým vôbec niečo robiť, okrem zvyšovania frekvencie ?


Přehraj si to na Youtube přes Apple a bude to krásně plynulé :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 26.11.2013 12:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 4186
Bydliště: Pod Slavkovským lesem...
Obrázky: 75
Blog: Zobrazit blog (10)
Mala ochutnavka z Blyde River Canyonu v Jizni Africe, jinak 3. nejvetsi kanon sveta, formace Great Escarpmentu (Velké příkopové propadliny), gigantickeho zlomu krajiny, nachazejicici se v oblasti, kde nahorni plosina Highveldu pada temer o 1000 metru do tzv. Lowveldu pred pobrezim Indickeho oceanu v Mosambiku.
Je to neco naprosto uzasneho, uz jsem tam byl pred 10 lety, ale cele to bylo v mracich, takze jsme nic tehdy nevideli.
Tentokrate jsem to symbolicky zaradil na pocatek expedice, predtim, nez jsem prejeli do Zimbabwe, nemohli jsme si to nechat ujit (bylo to v podstate po ceste), uz i proto, ze naopak konec expedice byl planovan do 2. nejvetsiho kanonu sveta v Namibii.

Tady jsem na expedici Go Africa 2013 s Phantomem poprve letel, zapad slunce, poradne vyklepany, vystraseny, bez domluvy s rangery (trosku divocina), cekali jsme jak tech par turistu, cekajici na zapad zmizne, presto tam okounelo par uzaslych malych kluku.
Takze jen 1 let, video bude snad navecer. Opravdu nestiham.

Fotka je vrcholove panorama slozene z cca 14 samostatnych obrazku a protazene HDR procesem. Tady si to HDR zaslouzilo. Pro forum je to samozrejme zmensene a komprimovane.


Přílohy:
[Group 0]-IMG_0301_IMG_0314-14 images_tonemapped (vyrez, upravy).jpg
[Group 0]-IMG_0301_IMG_0314-14 images_tonemapped (vyrez, upravy).jpg
[ 125.61 KiB | Zobrazeno 2534 krát ]


_________________
Ptaak 2 (Phantom 4 HDMI Mode) | FS Dominator HD2 | MarcoPolo Locator |
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 26.11.2013 12:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 5.11.2013
Příspěvky: 366
Obrázky: 12
Perfektní fotka. Normálně HDR moc nemusím, ale je fakt, že této fotce tato úprava sluší :-)

Z.

_________________
Phantom 4P+ / Mavic Pro + DJI Googles + MarcoPolo Locator


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 26.11.2013 12:58 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.9.2013
Příspěvky: 704
Obrázky: 2
gardenroute : pěkné, tam by byla luxusní 3D virtuálka z vrtulníku.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 26.11.2013 14:41 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2013
Příspěvky: 315
Bydliště: Letná
HeHe, nebejt tam ten G. stín - řeknu nepovedenej render. (jako když to ani není skutečné)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 26.11.2013 14:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 4186
Bydliště: Pod Slavkovským lesem...
Obrázky: 75
Blog: Zobrazit blog (10)
Verte tomu, ze realita byla ještě vice omračující... Foceno (uvidíte potom i z videa Ptaaka) takového ostrova - vysoke veze (povrchovy prurez asi 400x200m), kdyby prislo nejake velke zemetreseni, cele by se to s nami sesypalo do cca 700 metru hlubokeho kanonu. Když jsem to videl z vysky, bylo me docela soufl, a také potom cop jsem prletel přes previs a uvidel, co je primo pod nami :wink:
Jinak toto místo je zname jako "Three Rondavels" podle tech tri vezi naproti, které vypadaji jako tradicni africke rondavely - kulate strechy obydli...

_________________
Ptaak 2 (Phantom 4 HDMI Mode) | FS Dominator HD2 | MarcoPolo Locator |


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 26.11.2013 17:43 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.6.2013
Příspěvky: 201
tie 10-ky vrtule by som si tiež pozrel ako budú pasovať na Phantom. ja som cez víkend namontoval antigravity 9x3 vrtule a motorom antigravity sú fakt tichšie a jemnejšie bzučia. bohužiaľ letové vlastnosti som nevedel poriadne otestovať a pozorovať, pretože som išiel lietať s bolestivým zubom. najhoršie ale bolo, že som natáčal cross motorkárov a ako som vymieňal baterku vedľa trate, tak jeden to napálil do mojej zadnici... bol som rád, že som vôbec niečo natočil aj to som preletel nechcene ešte ponad vysoké napätie asi 1-2m...

salamander: za 70eur tie vrtule je fakt dobrá cena. ja som kupoval za vyše 40 eur jeden pár... gopro som mal nastavené na 60snímkov za sekundu, ale nemal som nič trhané. rozdiel bol už čo som s foťákom natáčal kde snímkovanie bolo 30snímkov za sekundu. keď som použil spomalené zábery, tak hlavne tam bolo vidno rozdiel.



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
P1, P2, P3P
www.youtube.com/tomi79rv


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 26.11.2013 21:33 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 5.11.2013
Příspěvky: 366
Obrázky: 12
S těma drátama jsi měl kliku, jsou tam hezky vidět hned na začátku. Ještě, že jsi je netrefil :-)

Video pěkné. Jen se chci zeptat, když točíš 60fps, tzn. NTSC, jak máš nastaven monitor? Já mám z Telinku tento http://www.telink.eu/cz-detail-103430-tft-lcd-monitor-5.html, ale když mám kameru na NTSC kvůli vyššímu fps, tak mi to monitor nebere, běhají přes to pruhy... Osobně nevím, zda tento monitor jde nastavit pro NTSC, nebo zda je dělán jen pro PAL...

Rád bych zkusil natáčet 720p při 120fps, ale zatím to díky tomu monitoru nechci zkoušet.

Nevěděl by prosím někdo? Na tlačítka MENU, atd. nereaguje...

Díky Z.

_________________
Phantom 4P+ / Mavic Pro + DJI Googles + MarcoPolo Locator


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 26.11.2013 22:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 4186
Bydliště: Pod Slavkovským lesem...
Obrázky: 75
Blog: Zobrazit blog (10)
Takze na Blyde River Canyonu (vice viz vyse) byl jen 1 let, bylo to v Africe poprve, na natoceni a letani jsme meli max. 8-10 minut, lidi a personal se tam zacali rojit a meli jsme obavy, ze to zatnou, jako na Grand Canyonu. Neni to dokonale, spousta zacatecnickych chyb, byl ve vysce dost vitr, obrovska a majestatni dira a nervy delaly sve...

Tady je konecne kratky sestrih, prepnete si do HD (a na celou obrazovku), aspon 720p, jeste lepe do 1080p :



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Dobrou chuť!

Příště - Gonarezhou N.P., Chilo Gorge Safari Lodge

_________________
Ptaak 2 (Phantom 4 HDMI Mode) | FS Dominator HD2 | MarcoPolo Locator |


Naposledy upravil gardenroute dne ned 22.12.2013 11:52, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 26.11.2013 22:29 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 19.8.2013
Příspěvky: 7
Zoolx: Měl jsem stejný monitor a ntsc normálně přehrával. V menu se to musí přepnout. Je tam na výběr několik druhů tv systémů pal i ntsc. Fungovalo to s nastavením na NTSC I (poslední položka). Pokud je zaplá kamera a je signálově propojená z monitorem, musí se menu po stisknutí tlačítka objevit. Pokud ne, tak to je chyba.
Gardenroute: Pěkné video! Ta stranová stabilizace tomu ale strašně chybí, co? Mám stejně zmršené záběry.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 26.11.2013 23:02 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.10.2013
Příspěvky: 38
gardenroute píše:
Chlapci, vitajte v klubu antigravity![/b], jen u "dochodca" by me zajimalo, jak na Ptaaka dostal 10kove vrtule, kdyz se tam normalne (bez urezani/ubrouseni spicek) nemohou vejit - to je fyzika ? Urezaval?


Dnes som musel hodne cestovat v praci, ale rano som stihol aj denne svetlo a urobil som jeden let. Urobil som pred chvilou video:


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
Trhavy pohyb je urcite problem PC, ak to niekomu robi nech si to stiahne a pozrie v prehliadaci, alebo na iPade.

Troska o tom mojom ptaakovi, ako ho tu vy volate. Kupil som ho ked zlacnel na €338,40 v e-shope RC711.
Je to bez baterky, pretoze este pred dvoma tyzdnami baterky neposielali(teraz uz ano), ale inak vsetko aj s vysielacom s upravenym trimrom pre tilt, ktory je vcelku nanic, ak nebudem mat Futabu ,musim ho prerobit na normalny potenciometer.
Inak original balenie. Je v nom NAZA M V.2 a Futaba VASST kompatibilny prijimac.
V RC711 som kupil aj T-Motor antiGravity za 129€ a Gimbal SHPPro za 117€.Postovne za vsetko bolo 21€
Kupil som tiez tri pary vrtul original "DJI 1038 New 10-inch Props 2pcs (CW & CCW) for DJI F450 F550 Flame Wheel Multirotor" v e-shope DronesVision
Jeden par za cca 3,9 €. Postovne 4€.
Dalej som kupil" Extended Motor Mount for Phantom combo" za 27€ v Infinity Hobby.
Tam som kupil aj "Damping Mount Kit for DJI Phantom" za 17€. Postovne bolo cca 12€.
Cely ten spas ma vysiel na 681€ aj s postovnym.

Ale lieta a filmuje to vynikajuco. Som zatial naozaj spokojny. Lieta to hladucko a myslim, ze najvatsiu zasluhu maju vrtule, ktore maju velmi nizky zdvih.
Ale mozno aj to rozsirenie vlastne na 46cm.
V Gimbale mam FW SimpleBGS v. 2.3
Nastavil som aj slaby rezim Follow me-ale musim to este doladit. Doladenie sa tyka aj zisku NAZA, tensom este vôbec neskusal menit.

Ja mam plnu krabicu vrtul-skusal som rozne, ale najviac som bol spokojny s tymi lacnymi z umelej hmoty. Zaujimala ma hlavne kvalita vysledneho videa - jitter (nie Jello-to som nikdy nemal) hlavne pri stati a pomalom lete. Pri rychlych zmenach, rychlom stupani a klesani tam male chvenie moze byt, ale zasa je dolezite aby tam neboli vacsie vykyvy, alebo oscilacie.
Uplne najlepsie su zatial pre mna tieto 10" a hned za nimi by som hodnotil 9x4,7 Gemfan (take oranzove). Maju iba 6,7 g, a suverenne najdlhsie lietaju (a hladko). Stali ma par €, ale bohuzial kupil som iba 4 a neviem ich uz zohnat (ja blbec som sa jednej dotkol horucou spajkovackou-to je nevyhoda temoplastov).
Pozeral a stiahol som aj to video od Zoolx - to obcasne chvenie hlavne vo vodorovnom smere je tam dost vyrazne vidiet a to ma drahe vrtule.

To rozsirenie Phantomu je ucelne pre video, ale straca sa tym hlavna vyhoda tohoto "vtaka" - kompaktnost.

Este k prijimacu v tejto v.1.1.1. Bez problemov jednoduchym stlacenim mikrospinaca v baterkovom priestore mozeme sparovat vysielac od Futaby VASST( a naopak original DJI).
Pred chvilou som skusal dosah pri znizenom vykone dosah a aj po cca 120m mi vsetko fungovalo. Teda v normalnom rezime min. 1,2km. Skusim-uvidim.
Este k casu letu- na dve baterky mi cisty motorovy cas isiel 13min 32sek. Baterky su urcite omnoho slabsie ako na zaciatku. Musim vyskusat, ako mi idu na druhom Phantome.

to Gardenroute: nadherne zabery.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 26.11.2013 23:29 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.9.2013
Příspěvky: 704
Obrázky: 2
Gardenroute: nádherné záběry :-)

dochodca: pěkně ti to fachčí ;-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 27.11.2013 6:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 4186
Bydliště: Pod Slavkovským lesem...
Obrázky: 75
Blog: Zobrazit blog (10)
zderem píše:
Gardenroute: Pěkné video! Ta stranová stabilizace tomu ale strašně chybí, co? Mám stejně zmršené záběry.
dochodca píše:
to Gardenroute: nadherne zabery.
Václav Procházka píše:
Gardenroute: nádherné záběry :-)
Diky vsem, ackoliv jak spravne podotkl "zderem", je to "podepsane" temi nezadoucimi YAW zakmity.

Dilem to pricitam prezbrojenim Ptaaka na posledni chvili na 8" CF vrtule, ackoliv jiz nejakou dobu letam na 9" CF, protoze vzletova hmotnost dosahuje takrka 1200 gramu. S 9" CF vrtulemi jsem mel jiz velmi dobre vysledky co se tyka YAW boceni, ale pro expedici me nedorazily vcas nahradni z HK, jine (testovane pro Telink s Graupner profilem nechadily spravne). A tak jistota bohuzel dostala prednost pred kvalitou. Bez nahradnich jsem jet nechtel, a na ceste to prezbrojovat je problematicke.
Nicmene z toho jak vypadaji dalsi videa bych to pricetl hlavne silnemu vetru ve vysce, odkud to bylo nataceno, 3. osa stabilizace Zenmuse opravdu chybi, v silnem vetru je Phantom moc "lehky", a tyto potize budou bez dalsiho postprocesu dilem vzdy.

Predejit (a uvazoval jsem o tom) by se tomu dalo tim, ze bych tocil do 2.7K, pripravil se ale o vyssi FPS (v 1080P az 60 FPS, 2.7K umi v B.E. maxim. 30 FPS, coz pro zpomaleni je spatne), a pote to v postprocesu ustabilizoval napr. Warpem v Premiere. Warp YAW zakmity docela pekne zvlada a jeste necha dostatek prostoru pro vysledny crop v 1080P, ale Premieru nemam, ani s ni zatim neumim, a musel bych to resit externe s nekym dalsim...

_________________
Ptaak 2 (Phantom 4 HDMI Mode) | FS Dominator HD2 | MarcoPolo Locator |


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 27.11.2013 6:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 4186
Bydliště: Pod Slavkovským lesem...
Obrázky: 75
Blog: Zobrazit blog (10)
dochodca píše:
...Kupil som tiez tri pary vrtul original "DJI 1038 New 10-inch Props 2pcs (CW & CCW) for DJI F450 F550 Flame Wheel Multirotor" v e-shope DronesVision Jeden par za cca 3,9 €. Postovne 4€....Dalej som kupil" Extended Motor Mount for Phantom combo" za 27€ v Infinity Hobby....Ale lieta a filmuje to vynikajuco. Som zatial naozaj spokojny. Lieta to hladucko a myslim, ze najvatsiu zasluhu maju vrtule, ktore maju velmi nizky zdvih....Ale mozno aj to rozsirenie vlastne na 46cm....Uplne najlepsie su zatial pre mna tieto 10" a hned za nimi by som hodnotil 9x4,7 Gemfan (take oranzove). Maju iba 6,7 g, a suverenne najdlhsie lietaju (a hladko)...to Gardenroute: nadherne zabery.
Video je pekne, stabilni, nez jsem odletal na expedici, delal jsem nejaky testy s klasickym 2bateriovym setupem, ale nejsem zatim zcela spokojen, ceka me jeste pres zimu dalsi experimentovani, letovy cas bych chtel take prodlouzit.

Opraveno, jiz jsem si to precetl poradne - Neprozradis, jak jsi dostal 10" vrtule na Phantoma ? Ty se svoji velikosti museji vzhledem k velikosti koptery potkavat, mas je na konci urizle? Vim, ze max. bezpecne se tam vejdou 9", zkousel jsem to.

_________________
Ptaak 2 (Phantom 4 HDMI Mode) | FS Dominator HD2 | MarcoPolo Locator |


Naposledy upravil gardenroute dne stř 27.11.2013 7:43, celkově upraveno 3

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 27.11.2013 7:22 
Mazák
Mazák

Registrován: 26.8.2013
Příspěvky: 594
Bydliště: Jižní Morava, kousek od Strážnice :-)
Obrázky: 6
gardenroute píše:
Neprozradis, jak jsi dostal 10" vrtule na Phantoma ? Ty se svoji velikosti museji vzhledem k velikosti koptery potkavat, mas je na konci urizle? Vim, ze max. bezpecne se tam vejdou 9", zkousel jsem to.

Však on to píše ve svém příspěvku s videem. Používá prodlužovací nástavce na motory:
http://www.infinity-hobby.com/main/product_info.php?products_id=10163

http://www.infinity-hobby.com/main/product_info.php?cPath=239_237&products_id=10159


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1684 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 113  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz