Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 101 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 21.11.2013 9:12 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 21.11.2013
Příspěvky: 8
Bydliště: Pardubice
Ahoj, už delší dobu vlastním 4ch wlToys V913 a už delší dobu taky pokukuju po něčem lepším. Rád bych měl 6ch s 3D, ale žádný velký troj, protože si zas až tolik nevěřím, takže hledám spíše něco menší, na čem bych se mohl dobře naučit s 6ch a pak případně přesedlat třeba na T-REX 450 nebo tak.

Koukal jsem ruzně po ebay a ruzných zahřaničních shopech a našel jsem vrtulník, který se mi zdá docela dost dobrý pro tento učet je to :
Walkera Master CP + devo7 ovladač

Co si myslíte o tomto vrtulníku ? nějáké rady/tipy ? nerad bych koupil něco, čeho bych pak mohl případně litovat atd.
Víte o nějákém lepším v této kategorii/cenové relaci ?

Co se týče ceny jsem ochoten do toho dát 6k a v ČR to asi kupovat nechci, protože ceny josu tu neskutečně přepálené například rozdíl mezi tímto master cp je i 1500.
Díky za rady.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 21.11.2013 10:55 
Mazák
Mazák

Registrován: 31.1.2012
Příspěvky: 571
Obrázky: 0
mám vrtulník walkera s devo7 vysielačkou. Dam ti radu, nekupuj.

Vysielačka Devo7: zložité menu, debilne spracované menu, nebudeš to vedieť ani nastaviť na začiatok. Navyše, trimovanie úplne o ničom, 10-krát tuknes do trimu, ale na displeji ti bude stále ukazovať že je v strede, ak to zakazkym neoveris, ci je ozaj v strede (podla pipnutia po pohnuti), tak sa ti po pustení vrtulník zle nastavi - nastavi gyro, a bude to lietať hrozne.

A k vrtulniku: velmi kratka vydrz, už som ho kvoli tomu hladal aj 2 hod v poli medzi repkou alebo co to bolo, zrazu skonči baterka, lieta tak 3, možno 4 minuty na baterku. Vrtulnik je dosť zbesilý, pár vyskúšaní (ani nie letov) a natuknuta kabinka, osuchane/otrepane konce listov, prasknuty podvozok.

Osobne bych walkera micro/mini vrtulniky uz neodporucal. Uz aj kvoli tej vysielacke devo7, ktorá je zlozita a podla mna dosť blbá v nastaveniach. Budes nad tym maturovať a takmer nikto (alebo nikto) ti s nastavenim nebude vediet poradit, ako aj mne.

Ja si nadavam, ze som takyto set kupil, keby aspon ta tx za volaco stala :-(

_________________
Moje modely (tie ktoré som už zalietal) najdete na rcalbum.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 21.11.2013 11:38 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 12.12.2010
Příspěvky: 4475
Bydliště: Brno
Obrázky: 10
Do 6000Kč cesta k létání s vrtulníky asi nevede. :?
Pokud se chceš opravdu věnovat létání s vrtulníky - vynech Walkeru
a pořiď si model vrtulníku, který létá. Ušetříš si spoustu nervů, času i peněz.
Na RCmanii se toto probíralo a probírá neustále.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 21.11.2013 11:41 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 10.11.2010
Příspěvky: 4631
Bydliště: Brno, CZ
Blog: Zobrazit blog (4)
Na rovinu - 6k za vrtulnik ti poridi hracku na vyblbnuti, ne neco, na cem se naucis. Tohle uz bylo receno milionkrat... Cokoli pod velikost 450 neni na uceni. To jsou veci vhodne na zkraceni dlouhe chvile kdyz uz neco zaletis - neposedne, jedovate, nemaji setrvacnost a musis je ridit i tam, kde bys vetsi vrtulnik nemusel. Trida 450 je na trenink takovy spodni limit.

Moznosti pro dobrou zabavu je Blade, napriklad mCPX nebo 130X s radiem. Ta vysilacka je sice primitivni, ale aspon funguje z krabice a vrtulniky litaji do doby, nez se clovek umoudri a rozhodne se je prodat :lol:

_________________
Tom


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 21.11.2013 11:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.1.2009
Příspěvky: 649
baui píše:
Na rovinu - 6k za vrtulnik ti poridi hracku na vyblbnuti, ne neco, na cem se naucis. Tohle uz bylo receno milionkrat... Cokoli pod velikost 450 neni na uceni. To jsou veci vhodne na zkraceni dlouhe chvile kdyz uz neco zaletis - neposedne, jedovate, nemaji setrvacnost a musis je ridit i tam, kde bys vetsi vrtulnik nemusel. Trida 450 je na trenink takovy spodni limit.

Moznosti pro dobrou zabavu je Blade, napriklad mCPX nebo 130X s radiem. Ta vysilacka je sice primitivni, ale aspon funguje z krabice a vrtulniky litaji do doby, nez se clovek umoudri a rozhodne se je prodat :lol:


na tomhle textu je neco velmi podivneho 8O


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 21.11.2013 12:03 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 10.11.2010
Příspěvky: 4631
Bydliště: Brno, CZ
Blog: Zobrazit blog (4)
pns píše:
na tomhle textu je neco velmi podivneho 8O

Copak, prosim? :P

_________________
Tom


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 21.11.2013 12:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.1.2009
Příspěvky: 649
baui píše:
Trida 450 je na trenink takovy spodni limit.


vyberu jen tohle...

na trenink ceho je 450 spodni limit, pokud minis rychle 3d letani tak ano, pro zakladni prvky (vis, kolecka, zatacky, osmicky, totez na zadech) je tohle tvrzeni podivne.. a dotycny se to nauci i s vrtulnikem do 6tis, napr. tebou zminene mrnouse od blade, i t-rex150...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 21.11.2013 12:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.3.2011
Příspěvky: 1826
Blog: Zobrazit blog (1)
Tak dá se začít i z velikostí 250 ale stejně pak přejde na větší, znám to z vlastní skušenosti :mrgreen:

_________________
AGILE 7,2/ AGILE 5.5/ DEVIL 420/ T-REX 500PRO-Sportline/ RJX X-TRON 500/ EXTRA 300/ FPV QAV 210/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 21.11.2013 13:29 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 10.11.2010
Příspěvky: 4631
Bydliště: Brno, CZ
Blog: Zobrazit blog (4)
pns píše:
vyberu jen tohle...

na trenink ceho je 450 spodni limit, pokud minis rychle 3d letani tak ano, pro zakladni prvky (vis, kolecka, zatacky, osmicky, totez na zadech) je tohle tvrzeni podivne.. a dotycny se to nauci i s vrtulnikem do 6tis, napr. tebou zminene mrnouse od blade, i t-rex150...

Myslim tim hlavne zakladni prvky. Nauci se to, ale na vetsi heline se to bude preucovat a stravi tim dvojnasobek casu. Paradoxne prave zakladni dynamicky letane prvky jsou to nejhorsi, co od submikro kategorie muzes chtit. Nemusis byt letecky inzenyr, abys vedel proc. Ve 3D je to naopak fuk, protoze vrtulnik malo kdy drzis v tech problematickych letovych rezimech.

Na Modelbazaru je ted tolik Mini Titanu, ze i kdyz clovek chce byt setrilek, nemusi kupovat nesmysly :wink:

_________________
Tom


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 21.11.2013 13:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.1.2009
Příspěvky: 649
baui píše:
Nauci se to, ale na vetsi heline se to bude preucovat a stravi tim dvojnasobek casu.


tohle je preci tak absurdni a demagogicky nazor, az se nestacim divit a nemam slov...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 21.11.2013 13:50 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 10.11.2010
Příspěvky: 4631
Bydliště: Brno, CZ
Blog: Zobrazit blog (4)
pns píše:
tohle je preci tak absurdni a demagogicky nazor, az se nestacim divit a nemam slov...

Diky, komplimentu si cenim ;)

_________________
Tom


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 21.11.2013 13:52 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 21.11.2013
Příspěvky: 8
Bydliště: Pardubice
Jde mi hlavně o to, aby se to opravdu dalo dobře ovládat a aby to dělalo to, co chci, aby to dělalo. Aby to nebylo z papíru a když se stane, že to spadne na zem z 2 metrů nebo to prostě někam napalím, tak že koupím kabinu vrtulku a čau.
Nejde mi ani až tolik o velikost hlavně mi především jde o to, abych prostě věděl, že to dělá to co chci a nebyl z toho zklamán.

Když s tím V913 člověk chce zatočil doleva zadní vrtulkou tak se prostě nic neděje .. doprava to jde .. doleva ne .. jinak je docela v pohodě. Jedna taková věc a člověku to zkazí celej zážitek z toho letu.

Zkuste mi prosím tedy doporučit co koupit a kolik případně by to mohlo stát ..
koukal jsem po HK-450, mini titanu a tarotu 450 .. ale nemám ani vysílačku nic, takže si myslím, že tyhle modely by byly trochu dražší.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 21.11.2013 14:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.11.2011
Příspěvky: 1667
Bydliště: Havířov
Kruspe píše:
... nebo to prostě někam napalím, tak že koupím kabinu vrtulku a čau.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Nemyslím to zle, ale ta věta mě fakt rozesmála :oops:.

_________________
Blade 130X, FPV Quady QX90, 200, 210, 250, Mini Prôtos FBL Brain
DX7s, Phoenix


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 21.11.2013 14:42 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 21.11.2013
Příspěvky: 8
Bydliště: Pardubice
však jsem myslel keř nebo tak něco .. ne z 20m přímo do země :-D prostě standartní kolize nic extremního ..


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 21.11.2013 14:45 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 10.11.2010
Příspěvky: 4631
Bydliště: Brno, CZ
Blog: Zobrazit blog (4)
Jestli netrvas na novote, koukni na techto par inzeratu:
http://inzerce.modelbazar.cz/inzerat/Mini-Titan-325/535860/
http://inzerce.modelbazar.cz/inzerat/Prodam-Mini-Titan-E325/525096/
http://inzerce.modelbazar.cz/inzerat/Mini-Titan-E325/535194/

Stejne tak si vyhledej na bazaru Spektrum DX6i. Jsi schopny dat to dohromady s 50W nabijeckou a jednou cinskou baterkou za cca tech 6000Kc a mas uz pouzitelnou vybavu na rozumny zacatek.
V pripade rany listy koupis Tarot 325mm, kabinku z ciny za par dolaru a dily nejsou cenove nijak tragicke.

_________________
Tom


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 101 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz