Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 41 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Thunder Mustang Vekamodel
PříspěvekNapsal: pon 11.11.2013 22:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
Létal jsem cca dva roky s tímhle érem od Petera Kapusnického, než jsem s tím letos někdy začátkem léta fláknul na ruce. No, asi spíš na blbost, než na ruce.
Protože to létalo hezky a hlavně ten pohon nešel moc nikam jinam použít, domluvili jsme se s p. Kapusnickým, že to vyrobí znovu a něco tam lehce upraví podle mých představ. ( K tomu třeba napíše on).
Dám sem postupně nějaké fotky ze stavby, pokud se tomu tak dá vůbec říkat, protože je to hotové letadlo, jen se to osadí elektronikou, vlepí se výškovka, motorová přepážka a pár maličkostí.
Byla v tom solidní motorizace, ten setup tam přijde prakticky beze změny znovu. Kamarád má většího Mustanga na spalovák, ale ten spalovák neřve tak, jako tahle motorizace :wink:
Víc to urychlovat už ale nemá smysl, protože už takhle je to dost naložené a při aerodynamickém odporu Mustanga je zbytečné to zkoušet prorvat vzduchem ještě rychleji.
Pokud se někdo to rozhodne omotorovat podobně, ať mu to poslouží aspoň pro inspiraci.
Zatím jsou tady fotky od Petera, jak to nafotil před odesláním. Protože máme ale oba trochu odlišný názor na to, jak má vypadat páčka na výškovce u kompozita, tak čekám na novou výškovku. Hned jak přijde, bude to tady mít pokračování :wink:

http://kvidicek.rajce.idnes.cz/Thunder_Mustang/

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Thunder Mustang Vekamodel
PříspěvekNapsal: pon 11.11.2013 22:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.3.2010
Příspěvky: 673
Bydliště: Praha 10
Tenhle Mustang mě docela láká, ale odrazuje pracná výměna Aku, demontovat pokaždé křídlo příjde složité a časově náročné, můžeš to nějak rozepsat dík?
Jestli to není tajné :) jaká je přesně specifikace motorizace co řve víc jak spalovák?

_________________
http://petsild.rajce.idnes.cz
T-Rex450Pro,MCPXBL,P-51,Pulse1600,F-16,L-39Vasafan 65,Xeno,BF-109
DX7


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Thunder Mustang Vekamodel
PříspěvekNapsal: pon 11.11.2013 23:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
petsild píše:
Tenhle Mustang mě docela láká, ale odrazuje pracná výměna Aku, demontovat pokaždé křídlo příjde složité a časově náročné, můžeš to nějak rozepsat dík?
Jestli to není tajné :) jaká je přesně specifikace motorizace co řve víc jak spalovák?


Je tam třízávitová Mega na 5s lipol 2650mAh a sklopka 8/6.
Křídlo je tam nasouvací dozadu pod ten zub na trupu a šroubuje se to jediným imbusem u náběžky. Takže odšroubuješ šroub, rozpojíš dva konektory od serv a křídlo položíš vedle. V tom bych neviděl problém.
Roztrhnul jsem na tom dvě vrtule, než jsem to nějak odladil, měl jsem při tom dost kliku, že jsem vždycky právě zavíral plyn, tak to neurvalo čumák, ale jenom vytrhlo motor. Taky byla blbost si myslet, že když ten motor vydrží 80A, že přežije i 90A. to mě stálo ten motor :wink:
Nejsou v tom samozřejmě přijímačovky, tak to chce trochu solidní regulátor. Stačila by nějaká stovka, měl jsem volný 160A MGM Compro, tak je tam ten.
Pokud je to namotorované takhle, tak je trochu problém to hodit. Sám určitě ne, protože ta vrtule začne "brát " až po prvním okruhu, až to potopíš malinko pod horizont a rozjede se to. Potom se to rozječí a už to krásně vyje i ve stoupání. Je to poměrně malé, tak to chce myslet na to, kam tě přivede další obrat, aby jsi to pořád viděl. Hodit to chce skutečně dost, nestrhnout to do výkrutu a házet to nahoru v silném pravém náklonu.
Samozřejmě pokud to bude o čtvrt kila lehčí, tak to odstartuješ sám a bez problémů.
Když to namotoruješ nějak podobně, tak to chce si vzít na létání ještě jedno jiné letadlo. Udělat start s tímhle, zklidnit se, další baterku, další start..., trochu to prostřídat s jiným érem. Jak to pojmeš tak, že si vezmeš tři baterky, Mustanga a budeš chtít létat celé odpoledne s ním, tak asi přijde žíně :wink:

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Thunder Mustang Vekamodel
PříspěvekNapsal: pon 11.11.2013 23:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.3.2010
Příspěvky: 673
Bydliště: Praha 10
Jestli máš video :) určitě rádo vidělo spousta pilotů takovou střelu. 5S Aku příjde hodně těžká volba na takového prcka, na jakou se dostaneš celkovou hmotnost?
Vyděl převážně videa kde na start pomáhají gumicukem, páč úspěšně model hodit ručně bude na první zálet hodně rizikové.

_________________
http://petsild.rajce.idnes.cz
T-Rex450Pro,MCPXBL,P-51,Pulse1600,F-16,L-39Vasafan 65,Xeno,BF-109
DX7


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Thunder Mustang Vekamodel
PříspěvekNapsal: úte 12.11.2013 0:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
petsild píše:
Jestli máš video :) určitě rádo vidělo spousta pilotů takovou střelu. 5S Aku příjde hodně těžká volba na takového prcka, na jakou se dostaneš celkovou hmotnost?
Vyděl převážně videa kde na start pomáhají gumicukem, páč úspěšně model hodit ručně bude na první zálet hodně rizikové.

Video nemám, natočím to tedy s tím novým :wink: Ale nejsem si jistý, jestli video netočil kamarád, zkusím se ho zítra zeptat. Vážilo to myslím tak 1400g? (Taky to teď odvážím.)
Toho záletu se není třeba zase tak bát. V podstatě tam nejde nic podělat. Úhel seřízení je daný, tam tu výškovku jinak nevlepíš. Těžiště dáš kam patří a výškovku a křidélka do nuly (křidélka můžeš na začátek o 1mm přizvednout. No a potom už je to jenom o tom vrhači. Když to není vidloš, tak to probíhá celkem normálně.
Házel mi to nakonec stabilně jeden vrhač, protože hody jiných vrhačů jsem sice vždycky nějak vypáčkoval, ale dost náhodou, určitě by přišla rána.

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Thunder Mustang Vekamodel
PříspěvekNapsal: úte 12.11.2013 0:03 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3954
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
petsild píše:
Jestli máš video :) určitě rádo vidělo spousta pilotů takovou střelu. 5S Aku příjde hodně těžká volba na takového prcka, na jakou se dostaneš celkovou hmotnost?
Vyděl převážně videa kde na start pomáhají gumicukem, páč úspěšně model hodit ručně bude na první zálet hodně rizikové.


Tu je video roku 2009,kdy jsme byli panicove ve filmovani a packovani. Je to verze Mustanga s beznym, komercnym pohonem a zkracenym kridlem.



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Zakladni technicke parametry jsou v textu pod videem.Kolem 4 minuty je zachycena zaverecna faze vymeny akumulatoru.
Pokud se jeden nerozptyluje kecanim, do 90s po pristani muze jit opet na start s cerstvym akumulatorem.
K vymene accu je potreba vysroubovat a opet zasroubovat dva inbusove sroubky(M4 na kridle a M3 na desce akumulatoru).

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Thunder Mustang Vekamodel
PříspěvekNapsal: úte 12.11.2013 0:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.11.2010
Příspěvky: 707
Bydliště: České Budějovice
Měl jsem ho také, a zahynul tak, že mi ho přejeli autem, když jsme byli svahovat :evil:
Setup AXI 2820/8, vrtule 9x6 sklopka RFM na kuželu RFM, 4S 2700, regl CC 100 ICE Lite.
Lítalo brutálně a i házení šlo v pohodě. Namixoval jsem si na start lehké přitahování výškovky
a skoro jsem ho pokládal do vzduchu. Každou chvíli by měl být snad nový, měl jsem ho taky moc rád :D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Thunder Mustang Vekamodel
PříspěvekNapsal: úte 12.11.2013 0:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2009
Příspěvky: 5761
Bydliště: Praha
Obrázky: 38
moc krásné letadlo ... také sem o něm uvažoval ... jinak ta páka na VOP je opravdu hutná :-d

ono je i křídlo a vop kompozit ? já myslel že to je dýha-polyš a trup laminát

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
Cesta je mým cílem .......

KLM RC Sovy // KPM Model Kit Kladno


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Thunder Mustang Vekamodel
PříspěvekNapsal: úte 12.11.2013 0:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
Je to celokompozit i s paneláží a Peter pokud bude mít chuť může napsat jak je to ve standartu a jak to laminoval mně.

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Thunder Mustang Vekamodel
PříspěvekNapsal: úte 12.11.2013 0:53 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3954
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
Milan Nes píše:
moc krásné letadlo ... také sem o něm uvažoval ... jinak ta páka na VOP je opravdu hutná :-d



... hehe, nevidim duvod i v komerci nepouzit osvedcene reseni z combatu.Tam jsou dokonce packy dve. Na kazde polovine vyskovky je jedna a kazda ma samostatny nahon,byt od jednoho serva. Pochopitelne poloviny vyskovky nejsou navzajem propojeny,takze kdyz ti jednu nekdo v souboji urve, furt muzes dolitat a rizene pristat s tou druhou, zdravou casti ocasu. :wink:

Ze se to nekterym zakaznikum nelibi je vec jina ...neni to maketa,ale model odpovidajici pravidlum ACES. Jako vyrobce uprednostnuji bezpecnost, vyrobni jednoduchost a opravitelnost.

Je evidentni ze takovy vozembouch jako Mustos, trpi predevsim pri kontaktech se zemekouli a s futry dveri.
Nafocene a dlouhodobe uzivane reseni (cca od roku 2003) zatim nezklamalo a to jsem uz pristal i zapichnutim pohyblive casti VOP do ornice.
Pohybliva cast vop stazena mezi houzevnate polyamidove prilozky a spojovaci drat polovin vyskovky prochazejici mezi upevnovacimi srouby, zabezpecuji jak bezproblemovy prenos zatizeni , tak jednoduchou kontrolu v provozu.

Textitova paka zalepena v zarezu, nebo kulak v zahustence je dle me, u takoveho poletuchy, velice zradny konstrukcni uzel s omezenou moznosti kontroly.

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Thunder Mustang Vekamodel
PříspěvekNapsal: úte 12.11.2013 9:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.12.2009
Příspěvky: 1164
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (4)
Šla by u toho mustanga udělat i řiditelná směrovka (na souvraty) ?

_________________
KMX, Edge RCF, Veloxity, MC, DF
DS-14


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Thunder Mustang Vekamodel
PříspěvekNapsal: úte 12.11.2013 13:29 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3954
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
FilipV píše:
Měl jsem ho také, a zahynul tak, že mi ho přejeli autem, když jsme byli svahovat :evil:
..... Každou chvíli by měl být snad nový, měl jsem ho taky moc rád :D


... tohle bude panovi vyhovovat,nebo jeste neco chybi?

Příloha:
filip_001.jpg
filip_001.jpg
[ 215.72 KiB | Zobrazeno 3336 krát ]


Příloha:
filip_002.jpg
filip_002.jpg
[ 195.75 KiB | Zobrazeno 3336 krát ]


Příloha:
filip_003.jpg
filip_003.jpg
[ 198.54 KiB | Zobrazeno 3336 krát ]



veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Thunder Mustang Vekamodel
PříspěvekNapsal: úte 12.11.2013 13:55 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3954
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
semi píše:
Šla by u toho mustanga udělat i řiditelná směrovka (na souvraty) ?


... jsem presvedcen ze jo :wink:

Otazkou zustava,zda je skutecne potrebna ve srovnani s narustem pracnosti, vcetne ceny.

Příloha:
mustang_smerovka_001.jpg
mustang_smerovka_001.jpg
[ 141.79 KiB | Zobrazeno 3321 krát ]


Příloha:
mustang_smerovka_002.jpg
mustang_smerovka_002.jpg
[ 108.93 KiB | Zobrazeno 3321 krát ]

Příloha:
mustang_smerovka_003.jpg
mustang_smerovka_003.jpg
[ 101.31 KiB | Zobrazeno 3321 krát ]

Příloha:
mustang_smerovka_004.jpg
mustang_smerovka_004.jpg
[ 119.61 KiB | Zobrazeno 3321 krát ]



veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Thunder Mustang Vekamodel
PříspěvekNapsal: úte 12.11.2013 14:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.12.2009
Příspěvky: 1164
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (4)
veka1 píše:
... jsem presvedcen ze jo :wink:
Otazkou zustava,zda je skutecne potrebna ve srovnani s narustem pracnosti, vcetne ceny.


Díky za info. Při přistání, dá se použít nějaký přistávací režim (butterfly) ?

_________________
KMX, Edge RCF, Veloxity, MC, DF
DS-14


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Thunder Mustang Vekamodel
PříspěvekNapsal: úte 12.11.2013 14:54 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.9.2012
Příspěvky: 710
Butterfly? U warbirda, co má jen křidélka? To asi uplně ne :) Maximálně tak křidélka dolů jako flaperony, i když nejsem zcela přesvědčen o jejich účinnosti.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 41 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz