Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 99 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: CNC frézování
PříspěvekNapsal: stř 16.10.2013 18:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.11.2010
Příspěvky: 1250
Bydliště: Anglie, nebo Svitavy
Curtiss, pri frezovani te diry do hliniku je videt ze drnci cela ty cast co drzi vreteno, je to kvuli tomu, ze nemam poradne vystelovanou tu zetovou rybinu, budu to jeste rozdelavat tak sem si s tim nehral a dal jen tak na oko, do rybiny se budou jeste vrtat diry aby se cela ta ocelova cast mohla posunovat smerem nahoru a dolu dle potreby, zdvih zetka je jen asi 110mm a tim apdem je problem, kdyz potrebuju neco delat na stole, neco nizkeho a naopak neco ve sveraku, takhle si budu moct stroj nastavit nahrubao a pak uz na vlastni obrabeni tech 110mm staci, freza rve za prve kvuli vibracim, popsano vyse, dale kvuli spatnemu upnuti, treba podeprit dale kvuli vysokym otackam, a taky neni nejostrejsi, proste co se naslo doma, do toho jeklu uz sem jel tvrdokovem, na minimalni otacky 5000 po dvou desetinach, zase, jen na zkousku, zelezo se vubec neda delat v tehle otackach, mozna mensim nastrojem ale hss vubec, tou tvrdokovovou sem pak zkousel i do hliniku a to uz byla jina, tu diru sem bral po milimetru pak sem to snizil na pet desetin a to uz ani nepiplo, vreteno mam to nejdrazzi co bylo kress 1050W s nastavenim otacek od 5000 do 25000, to upevneni vretena jeste vyztuzim, poradne vycistim a seridim vuli v rybine a bude to lepsi, chci mit konstrukci takovou jao by stavebnicovou, na osu z pujde primontovat vreteno dle potreby, bud tahle fortuna, nebo na vrtani treba i klasicka vrtacka a na zelezo chci zkusit upravit velkou vrtacku s prevodovkou, dolu dam uplne jine lozisko a otacky pujdou vyrazne dolu, na pohon bych chtel asi pres remen pouzit toho kresse puvodi motor je na 110v nepouzitelne

jinak co vim z cnc fora tak tim kresem delaji hlinik uplne bez problemu, neni to na zadny milimetrovy odbery ale proc taky, co se tyka mojich zkusenosti, pracoval sem asi rok a pul jako obsluha cnc a pak v jine firme neco pres dva roky jako serizovac, programator, takze neco vim, ale s dvaceti lety praxe je to nesrovnatelne :)

_________________
Nezlob se Béďo, já mám dneska špatnej den


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: CNC frézování
PříspěvekNapsal: stř 16.10.2013 19:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.12.2006
Příspěvky: 806
Bydliště: Českolipsko, ČR
Jj, máš pravdu, když jsem si to pustil teď znovu, tak ke konci, když už konzola vřetene je v záběru kamery, je vidět, že se to chvěje. Nicméně jednoznačně schvaluji přepracování celého vřeteníku směrem k vyšší tuhosti a pak to bude nesrovnatelně lepší. 110mm v Z ose skutečně není moc, spíš bych řekl i málo, ale pokud je možnost využít rybinového vedení pro přestavení, tak s tím už se dá něco dělat. U toho jeklu jsem zaregistroval TK frézu, nicméně řezné podmínky nebyly optimální. Těch minimálních 5000ot/min je stále hodně na takovéto frézování. I když...odhaduji tu TK frézu na 10mm průměr a takovou už se do oceli s 5000 ot. dělá celkem běžně, jen tomu musí být přizpůsoben posuv - na ty otáčky bych volil tak 1000mm/min, pokud to je 6-ti břitý tvrdokov, jestli jsem dobře viděl. Jinak se to dá samozřejmě spočítat zcela přesně, pokud jsou k dispozici údaje o nástroji :wink: Jinak ale samozřejmě držím palce. Tato konstrukce je mnohem tužší, než rozšířené portálové provedení, čili vcelku dobře použitelná pro náročnější frézování. Samozřejmě po patřičném odladění vřetene.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CNC frézování
PříspěvekNapsal: stř 16.10.2013 20:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.11.2010
Příspěvky: 1250
Bydliště: Anglie, nebo Svitavy
TK freza je osmicka do toho hliniku frcela krasne, ne jak ta HSS, ale neni nova, musim koupit nejake nastroje, koupim asi TK tak 4, 5, 6, a 8mm maximalni prumer klestiny je 8mm, vyztuzovat se bude, ta rybina je asi pevna dost ale je potreba ji spravne seridit, ja to porad rozdelaval dokola, zkousel to a tam to, tak sem se s tim nezdrzoval, cely drzak vretene je vlastne svareny ze dvou pasovin tloustky 20mm a v tom pak upnute vreteno kress je treba tam jeste navarit vyztuhy aby se pasovina nemohla chvet, ja uz na to ted nemel cas, pracuji v zahranici, ale frezku mam doma, takze delam tak po chvilkach, tohle byly vlastne prvni zkousky s tim kressem, myslim na zacatek to spatne neni, bavime se stale o hobby stroji, ktery byl postaven z toho co dum dal :D ted jsem delal hlavne elektrickou cast, vse sem poskladal do bedny, jenom propojovani a pajeni kazdeho dratu zabralo dost casu :) , a jeste chci dodelat ofuk nastroje, zapinany prikazem M7 nebo M8 z programu, takze jeste budu neco delat na elektricke casti, zatim mam jen funkcni zapinani vretena, jeden releovy vystup mam volny, tak vyuziji ten a ofuk udelam asi z medene trubicky pro brzdy, kterou uchytim k drzaku vretene...prace je hodne, snad se to casem podari dostat do nejakeho prijatelneho stadia :)

_________________
Nezlob se Béďo, já mám dneska špatnej den


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: CNC frézování
PříspěvekNapsal: stř 16.10.2013 20:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.12.2006
Příspěvky: 806
Bydliště: Českolipsko, ČR
Jednoznačně TK nástrojema neuděláš chybu, HSS už jso dnes v podstatě pasé. Ofuk nástroje se spouští funkcí M7, M8 je na zapínání chlazení emulzí. Ten ofuk jednoznačně doporučuji, pokud není možnost chladit emulzí, tak ofuk je řešení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CNC frézování
PříspěvekNapsal: stř 16.10.2013 21:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.11.2010
Příspěvky: 1250
Bydliště: Anglie, nebo Svitavy
My sme meli v praci M8 na klasicke chlazeni a M7 na chlazeni stredem nastroje, udelam to asi tak jak rikas M7 ofuk a M8 si necham napotom, chlazeni emulzi by slo, ten krizovy stul mel okolo plechy na odvod emulze, ale ja je sundal kvuli umisteni krokovych motoru, dalo by se to tam ale po uprave vratit, nic mene ofuk bude ted mnohem jednodussi

HSS uz moc nefrci no, to je pravda, ono ja stejne tam nebudu moc dat takove rezne podminky co ty nastroje snesou, tech 5000 je tak akorat, ne li jeste moc a hlavne to sou nejnizzi otacky a kroutici moment je tam nula nic a jeste se to spatne chladi :( ale treba na ty vyrezy z laminatu...tam je to parada, snad se mi podari dat dokupy to zprevodovovane vreteno :)

_________________
Nezlob se Béďo, já mám dneska špatnej den


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: CNC frézování
PříspěvekNapsal: čtv 17.10.2013 12:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.12.2006
Příspěvky: 806
Bydliště: Českolipsko, ČR
Ano, záleží na typu stroje. Pokud má chlazení středem nástroje, pak ano. Já měl stroj bez středového chlazení, zato s ofukem a tam to bylo také přez M7, ale M8 je vždy zapínání konvenčního chlazení.
Ještě k těm TK frézám. Pokud to je skutečně 6-ti břitá, tak se jedná o dokončovací frézu, která není určená pro úběr celým průměrem, ale jen na malý úběr na dokončení stěn. Jinak na 8mm TK čtyřbřitou by vycházel posuv při 5000 ot. cca 600mm/min.
Máš-li zájem, stáhni si zde jednoduchý prográmek na výpočet otáček a posuvů z katalogových řezných podmínek: http://www.modelweb.ic.cz/soft/Freza.zip


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CNC frézování
PříspěvekNapsal: čtv 17.10.2013 12:26 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 31.10.2011
Příspěvky: 194
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Jde sehnat hotová fréza na frézování odlehčení depronu d2 7mm a d1 cca 10mm


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CNC frézování
PříspěvekNapsal: čtv 17.10.2013 12:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.12.2006
Příspěvky: 806
Bydliště: Českolipsko, ČR
Jasně že ano, např.: http://www.mytools.cz/images/pdf/cs201080.pdf


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CNC frézování
PříspěvekNapsal: čtv 17.10.2013 12:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.12.2006
Příspěvky: 806
Bydliště: Českolipsko, ČR
Nebo tady:
http://www.nastroje-o.cz/nastroje/fr/Tv ... zy_ALU.pdf


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CNC frézování
PříspěvekNapsal: čtv 17.10.2013 12:53 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 31.10.2011
Příspěvky: 194
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Hm, já myslel d2 - upínací průměr 7mm, d1 - průměr fazetky 10mm


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CNC frézování
PříspěvekNapsal: čtv 17.10.2013 14:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.12.2006
Příspěvky: 806
Bydliště: Českolipsko, ČR
Jo tak ty myslíš korunkovou frézu? Tak to jedině strojní pilník, který má ale upínací pdůměr 6:
http://www.kovonastroje.cz/Nastroje-pro ... brity.html
A nebo klasickou korunku, která má ale up. prům. 8:
http://www.kovonastroje.cz/Nastroje-pro ... e13087546d
Průměr 7 mm je nestandard, řada up. průměrů je 2,3,4,6,8,10,12,16,20


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CNC frézování
PříspěvekNapsal: čtv 17.10.2013 18:33 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 31.10.2011
Příspěvky: 194
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Korunkový je vrták.
Něco takového . Mění se jenom žiletka.Na depron možná jednou za život.
Jedině přebrousit upínací průměr.


Přílohy:
cmt-f045-16321-drazkovaci-ziletkova-freza-na-drevo-pr-16x28-3mm-stopka-12-mm_i77733.jpg
cmt-f045-16321-drazkovaci-ziletkova-freza-na-drevo-pr-16x28-3mm-stopka-12-mm_i77733.jpg [ 8 KiB | Zobrazeno 1636 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CNC frézování
PříspěvekNapsal: čtv 17.10.2013 19:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.12.2006
Příspěvky: 806
Bydliště: Českolipsko, ČR
ondřej píše:
Korunkový je vrták.

Ne ne, korunková fréza je běžně užívaný výraz:
http://www.prodejnastroju.cz/2818-csn-2 ... 5-f320100/
Pořád mi není jasný, na co přesně to potřebuješ. Na depron mi přijde ten průměr strašně veliký, běžně se frézuje z depronu stopkovými frézičkami malých průměrů, jako jsem linkoval výše. Použití tebou deklarovaného nástroje mi nějak s depronem dohromady nejde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CNC frézování
PříspěvekNapsal: čtv 17.10.2013 19:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.11.2010
Příspěvky: 1250
Bydliště: Anglie, nebo Svitavy
Curtiss, jo diky, podivam se na to, my sme v praci taky neco meli, ja vim ze tam vyjdou vetsi posuvy, otazka co na to ten stroj, nebude to mit takovy vykon, tak pro priklad kdyz pominu zelezo, to je v tuhle chvili fakt jen nouze, tak treba ten hlinik, prumer frezy 8mm TK, kdybych dal posuv 600 tak nevim po jake trisce bych to musel brat, ale muzu dat malo, treba dvedesetiny a treba by to jelo...jinak ta osmicka co tam mam ja ted nevim, ale na 99procent to je ta sestibrita jak pises, je to jedina TK co mam tak sem to zkousel s touhle, koupim urcite ty ctyrbrite :)

_________________
Nezlob se Béďo, já mám dneska špatnej den


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: CNC frézování
PříspěvekNapsal: čtv 17.10.2013 19:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.12.2006
Příspěvky: 806
Bydliště: Českolipsko, ČR
Jinak pokud na tom trváš, tak jedině nějakou takovou: http://www.pilart-drevoobrabeci-nastroj ... m/d-72641/
ale nechat si stáhnout upínací průměr na požadovaný rozměr, protože tato má 12mm a s průměrem 7mm stejně neseženeš.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 99 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: pert a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz