Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 31.07.2011 10:54 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27.10.2010
Příspěvky: 82
Bydliště: Martin
Pred týždňom som stál pred rovnakou situáciou a rozhodol som sa pre Radian Pro. Jeho výhodami sú určite krídelká a rozpätie, je o 20cm väčší ako Easy glider pro a tým pádom stabilnejší a lepší v termike a to aj kvôli klapkám. Zase Easy glider pro bude určite lepší na svahu ale nehovorím, že v termike nie je dobrý, určite je.
Záleží len na tebe, čo od toho lietadla očakávaš. Ja som hľadal niečo kľudné na také to večerné polietaníčko, ale zase keď pridám aby to išlo :D


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Radian by Parkzone
PříspěvekNapsal: čtv 11.08.2011 13:08 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 21.10.2010
Příspěvky: 138
Bydliště: Trnava
Kupil si osadeneho radiana? Ja stale dumam nad dalsim levelom po Bete, opustam myslienku ze kupim Foxa, Arcus od Robbe neuvezie tazsie baterky a tak sa postupne rozhodujem pre Radian Pro.
Skusal si aj vo vetre, alebo je to vzhladom na plochu kridel do vetra nevhodne?

_________________
Beta, FOX 1800, Scout, Pioneer, Gama, Hype WOW, Radjet, Alula by Shani,Blast G3
Flysky 9x+Er9x+Frsky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Radian by Parkzone
PříspěvekNapsal: čtv 11.08.2011 16:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.12.2009
Příspěvky: 1001
Bydliště: Vavřineč u Mělníka
Obrázky: 41
AHOJ,starý Radian je opravdu pohoda lítání mám ho dva roky a nemůžu si stěžovat,je pravda má za sebou pár tvrdších přistání ale pořád lítá skvěle,udělal jsem si uhlíkové pásky na křídla takže snese i ostrý přemet,na výškovku reaguje přesně a absence křidélek...u tuhohle typu nejsou potřeba,jak říkám pohled na Rdiana v klouzavém letu je supr,používám aku 3s 2200,motor orig,serva orig,někdy montuji malou kamerku takovou tu klíčenku která vleze ze spoda meti aku a serva,docela zajímavý pohled,všem ho doporučuji jak méně skušeným tak i mazákům,je to pohoda lítání :)

_________________
no holt se učím,DX8,FASCINATION,Radian,


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Radian by Parkzone
PříspěvekNapsal: stř 16.10.2013 18:48 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2009
Příspěvky: 35
Bydliště: Dobrovíz - Praha-západ
Ahoj jaké máte zkušenosti s Radianem ve větru?
Při jaké síle větru je s tímhle erem ještě bezpečné létat?

Díky :D

_________________
Beta 1400, Radian, Optic 6
Blade MCX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Radian by Parkzone
PříspěvekNapsal: stř 16.10.2013 19:23 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.6.2007
Příspěvky: 3115
Bydliště: Středočesko, ČR
Obrázky: 0
Včera jsem Radiana Pro zalítával a foukalo velice slušně nárazy 5-6ms. Majitel jinak nedal než, že se to hodí. Měl jsem z toho trochu strach, ale Radian se s tím statečně popral a lítal velice hezky. Jen přistání bylo trochu horší nechtělo se mu dolů v tom větru.

_________________
Fyziku respektuji, ale nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2018/1139 NE = už nelítám


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Radian by Parkzone
PříspěvekNapsal: stř 16.10.2013 19:37 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2009
Příspěvky: 35
Bydliště: Dobrovíz - Praha-západ
Já byl právě dneska taky - vítr cca kolem 4 m/s a proti větru skoro stál na místě.
Jinak let v pohodě a přistání sice až na druhej pokus ale OK :)
Váhu mám cca 880g, ale tohle letadlo je asi spíš na pohodu do bezvětří.

_________________
Beta 1400, Radian, Optic 6
Blade MCX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Radian by Parkzone
PříspěvekNapsal: pát 18.10.2013 8:27 
Mazák
Mazák

Registrován: 14.7.2011
Příspěvky: 705
Bydliště: okr. Prievidza
Obrázky: 33
Na svahu do tých 4 m/s to ešte ujde na rovine začína cúvať, je to skôr na termiku , dobre vytrimovaný a vyvážený si ju nájde aj sám .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Radian by Parkzone
PříspěvekNapsal: pát 18.10.2013 12:58 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 11.4.2012
Příspěvky: 118
Bydliště: Havířov
Dobrý den pání modeláři,
s RADIANEM létám druhý rok a je to model i do větru kolem 4-6 m/s,jde jen o cvik v tomto počasí.Minulou neděli jsme byli s kolegou na větronářské soutěži a zaujala nás soutěž kategorie RCEO/ to je soutěž pro nás modeláře kolem 70 let/ a tak jsme začali trenovat,časy dobrý,ale přistání většinou nula bodů.Díky tomu máme zase motivaci létát s ery do 5 000,- Kč /cena kompletu/ a mít z létání větši požitek.Mrkněte na pravidla pro tuto kategorii a sdělte kolik bodů uděláte s RADIANEM /základní verze/.

Hezký den.
Honza


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Radian by Parkzone
PříspěvekNapsal: ned 20.10.2013 18:54 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 5.10.2009
Příspěvky: 192
Bydliště: Třeboňsko
Radiana bez křídelek vlastním 2 roky a můžu říci že neznám poslušnější model. Docela pěkně se s ním lítá v termice, nejlépe max. do 4 m/s. Mohu jen doporučit, hlavně jako první model RC.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re:
PříspěvekNapsal: pon 21.10.2013 9:42 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
koulinek píše:
Já tedy spíš zvažoval Radian Pro s křidélkama, ale teď se víc přikláním k EasyGlider Pro, když sem se už stal tím fanouškem Multiplexu.


Osobně si myslím, že Parkzone/E-Flite je asi jediná firma, jejíž "pěnové sety" jsou svou promyšleností MPX rovnocenné a možná i lepší. Radian mi přijde hodně povedený, jestli jít rovnou do křidélkového je na diskusi, slušně létají oba.
S Easygliderem lze asi porovnávat jen Radian Pro, řekl bych, že Radian Pro je jako letadlo o něco lepší, ale na druhé straně EG vyjde znatelně levněji, zejména pro člověka, který už nějaké vybavení má a tak nepotřebuje kompletní set.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Radian by Parkzone
PříspěvekNapsal: pon 21.10.2013 19:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.5.2007
Příspěvky: 736
Bydliště: Velvary
Radiana jsem měl asi rok a půl a vzpomínám na něj s nostalgií. Byl to hodňouš obecný, když jsem se s ním seznámil, tak už jsem ho při přistání chytal jenom do ruky. Lítal tak dobře a tak vysoko a daleko, až mi jednoho krásnýho dne při troše nepozornosti ulít. Kdybych ho bejval nechal letět, tak by si v klidu někde sednul, ale já trubka ještě přidával plyn v naději že se někde blejskne a to se mu stalo osudným. Našel jsem ho asi tři kilometry daleko rozbitýho v poli. Vyoperoval jsem z něj elektroniku, a polámané torzo jsem nechal ležet v remízu v poli. Uplynul podzim, zima, přišlo jaro a já jsem si na něj vzpoměl, nedalo mi to a šel jsem se podívat jestli tam ještě leží. Byl tam a po ohledání jsem zjistil, že křídlo na tom zas není tak špatně. Jedna půlka byla uražená asi 15 cm od kořene a druhá byla až na pár děr v povrchu celá. Vzal jsem ho domů, omyl pod sprchou ve vaně - přece jenom po půl roce v bahně a několika měsících pod sněhem nebylo nejčistší - zkrátil jsem uhlíkovou spojku, poloviny křídla zkrátil o těch 15 cm, napasoval ho na trup od starýho větroně a za půl hodiny jsem byl zpátky na letišti s gumicukem. A světe div se, lítal jak z praku! Teď už s ním moc nelítám, ale udělal jsem s ním taky skoro dvě hodiny v termice, prostě paráda letadlo - vřele doporučuju!

_________________
Tak teda dobře, já vám na to letiště chodit budu, ale běda vám, běda vám! jestli mi to nepude!


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Radian by Parkzone
PříspěvekNapsal: pon 21.10.2013 19:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.5.2007
Příspěvky: 736
Bydliště: Velvary
Jinak teď už přes rok lítám s ASW 17 by Pelikán a jsem s ním také nad míru spokojen. Má oproti Radianovi lepší pronikavost proti větru a přesto že má křídlo prakticky bez vzepětí, tak to není žádná záludná mrcha. Křidýlka jsou u něj výhoda například v krizových situacích, když jsi třeba nucen přistávat ve větrném počasí v poryvech, tak se to přece jenom líp vyrovnává a není to takovej boj, jako bez nich. V majestátnosti letu se ale Radianovi nevyrovná a má oproti němu slabší motor, ale jak říkám, lítá taky moc pěkně a je to polomaketa, jenom mu chybí pilot v kabině. :D

_________________
Tak teda dobře, já vám na to letiště chodit budu, ale běda vám, běda vám! jestli mi to nepude!


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Radian by Parkzone
PříspěvekNapsal: stř 23.10.2013 18:21 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 11.4.2012
Příspěvky: 118
Bydliště: Havířov
RADIAN je pohodové letadlo a na podzim ještě suprovější,prostě relax a k tomu ten super podzim na našem letišti Ranč.

Hodně pohodového létání v tomto období přeje Honza.


Přílohy:
IMG_2719.jpg
IMG_2719.jpg
[ 82.06 KiB | Zobrazeno 1514 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Radian by Parkzone
PříspěvekNapsal: ned 27.10.2013 11:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.5.2011
Příspěvky: 614
Bydliště: Ledeč nad Sázavou
Čau, mám problém, dneska sem lítal s radianem, a najednou
mi přestalo fungovat veškeré ovládání.
Skončilo to vývrtkou, a nárazem do země.Letadlo bylo ode mne asi 100M.
Mám DX7, a AR 500. Po dopadu, ale LED na přijímači svítila.
Byl tohle výpadek signálu?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Radian by Parkzone
PříspěvekNapsal: ned 27.10.2013 19:10 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 11.4.2012
Příspěvky: 118
Bydliště: Havířov
Mám vysilač DX 8 a přijimač AR 500 u RADIANA.Při překročení vzdálenosti 650 m,je ztráta ovládání a model přistanme v nouzovém režimu jak je nastaven při FAIL SAFE,bez pošození.Pak mám odzkoušené,že i při menši vzdálenost pokud je model skoro na horizontu,tak je prolém s signálem a je nutno zvednout letovou výšku modelu .Průser je ,jak je anténa na vysilači v kolmé poloze,tak se signál ztratí úplně,proto o dbám,aby antena byla zalomena na 90o.
Tuto variantu jsem par krát odzkoučel na Super Cub,kde je debilní autopilot a díky jemu při kolmé anténě nerovnal model krtince a neplašil koně,které jsou v sousední ohradě.Fyzika je nevyzpytatelná a všechno je o srovnání teorie s praxi.

Tak si vyber,která varianta může být pravděpodobná u Tebe.

Hezký večer a bez piruet.
Honza


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz