Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 09.10.2013 18:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.9.2009
Příspěvky: 1067
Bydliště: Brno sever
Drondys píše:
Pouze jsem uvedl stručnou informaci a kontakt na ty, kteří se tím skutečně zabývají. Koho to zajímá a domnívá se, že by se touto cestou dalo na DS-14 něco výrazně ušetřit oproti hliníkovému obalu ať si už podrobnosti k tomu prodiskutuje s nimi.



Opet jsi udelal to, co jiz mnohokrate pred tim - upravil jsi svuj puvodni prispevek tak, aby vyznel jinak a samozrejme lepe pro tebe ... vyuzivas toho, ze pokud administrator upravi prispevek, nezobrazi se tam hlaska "... upraveno datum cas ...", ale je pouze zaznam v logu udalosti na serveru.

GRATULUJI, opet se ti podarilo prekroutit vyznam prispevku tak, aby jsi z toho vysel dobre !!!!


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 09.10.2013 18:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
Drondysi,
mám na Tebe jednoduchý dotaz:
Upravoval jsi v tomto vlákně dodatečně některý svůj příspěvek takovým způsobem, že pod tím příspěvkem není zobrazeno :" naposledy upravil.....celkově upraveno......" ?
Stačí když odpovíš jednoduše Ano - Ne.

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 09.10.2013 20:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2009
Příspěvky: 1340
Bydliště: Sviadnov (Frýdek-Místek)
Zajimavé, nejen Jmalik, ale i google si ten příspěvěk taky pamatuje jinak:
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:YRCcguyCWNUJ:www.rcmania.cz/viewtopic.php%3Ff%3D38%26t%3D35260%26hilit%3DJeti%26start%3D1545+&cd=1&hl=cs&ct=clnk&gl=cz

Text dle google:
Citace:
Otázkou je jak velkou část ceny skutečně tvoří náklady na tu krabici vyfrézovanou z hliníkového ingotu. Pokud by z toho měly být úspory v řádu několika set Kč pak to nemá smysl. Uvažovat o tom by mohlo mít smysl pokud by úspory měly být spíš v řádu několika tisíc.

Má-li se jednat o malé počty kusů pak by se dalo zvážit nechat si dělat ty plastové krabice na 3D tiskárně u nějaké firmy, která 3D tisk provozuje jako službu a má pro daný účel vhodnou 3D tiskárnu. Tím by nebylo nutné investovat ani do nákupu vlastní 3D tiskárny a prostě si je nechat pravidelně dělat v menších počtech kusů. Pokud by cena kusu plastové krabice pro DS-14 vyrobené 3D tiskem vyšla levněji než cena hliníkové vyfrézované z hliníkového ingotu tak by to mohlo být přijatelné.

Pokud by za to ty úspory stály pak se na tuto možnost dalo poptat třeba u Hacker Model Production kde se tím zabývají. Používají EOSINT P 385, který umožňuje výrobu 3D dílů do velikosti 340 x 340 x 600 mm což je víc než jsou rozměry krabice DS-14 (194 x 233 x 40 mm). V té mašině by mohli tisknout pro DS-14 i několik krabic najednou. Pokud by to tedy přineslo zajímavé úspory oproti hliníkové krabici pak by neměl být žádný problém nechat si na tom stroji vyrábět malosériové počty kusů krabic pro DS-14.


proti současnému

Citace:
Otázkou je jak velkou část ceny skutečně tvoří náklady na tu krabici vyfrézovanou z hliníkového ingotu. Pokud by z toho měly být úspory v řádu několika set Kč pak to nemá smysl. Uvažovat o tom by mohlo mít smysl pokud by úspory měly být spíš v řádu několika tisíc.

Dále uvedené berte jen jako stručnou informací a kontakt na ty, kteří se zabývají 3D tiskem (nic víc). Pokud by šlo o skutečně malé počty kusů pak by se dalo zvážit nechat si dělat ty plastové krabice na 3D tiskárně u nějaké firmy, která 3D tisk provozuje jako službu a má pro daný účel vhodnou 3D tiskárnu. Pokud se někdo domnívá, že to má smysl pak ať si drobnosti prodiskutujte s Hacker Model Production kde se tím zabývají.


Vypadá to, že zapomenul vypnout admin mód a informace o změně se tam neuvedla.

_________________
-


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 09.10.2013 20:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
Jindra_S píše:

Vypadá to, že zapomenul vypnout admin mód a informace o změně se tam neuvedla.


Určitě nezapoměl :wink:

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 09.10.2013 20:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.9.2009
Příspěvky: 1067
Bydliště: Brno sever
Diky Jindra_S.

Reagoval jsem totiz na tu pasaz o popisu technickych moznosti masiny, kterou pouziva Hacker. Bylo mi jasne, ze Drondys zase jen nasel neco na internetu a vubec nema tuseni, jak tato technologie funguje.
Kdyz jsem napsal (sice kratky, ale dle meho vystizny) prispevek na toto tema, tak puvodni prispevek upravil a na moji vytku reagoval ve stylu, ze pouze uvedl kontakt na firmu, ktera se rapid prototypingem zabyva a necha na zajemci, aby se poinformoval.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 09.10.2013 22:19 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2008
Příspěvky: 6893
Bydliště: Moravský kras
JMalik píše:
[quote="Jindra_S"]

Vypadá to, že zapomenul vypnout admin mód a informace o změně se tam neuvedla.


Určitě nezapoměl :wink:[/quote]

Nezapomnel. Jednoduse je clenem skupiny moderatoru, informace o editovani prispevku se u nich nezobrazuje ani kdyby si prst v zadnici zalomili.

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 09.10.2013 22:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
JirkaA píše:
.......... informace o editovani prispevku se u nich nezobrazuje ani kdyby si prst v zadnici zalomili.


Potom je to od něj maximální sviňárna, že manipuluje s příspěvky tímhle způsobem.
Jednak nutí ostatní diskutující ke zbytečným reakcím a navíc to úplně ztrácí kontinuitu co kdo vyhlásil. Je to od něj připosranost se k tomu takhle stavět a myslet si o mém názoru na tohle může co chce.

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 10.10.2013 5:21 
BAN - uživatel vyhozen z RCManie
BAN - uživatel vyhozen z RCManie

Registrován: 23.10.2007
Příspěvky: 3341
Bydliště: Čadca, SK
ps: admin by to ale mal premazať, lebo užitočné príspevky k veci sa tu strácajú, niekedy sa nedá vyhnúť OT


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 10.10.2013 5:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2010
Příspěvky: 583
Bydliště: Praha
Přesně tak.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 10.10.2013 7:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.10.2009
Příspěvky: 2369
Bydliště: Praha
Obrázky: 0
I když nerad souhlasím, Jmalik má pravdu. Konec plkání.

_________________
Stork8 (3,82m),Maxi Swift(1,4m) /Futaba T18 SZ /Nabíječ CELLPRO POWERLAB 8/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 10.10.2013 13:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
JMalik píše:
Drondysi,
mám na Tebe jednoduchý dotaz:
Upravoval jsi v tomto vlákně dodatečně některý svůj příspěvek takovým způsobem, že pod tím příspěvkem není zobrazeno :" naposledy upravil.....celkově upraveno......" ?
Stačí když odpovíš jednoduše Ano - Ne.

Ano. Nevidím žádný problém v tom, že jsem upravil svůj vlastní příspěvek. Do cizích příspěvků jsem nezasahoval.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 10.10.2013 14:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
mhabr píše:
Vzpomínáš, napsal jsem v něm, že píšeš píčoviny, o kterých nemáš ani ponětí. Místo abys uznal, že tentokráte jsi už zašel moc daleko, jsi mi napsal, že jsi jen uvedl STRUČNOU INFORMACI. V čemž jsi samozřejmě lhal.

Stručná informace to dle mého názoru byla i původně. Takže tak jako tak jsem rozhodně v ničem nelhal.

mhabr píše:
PS: Očekávat, že se za svoje chování omluvíš, je asi hodně naivní, že?

Pokud jsem se tě úpravou svého příspěvku nějak dotkl tak se ti tímto hluboce omlouvám a tím to považuji za uzavřenou záležitost.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 10.10.2013 15:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
Drondys píše:
.............Ano. Nevidím žádný problém v tom, že jsem upravil svůj vlastní příspěvek. Do cizích příspěvků jsem nezasahoval.


Kdyby jsi pod ten příspěvek napsal:" upravil dne .............. XXkrát", tak si tam piš co chceš. Tenhle způsob úpravy příspěvku bez toho, aniž by bylo zřejmé, že jsi do textu zpětně zasahoval považuji za maximální sviňárnu.

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 10.10.2013 16:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
JMalik píše:
Kdyby jsi pod ten příspěvek napsal:" upravil dne .............. XXkrát", tak si tam piš co chceš. Tenhle způsob úpravy příspěvku bez toho, aniž by bylo zřejmé, že jsi do textu zpětně zasahoval považuji za maximální sviňárnu.

Já to tak rozhodně neberu. Navíc každý může ve své odpovědi použít citaci a v ní zůstane původní text i když se předchozí příspěvek změní. Stačí tedy nebýt líný a kliknout na tlačítku Citace. Ani v původní verzi nešlo o žádný extra dlouhý text tj. ten kdo reagoval klidně mohl použít v citaci kompletní text.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 10.10.2013 16:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
Drondys píše:
............ každý může ve své odpovědi použít citaci a v ní zůstane původní text i když se předchozí příspěvek změní. Stačí tedy nebýt líný a kliknout na tlačítku Citace. ...........


Už jsem se tomu nechtěl dál věnovat, případně to šlo dořešit přes SZ,ale napíšu to sem, ať si z toho udělají závěr ostatní moderátoři a admin.
Je skutečně nutné v případě moderátorů vždy citovat celé jejich příspěvky, aby nemohlo dojít k těmhle manipulacím s textem?

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz