Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 73 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Slučování témat - vláken
PříspěvekNapsal: pát 30.08.2013 13:04 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Ale stejně se tady brojí vůči něčemu, co je podle mne užitečná funkce a přitom si nikdo nevšímá, že ty dvě další okna s řebříčky (Nejnovější inzerce a Jen takové povídání) pod tím fungují na stejném principu a to nikomu nevadí. Dokonce podle mne fungují ještě hůř, a to už vůbec nikomu nevadí!
Pokusím se vysvětlit v čem.

1. Inzerce.
Když založím vlákno s inzerátem, tak ten se okamžitě přesune do okna Nejnovější inzerce, kde vzhledem k tomu, že je tam jen 5 pozic zapadne poměrně rychle. Osud inzerátu je ještě tragičtější, protože na inzerci se návštěvník musí cíleně probíjet přes Obsah fóra a sekce. Pokud na něj nikdo nezareaguje, tak se aspoň objeví v Nepřečtených vláknech. Pokud na něj někdo dá vcelku irelevantní odpověď (jako se mi to nedávno stalo když jsem hledal někoho, kdo by mohl mít zbytečné i poškozené křídlo na ME BF-109 od Alfa Modelu a dostal jsem jedinou reakci, kde jeden mi radil abych se zeptal pana Alferyho - to je rada pro mne zbytečná, neptal jsem se ho, a vím proč a kdybych se ptal, tak neotravuji v RCmanii :x ), tak už přestane být tématem bez odpovědi a v seznamu nových příspěvků dokonale zapadne. :(
Jinak by mě opravdu zajímalo, zda se najdou tací návštěvníci fóra, co první co udělají vletí hned do sekce Inzerce, aby jim náhodou něco neušlo :lol:
Protože mám pocit, jakoby se s takovými dost bláhově počítalo. 8O, ale pravda je taková, že inzerát jakmile zmizí z očí, tak nemá skoro žádnou šanci. :( No, a pak vzhledem k 5 pozicím v řebříčku je jeho život opravdu krátký. :cry:

2. Jen takové povídání, tedy Smetiště.
Tak tady je situace myslím skoro opačná.
Uvedu to na příkladu nedávno vzniknuvšího vlákna Gottwaldov. Někdo ho založí objeví se v seznamu Nejnovějších vláken, protože se spletl dal ho do sekce U-ček. Spadne do poloviny řebříčku a pak ho nějaký moderátor přesune tam kam patří. Ale na rozdíl od sloučenách více-méně odborných témat nezapadne, ale objeví se v tomhle řebříčku, kde visí zas na prvním místě. 8O A bude zřejmě dlouho viset a jen pomalu se posouvat dolů, jelikož "prázdná sláma" se tady sice mlátí dost, ale ne dost často, tak propadávání smeťových témat je mnohem pomalejší a taky se v nich pak mnohem víc diskutuje. :?
Na to mám i vlastní zkušenost. Smetištní vlákno jsem založil asi jen jednou, ale nestačil jsem se divit jak se to tam rozjelo. Když založím odborné téma, tak se to rozjíždí velice ztuha. :(
To pak téměř vypadá, jako propagace tlachavých temat :mrgreen:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Naposledy upravil VTjr dne pát 30.08.2013 13:05, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Slučování témat - vláken
PříspěvekNapsal: pát 30.08.2013 13:05 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
TomasC píše:
...
K jednotlivému zákazníkovi můžeš přistoupit individuálně k mraku uživatelů to tak prostě nejde. Nebo abych byl upřímný, tak jde, ale náklady by byly ohromné.
...

Dobře, je to drahé, nemáme na to, tak se s tím musíme smířit. Ale jak psal Papir, trochu ohleduplnější přístup moderátorů nestojí nic (nebo takřka nic). 8)



Když tak nad tím vším uvažuji, tak asi bude nejlepší nechat všechno jak to je, jen spojovat temata s trochu větším citem. 8)

Jó a teď jsem si všiml té změny, hledání nahoře i dole, to je dobrý počin . :wink:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slučování témat - vláken
PříspěvekNapsal: pát 30.08.2013 13:30 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4778
Bydliště: SK Bratislava
VTjr píše:
Uvedu to na příkladu nedávno vzniknuvšího vlákna Gottwaldov. Někdo ho založí objeví se v seznamu Nejnovějších vláken, protože se spletl dal ho do sekce U-ček.


ale on sa vobec nesplietol, on je uckar, bavi sa s uckarmi a pytal sa na u ktoreho uckara by mohol byvat na zahrade, lebo v gottwaldove par uckarov byva ... a maju aj tu zahradku na stan :mrgreen:

s nepochopenim som tu pisal ze ta funkcia najnovsich vlakien je velmi efektivna, az by som povedal ze prave kvoli tomuto zmienenmu vlaknu by si az zasluzila rozsirenie o dalsi malinky stlpec, hovoriaci v akom fore je dane vlakno urobene (skratkovite) ... to preto aby dany autor v nazve nemusel pisat ze ide o uputanu tematiku aby ho prilis pracou zaujaty admin neposlal do fora kde si to clovek ktoremu bola sprava urcena celkom iste nevsimne :- )) ... niekedy je dobre nemat prispievatelov co sa na nieco pytaju za uplnych dementov :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slučování témat - vláken
PříspěvekNapsal: pát 30.08.2013 13:35 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Tak asi to chce zase odpověď...

Nejnovější vlákna jsme s moderátory nechali (až na nejkřiklavější příklady) bez povšimnutí. Výsledek vidíte. :roll: :roll:


Rozdíl mezi Aktivní témata a Zobrazit nové příspěvky je malý, ale VELMI podstatný. Zobrazit nové příspěvky je automaticky oříznuto na zobrazení od poslední návštěvy fóra. Aktivní témata mají jako parametr ČAS (výchozí je 7dní).
Rozdíl pro pravidelného návštěvníka KLÍČOVÝ. Pokud projedu nadpisy všech vláken které mám v Zobrazit nové příspěvky a proklikám ty, které mě zaujali, tak mi nemůže nejspíše nic ujít.


Hlavně si prostě představte, že RCMANIA dále poroste a témata (duplicitní, protože lidi nebudou hledat) porostou extrémnějším tempem.

Google vyhledávání, tak jak je na RCMANIi nastavené prohledává jen server rcmania.cz takže psát toto ručně na google.com postrádá smysl, je to zcela rovnocenné.


Mě to už trošku připadá, že se hledají extrémní argumenty pro VLASTNÍ názor. Není třeba o tom dál vyprávět. Informace předána.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slučování témat - vláken
PříspěvekNapsal: pát 30.08.2013 14:07 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
TomasC píše:
.... Aktivní témata mají jako parametr ČAS (výchozí je 7dní).......

aaa, ono je tam dole rozklikávátko... stydím se... ale už se na nic neptám, už všechno co jsem chtěl vědět asi vím...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slučování témat - vláken
PříspěvekNapsal: pát 30.08.2013 19:10 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
TomasC píše:
Rozdíl mezi Aktivní témata a Zobrazit nové příspěvky je malý, ale VELMI podstatný. Zobrazit nové příspěvky je automaticky oříznuto na zobrazení od poslední návštěvy fóra.


A to je právě to, proč to považuji za nejefektivnější nástroj. Vidím jen to, co jsem ještě neviděl. Žádný zbytečný balast k opakovaném přehrabování.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slučování témat - vláken
PříspěvekNapsal: pon 02.09.2013 15:47 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Jak jste spokojeni se současným přístupem ke slučování vláken??

Díky za zpětnou vazbu.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slučování témat - vláken
PříspěvekNapsal: úte 03.09.2013 9:30 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Zatím to nemohu posoudit. Uvidím až náhodou založím nějaké příbuzné, nebo trochu duplicitní téma. :wink: Jen to nechci udělat schválně, abych neprovokoval :mrgreen:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slučování témat - vláken
PříspěvekNapsal: pát 06.09.2013 11:30 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
A tato téma slučovat??
viewtopic.php?f=&t=60674&view=unread#unread
viewtopic.php?f=&t=60665&view=unread#unread


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slučování témat - vláken
PříspěvekNapsal: pát 06.09.2013 13:36 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
TomasC píše:
A tato téma slučovat??
...

To je snad logické, že ano. :)
Jen je tu zajímavá situace, když obě tyto vlákna jsou současně v řebříčku Nejnovějších vláken, tak by mě zajímalo co se stane, když se sloučí. Jestli obě z toho seznamu vypadnou nebo jestli jedno zujme pozici toho druhého. Nebo taky to sloučit a přesunout na smetiště, kde to pak vyskočí na 1. místě. :wink:

My jsme totiž zatím tady neřešili takovou situaci, že nastane potřeba sloučení dvou nově vzniklých vláken. Nás trápila především situace, když se nové vlákno sloučilo s nějakým "vousatým" a tím hned zapadlo. :!:

I když kdo ví, týká se to vrtulníků a je to nejspíš zařazeno správně. 8)

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slučování témat - vláken
PříspěvekNapsal: pát 06.09.2013 13:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
TomasC píše:
A tato téma slučovat??...

VTjr píše:
To je snad logické, že ano. :)...

Obávám, se, že tento případ je dost výjimečný a nelze na něj nahlížet až tak obecně a jednoznačně. Mimo jiné i proto, že z toho druhého tématu už odsouval příspěvky moderátor právě proto, že tam byly považovány za nemístné či nevhodné v tom konkrétním tématu, které by mělo mít spíš určitý pietní charakter a z tohoto pohledu by možná to druhé téma mělo být ještě více pročištěno.

Mad_Box píše:
Jelikož byly příspěvky nemístné a zbytečně by vedly k flame, odsnunul jsem příspěvky pryč já. Rozhodně nebyly v tomto vlákně vhodné.

Spojovat tyto dvě témata by tedy bylo zřejmě opět nemístné. V takovém případě zbývají ke zvážení jako další možnosti to první téma zcela zlikvidovat do Odkladiště bez slučování a nebo ho sice nechat tak jak je a jen uzamknout s poukazem na nevhodnost a nebo ho nechat otevřené volně tak jak je doposud s varováním, které jsem tam zatím napsal.

EDIT: Jeden z moderátorů už to vyřešil.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slučování témat - vláken
PříspěvekNapsal: pát 06.09.2013 14:57 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Já vím, že je to logické. Nicméně dle mě je logické sloučit i starší duplicity, ale to je o názoru.

Výsledek sloučení je cca tento: Sloučením jedno vlákno zanikne a tak tam zůstane jen jedno.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slučování témat - vláken
PříspěvekNapsal: pát 06.09.2013 21:46 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2008
Příspěvky: 6896
Bydliště: Moravský kras
Drondys píše:

EDIT: Jeden z moderátorů už to vyřešil.


Ono co je moc je někdy příliš. Dneska musely být erupce na Slunci nebo něčím jiným způsobená extrémní koncentrace lidské stupidity na metr čtvereční. Ten pocit jsem měl už cestou do práce, potvrzeno na poradě oddělení a korunováno výtryskem některých jedinců v inkriminovaných tématech.
Zkusme se někdy chovat jako lidi.....

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 73 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz