Pravidla fóra


Toto je nové fórum, pokud víte o nějakém vláknu, které by se mělo přesunout do EDF, tak napište SZ na TomasC.
Díky



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sport jet - 3d tisk
PříspěvekNapsal: stř 28.08.2013 9:47 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2011
Příspěvky: 195
Bydliště: Boskovice
No a o tom to samozřejmě je. Je spousta 3D tiskáren, které zapojíš jen do sítě a PC, zmáčkneš tlačítko a tiskneš. Pokud si ji chceš postavit na koleně, tak jí samozřejmě budeš mít levnější, ale vše si musíš odladit sám. Rozhodně tato technologie není v plenkách. Jestli se o tom chceš dozvědět více, tak např.: 3D Print Days - Brno 2013

_________________
Hitec Aurora 9, Aero Fly Prof.
Katana S 120E, Mini Corado, FunCub, SU 29 EPP (1,2m), Griffin 450


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Sport jet - 3d tisk
PříspěvekNapsal: stř 28.08.2013 10:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.12.2006
Příspěvky: 926
Bydliště: Praha 10 ČR
Do Brna se chystám, už se těším.
Bavíme se ovšem o tiskárnách pro domácí použití. Pokud má někdo na to peníze, tak asi nebude ladit teploty hlavy a rychlosti posuvu, to je jasné.

_________________
Luboš
www.3dprintedtanks.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sport jet - 3d tisk
PříspěvekNapsal: stř 28.08.2013 18:00 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 20.9.2007
Příspěvky: 781
Bydliště: Praha 6 Suchdol
jj, není to tak jednoduchý jak to vypadá. Nejde o hardware, ale o to nastavení. Je tam dost problémů, aby ve výsledku ten předmět dokázal držet pohromadě i když je jen z jedné vrstvy - což právě používám. Další problematika je co tisknout. Je pravda že jsou weby kde jsou různé 3d objekty k dispozici. Po bližší prohlídce ale zjistíte, že jsou to víceméně kraviny. Ten hoch co mi to nastavoval, tak říkal, že zná spoustu lidí co mají tiskárnu, ale spíš jen tak pro nic. Vytisknou si držák Iphonu, figurku Yody a tím to končí.
Také nakreslit 3d objekt tak, aby ho zpracoval program k tisku není to samé jako malůvka ve 3d pro oko. Je tam dost podmínek které je třeba dodržet.
Ten svůj model jsem měl už dřív namalovaný a skládal jsem z něho konstrukční stavebnici. Ale pro potřeby vytištění celého trupu, vůbec nešel použít. Musel jsem ho celý od základů překreslit a to opravdu hodně poctivě s pěkným rozlišením. Navíc jsem musel brát v úvahu, jak probíhá tisk, aby byl vůbec fyzikálně možný. Např. nejde tisknout do prostoru kde nic není atd...

Je to jako se vším, bez práce prostě nejsou koláče :)

Petr

_________________
therccustomjets.cz
customwings.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sport jet - 3d tisk
PříspěvekNapsal: stř 28.08.2013 19:50 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.5.2007
Příspěvky: 463
Bydliště: Žďár nad Sázavou
No tak to je právě to, co bude dalším úskalím! Možná by byl dobrým pomocníkem 3D scanner, ale to pro již hotové "kousky". Třeba by šlo použít TOTO. Je jich celá řada, ovšem ceny některých (možná většiny) nejsou pro řadového zájemce myslitelné.

Horší (podstatně) to ale bude v případě projektu zcela nového ....

Dnes jsem opět pátral po informacích a (POCITOVĚ!) mi jako momentálně nejpřijatelnější připadá právě ten Velleman K8200. V žádném případě bych ovšem nešel do akcí typu "prodám kompletní sadu vytištěných plastových dílů na 3D tiskárnu" ....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sport jet - 3d tisk
PříspěvekNapsal: stř 28.08.2013 20:15 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
petrcorrado píše:
....

chlape, ty jsi ďábel, nejdřív frézování a teď tohle... Paráda.

Když tak na to koukám, někdy napřesrok vyřadím z provozu starou frézku; když trochu zvednu osu Z, stačila by mi už "jen" ta hlava, co se týká HW, ne?
Ale co řídicí soft, jak to s ním vypadá, je něco jako Mach3 nebo StepFour a tak, na vyzkoušení třeba ořezaný? Najdu to, ale ty to máš určitě otipované...
Určitě bude něco na cnc fóru, musím se tam zase někdy podívat...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sport jet - 3d tisk
PříspěvekNapsal: stř 28.08.2013 20:21 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 20.9.2007
Příspěvky: 781
Bydliště: Praha 6 Suchdol
Ahoj :)
je to tím, že v tom sledu operací to ruční broušení balzy a potahování, mi tam prostě nepasovalo. Tak jsem to trochu přeskočil a z obrazovky rovnou na psacím stole výrobek :D
všechny programy co užívám jsou freeware. Pokud to budeš dávat do kupy, pošlu ti odkazy.

_________________
therccustomjets.cz
customwings.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sport jet - 3d tisk
PříspěvekNapsal: stř 28.08.2013 20:32 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Dík za nabídku.
Jen pro zajímavost - jaká je "rychlost" stavby?
Byl jsem před lety nějakou dobu dost blízko SLS mašiny a tam to šlo tak 40cm stavební výšky za noc :-) Ovšem dostatečně pevná stěna 0.3mm se na tom udělat nedala...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sport jet - 3d tisk
PříspěvekNapsal: stř 28.08.2013 20:56 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 20.9.2007
Příspěvky: 781
Bydliště: Praha 6 Suchdol
tak ta nádrž (50cm) je za necelých 5 hodin. Rychlost posuvu je proměnná. Pokud je vrstva udělána za 10s tak se to zpomalý, musí se to ochladit. Řeší se to přídavným větrákem, mám na to volný ovládací port. Ale ještě to nebudu řešit. Chystám se teď vyrobit L-29 na 70tku, předpokládám trup asi 100cm. Což by mohlo být tak za 10 hodin čistého času. Je to prostě vývoj :D

_________________
therccustomjets.cz
customwings.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sport jet - 3d tisk
PříspěvekNapsal: čtv 29.08.2013 13:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.2.2007
Příspěvky: 328
Bydliště: Velké Opatovice
To Kady: Samozřejmě čím víc věcí si na to koupíš tím víc vyleze cena. Třeba motory se dají buď koupit nový za cca pětikilo/kus, nebo vyštrachat z nějakých zařízení třeba v místechkde likvidují elektroodpad. Třeba staré kopírky jsou dobrým zdrojem jak motorů tak i řídící elektroniky. Mě opravdu celá tiskárna vyšla na cca 4000,- (ještě dodělávám hot end), ale už sevšechno točí a jezdí :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sport jet - 3d tisk
PříspěvekNapsal: čtv 29.08.2013 19:01 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2011
Příspěvky: 195
Bydliště: Boskovice
Tak to klobouk dolů ;-)

_________________
Hitec Aurora 9, Aero Fly Prof.
Katana S 120E, Mini Corado, FunCub, SU 29 EPP (1,2m), Griffin 450


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sport jet - 3d tisk
PříspěvekNapsal: pát 06.09.2013 9:32 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.2.2007
Příspěvky: 328
Bydliště: Velké Opatovice
petrcorrado píše:
....
Ten svůj model jsem měl už dřív namalovaný a skládal jsem z něho konstrukční stavebnici. Ale pro potřeby vytištění celého trupu, vůbec nešel použít. Musel jsem ho celý od základů překreslit a to opravdu hodně poctivě s pěkným rozlišením. Navíc jsem musel brát v úvahu, jak probíhá tisk, aby byl vůbec fyzikálně možný. Např. nejde tisknout do prostoru kde nic není atd...

Je to jako se vším, bez práce prostě nejsou koláče :)




Soft pro tisk si s tím dokáže celkem dobře poradit. Pokud mu vychází tisk do volného prostoru dokáže si sám přidat podpěru, která se později odlomí, nebo odřízne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sport jet - 3d tisk
PříspěvekNapsal: pát 06.09.2013 11:06 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 20.9.2007
Příspěvky: 781
Bydliště: Praha 6 Suchdol
Soft pro tisk si s tím dokáže celkem dobře poradit. Pokud mu vychází tisk do volného prostoru dokáže si sám přidat podpěru, která se později odlomí, nebo odřízne.[/quote]

to je sice pravda, ale pokud tisknu trup na výšku a na jeho vrcholu mám něco v horizontální rovině, bude ta podpěra skrz celý výrobek, což zabere zbytečně čas pro tisk. Právě z toho důvodu to zmiňuji, že to má svoje specifika. Vším tím jsem si už prošel a zjistil jsem, že je lepší počítat s nedostatky už při návrhu nového modelu. Proto taky si nestahuju 3d objekty z netu, protože ve finále je s nimi víc práce, než s vymodelováním vlastního modelu uzpůsobeného pro 3d tisk :)

_________________
therccustomjets.cz
customwings.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sport jet - 3d tisk
PříspěvekNapsal: pát 06.09.2013 12:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.5.2009
Příspěvky: 518
Bydliště: Vážany
Obrázky: 4
Jak dlouho jsi, prosím Tě, strávil nad tím layoutem?
Křivky letadla jsi nějak odhadl, nebo jsi měl cad data?

_________________
DX6i
Minimag, Windrider FOX, CAP 232 EPP MS Composit, Mono2, Extra 300 EPP


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sport jet - 3d tisk
PříspěvekNapsal: pát 06.09.2013 13:34 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 20.9.2007
Příspěvky: 781
Bydliště: Praha 6 Suchdol
Letadlo jsem si nakreslil podle sebe.

_________________
therccustomjets.cz
customwings.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sport jet - 3d tisk
PříspěvekNapsal: stř 02.10.2013 11:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.12.2006
Příspěvky: 926
Bydliště: Praha 10 ČR
Byl jsem se podívat ve firmě 4isp a pobavil jsem se o tisku s chlápkem od nich. Nezbývá, než abych zopakoval své tvrzení, že je to ještě v plenkách. Těch problémů je tam podstatně více než jen tisk do prázdného prostoru:-)
Na rovinu mi řekl, že pokud si to někdo pořídí, musí počítat se spoustou času, který tomu věnuje, aby dostal uspokojivý výsledek.
Ale pro někoho to stojí za to, tiskne to vážne skvěle. Já si počkám a za pár let se uvidí...
PS. už mám vstupenky na veletrh 3D Print Days 8. a 9. v Brně, tak jsem zvědav na "profíky".

_________________
Luboš
www.3dprintedtanks.com


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz