Pravidla fóra


Toto je nové fórum, pokud víte o nějakém vláknu, které by se mělo přesunout do EDF, tak napište SZ na TomasC.
Díky



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sport jet - 3d tisk
PříspěvekNapsal: pon 26.08.2013 11:38 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Vypadá to super.

Téma 3D tisku můžeme přidat v okamžiku, kdy zde budou podobná vlákna objevovat častěji.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Sport jet - 3d tisk
PříspěvekNapsal: pon 26.08.2013 12:02 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2011
Příspěvky: 195
Bydliště: Boskovice
Tak myslím, že 3D tiskárnu dnes už může mít opravdu každý. Stačí se jen domluvit s někým, kdo jí už má a tam si potřebné dily vytisknout.
Další možností pro méně majetné je možnost zakoupení kitu i s vyhřívanou deskou např. tady: 3D tiskárna Velleman K8200 - kit



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
Hitec Aurora 9, Aero Fly Prof.
Katana S 120E, Mini Corado, FunCub, SU 29 EPP (1,2m), Griffin 450


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sport jet - 3d tisk
PříspěvekNapsal: pon 26.08.2013 12:14 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.5.2007
Příspěvky: 463
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Jo, tohoto Vellemana jsem právě odesílal k nakouknutí jisté osobě. Ale je to pořád řekněme jeden z nejjednodušších modelů 3D tiskáren s cenou cca. 20.000,- Kč. K tomu špulka kilového media za nějakých 800,- Kč .... To je poměrně dost. Musíme počkat. Třeba se to hne k lepšímu.

Tak dobře, dám sem též video. Myslel jsem spíš neohýbat vlákno, ale nedá mi to ....



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Lidé řeknu jedno - tenhle tisk je paráda! Koneckonců produkt autora vlákna je toho nezvratným důkazem.

Asi to nebude jako s výpočetní technikou, ale bylo by to prima. Moje první CD ROM-ka mne vyšla na tuším 16.000,- Kč .... Jistě, toto je zcela jiná kategorie, ale "chytlavé" to bude pro nejednoho ....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sport jet - 3d tisk
PříspěvekNapsal: pon 26.08.2013 16:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.12.2006
Příspěvky: 926
Bydliště: Praha 10 ČR
Je to skvělá technologie, i když ještě v plenkách. Až bude použitelná pro širší veřejnost, bude to úžasné. Zatím si s tím poradí jen technicky nadaní lidé. Propagační video je věc jedna a praxe věc druhá. Sleduji http://printrbot.com/, pro inspiraci. Bohužel minulý týden ukončili prodej cenově přijatelných kitů dřevěných tiskáren :D

_________________
Luboš
www.3dprintedtanks.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sport jet - 3d tisk
PříspěvekNapsal: pon 26.08.2013 17:29 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.5.2007
Příspěvky: 463
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Celkem by se mi líbilo, kdyby se objevil nějaký "Edison" (vůbec to neberu hanlivě!) a přišel s využitím stare inkoustove tiskárny pro 3D tisk. Třeba jen s využitím částí tiskárny. Teoreticky proč ne, říkám si. Avšak ....

Jen klid. Kdo čeká, ten se dočká i bez "samo-domo" produktu.

Když jsem potřeboval tisknout na ZX Spectrum-u, pustil jsem se do výroby tiskárny. Jak to dopadlo? Blbě! Tak jsem pár let počkal na PC - a tisknul jsem v nezměřitelně lepší kvalitě. Zhubnul jsem z toho? Nezhubnul. Tady bude asi třeba krotit touhu před realitou. Ostatně jako všude jinde ...

EDIT:

No a pakli-že budu mít doma konečně funkční 3D tiskárnu na takové to domácí šmrdlání, přijde na přetřes nějaký ten CAD ... No není to báječné, jak umí pokrok "pomasírovat" šedou kůru? Pane! A co teprve kůrku ... :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sport jet - 3d tisk
PříspěvekNapsal: úte 27.08.2013 7:04 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2011
Příspěvky: 195
Bydliště: Boskovice
Tak dovolím si trošku oponovat, protože 3D tisk už dávno v plenkách není. Co se týká obsluhy, tak kdo zvládne obsluhovat klasickou tiskárnu, tak zvládne i tohle. Sestavení kitu je samozřejmě něco jiného, ale to je jednorázová záležitost. Na samotné obsluze nic složitého není.
Co se týká tvorby modelů pro 3D tiskárnu, tak to je také stejné jak u klasického tisku, kde začátečník využívá také jednoduché textové a grafické editory a různé databáze. Profík samozřejmě šáhne po profesionálních prográmkách a výstup bude úplně jiný. Stejně tak je to u 3D modelů, kde již existují rozsáhlé databáze 3D modelů a jednoduché prográmky na tvorbu 3D modelu s výstupem do stl. Profík má samozřejmě daleko více možností s využitím profi CAD programů a případně 3D skeneru.
Co se týče té dřevěné tiskárny, tak já osobně bych šel raději do toho Vallemanu. Konstrukčně si to všichni chválí a cenově to vyjde stejně při objemu tisku 20x20x20cm.

_________________
Hitec Aurora 9, Aero Fly Prof.
Katana S 120E, Mini Corado, FunCub, SU 29 EPP (1,2m), Griffin 450


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sport jet - 3d tisk
PříspěvekNapsal: úte 27.08.2013 14:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.5.2009
Příspěvky: 518
Bydliště: Vážany
Obrázky: 4
200x200x200 je pro funkční modely stejně málo. To je tak na malé modely :-)

_________________
DX6i
Minimag, Windrider FOX, CAP 232 EPP MS Composit, Mono2, Extra 300 EPP


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sport jet - 3d tisk
PříspěvekNapsal: úte 27.08.2013 14:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.2.2007
Příspěvky: 328
Bydliště: Velké Opatovice
Postavit si 3D tiskárnu není pro průměrně zručného modeláře až tak velký problém. Zkuste si zadat do Googla "Reprap" a sami uvidíte. Je to opensource projekt 3D tiskárny a podle zručnosti se dá postavit v ceně cca 4000,-. Od lidí, kteří už tiskárnu mají si koupíte vytisknutou sadu dílů a ostatní materiál se dá běžně koupit v železářství. Elektroniku si můžete buď postavit, nebo koupit..... Myslím, že pro hodně lidí je to zajímavý projekt.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sport jet - 3d tisk
PříspěvekNapsal: úte 27.08.2013 19:03 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 20.9.2007
Příspěvky: 781
Bydliště: Praha 6 Suchdol
tak to osazuju, celková hmotnost je 650gr.


Přílohy:
IMG_0344.JPG
IMG_0344.JPG
[ 62.79 KiB | Zobrazeno 1605 krát ]

IMG_0345.JPG
IMG_0345.JPG
[ 39.75 KiB | Zobrazeno 1605 krát ]


_________________
therccustomjets.cz
customwings.cz
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sport jet - 3d tisk
PříspěvekNapsal: úte 27.08.2013 19:35 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.5.2007
Příspěvky: 463
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Jakým tmelem se tento materiál dá tmelit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sport jet - 3d tisk
PříspěvekNapsal: úte 27.08.2013 19:40 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 20.9.2007
Příspěvky: 781
Bydliště: Praha 6 Suchdol
je to plast podobný nárazníkům takže i autotmelem, já jsem to doladil šlehaným s vědomím že to poepoxiduju :-)

_________________
therccustomjets.cz
customwings.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sport jet - 3d tisk
PříspěvekNapsal: stř 28.08.2013 7:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.5.2007
Příspěvky: 463
Bydliště: Žďár nad Sázavou
petrcorrado - díky za odpověď. Mě to pak taky napadlo, když jsem se vrátil k prvnímu příspěvku a "občerstvil" si ten epoxid. No vypadá to opravdu báječně. A mohl bych znát na jaké 3D tiskárně byly části trupu tištěny?

Vita_1 - tak tohleto slovo "Reprap" jsem snad neměl ani znát .... :D :D . Do toho jsem se zabořil s takovou silou, že mi z toho šla hlava kolem. Do okamžiku před slovem jsem neměl ani tušení, jak se věci mají a jak na to v amatérských podmínkách. Ano, je to skutečně proveditelné a říkám zároveň i ano - prozatím zůstávám v pozici "vyčkávací". Samozřejmě díky za informaci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sport jet - 3d tisk
PříspěvekNapsal: stř 28.08.2013 9:26 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2011
Příspěvky: 195
Bydliště: Boskovice
Proveditelné to samozřejmě z vytištěných dílů je, ale počítejte s částkou min. 10.000,- Kč. To by mě opravdu zajímalo, jak jsi se Vita_1 dostal na cenu 4.000,- Kč?? :-) Leda že by jsi dělal komplet elektroniku na koleně, ale to by jsi nad tím strávil tolik času, že ...

_________________
Hitec Aurora 9, Aero Fly Prof.
Katana S 120E, Mini Corado, FunCub, SU 29 EPP (1,2m), Griffin 450


Naposledy upravil Kady dne stř 28.08.2013 9:37, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sport jet - 3d tisk
PříspěvekNapsal: stř 28.08.2013 9:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.12.2006
Příspěvky: 926
Bydliště: Praha 10 ČR
Kady píše:
Tak dovolím si trošku oponovat, protože 3D tisk už dávno v plenkách není. Co se týká obsluhy, tak kdo zvládne obsluhovat klasickou tiskárnu, tak zvládne i tohle.


Zřejmě máš tip na nějakou super 3d tiskárnu, protože ačkoli tuto problematiku sleduji téměř od počátku (reprap, pak Průša a j.), tak ve složitosti nastavení, ladění a počtu úkonů (i času) k tisku se nedají srovnávat s klasickými tiskárnami. Až to bude styl - přinesu tiskárnu domů, zapojím do el. a v počítači kliknu na tisk - pak to nebude v plenkách.
Zatím je to hodně dlouhá cesta.
Stačilo mi naučit se oládat Mach 3 pro CNC (základy) a do 3D tiskárny zatím nepůjdu. Tolik času nemám, jinak by se mi to moc líbilo... :D

_________________
Luboš
www.3dprintedtanks.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sport jet - 3d tisk
PříspěvekNapsal: stř 28.08.2013 9:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.12.2006
Příspěvky: 926
Bydliště: Praha 10 ČR
Koukám, ta moje první věta je češtinářská blbost :D :D :D .

_________________
Luboš
www.3dprintedtanks.com


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz