Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 169 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nové heli
PříspěvekNapsal: pon 19.08.2013 21:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 1215
Bydliště: Hrádek nad Nisou
Ste vsichni zli rejpalove :D
Nekde v koutku duse citim, ze mate pravdu, ale ztim se budu tvarit, ze mam svoje plany a tech se budu drzet. :wink:

_________________
LA700, Logo 550SX, MiniProtos 4S, Gaui NX4, Ricco, miniHquad
Futaba, Spirit, iCharger


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nové heli
PříspěvekNapsal: pon 19.08.2013 22:27 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 17.9.2008
Příspěvky: 95
Bydliště: Madunice, Slovakia
Obrázky: 21
TomHeli píše:
[quote="swalko"]Kvalita u <a href="http://www.modelsport.info/GOBLIN-VRTULNIKY/-Stavebnice-Goblin-Helicopters-074030000.aspx" target="_blank" class="postlink">GOBLINa</a> je na hrane pouzite materialy su z mojho pohladu makke dizajn prevedenie super. Myslim ze Align pouziva lepsie mat ako Sab.


Můžu se Tě zeptat, které díly jsou u Goblinů na hraně se svojí pevností? Jsou to Tvoje zkušenosti s tímto problémem?[/quote]

Vsetky diely ktore su z toho duralohliniku neviem co to presne je. To ze je to na hrane myslim tak ze ak clovek pouziva rozum a cit tak je to v pohode. Nechcem zachadzat do detailov ja som predsa len spokojny majitel ale ten matros by mohol byt tuhsi. Naposledy som sa potrapil ked som menil motor Align za Pyro a pastorok hlinikovy som musel rozrezat aby som ho dostal dole su pod nim skrutky co drzia motor - bol privareny na oske. Obrovsky pozor som vsak musel dat na drziak motora ktory je dost makky. Vsetko je to pekne pre oko ale makke. Napriek tomu mam Goba rad :-)

_________________
Vbar Control - LOGO 700 XXTREME , Logo 600SX.


Naposledy upravil rarko dne pon 19.08.2013 22:29, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nové heli
PříspěvekNapsal: úte 20.08.2013 7:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2008
Příspěvky: 2997
Bydliště: Prostějov
Blog: Zobrazit blog (1)
bonis píše:
Ste vsichni zli rejpalove :D
Nekde v koutku duse citim, ze mate pravdu, ale ztim se budu tvarit, ze mam svoje plany a tech se budu drzet. :wink:

My jsme právě ti hodní strejdové co už tou cestou dávno prošli a chtějí se rozdělit o zážitky z cestování. Teď je řada na Tobě jakou si zvolíš :) . A takto za rok za dva, budeš taky hodný strejda a skoro jistě budeš psát přesně to, co teď čteš. :lol: No a za deset , patnáct let už ani nebudeš nic psát. Tak probíhá standardní život vrtulníkáře :lol: .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nové heli
PříspěvekNapsal: úte 20.08.2013 8:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 6.5.2012
Příspěvky: 370
Bydliště: Kanice
Obrázky: 4
Když někdo tvrdí, že na velikosti nezáleží, tak kecá!!! Měl jsem Minititaná, mám Rexe 500, pak jsem měl Rexe 600N(nitro mě nechytlo) a teď mám Goblina 700, ta velikost ve vzduchu je prostě boží pocit. Nejsem z těch, co když fláknou se sedmistovnkou, tak zajdou do obchodu a hned se lítá. Trošku ten pocit mnoha peněz ve vzduchu brzdí pokroky v lítání, s pětistovkou si troufnu víc, ale jak to trošku dostaneš do ruky, tak se s tím lítá úžasně a s prckama se Ti ani nechce jít lítat.
Já jsem s Goblinem spokojenej, chodí jak po kolejích, díky převodu řemeny jen ševelí. Mám s ním teda zatím jen 70 startů, ale nepociťuju nějaké materiálové neduhy, ono to je možná někdy taky rukama :-)))


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nové heli
PříspěvekNapsal: úte 20.08.2013 9:45 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2009
Příspěvky: 435
Allesak píše:
Mám s ním teda zatím jen 70 startů, ale nepociťuju nějaké materiálové neduhy, ono to je možná někdy taky rukama :-)))


Ruky, neruky ... to nemeni nic na tom ze tam pouzili nieco co ma blizsie ku hliniku nez ku duralu, dokonca aj na miestach kde by som to necakal. Na dieloch je vidiet stopy po opracovavani. Pouzite 1,5mm bocnice sa krasne krutia a laminat kabiny a trubky je proste nahrubo naplacany. Lakovanie trubky je tiez miestami nic moc.
Tym nechcem povedat ze nefunguje, lebo to nie je pravda. On funguje a lieta dobre, ale kvalitativne to proste nie je nic extra. Vzhladom ku celkom zaujimavej konstrukcii by si ten vrtulnik urcite zasluzil podstatne lepsie spracovanie.

_________________
rcblog.houseofcode.eu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nové heli
PříspěvekNapsal: úte 20.08.2013 10:07 
Mazák
Mazák

Registrován: 25.3.2012
Příspěvky: 912
Ja bych nesouhlasil s ostatnima ohledne velikosti a preference letani. Pokud chci litat hodne tak jsou preference dane 1) poctem aku, ktere mam ke kazde heli a 2) prepravnimi schopnostmi heli.
Ja mam preference, co se tyce pripravenosti k letu Protos, 600 a pak 700.
Rozhodne nemam pocit, ze bych Protose kvuli vetsim helinam strcil nahoru na skrin.

_________________
Text meho prispevku nemusi nutne odpovidat tomu, co jsem zde napsal ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nové heli
PříspěvekNapsal: úte 20.08.2013 11:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2010
Příspěvky: 1313
Bydliště: Praha Barrandov
Já s tímto musím souhlasit, kdo chce opravdu trénovat a létat hodně, skončí u menších helin např. 450, tam jsou levné baterky a můžou se dobíjet z auta, tím pádem můžu jít na letiště a dát třeba 10 letů. Se 700 má asi málokdou deset dvanáctičlánků vhledem k ceně a nemožnosti u většiny letišť nabíjení na ploše. U nitra je zase palivo tak drahý, že mám poslední dobou pocit jakoby se přestalo lítat. Někdo nabíjí z auta se spuštěným motorem, ale to mi příjde trochu hodně přes hranu, nehledě k tomu, že to stejně trvá u dvanáctičlánku docela dlouho. Já taky lítám radši větší heliny ale nedám prostě tolik letů.

_________________
Trex 700E, Trex 600 nitro, Protos 500, Trex 500, Trex 450 Sport, Yak 55M, RS352, Piper Cub, Variant


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nové heli
PříspěvekNapsal: úte 20.08.2013 12:01 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 6.5.2012
Příspěvky: 370
Bydliště: Kanice
Obrázky: 4
Ruky, neruky ... to nemeni nic na tom ze tam pouzili nieco co ma blizsie ku hliniku nez ku duralu, dokonca aj na miestach kde by som to necakal. Na dieloch je vidiet stopy po opracovavani. Pouzite 1,5mm bocnice sa krasne krutia a laminat kabiny a trubky je proste nahrubo naplacany. Lakovanie trubky je tiez miestami nic moc.
Tym nechcem povedat ze nefunguje, lebo to nie je pravda. On funguje a lieta dobre, ale kvalitativne to proste nie je nic extra. Vzhladom ku celkom zaujimavej konstrukcii by si ten vrtulnik urcite zasluzil podstatne lepsie spracovanie.[/quote]

Je pravda, že když jsem Goblina rozbaloval, tak jsem se trošku podivil třeba nad zpracováním a lakováním zadní trubky, taky jsem čekal po řečech jak je všechno dokonalý, lepší dílenský zpracování.Ale to na letových vlastnostech nic neovlivňuje a chodí parádně. Dneska jsou heliny na stejný brdo, podle mě je pak všechno na polazení bezpádla.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nové heli
PříspěvekNapsal: úte 20.08.2013 12:04 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 6.5.2012
Příspěvky: 370
Bydliště: Kanice
Obrázky: 4
Lada1 píše:
Ja bych nesouhlasil s ostatnima ohledne velikosti a preference letani. Pokud chci litat hodne tak jsou preference dane 1) poctem aku, ktere mam ke kazde heli a 2) prepravnimi schopnostmi heli.
Ja mam preference, co se tyce pripravenosti k letu Protos, 600 a pak 700.
Rozhodne nemam pocit, ze bych Protose kvuli vetsim helinam strcil nahoru na skrin.


No jde o to, jak taky často kdo lítá. Viděl jsem Tě v Kromclu a na Trnávce a ani jednou s helinou ve vzduchu :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nové heli
PříspěvekNapsal: úte 20.08.2013 12:20 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 1.4.2010
Příspěvky: 2524
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
Kdo chce opravdu trenovat lita s velkou :)

_________________
Logo 600 + spirit


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nové heli
PříspěvekNapsal: úte 20.08.2013 12:44 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Mrnouse jsem zavrel do boudy. Uz me opravdu moc nebavilo s nim litat. Tak dostal kapotu a slouzi jako treninkovy pro maketove litani. I kdyz se na to zrovna moc nehodi.
Na bezne litani a trenovani si beru jen Logo. To ma za sebou cca 600 letu. Jednou jsem strhnul hl. kolo, jednou se odporoucela volnobezka. Jinak nic co by odeslo provozem. Dal jsem s nim jednu ranu, takze ram, hridele, listy, loziska atd.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nové heli
PříspěvekNapsal: úte 20.08.2013 12:51 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 11.5.2010
Příspěvky: 282
Bydliště: Jihomoravský Kraj
pkotatko píše:
Mrnouse jsem zavrel do boudy. Uz me opravdu moc nebavilo s nim litat. Tak dostal kapotu a slouzi jako treninkovy pro maketove litani. I kdyz se na to zrovna moc nehodi.
Na bezne litani a trenovani si beru jen Logo. To ma za sebou cca 600 letu. Jednou jsem strhnul hl. kolo, jednou se odporoucela volnobezka. Jinak nic co by odeslo provozem. Dal jsem s nim jednu ranu, takze ram, hridele, listy, loziska atd.



:D všimli jste si že to zde píšou jen lidi co létají logo že vše ostatní mají vice či méně ve skříni :D take mezi ně patřím čím to asi bude?

EDIT: jo uvedu že tím že jsem začal létat s logem šetřím na náhradních dílech docela značné finanční prostředky.

_________________
Logo 600| AcroMaster Pro| Extra 300 EXP V2
FUTABA FX-30


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nové heli
PříspěvekNapsal: úte 20.08.2013 13:00 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 6.10.2008
Příspěvky: 2789
Bydliště: Cesko
Chceš seznam toho, co mi doma leží (dlouhý seznam) a přitom létám jenom s Goblinem? :roll:

Krom toho bočnice u Goblina nemají žádnou jinou funkci, než držet baterky. proč mít 2.5mm bočnice pro tento účel? Materiály jsou podle mého názoru použity dobře. Kde má být dural, tak tam je. Na řemenici dural není, pro by taky měl být.

_________________
bavarianDemon 3X a 3SX
SAB Goblin + JETI DS16 + XNova motor + Kosmik


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nové heli
PříspěvekNapsal: úte 20.08.2013 14:19 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Jestli to nebude tim, ze na tom dlouhem seznamu nemas Logo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ale jo, sedi ti Goblin, zamiloval jsi si ho. Tak je to v poradku. Proc ne.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr nové heli
PříspěvekNapsal: úte 20.08.2013 14:23 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 6.10.2008
Příspěvky: 2789
Bydliště: Cesko
pkotatko píše:
Jestli to nebude tim, ze na tom dlouhem seznamu nemas Logo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ale jo, sedi ti Goblin, zamiloval jsi si ho. Tak je to v poradku. Proc ne.

Logo jsem už mnohokrát lítal, ale jak už se tady několikrát psalo. Musí se helina líbit. Jak se nelíbí, tak s tím nic neudělám. Už tomu bude něco chybět.

Každý si najde to svoje.

_________________
bavarianDemon 3X a 3SX
SAB Goblin + JETI DS16 + XNova motor + Kosmik


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 169 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz