Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 74 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jak nastavit regulátor YEP
PříspěvekNapsal: stř 20.03.2013 19:51 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.12.2010
Příspěvky: 306
Bydliště: Spálené Poříčí
Ahoj Chlapi poradil by někdo jak a jaké hodnoty nastavit na tento motor http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _815W.html je to do elektrovětroně,popřípadně jak nastavit rozsah plynu trochu vím jak na to jde mi hlavně o ty hodnoty které nastavit někde to tu nemužu najít.Kartu mam.Díky za případné rady Bambi

_________________
Futaba T8FG/ABSOLUTION/Rytmus mini VH model/Excel 2000+Asp 7,5/Easy star II


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak nastavit regulátor YEP
PříspěvekNapsal: čtv 21.03.2013 7:21 
Mazák
Mazák

Registrován: 19.8.2007
Příspěvky: 8426
Je to napsano hezky v manualu. Pripojis regulator ke karte a pomoci dodaneho propojovaciho Rx kabelu na druhy konektor karty pripojis vystup kanalu plynu z prijimace. Zapnes vysilac, plyn das na minimum, zapnes regulator a pockas az nabehne karta. Pak se prolistujes do volby zadani rozsahu plynu, nechas porad plyn dole a najedes na volbu min.plyn - ulozis, pak das plyn na max a najedes na volbu max.plyn - ulozis. A to je vse.

Pak si jeste nastavis casovani, rozbeh, frekvenci PWM, zpusob vypnuti na nizke napeti a omezovaci napeti baterky. No a samozrejme jeste brzdu ze - tam potom pozor, u te brzdy si musis plyn nakalibrovat jako min polohu +5% rozsahu. Tohle bude regl brat jako nulu a aby brzdu zapnul pri stazeni plynu, mel by plyn nabehnout jakoby -5%. Je to vsechno pekne napsano v manualu, a dokonce na webu Hobbykingu najdes jeho cesky preklad.

PWM frekvenci nastav podle vzorce : PWM = KV * V * počet polu / 20. Uvedu pro priklad, tvuj motor ma 900kv, napajet to budes asi 4S LiPol a predpokladam ze ma 10 magnetu (polu). Takze 900 * 14,8 * 10 / 20 = 6660Hz -> nechej 8kHz.

Predstih motoru muzes zkusit nastavit na 10°, ono to pojede i tak v pohode. Idealni je zkusit jit co nejniz to pujde, aby se motor dobre rozbihal a pri plnem vykonu s vrtuli nevypadaval ze synchronizace (bude se zastavovat). Zbytek uz si nastavis sam. Nak


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak nastavit regulátor YEP
PříspěvekNapsal: čtv 21.03.2013 7:37 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.6.2007
Příspěvky: 3525
Bydliště: Frenštát p.R.
Joj, tak tomu říkám Plug And Play. Jen to "And" je nějaké náročnější. :-)

_________________
ROZSYP.CZ - Web o modelech letadel v rozsypu
Už sem nechodím, jsem na mailu, viz můj web.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak nastavit regulátor YEP
PříspěvekNapsal: čtv 21.03.2013 8:27 
Mazák
Mazák

Registrován: 19.8.2007
Příspěvky: 8426
Jo Tome neni nad SuperSimple regulatory :D Nak


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak nastavit regulátor YEP
PříspěvekNapsal: čtv 21.03.2013 8:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2007
Příspěvky: 5851
Bydliště: lokalita č.40 - horký adept pro HÚRAO
Já ho nedávno taky nastavoval a zabil sem s tim celej večer. Nastavení rozsahu plynu reglu, nastavení hranice brzdy, nastavení samotného rozběhu motoru bez nějakýho kopání.... Vůbec se neodvažuju radit jak na to. Každopádně doporučuju až bude nastavenej rozsah plynu si ověřit zda 100% plynu na rádiu je 100% plynu na reglu. K mému překvapení bylo 100% na reglu až při 111% plynu na rádiu i když byl rozsah nastavován na 100% na rádiu.

Zlatý regly Plush (HW). Nastavení rozsahu plynu je pro blbce a zbytek funguje ihned. :)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak nastavit regulátor YEP
PříspěvekNapsal: čtv 21.03.2013 17:37 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
Já už tyhle regly nestavuju poslepu, ale regl mi otvírá naplno taky až při víc jak 120% . Tohle je nějaký divný. 8O
YEP100 co mám ve Vikingovi jsem už nastavoval asi 3x, tedy start a stop konfiguraci a je to pořád nastejno. Jinak důležitý je , pokud chcete využívat brzdu nastavit na TX pro inicializaci STOP 90 % plynu a pak po inicializaci to vrátit na 100%.

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak nastavit regulátor YEP
PříspěvekNapsal: čtv 21.03.2013 20:20 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.12.2010
Příspěvky: 306
Bydliště: Spálené Poříčí
Chlapi díky moc akorat pravě nechápu moc které ty hodnoty zadat.Ten gov.mode jestli to dobře chápu je pro heli tudíž by se mělo nastavit off nebo ne.pak nevim co zvolit startup speed a startup power nevim co dát jestli auto 1-32%.A nevim co dát na brake a timing

_________________
Futaba T8FG/ABSOLUTION/Rytmus mini VH model/Excel 2000+Asp 7,5/Easy star II


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak nastavit regulátor YEP
PříspěvekNapsal: čtv 21.03.2013 20:31 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
Govermor je v základu vypnutej. Startup Speed je rychlost rozběhu při přidání plynu, nastav Plane fast. Startup power mám Auto 1-32%. Brake dej Hard a timing zkus na 6st, pokud se bude motor cukat tak přidej na 12.

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak nastavit regulátor YEP
PříspěvekNapsal: čtv 21.03.2013 21:19 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.12.2010
Příspěvky: 306
Bydliště: Spálené Poříčí
Ok díky moc skusím a uvidím,ještě by mě zajímalo jestli tam jde nastavit při vybití bat. na požadovanou mez odpojení motoru a nebo plynulé snižování výkonu.Díky Bambi

_________________
Futaba T8FG/ABSOLUTION/Rytmus mini VH model/Excel 2000+Asp 7,5/Easy star II


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak nastavit regulátor YEP
PříspěvekNapsal: úte 06.08.2013 6:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.6.2008
Příspěvky: 2560
Bydliště: Hlohovec, Člen RCMK Trnava
Nemá niekto český manuál :?: Niekde tu je, no nevem ho nájsť.

Dík.

_________________
... čo purex spojil, človek nerozdeľuj...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak nastavit regulátor YEP
PříspěvekNapsal: úte 06.08.2013 8:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.5.2007
Příspěvky: 463
Bydliště: Žďár nad Sázavou
MANUAL


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak nastavit regulátor YEP
PříspěvekNapsal: čtv 08.08.2013 18:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7423
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
ST píše:
Já už tyhle regly nestavuju poslepu, ale regl mi otvírá naplno taky až při víc jak 120% . Tohle je nějaký divný. 8O
YEP100 co mám ve Vikingovi jsem už nastavoval asi 3x, tedy start a stop konfiguraci a je to pořád nastejno. Jinak důležitý je , pokud chcete využívat brzdu nastavit na TX pro inicializaci STOP 90 % plynu a pak po inicializaci to vrátit na 100%.


Nastavit YEP (teď i YEG) otázka 4 minut. Mám tu naprosto všechny YEP a ve více kusech..Tzn od 45ky,60ku,80ku,100ku,150ku a YGE 150HV-FAI. Tak mi těžko někdo bude tvrdit,že to nejde. Max může být vadný kus, ale ještě se mi to nestalo.
Na všech nastavuju plyn 100 min-100 max a funguje mi to. A to na rádiu T14SG i T8FG.
Tak kurňa co s tím furt vyvádíte??????!!!!!!!


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak nastavit regulátor YEP
PříspěvekNapsal: pon 12.08.2013 9:56 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.3.2012
Příspěvky: 943
Bydliště: Dobrá Voda u Hořic, ČR
Mám dotaz na zkušenější uživatele YEP. Kolega chce tento regl (60A) používat s baterií 2S. Regl má automatické rozpoznání 2-3S baterie, ovšem po připojení nabitého dvoučlánku ho regl rozpozná jako vybitý tříčlánek (třikrát pípne), a pochopitelně hned vypne motor při pokusu o start. Změna nastavení vypínacího napětí na to nemá žádný vliv.
Má někdo tip jak toto nastavit? Zatím jsme to obešli nastavením na NiMh, ale to samozřejmě není ideální... :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak nastavit regulátor YEP
PříspěvekNapsal: pon 12.08.2013 17:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7423
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Je to tak jak jsi vypozoroval.
Fixní nastavení pouze od 4 článku. Jinak 3 článek automaticky. Což v praxi znamená na prd. Prostě to hlídání úplně vypni, a lítej na čas.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak nastavit regulátor YEP
PříspěvekNapsal: pon 19.08.2013 13:28 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.8.2012
Příspěvky: 399
Bydliště: Prostějov
Taky jsem ho měl nastavený prakticky hned (prvně YEP100, teď YEP 150), jenom jsem si nejdříve nepřečetl návod, takže mi nešla brzda, potom co jsem nastavil nejdříve rozsah plynu ve vysílačce na -80 až +100, provedl kalibraci rozsahu a potom to ve vysílačce vrátil na -100 až +100 tak už brzda jde, ale mám jiný dotaz. Jak zde ST psal, že musí mít plyn na 120, aby to pustilo plný plyn, tak já také nevím jestli to dává v mým případě plný plyn na 100, protože je to na 2,4 kw stroji  pokazím něco, když ten rozsah ve vysílačce taky nastavím po 120 a takto zkalibruji, nebo si prostě maximálně régl rozloží ten rozsah plynu do většího rozsahu kniplu? Jinak co se týče PWM tak mám 12 kHz, timing nastavený na auto, je to na Mega 16/35/1 s kontronikem 5,2:1 na 4S.

_________________
Rytmus Mini, Toro900, Pulse 15e, Apprentice, Talon mini, Trainer40OBL, Twinstar, quadra, Taranis X9E


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 74 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz