Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 29.07.2013 16:22 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.8.2009
Příspěvky: 221
Bydliště: Praha Liboc
Obrázky: 0
Blog: Zobrazit blog (4)
Zdravím všechny příznivce leteckých videozáznamů.
Po delším váhání, bádání a porovnávání jsem si pořídil GoPro HD Hero 3 ve verzi Black Edition.
Mám ji necelý týden a pořád s ní testuji vše, co se dá. Jedno sám nechápu, proč jsem do této volby nešel dřív :D .
Dnes už vím, že je to absolutní bomba a jsem s ní maximálně spokojen. Našel jsem snad jediný protiargument neboli "mínus" od ostatních uživatelů - akumulátor vydrží asi 50 minut. No, je to pravda, ale při tom výkonu a zároveň miniaturizaci se tomu vůbec nedivím, protože to zkrátka není možné od 20 gramového akumulátorku chtít třeba 3 hodiny ve FULL HD s 50 sn./s. Takže jsem nelenil a dokoupil ještě jeden aku a jsem v pohodě.
Tento víkend jsem kameru připevnil na EasyGlidera Pro, dovyvážil a šel na první let. Vzhledem k tomu, že první video má 5 GB, tak ho zde nenabízím. Sestřihám ho a za necelý týden,dva bude na youtube v kvalitě 1080.

Všem váhavým, případně zvídavým zájemcům zde nabízím druhý let, kdy kameru jsem upevnil do toho samého bodu na EGP, ale o 180° otočenou ve směru letu.
Video je velké 2,27 GB a je to originál stažený z kamery, pouze přejmenovaný název, aby bylo každému hned jasné, o co jde.

Zde http://uloz.to/xF5XPiTk/easyglider-a-gopro-hd-hero3-mp4 máte link ke stažení a shlédnutí.

Parametry videa jsou 1920 x 1080, norma PAL, 50 sn./sekundu.
Věřím, že budete nadšeni stejně, jako já.


Naposledy upravil sumik dne pon 29.07.2013 21:55, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 29.07.2013 17:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 2496
Bydliště: Trutnovsko
Obrázky: 4
Ehm...
viewtopic.php?f=16&t=40018&start=825


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 29.07.2013 18:28 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Taky používám Gočko, ale po čase jsem trochu vychladnul (ze začátku samosebou jsem jevil nadšení jako ty :) ). Ty obrázky jsou krásně ostré a barevné, i plynulé..... ALE: Už mi leze krkem to zakřivení rybího oka. Když vidím fotky nebo videa z gočka, ani už to neotvírám. Je to všechno na jedno brdo.
Kolega právě na kopteru roubuje opravdu kvalitní kameru Panasonic (pravda, hmotnost je 5 x vyšší a cena 10x), ale záběry z této kamery znám a je to neporovnatelné. Taky Jello efekt u kamer s CCD neexistuje, na rozdíl od CMOS kamerek.
Kompromis mezi těmito dvěma pak je třeba SONY CX250. Ta má dobrou optickou stabilizaci a ta funguje (nejen) na letadlech přímo senzačně.
Jinak tvé nadšení chápu a rozumím mu, užívej si to! :D

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 29.07.2013 19:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 2496
Bydliště: Trutnovsko
Obrázky: 4
Woita píše:
Taky používám Gočko, ale po čase jsem trochu vychladnul (ze začátku samosebou jsem jevil nadšení jako ty :) ). Ty obrázky jsou krásně ostré a barevné, i plynulé..... ALE: Už mi leze krkem to zakřivení rybího oka. Když vidím fotky nebo videa z gočka, ani už to neotvírám. Je to všechno na jedno brdo.
Kolega právě na kopteru roubuje opravdu kvalitní kameru Panasonic (pravda, hmotnost je 5 x vyšší a cena 10x), ale záběry z této kamery znám a je to neporovnatelné. Taky Jello efekt u kamer s CCD neexistuje, na rozdíl od CMOS kamerek.
Kompromis mezi těmito dvěma pak je třeba SONY CX250. Ta má dobrou optickou stabilizaci a ta funguje (nejen) na letadlech přímo senzačně.
Jinak tvé nadšení chápu a rozumím mu, užívej si to! :D


Woito, rybí oko lze bez problému vypnout ;) Já třeba rybí oko u 1čky nemám...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 29.07.2013 19:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Woita píše:
Už mi leze krkem to zakřivení rybího oka. Když vidím fotky nebo videa z gočka, ani už to neotvírám. Je to všechno na jedno brdo.


Přesně moje řeč :wink: . Zakřivení obrazu jako cílený efekt při "speciálním" záběru je fajn, ale YT je, bohužel, plný nekonečných podivně se kroutících videí a to opravdu za žádnou extra krásu nepovažuji. Je to ale můj názor, někomu se to může líbit :roll: .

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 29.07.2013 20:16 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Ancistrus01 píše:
Woito, rybí oko lze bez problému vypnout ;) Já třeba rybí oko u 1čky nemám...

No to já Ádo vím, že to jde vypnout. Ale pravda že pak se snižuje kvalita, a stejně to nikdo nevypíná a jede ty křivule :D

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 29.07.2013 20:59 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.12.2006
Příspěvky: 9
Bydliště: Brno - Holásky
http://www.imaging-resource.com/news/20 ... ema-lenses


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 29.07.2013 21:37 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.8.2009
Příspěvky: 221
Bydliště: Praha Liboc
Obrázky: 0
Blog: Zobrazit blog (4)
Woita píše:
.... Už mi leze krkem to zakřivení rybího oka. Když vidím fotky nebo videa z gočka, ani už to neotvírám. Je to všechno na jedno brdo.
Kolega právě na kopteru roubuje opravdu kvalitní kameru Panasonic (pravda, hmotnost je 5 x vyšší a cena 10x), ale záběry z této kamery znám a je to neporovnatelné. Taky Jello efekt u kamer s CCD neexistuje, na rozdíl od CMOS kamerek.
Kompromis mezi těmito dvěma pak je třeba SONY CX250. Ta má dobrou optickou stabilizaci a ta funguje (nejen) na letadlech přímo senzačně.
Jinak tvé nadšení chápu a rozumím mu, užívej si to! :D


Jako zakladatel tohoto vlákna odpovím na pár bodů:
* rybí oko mi vůbec nevadí, dělá to jak Contourka, Sony, tak GoPro. Vždyť je přeci země kulatá :) , tak o co jde? Primárně jsem si jí pořídil právě pro záběry z modelů letadel a na dovolenou na mořské ryby při šnorchlování. Na nic víc ji nějak nepotřebuji. Na ostatní mám Canon HDV kameru nebo Canon 7D.
No a ta Sony CX520, to také nebude pro mě...to je "normální" kamera na natáčení dovolených apod. ale rozhodně můj bublinkový EGP, který má něco přes 1 kg, by to neutáhnul :lol: . Mám ještě Siriuse (3070mm), ten má kolem 2,5 kg a tak GoPro bude pro něj hračka. Dál do budoucna zatím nepomýšlím, stačí mi to. Jde mi zkrátka jen o to, pokochat se pěkně ostrým obrazem přírody tam, kde jsem si zalétal.

Jinak kolegové, chápu , že je desítky vláken zde i jinde na webu o všelijakých kamerkách, udělátkách apod. Ale když jsem osobně hledal surový formát z GoPro a z dalších kamer, abych vše porovnal, tak se mi nedařilo nic takového najít. Na youtube věřím, že je spoustu krásných videí z těchto kamer, ale .... všechna jsou už zpracovaná v editorech, tzn. už to není přesně ono. No, na monitoru je to jistě ok. Ale na domácím TV je to horší.
Proto jsem založil toto vlákno, aby každý, kdo chce vidět jak to vypadá, mohl do podrobna zvážit to, jestli je to to, co hledá, či potřebuje.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 30.07.2013 5:56 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Ten link na stažení plnohodnotného videa z Gočka je náhodou dobrý, minimálně pro ty,kteří hledají materiál pro porovnání (třeba při výběru kamery), přesně jak píšeš.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 30.07.2013 7:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 2496
Bydliště: Trutnovsko
Obrázky: 4
Woita píše:
No to já Ádo vím, že to jde vypnout. Ale pravda že pak se snižuje kvalita, a stejně to nikdo nevypíná a jede ty křivule :D



No například u 1čky je rybí oko pouze v režimu 720p při 60snímcích, při 1080p rybí oko není...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 30.07.2013 8:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
sumik píše:
Parametry videa jsou 1920 x 1080, norma PAL, 50 sn./sekundu.

Norma PAL? Co to znamená?

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 30.07.2013 8:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.6.2008
Příspěvky: 4042
Bydliště: Děčín
Obrázky: 0
Mám hero3 silver , a tam jde rybí oko vypnout jen při 1080p.
Uvítal bych kdyby šlo vypnout i při nižších rozlišeních , může mi někdo vysvětlit proč to nejde?

_________________
Frsky X10S Carbon
Heliny od Mikada, fpv race koptéry a trochu F3K


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 30.07.2013 8:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.4.2008
Příspěvky: 973
Bydliště: P 156 -ZBR, ČR
Co vidím jako další MÍNUS je, že se nedaji sehnat náhrahní originální objektivy. Nevím jak je to u ostatních značek, každopádně mi to se.... Při nedobrovolným přistání se mi podařilo trochu opískovat sklo. Na videu to neni vidět, nicméně sem perfekcionista a vyměnil bych ho. Jenže není za co a kupovat novou se mi nechce. Napadlo mě ještě koupit white edition a přešroubovat, ale black edition má nejaký filtr či co na objektivu pro lepší snímání za horší světelnosti. Nemáte nějaké zkušenosti s výměnou?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 30.07.2013 8:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.4.2008
Příspěvky: 973
Bydliště: P 156 -ZBR, ČR
JosefSvejk píše:
Norma PAL? Co to znamená?


Pal je norma pro modulaci analogového video signálu. Amerika má NTSC. Pro digitální zpracování je to šumák a já natáčím NTSC 60hz. Vyšší obnovovací frekvence nižší jello.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 30.07.2013 9:22 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.8.2009
Příspěvky: 221
Bydliště: Praha Liboc
Obrázky: 0
Blog: Zobrazit blog (4)
JosefSvejk píše:
Norma PAL? Co to znamená?

Když nevím, tak použiju wikipedii .... http://cs.wikipedia.org/wiki/PAL :wink:
Já jsem si s tím užil za dřívějších časů celkem dost .... jenže to byla v ČSSR SECAM a na "západě" PAL.

Ale k věci, kamera má k výběru 2 - druhy - standardy - normy , každý ať si vybere dle svého, barevného kódování NTSC nebo PAL. Podle toho se potom i liší ( u zmíněné kamery ) maximální počet sn/s.
Při 1080 a normě PAL je to 50 sn/s a při NTSC je to 60/sn.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz