Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 87 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 19.07.2013 7:59 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.7.2013
Příspěvky: 28
Bydliště: Praha 5 Zbraslav
Citace:
3 list lze lépe vyvážit takže ve videu není Jello efekt (vlnění)


Jen toto ja se bál složíté odpovědi co nebudu chápat :)
diky za info

_________________
Každá rada nad zlato :)


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 19.07.2013 8:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 2496
Bydliště: Trutnovsko
Obrázky: 4
Jouvík píše:
Jen toto ja se bál složíté odpovědi co nebudu chápat :)
diky za info


No prostě, když nevyvážíš vrtule a motory, tak ti budou vibrovat a projeví se to ve videu. 3 list lze lépe vyvážit než 2 list, jinak má 2 list menší odběr proudu než 3 list (delší letový čas).


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 19.07.2013 9:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
Už to tu bolo. Viaclistá vrtuľa má v týchto, modelárskych, veľkostiach menšiu účinnosť ako dvojlistá. Jedným z dôvodov na jej použitie je okrem toho, čo spomína vyššie Ancistrus, napríklad aj priestorové obmedzenie, nakoľko viaclistá vrtuľa sa za rovnakých podmienok volí spravidla s menším priemerom ako dvojlistá.
Toto je však obecná téma a netýka sa len multicoptér.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 22.07.2013 21:48 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.7.2013
Příspěvky: 28
Bydliště: Praha 5 Zbraslav
Tak už vše došlo a chtel jsem se pustit do složení ale nejsem schopnej ani sparovat Turnigy 9x ani z vysilačem prostě to asi mám spatně zapojené :) na jednom konci jsou pismena na druhém zase chanelly a ani strejda google mě nepomohl jsem v koncích už hned na začátku :)

_________________
Každá rada nad zlato :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 22.07.2013 22:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
Manuál máš?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 22.07.2013 22:35 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.7.2013
Příspěvky: 28
Bydliště: Praha 5 Zbraslav
macil píše:
Manuál máš?


Jo ale nepíšou tam že ten bindovací hajzlik se nemá davat uplně nahoru(jak je označeno na krabičce) ale o jednu níže, už to vše funguje diky videu nějakeho čecha co to ukazuje a vysvětluje :) Ale nebude to první ani poslední zadrhel stím počítám jsme amater a podle toho se to celé bude odvíjet :)

_________________
Každá rada nad zlato :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 22.07.2013 23:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
Pokiaľ ide o samotnú RC súpravu, t.j. vysielač a prijímač, je tu o tom celá sekcia.
viewforum.php?f=43


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 13.10.2013 11:23 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.5.2007
Příspěvky: 463
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Poslední dobou tak nějak pošilhávám po TÉTO quadracoptéře.

Obrázek

Neříkám, že to nakonec dopadne - z toho důvodu ani nezaložím nové vlákno. Jen mne zajímá, jestli někdo s tímto konkrétním modelem má nějakou zkušenost. Jak je to se skutečnou kvalitou stavebnice a jak jste kdo celkově spokojeni se svojí volbou? Videa na Youtube jsou a nejedno jsem shlédnul. Řídící jednotku mám vybranou a regulátory též. Tam problém není.

Znovu opakuji, že se mi jedná čistě jen o tento konkrétní model a VLASTNÍ zkušenost. To, že se dá udělat takovéto poletovadlo z ledasčeho, to je mi dostatečně známo (zkušenost mne nutí, abych sem tuto poznámku uvedl ...).


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 07.08.2015 11:33 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.5.2007
Příspěvky: 463
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Tak nic? Nikdo nemá?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 07.08.2015 13:56 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 28.1.2015
Příspěvky: 164
Bydliště: Praha 5
Kdyby mel nekdo z novacku zajem, rad pomuzu s navrhem a se stavbou. At uz malou nebo velkou copteru, zkusenosti dost. Nic za to nechci, jen me to bavi :))
Jsem z Prahy 5, dilna a vybaveni k dispozici.

_________________
Tarot 680 Pro | Phantom 4 | 250 vlastní 3D tisk


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 05.01.2016 10:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.2.2011
Příspěvky: 1037
Obrázky: 0
Zdravím, potřeboval bych poradit od zkušených.
Létám s letadly již 8 let ale už mě to přestalo bavit. chci se letadel zbavit a dělat pomocí svého koníčku i něco užitečného, takže přišel nápad na koptéru, ze které by se fotilo/ točilo. Co se týče typu, tak bych šel do kvadrokoptéry. Jakou váhu bude mít samotný koptér odhadnout nedokáži, ale? Myslíš že je možné se vlézt s váhou do nějakých 1300-1500g, pokud bych chtěl na koptér přidělat fotoaparát 500-600g? Nebo s tím raději nemám počítat a pokud se chci vlézt do této váhy, mám raději folit GOčko? Ten limit té váhy mě jen tak odhadem napadl, jelihož bych se chtěl s elektronikou vlézti do nějakých max. 2500,- lépe kolem 2000,- (motory, regly, řídící jednotka) myslíš že je to možné? Nebo mám naivní představy? (všechno samozřejmě co nejlevnější :D vzhledem k parametrům z HK) Vlastním vysílačku Futaba16, jo je to již v dneštní době prpraděda na 35MHz, ale funguje a má dosach lepší, než kamošova DX9 na 2,4GHz, myslíš, že by šla použít ta Futaba? Nebo je potřeba k řízení koptér již novějších rádií? Ještě bych se chctěl zeptat, jak to fonguje u přídavného gimbalu- jsou tam servomotory, to se zapojí do vysílačky a to dáš přes vysílačku povel koptéře, aby stála ve vzduchu a přepnete kniply na gimball? Nebo jak to funguje? Abych viděl co točím, bych spoléhal u GOčka na wifi (píší u toho dosah až 100m) u Foťáku bych spoléhal na moc fotek.
Ještě k těm motorům. Dle příspěvku jak postavit koptér si myslím, že bych potřeboval Můj hrubý odhad na motory byl 70g. 800kv a vrtuli tak 12 palců? Ale nejsem si vůbec jist.
Díky za rady a osvětu Pavel.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 12.05.2017 11:35 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 39
paplik píše:
Zdravím, potřeboval bych poradit od zkušených.
chci dělat pomocí svého koníčku i něco užitečného, takže přišel nápad na koptéru, ze které by se fotilo/ točilo


Ahoj, tak já jdu asi proti proudu, jsem na tom úplně obráceně :-)
Chci si pořídit nějako „racing“ quadcoptéru. Něco z řad FPV250 . Asi 2 roky mám Phantom2 Vision + , nalétáno cca 30 hodin , tak cca 150 startů a úspěšných přistání :D Ze začátku v GPS, pak už jen v ATTI modu se sundaným gimbalem a kamerou, focení a točení mě nějak nevzalo, naopak se mi líbí místní polétání, což s tím P2V+ není nijak super, je to neohrabané a pomalé. Hodně jsem se naučil i s Cherson CX-10 :lol: , dovolím si tvrdit, že kdo zvládne tuhle včelu, už nemá problém s větší koptérou. Navíc je to za 300kč, člověk získá návyky...
Kdysi jsem létal model Z-50 s MVVS2,5 motorem a T4AM27 :oops: .
Tak a co teď? Líbí se mi třeba tohle: https://hobbyking.com/en_us/hobbyking-s ... r-arf.html ta cena pro ten „polokit“ je příjemná. Ale rád bych rady nějakých zkušených lidiček, co už prošli nějakým vývojem v tomto směru a prošlapali se k nějakému optimálnímu a dobře funkčnímu řešení. Třeba lepší rám, dopručení nějakého kitu atd.. Pro začátek určitě bez FPV, nehodlám ani závodit. Spíš doplnit třeba GPS, aby to umělo držet výšku...? Možná , kdyby se mi to líbilo, FPV a brýle časem pořídím. Jsem schopen si to objednat z hobyking, Ali, Bangood atd… ale co?
Strop mám tak do 5-6kKč, bez FPV a rádia. Možná bych rád použil RC TX od Phantoma , mám k němu samostatný RC přijímač, Také mám další jednotku NAZA a čtyři motory 2212 z jednoho P2V kousku, který mi věnoval známý, který to rozmlátil hned v počátcích. Šlo by to použít i za cenu nějaké redukce uchycení motorů? Fakt nevím, rád bych od někoho nějaké nakopnutí ve stylu kup tohle, tenhle rám víc vydrží, tady je pěkná sada, regulátory tyhle a flashni , NAZA je pro tuhle kategorii k ničemu…. atd. Zkušenosti s elektronikou mám, programátory a nějaký HW k tomu vlastním, takže se stavby úplně nebojím. Ostatně blog mám zde: http://ok1mhk.blogspot.cz/ Hodně jsem tu na fóru pročetl, ale přiznám se, že v tom mám zmatek. Takže předem moc díky za nějaké nasměrování.
Závěrem odkaz na jedno pěkné video: https://www.youtube.com/watch?v=YhJpdCZNSDc
třeba se k něčemu podobnému taky někdy dopracuju :-) :?: :?: :?:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 87 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz