Switch to full style
Létání na výlety s přenosem obrazu je tu. Vysílače, přijímače, kamery či video-brýle. Pokus te se co nejvíce dodržovat zákony ČR. Samozřejmě, že i natáčení z modelů, výběr kamer a foťáků. Prostě věci související.
Odeslat odpověď

Re: FPV do mobilu

úte 29.10.2019 23:52

Objednal jsem https://www.aliexpress.com/item/3295250 ... 4c4dzj6rz1

za 30$ je v tom vše. Až to přijde podám zprávu jak to funguje. Chci to na větroně, když vyletím vysoko tak se rád podívám kde zrovna jsem...
Chystám se to dát před směrovku, abych viděl celé letadlo.

Re: FPV do mobilu

stř 30.10.2019 11:35

Dej také zprávu jak jsi dopadl se clem. Také chci objednat pár věcí z Aliexpresu...

Re: FPV do mobilu

stř 30.10.2019 11:41

blesk píše:tak ono obecně FPV nezvládne toho moc přenést. Já jsem lítal na 480TVL...


To sice ano, jenže problém těchto přijímačů k mobilu či notebooku je v tom, že vesměs s prominutím dementně škálují ten analog na displej. Můžu ti říct, že výstup z FPV na 24 palců monitoru HP, který má přímo kompozitní vstup a zjevně s tím zachází celkem inteligentně vypadá daleko méně kostičkovaně než výstup z debatovaného přijímače na notebooku jen 11 palců... Interpolace na ten velký monitor musí být přitom daleko výraznější, ale je zjevně udělaná slušně, zatímco ten UVC spojený s NB to dělá totálně blbě.

Já tento RX mám a používám pro různé nastavování na zemi, na to je to celkem použitelné, ale snažit se s tím létat mi moc nedává smysl, i nejobyčejnější "krabice" je daleko použitelnější. Nejde jen o tu diskutabilní kvalitu, ale ani latence není právě zázračná.
Já třeba kdysi koupil v akci na HK nějaký Quanum, už není v nabídce, ale princip hodně podobný tomuto EV https://www.rotorama.cz/fpv/eachine-ev800 a s tím se už dá létat naprosto reálně. Užívám jednak pro demonstrace jiným lidem (sám mám Fatshark), ale kromě toho s tím občas dcera létá po bytě s TinyWhoopem a nijak moc jí to neomezuje.
Mimochodem u těch EV800 je proti mé "krabici" od Quanum velká výhoda v možnosti oddělat monitor od "krabice", což je fajn pro zmíněné nastavovací úkol...

Re: FPV do mobilu

stř 30.10.2019 21:19

Banung píše:Dej také zprávu jak jsi dopadl se clem. Také chci objednat pár věcí z Aliexpresu...


Zaplatím pravděpodobně DPH. Ale možná mi to celnice nechytí... uvidíme. Každopádně to bude 20% z 600kč + platba za zastupování českou poštou v celním řízení - to bývá tak 200 Kč, podle toho co jsem platil minule.

Vhodná kamera naq prenos obrazu z koptéry

úte 05.11.2019 13:44

Zdravím,

moji študenti dostali ako projekt stavbu kvadrokoptéry.
Chcú dať na ňu nejakú kameru a prenášať obraz k pilotovi (stačí na mobil a pod. nie okuliare)

Keďže s týmto nemám skúsenosti, prosím o doporučenie vybavenia (kamera, vysielač.....)

Koptéra bude stavaná, žiadny profi výrobok...

Vďaka!

Re: FPV do mobilu

úte 05.11.2019 14:56

Pokud se přes FPV nebude řídit, je výše uvedené zařízení úplně dostačující.
Jinou otázkou je požadavek na kvalitu obrazu.

Re: FPV do mobilu

čtv 07.11.2019 22:12

Tak to dneska došlo. Objednával jsem to na banggoodu, z UK skladu to šlo týden. Pokud bude o víkendu aspoň trochu počasí, vyzkouším...

Re: FPV do mobilu

stř 04.12.2019 15:06

existuje niečo čo bi priamo vysielalo signál wifi na 5 GHz bez medzi článku aby to dokázal prijímať mobil aj zobraziť? Či je to len moja fantazia? :mrgreen: Chcel by som sa pozrieť z vtačej perspektívy na zem. Ked som už oživil kopteru.

Re: FPV do mobilu

stř 04.12.2019 16:51

Vyzkoušel jsem set, ale dal jsem vysílač 25mW. Dosah v pohodě.

Video přijatelné, jak mobil, tak tablet. Jen bych potřeboval nějakou "rozdvojku" USB C, aby se dal telefon současně nabíjet. Má to celkem spotřebu...
Na pohled z dronu docela OK. Jako dohledová kamera se musí vyřešit napájení.

ingwarr píše:existuje niečo čo bi priamo vysielalo signál wifi na 5 GHz
Najdi si vhodnou webovou kameru, která přímo WIFI vysílá. Ale dosah bude malý.

Re: FPV do mobilu

stř 04.12.2019 21:01

blesk píše:Tak to dneska došlo. Objednával jsem to na banggoodu, z UK skladu to šlo týden. Pokud bude o víkendu aspoň trochu počasí, vyzkouším...


Tak s tím mám už cosi nalétáno...
Na 600mW dosah do prvního většího zatmění kolem 700m se standartními anténami. Lítal jsem na pomalém samokřídle a docela svižném EPA kombatu. Latence je v pohodě, na závodního drona to nebude, ale na běžné polítání naprosto dostačující. Jen by se mi hodilo nahrávat přímo z kamery, aby nebyl obraz zdrbaný přenosem. Možná jen připojím GoPro a bude to všechno v cajku.

Re: FPV do mobilu

čtv 05.12.2019 4:57

Krabicku do telefonu pouzivam standartne na nahravani obrazu z fpv pro pripadne analizy ruznych problemu a je nasprosto v pohode 200mw na 1km bez problemu.
Kamerku neznam a vtx mam starsi model od stejneho vyrobce 25/200/600.
Latence tam je vetsi nez u bryli treba, ale na letdlo a nebo male koptery, popripade koptery ala DJI je to naprosto dostacujici. Jak jsem psal je to na zaznam a popripade nekoho povozim na telefonu, kdyz mam doprovod.
Na pekny obraz z letu samozrejme pouzivam druhou kameru ala gopro.
Pokud se nekdo potrebuje kochat za letu pres FPV a ma hodne penez, tak doporucuji digi set od DJI za nejakych 20k, ale myslim, ze o tom tohle vlakno neni :)
Ohledne toho uvc, tak kamarad ma v telefonu OTG, ale jeho OTG neumi uvc a tak neni schopen prijimat obraz, ale usb disk tam treba pripoji.

FPV do celokovového rc tanku

pon 17.01.2022 12:15

Ahoj potřeboval bych poradit jaké koupit FPV, udělal jsem si celokovový tank do jeho věže chci dát kameru, do trupu pak nějaký transmiter a anténu z něj asi vyvést ven z korby kuli signálu, tank řídím radiem 2,4GHz, s FPV nemám žádnou zkušenost a proto prosím o radu zdali je tento požadavek vůbec možný a co je potřeba pro to udělat
velikost těla kamery max 40x40 délka pak 50mm bez objektivu
PS obraz bych nejraději přijímal na telefon přicvaklý na radiu, a samozřejmě bych rád nějaký fajn dosah, třeba i trochu za roh?
Předem díky za rady

Re: FPV do mobilu

pon 17.01.2022 22:07

Více méně vše spolu fungující je v 1. příspěvku.
Odeslat odpověď