Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 30.12.2018 16:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.9.2008
Příspěvky: 3157
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom, SK
Chcel by som požiadať skúsenejších kolegov o radu ohľadne kúpy videokamery.

Doteraz sme videá z lietania s našimi modelmi robili pomocou tabletu alebo kamerky GoPro.
Lenže také videá majú zmysel pokiaľ je model blízko. Po 50 metroch už toho veľa nevidno, z 300 metrov je z modelu len bodka na monitore.

Preto by sme chceli kameru (v rozmedzí 300 až 500 €), ktorá má optický zoom a aj (hardvérovú) stabilizáciu obrazu.
Nemusí mať žiadne ďalšie špeciálne fičury, nehodláme sa tomu nijako zvlášť venovať.

Keďže sme sa doteraz tejto problematike nevenovali, ocenili by sme vecné rady od kolegov-modelárov, ktorí sa v tom vyznajú, alebo sami nejakú takú kameru k plnej spokojnosti používajú.
Všetkým ďakujem za ochotu.

_________________
Realistické RC modely - http://rcmodely.cevaro.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 30.12.2018 18:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.9.2011
Příspěvky: 633
Bydliště: Holešov
Obrázky: 8
Pořídil jsem před rokem Panasonic Lumix FZ300. Fotí/natáčí i ve 4K. Jsem maximálně spokojený.
K rozhodnutí mi pomohlo i video https://www.youtube.com/watch?v=yWOA6rKNKWM

Na mém YT https://www.youtube.com/user/Lubos72cz/ je spousta videí a fotek letadel. Třeba Ti to pomůže v rozhodování.
Letošní (2018) 20.Čmelák model show je z 99% pořízen FZ300kou. https://www.youtube.com/watch?v=_Ji5kA0 ... hY4oZy1cGy

_________________
YT: Lubos72cz | czlusa.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 30.12.2018 21:32 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Ten Lumix FZ300 vypadá podle videí úžasně a za tu současnou cenu bych si ho taky pořídil, kdybych ho využil. Kolega mior má ale možná na mysli třeba nějaký takovýto levnější stroj
https://www.k24.cz/product/323515/Panas ... cerny.html

Ten bych si taky pořídil, kdyby mě měl na louce kdo natáčet nebo já na oplátku jiné piloty. Lítat a sám sebe natáčet a zoomovat ale nedokážu, musím zůstat u svojí gopro na čepici. Snad jen zatím. A pak klidně pořídím i něco jako FZ300.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 30.12.2018 23:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Myslím že tyhle malé kamery, které jsou už malé do ruky, spolehlivě nahradí dnešní ultrazoomy. Navíc ty kamerky nemají hledáček a displej je tak menší. Ještě si můžeš projít recenze FZ300 vs FZ82: https://www.cena-vykon.cz/porovnani-foto/panasonic-lumix-dmc-fz300-vs-panasonic-lumix-dmc-fz82/ Dřív jsem měl FZ28 u kterého mi vadila hlavně pomalost zaostřování, právě při natáčení modelů při větším zoomu, a na tom videu z FZ300 je znát, že ta rychlost ostření je taky dost pomalá. FZ82 ostří prakticky okamžitě. Má ale trochu menší hledáček, nemá výklopný displej a při větším ISO má větší šum. To jsou ale jediné nedostatky, které bych mu vytknul.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 31.12.2018 11:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.5.2017
Příspěvky: 348
Bydliště: Nymburk, ČR
Já mám ten fz82. Většinou s ním teda nenátáčím letadla, ale ptáky :D a věřte mi tam není zoomu nikdy dost a o rychlosti ostření to platí stejně... a vážně si nemůžu na nic stěžovat... videa v 4k, 60x zoom... paráda :mrgreen:

_________________
Když už, tak už...
Sky Surfer X8, Tomahawk II, EPP Piper, Airboati, Čejka,S800, Swish, Flysky FS-i6X


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 31.12.2018 16:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
Lark píše:
Myslím že tyhle malé kamery, které jsou už malé do ruky, spolehlivě nahradí dnešní ultrazoomy.

No ja vám neviem, ale skúsili ste s ultrazoomom nakrúcať 10 minút v kuse z ruky?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 31.12.2018 16:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.9.2011
Příspěvky: 633
Bydliště: Holešov
Obrázky: 8
macil píše:
No ja vám neviem, ale skúsili ste s ultrazoomom nakrúcať 10 minút v kuse z ruky?


Jasně, a žádný problém v tom není.
I když - málo kdy u létání stojí něco za to, točit 10min v kuse. Sám volím kratší sekvence, prostřídám s focením. Pokud pilot zahlásí, že bude něco, co stojí za to mít natočené, tak přepnu na video. Dlouhé záběry bývají nudné i pro mě při zpracování (střihu) videa. Nestříhat vůbec je taky cesta, ale ... to dívání se na to - to fakt musí bavit :-)

_________________
YT: Lubos72cz | czlusa.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 31.12.2018 16:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
Takže neskúsil. :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 31.12.2018 22:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Můžu tě uklidnit, že i při mé klepatůře rukou jsem si našel způsob jak to ještě docela zvládám. Před rokem jsem natáčel vnuka na sjezdovce na plný zoom na vzdálenost 830m s postupným zmenšováním zoomu a k dojezdu ke mě. Ale máš pravdu, 10minut to určitě nebylo. :lol: Zjistil jsem, že pokud není nic na opření, tak je stabilnější točit přes displej, při foťáku na popruhu napnutém za krk. Je ale pravda, že od toho trochu bolí za krkem a musím mít brýle. Taky si člověk musí správně nakročit, aby nemusel přešlápnout. Celý záběr jsem samozřejmě rozstříhal. Někdy si to vyzkoušej. :wink:
Ta stabilizace a ostření FZ-82 je prostě výborná, ale nikomu ho nenutím.


Přílohy:
Zoom.PNG
Zoom.PNG
[ 719.78 KiB | Zobrazeno 2994 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 01.01.2019 4:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
Mám takmer kilovu kameru s popruhom na ruku. Je to, na dnešné pomery už stará raroha, tak už ju vlastne ani nepoužívam, ale tocenie s ňou je oveľa pohodlnejšie, ako s akýmkoľvek foťákom. Je totiž na to ergonomicky stavaná, vrátane ovládania. Foťák je predovšetkým na fotenie. Tocenie videa je len pridaná hodnota, bez ohľadu na technické schopnosti.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 01.01.2019 12:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Souhlasím s tebou, že pro natáčení je taková ergonomická kamera s kvalitním hledáčkem určitě vhodnější, kór když si jí ještě doplníš nějakou ramenní opěrkou. Ale takové provedení kamer je dnes už jen u poloprofesionálních, nebo profesionálních kamer, za úplně jiné peníze. Pokud ale vezmeš dnešní provedení rodinných kamerek, tak jsou to vesměs ta mrňavá "vajíčka", nebo "tabatěrky", které ani necítíš v ruce, navíc bez hledáčku, pak je to o něčem úplně jiném a navíc jejich fotogtafické schopnosti jsou značně omezené, včetně rozlišení, a o nějaké ergonomi se nedá vůbec mluvit. U těch foťáků jsou naopak i ty možnosti natáčení videa hodně slušné, jak pro natáčení modelů, nebo rodinného videa, tak i kvalitních fotek. Řek bych, že to řešení foťákem je kvalitnější a taky levnější.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz