Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 20.01.2021 19:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Něco v tomto smyslu jsem chtěl napsat. Možná tak ještě střední třídu tak do 6-8 tisíc max, ale víc to podle mého nemá smysl. Pokud se člověk podívá na cenu top Fatsharků a pod, co jde přes desítku, to dle mého nemá v dnešní době smysl.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 20.01.2021 19:50 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2881
Bydliště: Zavar, SK
Hej, povedzme si úprimne ten analóg má kvalitu kdesi na úrovni 640x480. Preto som napísal, že dávať zaňho cez 200Eur je mi proti srsti. Rovnako ako dať 500 či viac Eur za DJI... ja viem, že je to už iná liga, ale keď mňa zase to FPV až toľko neberie.
Na druhej strane dať 60-70Eur za okuliare, ktoré majú len základné funkcie, je pre nás hračičkov tiež vyhodený peniaz. Keď už niečo kupujem, nech to má nejaký technický bonus navyše, napríklad HDMI...
Tož uvidím, kde skončím...

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 20.01.2021 20:55 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 369
Bydliště: Praha 5 Smíchov
Obrázky: 4
Pokud do toho nechces "zbytecne" cpat penize a nevadi bazarove, tak dost lidi prechazi na digital a analogovych bryli se zbavuje, daji se pak sehnat za rozumne ceny.

No a popravde, nazor ve smyslu "FPV je nuda a ani me to nejak nebere" slychavam casto od lidi kteri to nikdy nevyzkouseli... a popravde mel jsem jej taky, nez jsem si to zkusil a zjistil ze je to mozna zazivnejsi nez stat nekde dole na zemi a koukat na letadlo... o kopterach ani nemluvim to bez FPV nelze rozumne ridit.
Zrovna o vikendu jsem se kochal pohledem na krasne zasnezeny les a udoli za nim... o tom to je.

_________________
Hacker Rapier; MPX FC,EG,ES; Phoenix 2k; RCF SBach 342XL
mikroheli a hromada kopter
FrSky Horus X10s


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 21.01.2021 6:56 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.8.2015
Příspěvky: 415
Bydliště: Královéhradecko
Obrázky: 24
Přesně jak říká chorche, FPV povyšuje klasické RC létání o další level výše, ta možnost kochat se nad krajinou při letu za pěkného počasí, s výhledem který mají skuteční piloti, to je prostě paráda, to se hned tak neomrzí 8) Teď už mi přijde naopak klasické civění ze země na nějaké letadélko kdesi na obloze spíš "trochu nuda co mě nijak nebere" :D
Ono konec konců, když Tě to chytne, tak pak už ani nezáleží tolik na co nejvyšším rozlišení, na co nejvyšším FOV, ale dá se ten FPV let perfektně užít i s low end brýlemi, když je pěkně a dobře to lítá. Já třeba, protože kvůli práci dost pendluji, střídám svoje hlavní docela dobré FPV brýle Eachine EV200D s totálními low endy Eachine EW30 za 48 EUR a zjistil jsem, že si to v nich užívám také :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 21.01.2021 10:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 369
Bydliště: Praha 5 Smíchov
Obrázky: 4
Z toho duvodu sebou beru na litani druhe bryle/monitor, casto se najde nejaky zvedavec a ja rad predvedu co to vlastne provadim a musim rict ze zatim jsem se setkal jen s pozitivni odezvou, at uz od uplnych laiku, tak i od "zaslouzilich" modelaru (rikam jim familierne "dedci") na plose kam chodim litat. U tech to bylo nejzajimavejsi, protoze meli podobny pristup, ze je to vlastne nejak nezajima a je to o nicem a ze litame z blbejma dronama. Tak jsem je svezl po okoli a uznali ze to ma neco do sebe a ze se jim to i docela libi... a pak jim kamarad ukazal DJI HD digital :D

Jeste k tem brylim - a mozna to tu nekde padlo - jako druhe bryle mam starsi verzi Hawkeye Little Pilot, coz je vlastne 5" monitor vsazeny do bryli. Prave "dedci" si je pochvalovali ze se do nich dostanou bez problemu s brylemi, ale samozrejme ta otevrena konstrukce a pristup svetla z venci trosku rusi.

_________________
Hacker Rapier; MPX FC,EG,ES; Phoenix 2k; RCF SBach 342XL
mikroheli a hromada kopter
FrSky Horus X10s


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 21.01.2021 11:58 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2881
Bydliště: Zavar, SK
Páni, nijako nechcem spochybňovať osvetovú činnosť, ktorú konáte. Niečo som sa od Vás naučil, vďaka.
Len som tým chcel povedať, že nasypať do FPV na začiatok 500+ sa mi nechce ( radšej som ich nasypal do novej gitary, na tej hrám nepomerne častejšie, ako lietam ) - preto som objednal Cobra-x; má to pre mňa rozumnú cenu aj parametre aj možnosti. Keď sa trocha rozkukám v FPV, uvidím, či budem prisýpať :mrgreen:

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 21.01.2021 13:19 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 369
Bydliště: Praha 5 Smíchov
Obrázky: 4
Super, pak poreferuj. Ty Cobry vypadaji na "krabicove bryle" opravdu dobre.

_________________
Hacker Rapier; MPX FC,EG,ES; Phoenix 2k; RCF SBach 342XL
mikroheli a hromada kopter
FrSky Horus X10s


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 21.01.2021 18:32 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.8.2015
Příspěvky: 415
Bydliště: Královéhradecko
Obrázky: 24
Mně by hlavně zajímalo, jestli to mixování signálů z antén u Cobra X je opravdu lepší, než přepínání antén u klasických diversitních přijímačů, nebo jestli to bude jen nějaký obchodnický trik, obdobně jako jsou třeba dvoje antény u nediversitních brýlí EV100 nebo EW30 :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 21.01.2021 22:07 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 17.1.2021
Příspěvky: 13
Srovnávací videa SteadyView modulu ve srovnání s RapidFire na youtube jsou, stejně jako videa srovnávající RapidFire s běžnou diverzitou. Takže pokud to opravdu bude tak dobré jako RapidFire, tak to myslím bude fungovat opravdu dobře.

No a anténní diverzita není obchodnický trik, koneckonců ji má drtivá většina dvouanténních RC přijímačů. Jenže ona má smysl pro dvě stejné všesměrové antény, kde vychytává problémy s polarizací a slepými úhly. Průšvih je když na ni pověsíš kombinaci směrovky a všesměrovky tak jako na přijímačovou diverzitu, z toho se pak ty brýle můžou zbláznit. Mimochodem všimni si, že naprostá většina brýlí s anténní diverzitou se prodává s dvojicí všesměrových prutovek, nikdy ne se směrovkou a všesměrovkou.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 22.01.2021 6:47 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.8.2015
Příspěvky: 415
Bydliště: Královéhradecko
Obrázky: 24
Jaké se tedy ještě běžně prodávají brýle s anténní diversitou? Já jsem si zatím všiml jen EV100 a EW30 od Eachine. Že by se na nich neměli mixovat antény různých konstrukcí, to jsem si tak nějak intuitivně myslel taky a držím se toho, ale 99% lidí třeba s EV100 na Youtube na nich má klasickou kombinaci všesměrové a směrové antény a asi s tím nemají problémy, pokud to používají.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 22.01.2021 7:46 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 17.1.2021
Příspěvky: 13
Z těch aktuálních od Eachine určitě ještě VR009, VR005, VR004 a pak podle mě všechny ostatní noname levné brýle na banggoodu (snad až na výjimky).

Problém s těma anténama je, že se to nikde nedočteš. Místo toho jen vidíš na všech videích a obrázcích lidi se směrovkou a všesměrovkou a tak se rozhodneš, že to je správně a musíš to mít taky. Za určitých okolností to nemusí vadit, jen občas výpadek bude trvat o chlup déle než by byl normálně dokud si to brýle nepřeberou. Ale z větší části je to myslím si (u EV100) placebo efekt. Je to to stejné jako když lidi na videích používají výhradně antény s kruhovou polarizací i pro dron s lineární anténou. Video kde by někdo měl brýle s dvojicí lineárních prutů taky nenajdeš a přitom na blízko je to totéž (nebo lepší) jako hříbek s kruhovou polarizací.

Vtipné přitom je, že pro řízení letadla nebo dronu všichni spokojeně používají obyčejné lineární antény a přijímače s anténní diverzitou a nikoho ani nenapadne na tom něco měnit.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 22.01.2021 9:46 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 17.1.2021
Příspěvky: 13
Když jsme u youtube a placebo efektu, vždy mě pobaví, když nějaký týpek má na svém Taranisu anténu hrdě natočenou šikmo dopředu a vzhůru, což sice vypadá chlapácky, ale z fyzikálního hlediska je to většinou jedno z nejblbějších možných natočení. Funguje to, protože kombinace velkého výkonu vysílače a obecně lepšího dosahu 2,4 GHz to vykompenzuje tak, že zpravidla je dosah stejně větší, než u FPV, ale nic to nemění na tom, že se tím nevědomky okrádají o dosah a kvalitu spojení.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 03.02.2021 22:32 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2881
Bydliště: Zavar, SK
Páni, tak dneska okuliare dorazili ( objednal som ich 19.I. z Ali ). Zatiaľ som ich vyskúšal len doma v kombinácii XiaomiYi + Eachine TX5258, tož fungujú. Zatiaľ len pozitívne dojmy: super ľahké, vedia nabíjať 18650 aku aj z USB-C, celkom pohodlné ovládanie ( tie rolovacie točítka sú super ) a hlavne: dobre vidím na obraz s mojimi +2.5D okuliarmi, čo používam na čítanie. Jediné negatívum je ten RX modul: má dosť blízko pri sebe antény a hlavne nie je ktovieako upevnený - drží len za konektor a je pritlačený kúskom peny na kryte. Asi ho skúsim fixnúť nejakou obojstrannou penolepkou. Už aby dorazil zvyšok FPV...
Viete dať prípadne tip na nejaké puzdro? Vďaka.


Přílohy:
ddano007_CobraX_01.jpg
ddano007_CobraX_01.jpg
[ 69.76 KiB | Zobrazeno 5378 krát ]

ddano007_CobraX_02.jpg
ddano007_CobraX_02.jpg
[ 81.47 KiB | Zobrazeno 5378 krát ]

ddano007_CobraX_03.jpg
ddano007_CobraX_03.jpg
[ 109.36 KiB | Zobrazeno 5378 krát ]

ddano007_CobraX_04.jpg
ddano007_CobraX_04.jpg
[ 76.55 KiB | Zobrazeno 5378 krát ]


_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 04.02.2021 0:44 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.8.2015
Příspěvky: 415
Bydliště: Královéhradecko
Obrázky: 24
Tak to gratuluji, že jsi vybral FPV brýle, které Tvým očím sedli hned na poprvé, já musel vystřídat čtyři typy, než jsem našel pro moje oči použitelné :D Spíš než pouzdro bych teď ještě řešil nějaké lepší antény pro RX (a případně i VTX).


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 04.02.2021 20:04 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 17.1.2021
Příspěvky: 13
Osobně na EV800DM používám tohle: https://banggood.app.link/y1EFIxoJBdb
Žádný zázrak, nemá prakticky žádné polstrování, ale kvalita je slušná a cena lidová. Půdorysně tam Cobry tak akorát vlezou a ještě ti zůstane půlka pouzdra na příslušenství (v balení je nastavitelná dělící přepážka). Z čeho mám obavu je výška, protože Eachine uvádí výšku brýlí 10 cm, což je tak výška celého pouzdra. Záleží kolik mají na výšku doopravdy, respektive kolik se dá získat třeba vyjmutím baterie.
Jinak pouzdro sice není priorita, ale dokud ho nebudeš mít, hlídej si, ať ty brýle máš v čistotě. Nechceš vědět kolik mi dalo práce se zbavit prachu z vnitřku brýlí, který se tam dostal tím, že jsem je nosil v obyčejném plátěném pytlíku volně hozené v batohu.

Ohledně antén, při kombinaci směrovka a všesměrovka blízkost nemusí vadit, stejně se směrovka zpravidla "vystrkuje" na kablíku dopředu. Ale teoreticky to můžeš řešit prodlužovacím kabelem, čímž zároveň můžeš řešit problém opotřebovávání konektorů. Osobně opotřebovávání konektorů neřeším, protože tak často nelétám, ale u SMA konektorů se uvádí životnost pouze 500 spojení a rozpojení (a pozor, to jen v případě, že se konekotry montují správně bez velkého utahování). Opotřebovávání se přitom projevuje mírným ale neustálým zhoršováním signálu což některé uživatele vede až k fanatické snaze konektory co nejvíce šetřit (u těch co často mění antény to smysl dává, u těch co moc nemění moc ne). Záleží ale i jaké antény budeš mít. Od toho (od hmotnosti) se taky odvíjí jak moc je problém to nedostatečné upevnění modulu.

Jinak gratuluji. Určitě pak poreferuj i jak dále. Třeba si je pak koupím taky :)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz