Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nevolnost při FPV létání
PříspěvekNapsal: stř 20.09.2017 8:38 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1871
Bydliště: Blatnica, SR
V podstate ide o to, že v mozgu kolidujú navzájom zrakový vnem a polohový vnem /z rovnovážneho systému ucha/. No a mozog sa s tým niekedy neľahko vysporiadava.
Napr. nedokážeš stabilne stáť na jednej nohe so zatvorenými očami.
Dá sa to precvičovať cvikmi na vestibulárny syndróm. Lenže to je skôr vtedy, keď sa ráno motáš, pri FPV jedine predtým precvičiť a prekrviť mozog.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Nevolnost při FPV létání
PříspěvekNapsal: stř 20.09.2017 10:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Téma, které pro mě začíná být aktuální. Připravuji si přidělat kameru na RC paraglidingovou krosnu. Jsem zvědavý jak budu snášet to pohupování pod letícím padákem a já budu nohami na zemi. A jestli u toho bude i tracker na rozhlížení se okolo, tak to bude ještě veselejší.

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nevolnost při FPV létání
PříspěvekNapsal: stř 20.09.2017 10:50 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
rozhlizeni by to mohlo trochu vylepsit ale jestli ti nebude spatne z houpani tak uz z niceho :-D

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nevolnost při FPV létání
PříspěvekNapsal: stř 20.09.2017 16:37 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Slyšet ten zvuk motorů někde jinde v dálce nakonec problém pak už nebyl, zvykl jsem si. Mít kvůli tomu v helmě i zvuk z paluby proto nevidím smysl, naopak chci slyšet kdyby ke mě na skládací stoličce běžel na louce nějakej pes, mohu vyprávět příběhy jak já s něčím lítám a běží mě sežrat velký pes bez košíku a páníček 200 metrů za ním s vodítkem v ruce na mě volá "nebojte, on nic nedělá". Moje zkušenost je ta, že i ten hodně poslouchající pes jdoucí navolno vedle svého pána nakonec zklame když mu přeběhne těsně přes cestu třeba zajíc. Už v minulosti jsem uvažoval o nějakým odpuzovači psů v kapse, někdy to byl fakt stres k tomu lítání (a přistát nelze aby pes nevyběhl "ulovit kachnu").

S FPV na paraglidu jsem trochu skeptik, ale uznávám, že někdo z nás co s tím lítáme to vyzkoušet musí, aby podal ostatním report z první ruky. Já za sebe jsem tak nějak rád, že na koptérovi mám Nazu s GPS a můžu si užívat komfortu letu v konstantní letové hladině a náklonem cykliky řídím jen rychlost. Když mám slabou chvíli, tak přemýšlím namontovat FPV na EPP samokřídlo s kterýma jsme blbli od Minitornáda po Toro900 než nás omrzely. Jo, na to asi dojde, sundám to ze skříně.

Dotaz jen trochu mimo téma - taky máte subjektivní pocit, že při lítání s anténama Pagoda (na modelu i helmě, koupeno na BG) je obraz stabilnější než s anténama Fatshark za 40 doláčů? Já Pagody letos pro srandu namontoval a už nevidím důvod proč sundat, FPV výbava tatáž jako v 2015 kdy jsem si jí i s anténama Fatshark pořídil, žádnej upgrade techniky pro lenost ještě nebyl.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nevolnost při FPV létání
PříspěvekNapsal: stř 20.09.2017 19:58 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
martin z píše:
naopak chci slyšet kdyby ke mě na skládací stoličce běžel na louce nějakej pes, mohu vyprávět příběhy jak já s něčím lítám a běží mě sežrat velký pes bez košíku a páníček 200 metrů za ním s vodítkem v ruce na mě volá "nebojte, on nic nedělá". Moje zkušenost je ta, že i ten hodně poslouchající pes jdoucí navolno vedle svého pána nakonec zklame když mu přeběhne těsně přes cestu třeba zajíc.


Mame labradorku a presto ze by nikomu nic neudela (je to proste mazel ktery ma od predku vrozene vlohy pro kanisku) tak je jasne ze pokud se na cloveka riti 25kg zive vahy, cerne barvy a s bilejma zubama od ucha k uchu (je hodne vesela) tak se na 50 metru blbe vyhodnocuje co je to za plemeno. Nehlede na to ze kdyz do tebe naboura v plne rychlosti tak je to pomerne slusna slupka. Takze chodi na voditku (a halti)krome vyjimecnych pripadu na vyjimecnych mistech. Problemy jsou na obou stranach ale souhlasim s tim ze nekteri majitele psu jsou uplne vymasteny a k vlastnostem sveho psa naprosto nekriticti. To jsou pak takovy ty sceny kdy panicek vola, rve a pes ho ma uplne na haku. Na druhou stranu nekteri lidi jsou schopny vyslat prcka (ktery se sotva drzi na nohou) at si pejska pohladi a pak se divi kdyz ten do nej stouchne cumakem a prcek sedi na zemi a ma olizanej oblicej, nechapou ze proste nekrmis psa od stolu atd....

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nevolnost při FPV létání
PříspěvekNapsal: čtv 21.09.2017 5:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
Je to trosku mimo tema, ale ma nekdo nejakou overenou skladaci trojnozku na sezeni? Chtel bych tu malo skladnou vec strcit do batohu, abych to mohl vsude rozlozit a pekne si na to fpv sednout. Nemam ale vyzkouseno a tak netusim zda se to da pouzit a nebo si mam stale hledat mista, kde jsou treba lavicky a nebo nejake jine sedaci moznosti. Ja nasel treba trojnožku HUSKY Moon, ale netusim zda je pouzitelna a nebo se mam podivat po jine.

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nevolnost při FPV létání
PříspěvekNapsal: čtv 21.09.2017 16:45 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Já si někdy v srpnu pořídil jako trojnožku na FPV tuto lacinou za facku, to stálo i s poštovným asi 200,-.
https://www.insportline.cz/8248/skladac ... gIcM_D_BwE

Vážím 73 kg, takže mě to unese, váha stoličky inzerují 650 g, já teď navážil i šusťákovým obalem dokonce jen 637g, takže lehký do ruky na nošení. Beru si to i na ostatní lítání kdy na tom sedím o pauzách. Stabilitu nečekej, ale pokud si najdeš způsob jak si sednout správně, tak si tu trojnožku taky oblíbíš, já si ten správnej důlek vyseděl hned při prvním lítání. Doteď jsem při fpv nebo o pauzách seděl na zemi v trávě na kusu tlustýho epp formátu A4, ale tohle sezení na trojnožce je pro mě překvapivě pohodlný.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nevolnost při FPV létání
PříspěvekNapsal: čtv 21.09.2017 17:26 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Mám metrák a udrží mě taky. :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nevolnost při FPV létání
PříspěvekNapsal: pát 22.09.2017 5:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
Prekecali jste me pujdu do ni mam 108kg, tak ji aspon testnu kdyz nic :D

EDIT: tak to mam za 208,- vc. posty a to je krasne, az prijde hned ji testnu a sednu si na ni doma. Nebudu ji testovat za letu :D

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nevolnost při FPV létání
PříspěvekNapsal: pát 22.09.2017 6:10 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Docela dobrá je tato multistar z HK - https://hobbyking.com/en_us/multistar-f ... chair.html
Složí se do balíčku jak nic (dokonce možná menší než ty trojnožky), přitom není zas tak fórová, sám mám 105kg a celkem mne to snese, ta udaná nosnost 150kg není zas až tak úplný blábol.
Pro obéznější, jako jsem já, je to už přeci jen na hraně rozměrově, ale pro lidi řekněme do 80kg je to jako přenosné sezení k FPV možná nejlepší volba.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nevolnost při FPV létání
PříspěvekNapsal: pát 22.09.2017 6:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Podobná možná i stejná je zde v Lidl shopu. Když byla v akci společně se stolkem, tak jsem vzal jen ten stolek. Stolek super. Asi jsem měl vzít i tu židli vážím 85kg, tak by mě unesla asi :)
https://www.lidl-shop.cz/CRIVIT-Kempink ... p100221083

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nevolnost při FPV létání
PříspěvekNapsal: pát 22.09.2017 7:57 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Tu z Lídlu jsem na letišti v reálu viděl. Stejná není , je tam pár odlišností (v něčem možná i lepší, v něčem naopak), ale opravdu to je hodně podobné, souhlas.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nevolnost při FPV létání
PříspěvekNapsal: pon 25.09.2017 19:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
Tak uz dorazila zidlicka z insportline a za tu cenu je super a unese i 108kg. Konecne muzu i na mista, kde se normalne neda sedet parada...

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nevolnost při FPV létání
PříspěvekNapsal: stř 27.09.2017 16:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2007
Příspěvky: 5413
Bydliště: Praha
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (3)
Používám z Decathlonu https://www.decathlon.cz/nizka-zidle-ce ... 87456.html
Je to klasická židle, je v ní pohodlí, je levná a už ji mám přes rok.
Bez problémů.
Složenou ji nosím přes rameno.
Co je důležité že na tom nebalancuju jak na té trojnožce, ale pohodlně si sednu.
Nezapichuje se jako ta trojnožka.
Neni nic horšího než když uprostřed letu zajedou nohy do hlíny a s židlí se začnete naklánět.
Ta z Lidlu na tom neni o moc lépe.
Tou gumovou nožkou ve spod projede trubka židle a začne se to zapichovat. Navíc ta z Lidlu je taková jako by vás chtěla ta židle vyklopit. :)

_________________
Nikdy nikomu nevěř, pak budeš věřit všem stejně....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nevolnost při FPV létání
PříspěvekNapsal: stř 27.09.2017 19:23 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Tu židli už pár let mám. Po čase uletěl klobouček, co drží vpředu v rohu plátno. Navíc mám asi velkou zadel, protože mě oba ty přední rohy tlačí do stehen.
Skládaček mám víc, ale tuto beru jen když je jich více třeba.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz